Świetlica/stołówka

Do świetlicy zapraszamy – tu na nudę sposób mamy.

W nowej szkole nowa świetlica.
Od 1 września, po wielkiej przeprowadzce, nasza szkoła mieści się w budynku przy ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 6a.
W tej nowej siedzibie świetlicowe sale położone są obok stołówki. W sali nr 21 przebywają uczniowie klas pierwszych.
Opiekują się nimi p. Elżbieta Kulesza i p. Karolina Murawska. Obok w sali nr 22 pracują p. Anna Raducha i p. Anna Suwalska.  Uczęszczają tam dzieci z klas drugich, trzecich i starsze.
Nie zmieniły się godziny pracy świetlicy. Jest otwarta od godz. 6.30 do godz. 16.00. Są tu organizowane zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Jest również czas na odrabianie lekcji i zabawę z kolegami. W tej nowej szkole też jest wesoło.

Mikołajki.

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym roku podczas Mikołajek naszą  świetlicę odwiedził Święty Mikołaj,który przybył z workiem pełnym słodyczy i zabawek dla grzecznych dzieci.
Dziękujemy Mikołajowi i do zobaczenia w przyszłym roku!

"Wiem co jem..." - szkolny konkurs na najsmaczniejszą surówkę.

2 grudnia 2019 roku odbył się szkolny konkurs na najsmaczniejszą surówkę. Wzięło w nim udział 18 dwuosobowych zespołów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce ex-aequo:
KLASA VIb: Loba Kinga, Wyrzykowska Dominka;
KLASA VId: Choromańska Hanna, Meler Patrycja;
II miesjce ex-aequo:
KLASA Vc: Kulesza Eryk,Majchrzak Piotr;
KLASA Ve: Glinkowska Karolina, Lipska Zuzanna;
KLASA VIIIb: Kossakowska Karolina, Zawistowska Magdalena;
III miejsce ex- aequo:
KLASA Ve: Gosk Bianka, Kamińska Dominika;
KLASA VIb: Dudaryk Wiktoria; Kaczyńska Maja;
KLASA VIIb: Murawska Wiktoria, Zambrzycka Zuzanna.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

"Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem"

Pod takim hasłem przebiegał Powiatowy Konkurs Plastyczny, którego organizatorem była nasza szkolna świetlica. Skierowany był do najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych powiatu zambrowskiego. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania kosmosem i odkryciami w tej dziedzinie wiedzy, popularyzacja wiadomości o wielkim polskim astronomie Mikołaju Koperniku oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci.
Komisja przyznała piętnaście równorzędnych nagród. Otrzymali je:
- Antonina Baran  kl.Ia SP Nr 3 op. Regina Marciniak,
- Jakub Michalski   kl.Ia SP Nr 3 op. Regina Marciniak,
- Bartosz Rybak  kl.IIa SP Nr 3 op. Izabela Rytelewska,
- Aleksandra Suska. kl.Ia SP Nr 4 op. Dorota Strenkowska,
- Lena Modzelewska kl.IIIa  SP Nr 4 op. Wioletta Walasek, Monika Chaberek,
- Dawid Sawicki kl. IIIa SP Nr 4 op. Wioletta Walasek, Monika Chaberek,
- Patrycja Gocłowska  kl.Ib SP Nr 5 op. Natalia Stepczyńska,
- Julia Gosk kl.Ic SP Nr 5 op. Halina Modzelewska,
- Maja Markowska kl. Id SP Nr 5 op. Dorota Kłosińska,
- Dawid Kaczyński   kl.IIIb SP Nr 5 op. Monika Ignaczuk- Dąbrowska, Anna Pisińska- Tyszka,
- Nikola Leszczyńska kl. IIIb SP Nr 5 op. Monika Ignaczuk- Dąbrowska, Anna Pisińska- Tyszka,
- Mateusz Jałbrzykowski kl.I SP w Wiśniewie op. Małgorzata Ołdakowska,
- Natalia Wetton kl.I SP w Wiśniewie op. Małgorzata Ołdakowska,
- Patrycja Groszfeld kl.II SP w Starym Laskowcu op. Małgorzata Jeziorowska,
- Zuzanna Duchnowska kl. I SP w Porytem- Jabłoni op. Marta Siwek.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Wiem co jem..." - szkolny konkurs na najsmaczniejszą surówkę.

3 grudnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs na najsmaczniejszą surówkę. Wzięło w nim udział 5 dwuosobowych zespołów. Zgodnie z założeniami konkursu uczniowie poza przygotowaniem przepysznych surówek, musieli wykazać się wiedzą na temat witamin i wartości odżywczych produktów, które zostały wykorzystane do ich przygotowania.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce ex-aequo: klasa VIb i VIIa, II miesjce ex-aequo: klasa Vb i Vc, III miejsce: klasa Va

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy.

W poniedziałek 26 listopada wszystkie maluchy w naszej szkole obchodziły święto pluszowego misia. Z tej okazji przyniosły kolorowe pluszaki i tuliły je do siebie przez cały dzień.
W świetlicy też pamiętaliśmy o tym dniu. Dzieci poznały historię tej niezwykłej zabawki. Wysłuchały opowiadania o przygodach najbardziej znanego misia "Kubusia Puchatka", a potem było kolorowanie i wycinanie "misiowych" obrazków.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Biało- czerwoni.
11 listopada obchodziliśmy 100 lecie odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się na biało - czerwono i wspólnie z gimnazjalistami układali na hali sportowej barwy narodowe. W świetlicy też próbowaliśmy to zrobić. I udało się. Nasza "flaga" uśmiecha się radośnie, jesteśmy szczęśliwi, że żyjemy w tak pięknym kraju.