Świetlica/stołówka

Zasady odpłatności za korzystanie z obiadów

Zasady odpłatności za korzystanie z obiadów wydawanych w stołówce szkolnej
w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie

w roku szkolnym 2023/2024

1. Warunkiem korzystania przez ucznia z posiłków jest wniesienie opłaty za posiłki oraz opłacenie zbliżeniowej karty magnetycznej „STOPEREK”. (Koszt karty wynosi 35 zł brutto.)
  2. Obiad jest wydawany po przyłożeniu karty do czytnika. W przypadku braku karty lub braku opłaty w terminie - obiad nie zostanie wydany. W przypadku rezygnacji z obiadu karta jest nieaktywna (gdy dziecko zgubi kartę rodzic jest zobowiązany do wykupienia kolejnej karty zbliżeniowej).
  3. Wysokość opłat za korzystanie z posiłków publikowana jest na stronie internetowej Szkoły w zakładce Świetlica/Stołówka, na tablicy ogłoszeń przy stołówce oraz w aplikacji STOPEREK. Wysokość opłat  jest różna w każdym miesiącu ze względu na różną ilość dni żywieniowych.
  4. Opłaty za obiady wnosić należy od 1 do 10 dnia każdego miesiąca (za miesiąc bieżący). Za termin dokonania opłaty uważa się datę zaksięgowania środków na rachunku szkoły.
  5. Brak wpłaty za obiady do tego terminu, skutkuje skreśleniem z listy korzystających ze stołówki.
  6. Skreślenie następuje od drugiego dnia roboczego po obowiązującym terminie wniesienia opłaty.
  7. Ponowne zapisanie dziecka na stołówkę szkolną wymaga powtórnego złożenia karty zgłoszenia.
  8. Odpisy żywieniowe za niewykorzystane posiłki w danym miesiącu pomniejszają należność w następnym miesiącu rozliczeniowym. W panelu rodzica aplikacji STOPEREK będzie widoczna kwota do zapłaty na następny miesiąc pomniejszona o odpisy żywieniowe.
  9. Odpisy należy zgłaszać przez panel rodzica aplikacji STOPEREK do godziny 10:00 w dniu roboczym poprzedzający dzień nieobecności. Odliczeniu nie podlega dzień, w którym następuje zgłoszenie.
  10. Wpłaty za obiady oraz karty STOPEREK dokonujemy przelewem na konto:

48 8775 0009 0010 0108 1852 0004,

z dopiskiem: wpłata za obiad (imię i nazwisko ucznia, klasa)  za miesiąc …………….. .

lub wpłata za kartę (imię i nazwisko ucznia, klasa)

1. Ewentualne nadpłaty Szkoła przekaże na podany rachunek bankowy Rodzica/Opiekuna:
  2. W przypadku zmiany konta podanego w pkt. 11, Rodzic/Opiekun zgłosi taką informację do szkoły.
  3. Zwrot ewentualnej nadpłaty nastąpi do końca miesiąca grudnia oraz do końca miesiąca czerwca lub w innym terminie ustalonym przez Dyrektora Szkoły w zależności od uwarunkowań mających wpływ na pracę stołówki szkolnej.
  4. W przypadku braku możliwości zwrotu (z uwagi na zamknięte konto bankowe, brak możliwości kontaktu z rodzicami/opiekunami prawnymi itp.) środki finansowe zgromadzone na koncie szkoły zostaną przeznaczone na doposażenie i utrzymanie stołówki szkolnej.
  5. Rezygnację z korzystania ze stołówki lub zmianę rodzaju posiłku należy zgłaszać Intendentowi w formie pisemnej, co najmniej pięć dni roboczych przed rozpoczęciem następnego miesiąca rozliczeniowego.

W razie potrzeby kontakt do Intendenta:

• e-dziennik na adres: Przeździecka Justyna,
  • e- mail intendenta szkoły: obiadysp5@wp.pl
  • nr telefonu intendenta: 86 271 43 12.