Dziś nasi nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali dla uczniów wyjątkową niespodziankę – przedstawienie teatralne pt. „Pół żartem, pół serio zamykamy rok szkolny”. 😊
Było dużo uśmiechu, humoru i pozytywnej energii! Nasi aktorzy pokazali, że szkoła to nie tylko nauka, ale także wspólna zabawa, radość i budowanie pięknych wspomnień.
Na zakończenie wszyscy razem zatańczyliśmy, tworząc wyjątkową atmosferę i symbolicznie żegnając kolejny rok szkolny. 💃🕺
Dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie, kreatywność i przygotowanie tego niezwykłego występu! ❤️
Klasę 2B odwiedził Kornel Zarzecki uczeń 8B, który przygotował i poprowadził dla nich zajęcia wychowania fizycznego.
Na początku spotkania opowiedział o swojej sportowej przygodzie, pierwszych treningach oraz drodze, która zaprowadziła go do gry w klubie Junior Białystok. Zwrócił szczególną uwagę na to, jak ważne są regularne ćwiczenia, zaangażowanie oraz solidne opanowanie podstaw, które stanowią fundament późniejszych sukcesów.
Następnie Kornel przeprowadził zajęcia sportowe, podczas których nie zabrakło ruchu, zabawy i uśmiechu. Drugoklasiści z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia i chętnie uczestniczyli w przygotowanych grach.
17 czerwca klasa 1c i 3a były na wycieczce w Białymstoku.
Pierwszym punktem programu był seans w planetarium pt. "Halo Ziemia" dla klasy pierwszej i "Wszechświat i cała reszta" dla trzecioklasistów. Następnie uczniowie poznali faunę europejską i arktyczną podczas ciekawej lekcji z przewodnikiem w Muzeum Przyrodniczym UwB.
Wspaniale było odpocząć na świeżym powietrzu przy białostockim zoo, pooglądać niedźwiedzie i wilki oraz pobawić się w na wodnym placu zabaw. Ostatnim punktem była interaktywna zabawa w Epicentrum, gdzie uczniowie doświadczali i odkrywali tajniki fizyki, chemii i iluzji.
Po posiłku w restauracji szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu.
Samorząd uczniowski działający przy Sp5 zorganizował wycieczkę rowerową, która była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Podczas wspólnej jazdy uczniowie mieli możliwość lepszego poznania się i zacieśnienia relacji, co pozytywnie wpłynęło na integrację grupy. Trasa prowadziła przez malownicze okolice, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać ciekawe miejsca i walory przyrodnicze regionu. Po zakończeniu wycieczki cała grupa udała się na wspólną pizzę, gdzie w miłej atmosferze mogli odpocząć, porozmawiać i podsumować dzień pełen wrażeń. Wycieczka przebiegała w przyjaznej atmosferze i dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wspomnień.
W roku szkolnym uczniowie klasy Vc pod kierunkiem pani Mileny Mioduszewskiej uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej „Unplugged”. Program ten ma na celu przede wszystkim ograniczenie używania substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, tytoń czy narkotyki, przez młodzież. Zajęcia były okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania umiejętności społecznych oraz kształtowania odpowiedzialnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa.
Część przeznaczona dla uczniów obejmowała 12 lekcji realizowanych raz w tygodniu. Podczas zajęć uczniowie poruszali wiele ważnych tematów związanych z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej i dokonywaniem odpowiedzialnych wyborów. Rozmawiali o różnych formach nacisku grupowego, ucząc się skutecznych sposobów radzenia sobie z presją otoczenia. Poznawali czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed sięganiem po alkohol, a także zdobywali wiedzę na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka.
Informujemy, że nasza szkoła zajęła 2. miejsce w województwie w Gorączce Złota 2026 organizowanej przez PCK. To ogromny sukces!
Dziękujemy za wasze zaangażowanie drodzy wolontariusze i wszyscy uczniowie, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
9 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Piosenki Dziecięcej. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, talent oraz ogromne zaangażowanie. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie występy prezentowały wysoki poziom artystyczny.
Laureaci zostali nagrodzeni w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas I:
I miejsce- Julia Włodkowska
II miejsce- Hubert Fiedorczuk
III miejsce- Zofia Muczyńska
W kategorii klas II:
I miejsce ex aequo- Wiktoria Gromek, Nadia Kapelańska
II miejsce- Michalina Trzaska
III miejsce- Maja Kraszewska
W czerwcu uczniowie klas 4c i 4d uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin.
Mimo bardzo deszczowej pogody humory wszystkim dopisywały. Dzieci aktywnie spędziły czas, korzystając z atrakcji parku, biorąc udział w laserowym paintballu oraz grach multimedialnych.
Wycieczka została zorganizowana z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i była doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz wzmacniania relacji między uczniami. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i miłych wspomnień.
To był doskonały sposób na aktywne i radosne zakończenie roku szkolnego.
Za nami uroczyste wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie Matematycznym dla klas 4–8. Oficjalne podsumowanie zmagań oraz wręczenie dyplomów i upominków odbyło się 3 czerwca 2026 roku.
Konkurs składał się z trzech wymagających etapów. Rywalizacja trwała wiele tygodni i wymagała od uczestników ogromnej wiedzy oraz logicznego myślenia. Laureatami zostali:
Klasy 4
I miejsce - Mrozowski Szymon 4a
II miejsce - Zakszewski Teodor 4a
III miejsce - Orłowska Patrycja 4a
Klasy 5
I miejsce - Dmochowski Adam 5c
II miejsce - Kil Oskar 5d
III miejsce - Choiński Adam 5e
We wtorek,9 maja, w progach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli "WETY" czyli Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, którzy w bardzo interesujący sposób przedstawili nam bogatą ofertę kształcenia.
Uczniom i nauczycielom towarzyszyły zwierzęta - maskotka szkoły czyli Kruszyna (amstaf), szynszyle oraz kury, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród ósmoklasistów. Nasi uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielami klas architektury krajobrazu, weterynarii, wizażu oraz gastronomii, którzy przybliżyli im jak wygląda nauka teoretyczna i praktyczna na w/w profilach.
W mury łomżyńskiej "WETY" zapraszała sama Pani dyrektor.
Drodzy ósmoklasiści, wybór należy do Was ... Powodzenia 🙂