Menu

 • Konkurs literacki

  17.11.2018

  Konkurs literacki - Obrazek 1Dnia 29 października 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs literacki dla klas VIII ze znajomości lektury "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza. Celem konkursu było motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat literatury, rozwijanie  pasji czytania i świadomości czytelniczej uczniów, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Organizatorem była Małgorzata Ogonowska, Anna Cwalina i Agnieszka Sadowska. Komisja konkursowa wyłoniła  następujących zwycięzców:
  I miejsce - Jan Saniewski Jan (VIIIa), II miejsce - Jan Jałbrzykowski (VIIIb) oraz III miejsce - Mateusz Pisański (VIIIb).

  Kkomisja przyznała również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Alicja Okuła (VIIIa), Aleksandra Worosilak (VIIIc) i Marcin Pisański (VIIIb).
  Nagrody i wyróżnienia uczniowie otrzymają na apelu podsumowującym I półrocze.

 • "100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości"

  14.11.2018

  "100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości" - Obrazek 1Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”.
  Jej głównym celem było:
  - upamiętnienie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,
  - promocja naszego miasta/regionu,
  - edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.
  Dzięki wsparciu rodzicówudało się zebrać ponad 100 pocztówek i znaczków. Od początku października uczniowie z wielkim zaangażowaniem wypisywali pozdrowienia dla ponad 100 szkół z całej Polski, przyklejali znaczki, a następnie osobiście wrzucali je do skrzynek pocztowych. Tym samym udowodnili, że są prawdziwymi patriotami i małymi czynami potrafią upamiętnić tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

  My również otrzymaliśmy pozdrowienia z różnych zakątków Polski, wypisane na pięknych kartkach pocztowych. Powstała z nich wystawka, którą można obejrzeć, a pozdrowienia przeczytać na parterze naszej szkoły. Wszystkich gorąco do tego zachęcamy!

 • "Patriotyzm w moim domu"

  14.11.2018

  "Patriotyzm w moim domu" - Obrazek 1W październiku 2018 roku w klasach IV–VII, w ramach lekcji plastyki, przeprowadzony został Szkolny Konkurs Plastyczny pn. "Patriotyzm w moim domu". Konkurs zorganizowano z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  Spośród 196 prac komisja w składzie: przewodnicząca - wicedyrektor szkoły – p. Ewa Gontarska, nauczyciel biblioteki szkolnej – p. Małgorzata Ogonowska, nauczyciel religii – p. Marzena Wiśniewska oraz nauczyciel plastyki – p. Wojciech Rusiecki wybrała w dwóch kategoriach 14 najlepszych prac i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
  W kategorii klas IV– V:
  I miejsce – Kinga Loba kl. Vb, II miejsce – Paulina Kołakowska kl. Va, III miejsce - Patrycja Meler kl. Vd, oraz trzy wyróżnienia:
  Anna Brulińska kl. IVa, Katarzyna Redaj kl. IVa, Maria Radomska kl. Vc.

  W kategorii klas VI–VII:
  Dwa I miejsca dla Oliwii  Dmochowskiej kl. VIa i Aleksandry Kosakowskiej kl. VIIa, II miejsce - Julia Reczko kl. VIIb, III miejsce – Wiktoria Kalinowska kl. VIIa, oraz cztery  wyróżnienia: Paulina Modzelewska kl. VIa, Amelia Wiercińska kl. VIa, Natalia Szabłowska kl. VIb, Kinga Gosk kl. VIb.
  Nagrody i dyplomy uczniowie otrzymają na apelu w grudniu. Sponsorem nagród była p. Anna Jankowska z firmy Inter – Tech w Zambrowie. Pani Ani serdecznie dziękujemy, a wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

 • Spektakl dla uczniów klas I-III

  12.11.2018

  Spektakl dla uczniów klas I-III - Obrazek 18 XI 2018r. w Centrum Kultury dzieci z klas I,II i III obejrzały zabawne przedstawianie w wykonaniu artystów z łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora pt. "Szewc Kopytko i kaczor Kwak". Tytułowi bohaterowie spędzali czas na robieniu psikusów przypadkowo spotkanym osobom (nawet widzom) do czasu, gdy po raz pierwszy zobaczyli łzy staruszka, któremu schowali buty. Zrozumieli wówczas, że figle i harce są dobre, gdy nikogo tym nie krzywdzimy. Spektakl był zrobiony z rozmachem i kunsztem, pełen zabawnych, muzycznych akcentów. Pokazał uczniom wiele rodzajów aktorstwa teatralnego: grę prawdziwych aktorów, lalek, a nawet teatru cieni. Piękne scenografie i wspaniałe wątki zapamiętamy na długo. Cieszymy się, że mamy sztukę na wyciągnięcie ręki!

