Tak pracują nasi uczniowie

Zajęcia z programem Scratch rozpoczęły się w sierpniu w 2013 roku. Od września do stycznia scretchowali uczniowie klas V i VI, a później, od 17 stycznia w ramach I edycji Mistrzów Kodowania - uczniowie klas III - IV Co to jest Scratch, można dowiedzieć się tutaj: Mistrzowie Kodowania. Postaram się opowiedzieć co robiliśmy na zajęciach i mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy was do wspólnej zabawy.
14 lutego. Poznajemy program. Za nami trzy lekcje. Uczyliśmy się jak poruszać "duszkiem", edytować postacie, zmieniać sceny. Poniżej praca Kacpra, a inny Kacper pracuje nad własnym projektem.

4 kwietnia. Zrobiliśmy już dwie gry. Szczególnie przy drugiej było dużo zabawy.

Oto niektóre wypowiedzi uczniów po kilku godzinach pracy w Scretchu:
"To bardzo ciekawy program. Rozwija umysł i można w nim robić wiele różnych rzeczy" /Wiktor/
"Program Scratch bardzo mi się podoba. Można w nim rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Myślę, że kiedyś uda mi się zrobić fajną grę. W programie można robić wiele rzeczy." /Kacper/
"Program podoba mi się, ponieważ można się uczyć i jest zabawnie." /Maciek/
"Zajęcia są fajne i zabawne. Uczę się na nich programować i robić różne gry." /Rafał/