Tydzień Bibliotek

Biblioteka szkolna po raz kolejny włączyła się do realizacji ogólnopolskiego programu promocji książki i czytelnictwa. Tegorocznym obchodom Tygodnia Bibliotek 2014 towarzyszyło hasło: "Czytanie łączy pokolenia". Odpowiedzią na nie była akcja głośnego czytania pt. "Poczytaj mi Babciu…", do której z radością włączyły się Babcie naszych uczniów, p. Jadwiga Zawistowska, p. Alicja Grossfeld, p. Hanna Mikucka i na długich przerwach czytały najmłodszym czytelnikom książkę pt. "Muminki". Dzieciom bardzo podobały się te międzypokoleniowe spotkania z książką.

W szkolnej czytelni uczniowie mogli też obejrzeć wystawę pt. "Ulubione książki z dzieciństwa nauczycieli". Znalazły się wśród nich także obecnie opracowywane lektury, takie jak: "Dzieci z Bullerbyn", "Ania z Zielonego Wzgórza" czy "Tajemniczy ogród".
Uczniowie "Piątki" promowali książkę oraz czytanie uczniom klas I-III przedszkolakom Miejskiego Przedszkola nr 6, przedstawiając program artystyczny pt. "Książka moim przyjacielem", przygotowany pod kierunkiem p. Grażyny Dąbkowskiej i Grażyny Wyszyńskiej. Spotkanie to uświetniły swoim występem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3, które z aktorskim kunsztem zaprezentowały wiersz Juliana Tuwima pt. "Rzepka".
To wspaniałe wystąpienie przedszkolaków przygotowały panie: Jolanta Burak i Magdalena Jasińska.

Program „Książka moim przyjacielem” został również zaprezentowany szerszej społeczności podczas festynu, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy współpracy szkolnych bibliotek oraz w zambrowskiej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Spotkania te przebiegały w atmosferze radosnej zabawy.
Tydzień Bibliotek 2014 oficjalnie się zakończył, ale działania promujące książkę, trwają nadal. Przed nami jeszcze ranking książek, odwiedziny klas IV-VI w Miejskiej Bibliotece Publicznej i spotkania autorskie z pisarzami.
Biblioteka szkolna zaprasza i zawsze czeka na swoich czytelników. Oferta czytelnicza z każdym rokiem, dzięki trosce Rady Rodziców, jest coraz bogatsza i ciekawsza. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Pani Grażyna Wyszyńska, organizator obchodów Tygodnia Bibliotek 2014, serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się do działań promujących książkę i czytelnictwo.