 • Piątoklasiści na wycieczce w Warszawie - "Dla Niepodległej"

  12.11.2018

  Piątoklasiści na wycieczce w Warszawie - "Dla Niepodległej" - Obrazek 18 listopada 2018 roku klasa 5a i 5d pod opieką wychowawczyń Sylwii Sakowicz i Danuty Szlendak oraz p. Edyty Fiedorczuk uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy historycznej i kształcenie postaw patriotycznych poprzez bezpośredni kontakt z "żywą historią".
  Pogoda, jak na listopad była idealna. Świeciło słońce, a temperatura powietrza zachęcała do spaceru po Warszawie.
  Wizytę w stolicy piątoklasiści rozpoczęli od nietypowej lekcji wychowania fizycznego w Hangarze 646. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na trampolinach. Instruktor przeprowadził z nimi profesjonalną rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Skokom, podskokom i „podniebnym akrobacjom” nie było końca. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali oczywiście instruktorzy Hangaru.

  Niestety, ku niezadowoleniu uczniów, czas zajęć szybko upłynął, ale dobry humor towarzyszył wszystkim uczniom.
  Kolejnym punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki, jeden z najsławniejszych budynków w stolicy. Uczniowie wjechali na taras widokowy, który znajduje się na 30 piętrze tego budynku i z którego można było podziwiać panoramę Warszawy.Ponieważ dzień był słoneczny i ciepły z Pałacu Kultury i Nauki uczniowie pieszo udali się do Zamku Królewskiego. Po drodze zatrzymali się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.
  Zamek Królewski uczniowie zwiedzali podzieleni na 2 grupy. Przewodnicy, którzy oprowadzali ich po przepięknych  komnatach zamkowych, opowiadali o historii zamku i jego mieszkańcach. Wędrując po Zamku piątoklasiści oglądali ciekawe przedmioty codziennego użytku, dowiadywali się do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie. Największe wrażenie zrobiła na nich Sala Tronowa ze względu na piękne złocenia i sypialnia wraz z łożem króla. Pięknie zrekonstruowane wnętrza Zamku jak i zachowane oryginalne przedmioty cieszyły oczy zwiedzających uczniów, którzy wyrazili chęć do kolejnych odwiedzin Zamku Królewskiego.
  Ponieważ to była ostatnia atrakcja, zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie udali się do autokaru. W drodze powrotnej do domu ostatnim "obowiązkowym" punktem wycieczki była oczywiście wizyta w Mc Donald`s.
  Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc, zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Mieli okazję przekonać się, że Warszawa to piękne europejskie miasto z bardzo bogatą historią, tradycją i kulturą.

 • „Kto ty jesteś? - Polak mały!

  12.11.2018

  „Kto ty jesteś? - Polak mały! - Obrazek 1Uczniowie klas młodszych w dniach 5-6 listopada oglądali w klasach film animowany pt. "Polak mały - o symbolach narodowych", który w prosty i ciekawy sposób opowiadał o genezie powstania hymnu, pojawieniu się Orła Białego na godle oraz wybraniu barwy białej i czerwonej na barwy narodowe. Film bardzo podobał się dzieciom i na pewno przyda się podczas pisania quizów o Polsce, bowiem wszyscy uczniowie klas młodszych są uczestnikami projektu "Młody patriota",  który będzie realizowany przez cały rok szkolny.

 • Znicz dla bohaterów - pamiętamy!

  12.11.2018

  Znicz dla bohaterów - pamiętamy! - Obrazek 1Uczniowie klas młodszych rozpoczęli obchody Święta Niepodległości już na początku tygodnia. Pierwszym punktem na planie działań z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę było zapalenie zniczy dla bohaterów biorących udział w obronie Ojczyzny. Wybrane klasy udały się pod Pomnik ku czci żołnierzy 71 Pułku Piechoty poległych we wrześniu 1939 r., który znajduje się w pobliżu szkoły przy Bibliotece Miejskiej. Uczniowie po krótkich refleksjach i rozmowach na temat czasów wojny odmówili modlitwy i zapalili znicze ku chwale bohaterów.

