Menu

Świetlica/stołówka

Do świetlicy zapraszamy – tu na nudę sposób mamy.

Pierwszego września cicha do tej pory szkoła ożywia się i znów rozbrzmiewa śmiechem i gwarem dzieci. A najgłośniej jest w szkolnej świetlicy. Jest tu głośno, ale jak zawsze wesoło i radośnie.
W tym roku szkolnym świetlica pracuje w godzinach od 6.30 - 16.00. W sali nr 2 (przy wejściu) najmłodszymi dziećmi opiekują się: pani Anna Suwalska i pani Elżbieta Kulesza. Natomiast w sali nr 23 (przy stołówce) pracują pani Anna Raducha i pani Natalia Stepczyńska. Uczęszczają do niej starsi uczniowie.
W obu salach organizowane są różne zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Jest też tu miejsce na naukę, odrabianie lekcji, ale również i na dobrą zabawę.

Mikołajkowy zawrót głowy

Zgodnie z tradycją, 6 grudnia do naszej szkoły przybył św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami - uroczymi Śnieżynkami.
Nasi specjalni goście zawitali również do obu szkolnych świetlic, gdzie z niecierpliwością oczekiwały ich dzieci oraz panie. Świetliczaki solidnie przygotowywały się do tej wizyty, już od kilku dni sprzątały salę, ubierały choinkę, dekorowały tablice, a także ćwiczyły świąteczne piosenki i kolędy. Mikołaja wszystkie dzieci powitały głośnymi oklaskami i przygotowanymi wcześniej utworami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie św. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi upominkami, za które baaaardzo serdecznie dziękujemy!

W zaczarowanym świecie orgiami.

Jesień można malować lub rysować, ale można też składać z kolorowego papieru. Takie właśnie jesienne orgiami można było oglądać na wystawie, którą przygotowały dzieci na zajęciach orgiami w świetlicy. Były tam odlatujące żurawie, drzewa w jesiennej szacie, barwne liście i muchomorki. Wszystko starannie złożone i zagięte, piękne tak jak złota polska jesień.

 

 

 

 

 

 

"Jem warzywa i owoce, bo mam po nich super moce"

Temat witamin i zdrowego odżywiania nie jest obcy uczniom "piątki". Udowodnili to biorąc udział w naszym corocznym konkursie na najlepszą jesienną surówkę. Jego głównym celem było propagowanie zdrowego odżywiania, a także poszerzenie wiedzy o wartosciach odżywczych warzyw i owoców wśród społeczności naszej szkoły.
13 listopada na szkolnej stołówce stawiło się szesnaście dwuosobowych zespołów oraz jeden niepełny, jednoosobowy skład. Byli to uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 15 punktów, ale oprócz walorów smakowych komisja zwracała uwagę na:
- zachowanie podstawowych zasad higieny podczas pracy,
- przedstawienie wartości odżywczych zaprezentowanej surówki,
- ciekawe zestawienie kolorystyczne,
- estetykę wykonania.

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, komisja przyznała:
I miejsce - Kuczałek Nikola i Kosakowska Julia z kl. VIa, Gałązka Maria i Okuła Alicja z kl. VIIa, Zakrzewska Julia i Mioduszewska Julia z kl. VIIa oraz Choińska Anna i Stańczyk Julia z kl. VIIc.
II miejsce - Borzymowska Klaudia i Kossakowska Karolina z kl. VIb, Kalinowska Wiktoria i Łaskarzewski Karol z kl. VIa oraz Kotowski Karolina i Piotrowska Julia kl. VIIc.
III miejsce - Wiercińska Amelia i Grosfeld Wiktoria z kl. Va, Przeździecka Karolina i Babis Alicja z kl. VIb oraz Chojnowski Hubert i Mioduszewski Piotr z kl. VIIb
Wyróżnienie - Meler Wiktoria i Worosilak Adrianna z kl. VIc oraz Sawicki Oliwier z kl. Va
Wszystkie grupy profesjonalnie przygotowały się do kulinarnej rywalizacji, a co najważniejsze udowodniły, że drzemią w nich tytułowe SUPER MOCE.
Gratulujemy uczniom i wychowawcom.

Dziecinnie proste origami.

Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru, która rozwija przede wszystkim myślenie twórcze i wyobraźnię, ułatwia zapamiętywanie, uczy prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny, a także pozwala na doskonalenie zdolności manualnych dzieci.
W naszej świetlicy szkolnej (sala nr 23) od września prowadzone są zajęcia origami, które polegają na odpowiednim składaniu różnorodnych kompozycji płaskich z kolorowych kół, kwadratów i trójkątów, a także prostych form przestrzennych.
Jedną z ostatnich prac był dmuchany tulipan wykonany techniką przestrzenną z kwadratu, który był niespodzianką dla nauczycieli z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że prezent sprawił wychowawcom tyle samo radości, co dzieciom jego wykonanie.

 

 

Idzie  drogą  pani  Jesień.

Wiele darów z sobą niesie.  A jej dary są w większości smaczne i zdrowe, a wszystkie na pewno kolorowe. Trzeba to wykorzystać i spróbować zatrzymać ich urodę w pracach plastycznych. Tak robią dzieci  naszej szkolnej świetlicy.
Starszaki i maluchy wycinają, kleją, rysują i malują. Starają się bardzo, aby ich prace były jak najpiękniejsze. Jak im się  udaje? Można to sprawdzić oglądając wystawki prac na korytarzu i w sali nr2 oraz w sali 23 i na korytarzu przy stołówce.

 

Spotkanie z higienistką szkolną

15.XI.2017r. odbyło się spotkanie z higienistką szkolną. Tematy spotkania brzmiały: „Warzywa i owoce niezbędnym składnikiem zdrowego odżywiania" oraz „Kiedy i dlaczego należy myć ręce? - choroby przenoszone za pomocą brudnych rąk." Pani Zosia w ciekawy sposób przekazała świetliczakom podstawowe informacje dotyczące zdrowego odżywiania i higieny osobistej. Spotkanie to wzbogaciło wiedzę uczniów klas 1-3. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania, na które otrzymały rzetelne odpowiedzi.

 

 

 

 

 

Andrzejki

W czwartek 30 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach, takich jak losowanie karteczek z zawodami, imionami przyszłych sympatii, ustawianie butów i w wielu innych. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

 

Konkurs

Biblioteka szkolna organizowała konkurs na najładniejszą zakładkę do książki w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VII. Dzieci ze świetlicy chętnie wzięły udział w konkursie. Autorzy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością. Komisja wyłoniła zwycięzców wśród naszych świetlików. Oto oni:
II miejsce-Amelia Myślińska kl IV B
wyróżnienia:
Agata Zaręba kl III E
Dawid Dmochowski kl III A
Wiercińska Kludia III D
Bogusz Maciej kl II A