WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 03.10.2016 r. odbyły się wybory Zarządu  Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydatki do Samorządu przygotowały bardzo ciekawe plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
           W głosowaniu wzięło udział 191 uczniów klas IV – VI. Komisja wyborcza w składzie: Julia Zakrzewska, Małgorzata Wiśniewska, Zuzanna Kamienowska, Aleksandra Worosilak, Igor Zalewski oraz Jakub Matynka czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
          Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów skład Zarządu SU w roku szkolnym 2016/2017 tworzą:
1. Julia Strzeszewska - przewodnicząca
2. Maria Gałązka – zastępca przewodniczącej
3. Anna Choińska –sekretarz
4. Alicja Okuła – członek
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Składy pocztów sztandarowych w roku szkolnym 2016/2017:

I poczet

Chorąży – Kacper Zienkiewicz

Asysta   –  Maria Gałązka

Aleksandra Worosilak

II poczet

Chorąży – Oliwier Gosk

Asysta   –  Alicja Okuła

Zofia Uszyńska

Dzień 5 października 2016 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 31 uczniów klas pierwszych w obecności Dyrekcji Szkoły oraz rodziców złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie.
           Po oficjalnej części uroczystości dzieci udały się do sal, aby tam z rodzicami i wychowawcami dalej świętować dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami. Samorząd Uczniowski zorganizował im mini dyskotekę.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.

Otrzęsiny

Otrzęsiny klas IV to już tradycja naszej szkoły. W dniu 6 października 2016 r. czwartoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona "starszaków". Kiedy zakończyła się część „egzaminacyjna” i złożone zostało „Przyrzeczenie czwartoklasisty”, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zadbali o rozkręcenie zabawy, przygotowując muzykę na dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili.

Mamy nadzieję, że dobrze się czujecie w gronie „starszaków” i miło płynie Wam czas.

Mikołajki

Jak co roku 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi śnieżynkami. Ten zacny gość przywiózł ze sobą worki pełne prezentów. Tym, którzy na to zasłużyli, Święty rozdawał łakocie i nie tylko .... Nie obyło się również bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po obdarowaniu wszystkich, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odjechał. Tego dnia miał bowiem dużo pracy. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości. Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!