 • Wyniki eliminacji powiatowych XXVII Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Patriotycznej.

  08.11.2018

  Wyniki eliminacji powiatowych XXVII Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Patriotycznej. - Obrazek 1Do konkursu w dniu 30. października 2018 r. przystąpiło 24 uczestników, w tym 6 ucz. z gimnazjów oraz 18 ze szkół podstawowych.  Po wysłuchaniu recytacji Komisja w składzie: p. Grażyna Dąbkowska, p. Maria Jasionowska, p. Iwona Leszczyńska oraz p. Anna Cwalina przyznała w kategorii gimnazjum:

  1miejsce – Natalia Łaska, uczennica p. Bożeny Rykaczewskiej, Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie

  2 miejsce – Wiktoria Chmielewska, uczennica p. Bożeny Rykaczewskiej, Gim. przy ZSO

  3 miejsce – Joanna Płotczyk, uczennica p. Urszuli Piech, MG nr 1 w Zambrowie.

  W kategorii szkół podstawowych komisja przyznała następujące miejsca: (będę wyczytywała nazwiska i proszę uczniów o występowanie wg ustalonej kolejności)

   1 miejsce Lidia Czajkowska – uczennica p. Beaty Bagińskiej, SP4 w Z-owie

   dwa 2 miejsca : Dorota Cierpisz – uczennica p. Marty Jasionowskiej, SP3 w Z-owie

  oraz Maja Modzelewska – uczennica p. Grażyny Dąbkowskiej, SP 5 w Z-owie

  dwa trzecie miejsca: Paulina Jabłońska – uczennica p. Krystyny Godlewskiej, SP w Rutkach Kossakach

  oraz Anna Dębek -  uczennica p. Beaty Bagińskiej, SP4 w Z-owie

  2 wyróżnienia: Szymon Krajewski – uczeń p. Iwony Leszczynskiej, sp4 w Z-owie

  oraz Wiktoria Ciborowska – uczennica p. Krystyny Godlewskiej, SP w Rutkach Kossakach

  Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w konkursach .

  Szczególne podziękowania należą się organizatorkom 27 edycji konkursu:

  P. Anna Cwalina i p. Grażyna Dąbkowska

 • Ib i IIb w Warszawie

  04.11.2018

  Ib i IIb w Warszawie - Obrazek 124.10.2018r. śladem kolegów z innych klas I-III wyruszyliśmy do Warszawy. W programie mieliśmy obowiązkowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta III Wazy, który jak się dowiedzieliśmy jest najstarszym świeckim pomnikiem w Polsce, a także wizytę w Zamku Królewskim, w murach którego odbyliśmy dwie niezwykle ciekawe lekcje: "Zamek 1001 drobiazgów" i "Skarbiec Króla jegomości".
  Zwiedziliśmy przepiękne miejsca, oglądaliśmy przedmioty zgromadzone przez rodzinę królewską, nie zabrakło zagadek, a także zadań do wykonania – za które zbieraliśmy punkty. Po ich podsumowaniu Pan przewodnik nie miał wątpliwości, egzamin z wiedzy, spostrzegawczości, a takżekulturalnego zachowania zdaliśmy na 6+.

  Następnie wyruszyliśmy do Parku Trampolin HANGAR 646, który mieści się na warszawskim Targówku. O godzinie 14 rozpoczęła się nasza lekcja wychowania fizycznego. Podzieleni na trzy grupy – ogórki, pomidorki i cebulki, skakaliśmy, zjeżdżaliśmy, pokonywaliśmy tory przeszkód, a wszystko to pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów. Godzina bardzo szybko minęła, po wysuszeniu i przebraniu udaliśmy się do autokaru. Byliśmy szczęśliwi, zmęczeni i bardzo głodni, dlatego też nasz kolejny przystanek był w restauracji, którą wszystkie dzieci bardzo dobrze znają. Nikt nie grymasił, za to niektórym, aż trzęsły się uszy. Najedzeni i wypoczęci ruszyliśmy w drogę do Zambrowa, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

