Świetlica/stołówka

Stołówka szkolna położona jest w "starej" części szkoły, obok świetlicy. Jest to przestronna sala wyposażona w nowe i kolorowe meble. W czasie przerwy zasiada w niej jednocześnie 112 uczniów. Taka liczba miejsc sprawia, że nie ma kłopotu ze znalezieniem wolnego stolika.

Nasze obiady przygotowywane są w czystej i nowocześnie wyposażonej kuchni.

ZASADY KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI (fragment regulaminu świetlicy).
1. Podstawą korzystania z obiadów w szkolnej stołówce jest złożenie wypełnionego kwestionariusza przez rodzica lub prawnego opiekuna dziecka (wzór kwestionariusza w podstronie sekretariat).
2. O zakwalifikowaniu ucznia do stołówki decyduje szkolna komisja kwalifikacyjna.
3. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Za posiłki te wnoszą pełną odpłatność.
4. Sposoby zapłaty za obiady regulują "Zasady odpłatności w stołówce SP nr5 w Zambrowie".

JADŁOSPIS DEKADOWY jesienno-zimowy

PONIEDZIAŁEK
Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, surówka wielowarzywna, kisiel, jabłko.
WTOREK
Krupnik z kaszą, bigos z ziemniakami, napój malinowy, jogurt owocowy.
ŚRODA
Zupa grochowa, pulpet w sosie pomidorowym, kasza, ogórek konserwowy, napój, jogurt owocowy.
CZWARTEK
Kotlet z ryby, ziemniaki, zupa pieczarkowa, surówka z kiszonej kapusty i marchwi, kompot owocowy.
PIĄTEK
Barszcz ukraiński, naleśniki z twarogiem, kakao.

PONIEDZIAŁEK
Rosół z makaronem, udko kurczaka, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka, napój.
WTOREK
Zupa burakowa, pyzy z mięsem, surówka ze słodkiej białej kapusty, napój, jogurt owocowy.
ŚRODA
Zupa ogórkowa, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki zasmażane, napój, jogurt owocowy.
CZWARTEK
Zupa szczawiowa z jajkiem, schab w sosie, ziemniaki, marchew z groszkiem duszone, kisiel, pomarańcza.
PIĄTEK
Żurek z jajkiem (kiełbasą), ryba w cieście, ziemniaki, sałatka z czerwonej kapusty, kompot owocowy.