Tak pracują nasi uczniowie

Sportowa wideokronika szkoły - zobacz
film1.MP4.

Po wielu etapach sportowej rywalizacji uczennicom SP 5 udało  się uzyskać awans do finału województwa podlaskiego w mini koszykówce dziewcząt.  Sportowe zmagania zaczęły się już na szczeblu miasta Zambrów, gdzie dziewczęta z naszej szkoły poświęcały swój wolny sobotni czas i grały mecze z zawodniczkami  z zambrowskich podstawówek. Kolejnym etapem były eliminacje powiatowe, w których  bez problemu zwyciężyły z przyjezdnymi drużynami z Piekut i Miastkowa. W następnym etapie - finale grupy zachodniej -  dziewczęta pokonały swoich rywali z SP 4 z Grajewa i SP 9 z Łomży. W taki sposób awansowały do najlepszej ósemki województwa. Gratulujemy naszym dziewczętom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Anna Choińska, Aleksandra Worosilak, Julia Stańczyk, Zofia Uszyńska, Karolina Kotowski, Jessica Kotowski, Nicole Kotowski, Aleksandra Zawadzka, Julia Piotrowska, Julia Strzeszewska, Emilia Stańczyk, Wiktoria Meler, Julia Zawistowska.

W sobotę 1 października 2016 r. reprezentacje piłkarskie dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięły udział w  Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej zorganizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W kategorii dziewcząt udział wzięły drużyny z Wiśniewa, Srebrnej, Starego Zakrzewa, Rutek oraz SP3 i SP5 z Zambrowa. W kategorii chłopców rywalizowały drużyny z Szumowa,Wiśniewa, Rutek a także z SP3 i SP5 w Zambrowie. Zawody zakończyły się dużym sukcesem chłopców naszej szkoły, którzy po zwycięstwie w trzech meczach i jednym remisie zajęli pierwsze miejsce w turnieju i wywalczyli awans do kolejnego etapu mistrzostw piłkarskich - Finału Grupy Zachodniej. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Pisański, Piotr Mioduszewski, Jakub Kołomyjski, Wiktor Lisicki, Łukasz Brzozowski, Patryk Wojsz, Hubert Łada, Marcin Zawadzki i Kacper Zienkiewicz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W dniu 14.11.2015 w Zakrzewie Starym odbyły się powiatowe zawody w unihokeja. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły III miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Ziemianowicz, Aleksandra Nowowiejska, Małgorzata Worosilak, Gabriela Kaczorowska, Weronika Krajewska, Emilia Karpińska.

Dnia 26 września 2015 r. W Porytem - Jabłoni odbyły się Powiatowe Igrzyska w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawodnicy  mieli do pokonania dystans klasy IV - 600 m, V – 700 m, a VI – 800 m. Naszą szkołę reprezentowało w sumie 30 osób. Zdobywcy miejsc od 1. do 10. wywalczyli awans do Finału Grupy Zachodniej Igrzysk. Wielkim sukcesem okazał się wynik Jana Boguckiego który zajął III miejsce. Pozostali uczniowie  Julia Stańczyk, Julia Strzeszewska oraz Kacper Zienkiewicz zakwalifikowali się do dalszego etapu rywalizacja. Gratulujemy naszym kolegom!

Dnia 19 września 2015 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zambrowie odbyły się Mistrzostwa Miasta Zambrów w Piłce Nożnej. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach. Jako pierwsi rywalizowali chłopcy, a po nich - dziewczęta. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja naszej szkoły. Bramki strzeliły  Aleksandra Worosilak i Julia Stańczyk.

Wyniki spotkań w ramach mistrzostw dziewcząt:
:: SP3 – SP4 2:0
:: SP4 – SP5 0:1