Spacer po szkole

W imieniu uczniów zapraszamy na spacer po naszej szkole.

Tak wygląda budynek naszej szkoły z zewnątrz od strony ulicy Obrońców Zambrowa:

a tak od ulicy Armii Krajowej:

Przy samej szkole znajduje się nasz Orlik. Jest najnowszy spośród wszystkich zambrowskich Orlików. Tu często odbywamy lekcje wychowania fizycznego. Po lekcjach możemy przyjść i pograć w piłkę siatkową, koszykową i nożną.

Z drugiej strony szkoły znajduje się plac zabaw dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Wokół szkoły jest dużo drzew, które w zależności od pory roku radują nas pięknymi barwami. No i oczywiście dają dużo tlenu tak potrzebnego naszym młodym umysłom.

Teraz zapraszamy do wnętrza. Tymi drzwiami wejdziemy do środka naszej szkoły. My na co dzień wchodzimy drzwiami, które znajdują się obok i prowadzą do szatni.

Na parterze uczą się głównie klasy I-III. Można to od razu poznać po gazetkach wiszących na korytarzach. Są one tematycznie związane z porą roku, świętami i aktualnymi tematami zajęć.

Zajrzyjmy do niektórych sal.

A to nasza specjalna sala zabaw przeznaczona dla uczniów z klas I-III. Tu mogą się zrelaksować po ciężkich chwilach poświęconych na naukę czytania i pisania. Do wykorzystania jest suchy basen, wielkie klocki, mnóstwo dużych piłek i wiele gier.

Teraz wędrujemy wyżej. Na pierwszym piętrze uczą się głównie uczniowie klas IV – VI. Tu znajduje się też pokój nauczycielski i administracja szkoły czyli sekretariat, księgowość, gabinet dyrektora i wicedyrektora.

Zaraz po wejściu na I piętro widzimy gabloty z pucharami. To nagrody za osiągnięcia sportowe i artystyczne naszych kolegów.

Naprzeciwko schodów wita nas hasło promujące czytanie. Tu jest wejście do biblioteki i czytelni.

Biblioteka to głównie regały z książkami. W czytelni możemy skorzystać na miejscu z wielu zgromadzonych tu pozycji książkowych i prasowych.  W tym pomieszczeniu mieści się też ICIM czyli Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

W głównym holu, przechodząc z tzw. „nowej” do tzw. „starej” szkoły, łatwo zauważymy namalowany na ścianie Układ Słoneczny i portret naszego patrona Mikołaja Kopernika. Oba te dzieła plastyczne są autorstwa nauczycieli pracujących niegdyś w naszej szkole. Tu znajduje się też gablota z naszym nowym sztandarem.

Na ścianie obok pokoju nauczycielskiego wisi tablica ze zdjęciami i dyplomami ukazującymi osiągnięcia naszych najlepszych koleżanek i kolegów z klas starszych.

Dziś, idąc piętrem, trafiliśmy na korytarzu na zajęcia pozalekcyjne z "matematycznej architektury". Czyżby tak się przygotowywali do zawodu przyszli budowniczowie naszych domów?

Na pierwszym piętrze mieszczą się dwie nowoczesne pracownie językowe. Możemy tu uczyć się języka obcego w super warunkach, komunikując się z nauczycielem i kolegami przez słuchawki. Do pomocy mamy tablice interaktywne.

Wchodzimy wyżej. Na drugim piętrze mieszczą się tylko dwie klasy. Są to pracownie komputerowe. Jedna dla uczniów klas I-III, a druga dla uczniów klas IV – VI.

Żeby zobaczyć inne części naszej szkoły musimy zejść na parter i przejść do części opiekuńczo - gastronomiczno – sportowej naszej placówki.

Najpierw zajrzymy do świetlicy. Tuż przed nią wisi gazetka z pracami uczniów spędzających czas przed i po lekcjach na zajęciach świetlicowych. Tu także widać zmiany pór roku.

Tuż obok znajduje się stołówka. Jednocześnie może tu zjeść obiad 112 uczniów.