Świetlica/stołówka

Do świetlicy zapraszamy – tu na nudę sposób mamy.

W nowej szkole nowa świetlica.
Od 1 września, po wielkiej przeprowadzce, nasza szkoła mieści się w budynku przy ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 6a.
W tej nowej siedzibie świetlicowe sale położone są obok stołówki. W sali nr 21 przebywają uczniowie klas pierwszych.
Opiekują się nimi p. Elżbieta Kulesza i p. Karolina Murawska. Obok w sali nr 22 pracują p. Anna Raducha i p. Anna Suwalska.  Uczęszczają tam dzieci z klas drugich, trzecich i starsze.
Nie zmieniły się godziny pracy świetlicy. Jest otwarta od godz. 6.30 do godz. 16.00. Są tu organizowane zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Jest również czas na odrabianie lekcji i zabawę z kolegami. W tej nowej szkole też jest wesoło.

"Wiem co jem..." - szkolny konkurs na najsmaczniejszą surówkę.

3 grudnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs na najsmaczniejszą surówkę. Wzięło w nim udział 5 dwuosobowych zespołów. Zgodnie z założeniami konkursu uczniowie poza przygotowaniem przepysznych surówek, musieli wykazać się wiedzą na temat witamin i wartości odżywczych produktów, które zostały wykorzystane do ich przygotowania.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce ex-aequo: klasa VIb i VIIa, II miesjce ex-aequo: klasa Vb i Vc, III miejsce: klasa Va

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy.

W poniedziałek 26 listopada wszystkie maluchy w naszej szkole obchodziły święto pluszowego misia. Z tej okazji przyniosły kolorowe pluszaki i tuliły je do siebie przez cały dzień.
W świetlicy też pamiętaliśmy o tym dniu. Dzieci poznały historię tej niezwykłej zabawki. Wysłuchały opowiadania o przygodach najbardziej znanego misia "Kubusia Puchatka", a potem było kolorowanie i wycinanie "misiowych" obrazków.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Biało- czerwoni.
11 listopada obchodziliśmy 100 lecie odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się na biało - czerwono i wspólnie z gimnazjalistami układali na hali sportowej barwy narodowe. W świetlicy też próbowaliśmy to zrobić. I udało się. Nasza "flaga" uśmiecha się radośnie, jesteśmy szczęśliwi, że żyjemy w tak pięknym kraju.