NASZE INICJATYWY - ROK SZKOLNY 2015/2016

• Dzień kolorów – powitanie wiosny
  • Dzień Kultury Uczniowskiej

Wybory Zarządu SU

W dniu 28.09.2015r. odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydatki przygotowały bardzo ciekawe i oryginalne plakaty, w których prezentowały swoją osobowość oraz informowały o planowanych działaniach na rzecz społeczności uczniowskiej .

Nad przebiegiem tajnych i demokratycznych wyborów czuwała niezależna Komisja Wyborcza w składzie: Julia Zakrzewska, Zuzanna Dąbrowska, Julia Strzeszewska, Hubert Chojnowski, Julia Preczewska i Zuzanna Tymosiak.

Po przeliczeniu głosów, oddanych przez uczniów klas IV – VI, wyłoniony został Zarząd SU na rok szkolny 2015 / 2016 w następującym składzie:

Przewodnicząca: Michalina Kujawa kl. VI b

Zastępca przewodniczącej: Aleksandra Ziemianowicz kl. VI a

Sekretarz: Kamila Pietranik kl. VI a

Członkowie:

Magdalena Staniszewska

Julia Brzóska

Paulina Chorodyńska

Wszystkim głosującym dziękujemy za udział w wyborach, a nowo wybranemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego GRATULUJEMY i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności Szkoły Podstawowej nr 5.

W bieżącym roku szkolnym składy pocztów sztandarowych przedstawiają się następująco:

I poczet

Chorąży – Rafał Krajewski

Asysta   –  Julia Brzóska

Zuzanna Dąbrowska

II poczet

Chorąży – Wiktor Iwanowski

Asysta   –  Michalina Kujawa

Aleksandra Ziemianowicz

Otrzęsiny klas IV

Otrzęsiny to doroczna impreza, na której oficjalnie witamy uczniów klas czwartych w gronie „starszaków”. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował dla nich dyskotekę. Specjalne podziękowania należą się chłopcom z klas VI a za przygotowanie muzyki na dyskotekę!

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym wszyscy pierwszoklasiści  ślubowali być dobrymi uczniami. Rodzice przygotowali "słodkie" przyjęcie dla swoich pociech, a Samorząd Uczniowski zadbał o muzykę,  wspólne zabawy i tańce.

Mikołajki

07 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Czekali na niego wszyscy uczniowie. W tym wyjątkowym dniu było bardzo czerwono, czyli mikołajowo. Uczniowie chcieli chociaż trochę upodobnić się do długo oczekiwanego gościa, na którego czekało dużo pracy.

Na szczęście Święty miał do pomocy - Śnieżynki, gdyż sam nie dałby rady dostarczyć prezentów do wszystkich dzieci. Był to dzień pełen radości i uśmiechów. Teraz wszyscy oczekują upragnionych Świąt Bożego Narodzenia.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Społeczność naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej tegorocznym celem jest zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Sprzedaliśmy  373 losy loterii fantowej zorganizowanej, jak co roku, przez Sztab przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Do sztabu przekazaliśmy  kwotę 1119 zł. Podziękowania należą się rodzicom, uczniom i nauczycielom za ogromne wsparcie.

Akcja ta stworzyła doskonałą okazję by kształtować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, uwrażliwienia ich na potrzebę pomocy osobom chorym  oraz uświadomienia, że wspólnie można zdziałać naprawdę więcej.

Akcja ta adresowana jest do uczniów klas IV-VI.  „Szczęśliwy numerek” jest losowany każdego dnia rano przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w obecności opiekuna i wywieszany na tablicy ogłoszeń.

Uczeń, którego numer z dziennika jest taki sam jakSzczęśliwy numerek” nie  odpowiada w danym dniu oraz nie pisze niezapowiedzianej kartkówki.

„Szczęśliwy numerek” nie zwalnia z pisania zapowiedzianych lub przełożonych: kartkówek, sprawdzianów oraz aktywnego udziału w lekcji.

Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

W tym roku Poczta Walentynkowa ruszyła 15 lutego!! Wszyscy uczniowie klas I – VI mogli obdarować sympatyczną kartką swoje koleżanki i kolegów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Walentynkowe kartki wyjęły z okolicznościowej skrzynki pocztowej i rozdały „listonoszki” z Samorządu.

8 marca w naszej szkole obchodzony był nie tylko Dzień Kobiet, ale też Dzień Kapelusza i Czapki. Samorząd Uczniowski zaproponował na ten dzień hasło: "Do szkoły w kapeluszach i czapkach".

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w przepięknych, kolorowych kapeluszach i czapkach – były to kapelusze mamy, dziadka, kapelusze plażowe, przywiezione z odległego kraju oraz różnego rodzaju nakrycia głowy. Mieliśmy wspaniałą rewię mody.

Uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach i kolorowych strojach, świętowali nadejście wiosny.  Korytarze szkolne na przerwach wyglądały niezwykle barwnie, wszystkim dopisywały humory. Prezentowali się wspaniale.  Uczniowie
i nauczyciele nabrali pozytywnej energii do pracy. Była to wspaniała zabawa, którą będziemy powtarzać.