NASZE INICJATYWY - ROK SZKOLNY 2014/2015

• Dyskoteka karnawałowa
  • Dzień Kobiet
  • Dzień kolorów – powitanie wiosny
  • Uczeń – nauczycielem,  nauczyciel  - uczniem.

Jak wybieraliśmy skład Samorządu Szkolnego?

W dniach od 12 do 19 września 2014r. na terenie szkoły odbyła się kampania wyborcza do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci wykazali się dużą pomysłowością, przygotowując plakaty wyborcze.

29 września 2014r. odbyły się wybory. Społeczność szkolna w demokratycznych wyborach wyłoniła spośród kandydatów przedstawicieli Zarządu:

Przewodnicząca Martyna Jarnicka kl. VI c

Zastępca PrzewodniczącejWiktoria Tyszka kl. VI b

Członek – Diana Kulesza kl. VI b

Członek – Roksana Jaskóła kl. VI c

Przedstawicielami społeczności uczniowskiej są również poczty sztandarowe, które uczestniczą w ważnych uroczystościach szkolnych i lokalnych. W bieżącym roku szkolnym składy pocztów przedstawiają się następująco:

I poczet

Chorąży – Piotr Kulesza

Asysta – Martyna Jarnicka

Klaudia Pych

II poczet

Chorąży – Jakub Zubkowicz

Asysta – Roksana Jaskóła

Martyna Supińska

Razem zdziałamy więcej

W dniach od 29 września do 3 października 2014 roku Samorząd Uczniowski przy współpracy z OWR Caritas w Zambrowie przeprowadził zbiórkę plastikowych nakrętek celem wsparcia leczenia uczennicy naszej szkoły Ani Kurpiewskiej.
Zbieranie nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc. Oczywiście nadal będziemy brali udział w takich akcjach, bo chcemy pomagać innym. Czasami wystarczy tak niewiele, aby pomóc potrzebującemu, choremu człowiekowi. Mała, niepozorna nakrętka może okazać się pomocną, przyjacielską dłonią! Dzięki tej akcji już od najmłodszych lat dzieci uczą się,
że wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy, bowiem
RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się do tak szczytnej akcji, ogromne zaangażowanie i wspieranie tej pięknej inicjatywy. Podziękowania kierujemy również do C H "GREGOREK" za transport. Trzeba przyznać, że ekologiczny styl życia staje się naszą mocną stroną, bowiem nie jest to pierwsza akcja i mamy nadzieję, nie ostatnia.

Plebiscyt

„NAUCZYCIEL ROKU”

Tradycją szkoły jest przyznawanie przez społeczność szkolną tytułu "Nauczyciela Roku". Zostaje nim nauczyciel, który:

• zawsze pomoże rozwiązać problem,
  • zachęca do zdobywania wiedzy i rozwijania zdolności,
  • nie narusza praw ucznia,
  • jest serdeczny i życzliwy,
  • często się do nas uśmiecha.

Plebiscyt został przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IV – VI. W tym roku  tytuł ten i „Szkarłatną  Różę” zdobyła  p. Barbara Krajewska.

Gratulujemy!

Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu, jest ciemno i szaro, świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły już od pierwszych dni grudnia. Jednak dzień
6 grudnia jest dla każdego z nas wyjątkowym - wszyscy jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, bo przychodzi Mikołaj i przynosi nam prezenty.

W tym roku św. Mikołaj przybył do nas w piątek 5-go grudnia. Dotarł w towarzystwie reniferów, śnieżynek i elfów z workami pełnymi prezentów. Uczniowie przyjęli go bardzo serdecznie, powitania w klasach były wręcz entuzjastyczne. Na jego cześć dzieci recytowały wiersz, śpiewały piosenki i włożyły na głowy charakterystyczne czerwone czapki, by stworzyć Mikołajkowy nastrój. Najwięcej frajdy dostarczył ten wyjątkowy gość najmłodszym dzieciom, które nadal usilnie w niego wierzą! Tego dnia w szkole panował szczególny klimat. Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wiele radości i uśmiechów. Wszyscy mają nadzieję, że powróci do nas za rok.

Kolejny raz włączyliśmy się do akcji ...

Za nami już XXIII  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz włączyliśmy się do akcji Jurka Owsiaka. Nasza szkolna orkiestra grała od 7 do 9 stycznia. W tym czasie odbyła się sprzedaż losów loterii fantowej, zorganizowanej przez Sztab przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Trzeba przyznać, że społeczność „Piątki” kolejny raz nie zawiodła. Wzbogaciliśmy konto WOŚP kwotą 966 zł. Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom i nauczycielom za wsparcie naszej akcji.

Walentynki

Jak wiadomo 14 lutego obchodzone są Walentynki. Z tej okazji w naszej szkole została otwarta specjalna „Poczta Walentynkowa”. Kartki do osób, które darzymy przyjaźnią,  można było wrzucać już od 10 lutego. W ten wyjątkowy dzień, zespół “walentynkowych listonoszy” dostarczył je adresatom.

Wśród tej niezwykłej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Atmosferę tego dnia tworzył również odpowiedni wystrój klas, dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach w szkole. Były rozwieszone walentynkowe dekoracje, które oddawały romantyczny nastrój, a uczniowie mieli na sobie coś czerwonego. Na korytarzu szkolnym słychać  było rozmowy o tym, kto ile listów dostał i od kogo one są.

Walentynki nie są polskim zwyczajem, ale zakorzeniły się już w naszej tradycji, święto to każdego roku dostarcza uczniom w naszej szkole wiele radości i zabawy, dlatego warto w ten sposób umożliwić im wyrażenie sympatii i przyjaźni.