Świetlica/stołówka

Do świetlicy zapraszamy – tu na nudę sposób mamy.

Pierwszego września cicha do tej pory szkoła ożywia się i znów rozbrzmiewa śmiechem i gwarem dzieci. A najgłośniej jest w szkolnej świetlicy. Jest tu głośno, ale jak zawsze wesoło i radośnie.
W tym roku szkolnym świetlica pracuje w godzinach od 6.30 - 16.00. W sali nr 2 (przy wejściu) najmłodszymi dziećmi opiekują się: pani Anna Suwalska i pani Elżbieta Kulesza. Natomiast w sali nr 23 (przy stołówce) pracują pani Anna Raducha i pani Natalia Stepczyńska. Uczęszczają do niej starsi uczniowie.
W obu salach organizowane są różne zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Jest też tu miejsce na naukę, odrabianie lekcji, ale również i na dobrą zabawę.

Dziecinnie proste origami.

Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru, która rozwija przede wszystkim myślenie twórcze i wyobraźnię, ułatwia zapamiętywanie, uczy prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny, a także pozwala na doskonalenie zdolności manualnych dzieci.
W naszej świetlicy szkolnej (sala nr 23) od września prowadzone są zajęcia origami, które polegają na odpowiednim składaniu różnorodnych kompozycji płaskich z kolorowych kół, kwadratów i trójkątów, a także prostych form przestrzennych.
Jedną z ostatnich prac był dmuchany tulipan wykonany techniką przestrzenną z kwadratu, który był niespodzianką dla nauczycieli z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że prezent sprawił wychowawcom tyle samo radości, co dzieciom jego wykonanie.

Idzie  drogą  pani  Jesień.

Wiele darów z sobą niesie.  A jej dary są w większości smaczne i zdrowe, a wszystkie na pewno kolorowe. Trzeba to wykorzystać i spróbować zatrzymać ich urodę w pracach plastycznych. Tak robią dzieci  naszej szkolnej świetlicy.
Starszaki i maluchy wycinają, kleją, rysują i malują. Starają się bardzo, aby ich prace były jak najpiękniejsze. Jak im się  udaje? Można to sprawdzić oglądając wystawki prac na korytarzu i w sali nr2 oraz w sali 23 i na korytarzu przy stołówce.