 • Warsztaty geologiczne dla uczniów klas młodszych

  28.10.2018

  Warsztaty geologiczne dla uczniów klas młodszych - Obrazek 1Co to jest kreda? Skąd się wzięła sól i jak naprawdę się nazywa? A antracyt, agat? Czym zajmuje się geologia? Jak zbadać twardość skał? Co kryje się w piasku? Na te i wiele innych pytań otrzymali odpowiedź uczniowie z klas I-III, ponieważ 25 października uczestniczyli  w warsztatach geologicznych. Podzieleni na grupy wysłuchali opowieści o skałach i minerałach, oglądali i dotykali wiele z nich, a nawet wybrali sobie jeden kamień do domu. To była ciekawa i zadziwiająca lekcja! Oby takich więcej!

 • Dzień Zdrowej Aktywności

  27.10.2018

  Dzień Zdrowej Aktywności - Obrazek 1Dzień 25 października uczniowie klasy Id długo będą pamiętać. Tego dnia klasę odwiedziła p. Sylwia Kil - profesjonalna trenerka personalna. Na pierwszej lekcji Pani Sylwia przeprowadziła trening przy muzyce. Z użyciem mat i steperów uczniowie (i wychowawczyni) dzielnie wykonywali wzmacniające i rozciągające ćwiczenia. Na następnej lekcji uczniowie zostali zapoznani z Piramidą Żywienia. Prawdziwą gratką były zajęcia, podczas których wszyscy robili owocowe szaszłyki z przyniesionych ulubionych owoców. Nie zabrakło również rozmowy na temat higieny i kulturalnego spożywania posiłków. Dziękujemy mamie naszego kolegi Marcela - p. Sylwii Kil za wspaniałe i bardzo ciekawe zajęcia!

 • KU WOLNOŚCI! –KONCERT PROFILAKTYCZNY GRUPY „WYRWANI Z NIEWOLI”

  25.10.2018

  KU WOLNOŚCI! –KONCERT PROFILAKTYCZNY GRUPY „WYRWANI Z NIEWOLI” - Obrazek 1W poniedziałek 22 października 2018 r. klasy VII i VIII brały udział w koncercie profilaktycznym grupy WYRWANI Z NIEWOLI. Młodzież usłyszała świadectwo życia Piotra, wysłuchała utworów i razem z zespołem śpiewała fragmenty ich utworów. Zespół tworzą Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i  Piotr Zalewski (autor książki pt: “Wyrwani z niewoli”). Od kilku lat zajmują się oni działalnością profilaktyczną na rzecz młodzieży, chcąc ukazać młodym ludziom świat, w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, pornografii, etc. Niestety oni sami poznali destrukcyjny wpływ świata, w którym chcieli żyć bez zasad, i w imię źle pojmowanej wolności stali się zakładnikami swoich negatywnych przywiązań. Dzisiaj jak mówi sama nazwa ich formacji zostali wyrwani z niewoli. Wyszli z cienia śmierci i dają nadzieję innym. To grupa, która jest zapraszana w całym kraju przez szkoły, parafie, różne stowarzyszenia i ludzi, którym leży na sercu dobro młodego człowieka.

 • Szkolne przygody gangu Słodziaków

  23.10.2018

  Szkolne przygody gangu Słodziaków - Obrazek 1Akcja głośnego czytania objęła w naszej szkole całą społeczność klas młodszych. Samorząd klas I – III oraz wychowawcy zaprosili do współpracy dyrektora szkoły pana Andrzeja Szeligowskiego oraz zastępcę dyrektora panią Ewę Gontarską. Dzieci słuchały pięknie czytanych legend według wyznaczonego harmonogramu w kąciku wyznaczonym na dolnym holu. Za uważne słuchanie otrzymywały wesołe buźki. Mówił o tym artykuł z 1 października na naszej stronie.
  Uczniowie klas pierwszych przez cały miesiąc czytali codziennie przynajmniej przez 10 minut dowolne teksty, rodzice poświadczali to podpisem, a wychowawcy wklejali dzieciom naklejki w specjalnych albumach.

  W klasie Ie akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że zostały stworzone następne albumy/kalendarze, gdzie dzieci w dalszym ciągu kolekcjonują podpisy i pieczątki za wytrwałość w doskonaleniu techniki czytania.
  Drugą część stanowiło wykonanie przez chętnych uczniów prac plastycznych o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Do tego zadania uczniowie również przystąpili z wielkim zapałem. Zdjęcia w galerii przedstawiają wspaniałe efekty.

