Świetlica/stołówka

ZASADY KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI (fragment regulaminu świetlicy).
1. Podstawą korzystania z obiadów w szkolnej stołówce jest złożenie wypełnionego kwestionariusza przez rodzica lub prawnego opiekuna dziecka (wzór kwestionariusza w podstronie sekretariat).
2. O zakwalifikowaniu ucznia do stołówki decyduje szkolna komisja kwalifikacyjna.
3. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Za posiłki te wnoszą pełną odpłatność.
4. Sposoby zapłaty za obiady regulują "Zasady odpłatności za korzystanie z obiadów wydawanych w stołówce szkolnej
w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie".

15.04.2024 –19.04.2024

ALERGENY

Zupa z fasolki szparagowej, pieczywo

Kotlet mielony, puree

Buraczki

Napar owocowy

Owoc sezonowy

Zupa kluseczkowa, pieczywo

Gulasz mięsno-warzywny, kasza gryczana

Surówka z kapusty pekińskiej z papryką, ogórkiem i pestkami

Sok

Rosół z makaronem, pieczywo

Kurczak pieczony, ryż

Marchewka z groszkiem

Woda mineralna

1, 7,

ALERGENY

Zupa żurek z kiełbasą, pieczywo

Kotlet rybny, ziemniaki

Sałata z rzodkiewką i szczypiorem

Herbata z miodem i cytryną

Owoc sezonowy

1, 3,

Zupa burakowa, pieczywo

Makaron ze, śmietaną, truskawkami i twarożkiem

Kakao

Dodatek

7

Podane w jadłospisie oznakowanie cyfrowe oznacza alergeny ( wykaz umieszczony w tabeli). Wszystkie przyprawy używane do przygotowania potraw mogą zawierać śladowe ilości: gorczycy, selera, sezamu, dwutlenku siarki, mleka i glutenu.

Z przyczyn obiektywnych i niezależnych jadłospis może ulec zmianie, zwłaszcza w zakresie podawanych warzyw i owoców oraz dań z nich przygotowywanych. Zmiany mogą dotyczyć również pieczywa i dodatków.

SUBSTANCJE LUB PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

1. Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne, z wyjątkiem:

2. Skorupiaki i produkty pochodne;

3. Jaja i produkty pochodne;

4. Ryby i produkty pochodne,

5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;

6. Soja i produkty pochodne,

7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą),

8. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia a także produkty pochodne

9. Seler i produkty pochodne;

10. Gorczyca i produkty pochodne;

11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;

12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO 2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia

13. Łubin i produkty pochodne;

14. Mięczaki i produkty pochodne.