 • Wybory do Samorządu

  22.10.2018

  Wybory do Samorządu - Obrazek 1W czwartek 18.10.2018 r. 205 uczniów z klas I-III dokonało wyboru kandydata do zarządu Samorządu Uczniowskiego klas 1-3. Wyniki przedstawiają się następująco:
  Przewodnicząca: Wiktoria Krassowska IIc - 47 gł.
  Zastępca przewodniczącej: Ilczuk Anna IIb - 33 gł.
  Sekretarz: Kacper Ogrodnik IIc - 30 gł.
  Skarbnik: Laura Kraszewska IIa - 29gł.
  Członkowie: Wiktor Kaczyński IIIa - 19 gł., Piotrek Maślak IIb - 18 gł., Szymon Śleszyński IIIb - 16 gł., Wiktoria Kossakowska IIIa - 14gł., Jakub Sadłowski IIIa - 12 gł.; Kaja Kossakowska IIIa - 11gł., Julia Dmochowska IIa - 1gł.
  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wychowawcom za współpracę podczas przeprowadzania wyborów.
  Opiekunki SU 1-3

 • Co król Zygmunt widzi z góry stojąc na cokole?

  22.10.2018

  Co król Zygmunt widzi z góry stojąc na cokole? - Obrazek 1Na to i inne pytania mogli odpowiedzieć sobie uczestnicy wycieczki do Warszawy, czyli uczniowie klas I e i II c. Odwiedzili też Syrenkę błyszczącą pięknie w jesiennym słońcu. Jako młodzi patrioci, pilnie uczestniczyli w lekcjach na Zamku Królewskim. Pierwszoklasiści dowiedzieli się wiele o portrecie króla jegomości, a drugoklasiści o skarbcu królewskim. Na osłodę, sami zrobili sobie tabliczki czekolady w manufakturze przy ulicy Marszałkowskiej. Obejrzeli ciekawą prezentację o pochodzeniu, historii i właściwościach kakao. Cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do Zambrowa, aby przed szkołą wpaść w ramiona stęsknionych rodziców.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2018

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej po raz pierwszy w nowej siedzibie naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia. Pan dyrektor Andrzej Szeligowski powitał zebranych: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz przedstawicieli rodziców p. Katarzynę Zienkiewicz, p. Martę Worosilak i p. Sławomira Worosilak. Podkreślił ogromną rolę nauczycieli w wychowaniu i kształceniu młodego pokolenia. Odczytał życzenia skierowane do pracowników oświaty przekazane przez Burmistrza Miasta Zambrów pana Kazimierza Dąbrowskiego. Następnie głos zabrali rodzice i złożyli na ręce dyrektora szkoły i zastępczyń życzenia wszystkim nauczycielom. Pan dyrektor wręczył również nagrody wyróżnionym pracownikom, a uczniowie ogłosili, że nauczycielem roku tym razem został pan Michał Knapkiewicz.

  W drugiej części uroczystości obejrzeliśmy montaż słowno muzyczny w wykonaniu  młodszych i starszych uczniów. Były przepiękne recytacje, śpiew z interpretacją ruchową, pokaz cheerleaderek, scenka z życia szkoły oraz okolicznościowy pokaz mody nauczycielskiej. Uroczystość ubogacił chór szkolny. Na zakończenie uroczystości pedagodzy otrzymali z rąk uczniów tekst Desideraty. Pan dyrektor podziękował nauczycielom, pod których kierunkiem była przygotowana akademia, a byli to: p. Agnieszka Sadowska, p. Sylwia Sakowicz, p. Alina Saniewska, p. Beata Jankowska, siostra Justyna, p. Michał Knapkiewicz oraz p. Wojciech Rusiecki.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  11.10.2018

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1Trwa kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego klas I-III. Uczniowie przez ponad tydzień mogą zapoznawać się z sylwetkami kandydatów przedstawionych na plakatach przy sali nr 9. Wybory odbędą się w poniedziałek i wtorek - uczniowie w klasach otrzymają karty do głosowania, na których zaznaczą nazwisko swojego kandydata. Czekamy na rozstrzygnięcie i trzymamy kciuki!

 • Wycieczka do Warszawy

  11.10.2018

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 110.10.2018r. klasy III wyjechały na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz warsztaty robienia czekolady w Manufakturze Czekolady.
  Pogoda była wymarzona na jesienne spacery, dlatego przed wejściem do zamku postanowiliśmy zobaczyć najsłynniejsze pomniki na warszawskiej Starówce: pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca oraz kolumnę Zygmunta III Wazy. Po zrobieniu zdjęć i kupieniu pamiątek ruszyliśmy w odwiedziny do komnat króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pani przewodnik w stroju z epoki oprowadziła nas po pięknych salach opowiadając ciekawostki z życia i panowania króla. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania.

  Następnie pojechaliśmy na ul. Marszałkowską, gdzie w Manufakturze Czekolady samodzielnie ozdobiliśmy swoje tabliczki ulubionymi składnikami – suszonymi owocami i orzechami. Ponadto obejrzeliśmy film o procesie produkcji czekolady oraz dotykaliśmy i smakowaliśmy ziaren kakaowca - jest tak gorzki jak kawa! Za to czekolada do picia była słodka i przepyszna. Zadowoleni i obdarowani czekoladami, odwiedzając po drodze ulubioną restaurację dzieci, wróciliśmy do Zambrowa.

 • Niech nauka będzie dla ciebie radością!

  05.10.2018

  Niech nauka będzie dla ciebie radością! - Obrazek 1Takie motto przyświecało dzisiejszej pięknej uroczystości. Dzisiaj, 04.10.2018 r. uczniowie klas ósmychi i trzecich przyjęli do społeczności naszej szkoły uczniów klas pierwszych. Uroczystość Ślubowania na długo zapadnie w pamięci naszych pierwszaków oraz ich rodziców. Z wielkim przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki przed zgromadzonymi rodzicami, nauczycielami i dyrekcją. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na uczniów przez dyrekcję wielkim szkolnym ołówkiem.

  Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. Całość uroczystości zakończyły tańce. Życzymy wszystkim uczniom klas pierwszych wytrwałości i cierpliwości w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych, a także wielu radości i uśmiechu każdego dnia spędzonego w murach naszej szkole.

 • Zabawa i nauka w puszczy

  02.10.2018

  Zabawa i nauka w puszczy - Obrazek 1W dniach 24-26 września br. uczniowie kl. IVa uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych na rzecz wsparcia ucznia młodszego w ramach projektu "Kierunek kompetencje – program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego". W ubiegłym roku z naszej szkoły w takich zajęciach również brała udział grupa czwartoklasistów. Zajęcia odbywały się w położonej na skraju Puszczy Augustowskiej miejscowości Kukle. Piękno przyrody, które nas otaczało wpływało na świetne humory i zwiększało chęć nauki. Ośrodek, który gościł uczniów z opiekunami, znajduje się nad brzegiem jeziora Pomorze objętego strefą ciszy.

  Podczas wyjazdu uczniowie brali  udział w  zajęciach, których celem było budowanie pozytywnej atmosfery i klimatu współpracy w grupie. Dzieci poznawały zasady efektywnego uczenia się i miały okazję ćwiczyć je w praktyce poprzez atrakcyjne zadania.
  Wychowankowie poznawali nietypowe sposoby opanowywania wiedzy i umiejętności z wykorzystaniem ruchu, własnego ciała oraz  humoru, także językowego. Ćwiczyli żonglowanie chustami i piłkami w oparciu o własne strategie dążenia do celu oraz mieli okazję poznać indywidualne style radzenia sobie z porażką. Poznawali także ćwiczenia, które wspierają uczenie się, w tym postawę pewności siebie. Prezentowali prace grupowe, które stworzyły wspaniałą okazję do demonstrowania umiejętności w zakresie współpracy, publicznych wystąpień oraz kreatywności i osobistych talentów.
  Zmiana pogody i jesienne ochłodzenie sprzyjały integracji w czasie wspólnego seansu filmowego, gdy śledziliśmy losy Karotki ze Zwierzogrodu lub toczyliśmy bitwy na poduszki w czasie  wieczornego "pidżama party".
  Z żalem żegnaliśmy zbudowany w lesie szałas, kilkoro kotków z ośrodka i panie prowadzące zajęcia. Wszyscy wrócili zadowoleni i  w świetnych humorach.

strona: