Menu

 • Konkurs fotograficzny "Pocztówka z wakacji".

  Konkurs fotograficzny "Pocztówka z wakacji".

  Dnia 28 września w kawiarni Cafe Muza Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod nazwą "Pocztówka z wakacji".
  Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 4-6, którzy drogą elektroniczną przesłali do organizatora, przez siebie wykonane, najciekawsze zdjęcia z wakacji. Powołana komisja przyznała szereg nagród i wyróżnień, w tym również naszym uczniom: III miejsce zdobyła Gabrysia Papież z klasy 4B oraz wyróżnienie otrzymał Kamil Lipski z klasy 4D.
  Gratulujemy młodym fotografom i życzymy dalszych sukcesów!

 • Z wizytą u króla.

  Z wizytą u króla.

  Kto nas szukał 27 września w szkole, to nas…… nie znalazł :) Tego dnia, my uczniowie klasy IIc i IId szukaliśmy przygód w Warszawie!
  Król Jan III Sobieski zaprosił nas do swego pałacu w Wilanowie. Obejrzeliśmy sypialnie króla i królowej, królewskie gabinety, komnaty i sale. Wszystko ozdobione przecudnymi obrazami i rzeźbami. Przenieśliśmy się do królewskich czasów.  Ogrody królewskie skradły nasze serca. Kolejny punkt programu to zmiana wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczciliśmy chwilą ciszy naszych bohaterów. Podsumowaniem wyjazdu były warsztaty w Manufakturze Czekolady. Tu poznaliśmy proces wytwarzania czekolady "Od ziarenka do tabliczki". Kosztowaliśmy gorącą czekoladę, a także dekorowaliśmy własne tabliczki.

  Wracając zajechaliśmy do McDonald’s na jedzonko. Wszyscy zachwyceni wróciliśmy do Zambrowa. I już pytamy nasze Panie: Proszę Pani, kiedy i gdzie teraz wyruszamy?!

 • Dzień Spadającego Liścia

  Dzień Spadającego Liścia

  Dlaczego korytarz klas 1-3 w piątek był pełen jesiennych barw? Już spieszymy z wyjaśnieniami.
  Tego dnia oficjalnie otworzyliśmy jesienny sezon🍁🍂.  Uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Spadającego Liścia, którego pomysłodawcą jest podróżnik Jerzy Szewczyk. Zauważył on, że jesienią brakuje wesołych świąt i postanowił to zmienić. Ten dzień ma więc być dniem smutnego pożegnania lata, ale szczęśliwym powitaniem jesieni.  Uczniowie ubrali się tego dnia w barwy jesienne a swoją garderobę wzbogacili o dekoracje tematycznie związane z tą porą roku. Królowały wiec kolorowe liście we włosach, broszki z jesiennymi skarbami, jarzębinowe  korale i nie tylko.

  Na korytarzu zaś wyrosły jesienne drzewa, które każda klasa ozdobiła różnobarwnymi liśćmi. Zreszta sami zobaczcie w foto relacji. 🍂🍁

 • Ib i IIb w Warszawie

  Ib i IIb w Warszawie

  22 września, a więc koniec kalendarzowego lata spędziliśmy w Warszawie. My - czyli uczniowie 1b i 2b.
  Tuż po przybyciu do stolicy ruszyliśmy do Zamku Królewskiego na lekcje muzealne pt. "Apartamenty królewskie". W ramach lekcji odwiedziliśmy Salę Tronową i Salę Rycerską a także pomieszczenia mieszkalne Króla. Kolejne pokoje zachwycały tkaninami, kolorami, a także obrazami i rzeźbami. Następnie nadszedł czas na spacer uliczkami Starego Miasta. Na słodkie zakończenie wyjazdu wybraliśmy się na warsztaty do Manufaktury Czekolady. Poznaliśmy proces wytwarzania czekolady "Od ziarenka do tabliczki". Kosztowaliśmy gorącą czekoladę, a także dekorowaliśmy własne tabliczki.

  W drodze do Zambrowa i stęsknionych rodziców zajechaliśmy do McDonald’s na posiłek. To był zdecydowanie udany wyjazd, a nasze Panie już planują kolejny :)

 • IIe i IIIa w Starej Złotorii

  IIe i IIIa w Starej Złotorii

  Wszystkie znaki na ziemi i niebie oraz większość prognoz pogody zapowiadały, że będzie lało!
  …ale nas, uczniów klas  2e i 3a oraz nauczycieli to nie przestraszyło.
  Tuż po ósmej rano, 20 września, ruszyliśmy do Starej Złotorii, a po niecałej godzinie otworzył się przed nami zaczarowany, sielski ogród. Podziwialiśmy piękne, kolorowe budowle, ściany pomalowane w kwiaty, klasę szkolną sprzed wielu lat, kiedy to domem Plastusia stał się piórnik Tosi, pomieszczenie, w którym mieszkali dziadkowie naszej gospodyni, pani Ani, oraz wszędobylski spokój.
  Następnie zamieniliśmy się w młockarzy, aby pozyskać płatki lawendy i zapakować je w niebieskie woreczki. Z pomarańczowej przędzy wyczarowaliśmy małe dynie. Nie wierzycie? To były dynie – broszki! Kiedy już porządnie zgłodnieliśmy, panie poczęstowały nas smaczną kiełbaską. Nie obyło się bez tańca przy fontannie.
  ​​​​​​​To była fantastyczna, niezapomniana podróż.

 • VIIIa i VIIIb na krótkiej wycieczce.

  VIIIa i VIIIb na krótkiej wycieczce.

  15.09 kl. VIIIa i 4 osoby z kl. VIIIb wybrały się na paintball do Wygody, aby zacząć aktywnie nowy rok szkolny i nabrać sił do nauki.
  Była świetna zabawa, humory i pogoda dopisały.
  Polecamy!

 • Sprzątanie świata

  Sprzątanie świata

  W piątek, 16 września, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. VII b włączyli się w akcję „Sprzątania świata”, organizowaną co roku przez Urząd Miasta. Tegoroczna akcja przebiegała  pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Uczniowie pod opieką Grażyny Wyszyńskiej i Bernadetty Długoborskiej porządkowali teren przy ulicy Kard. S. Wyszyńskiego. Najbardziej zanieczyszczonymi okazały się miejsca wokół garaży. Oprócz papierków,  plastikowych opakowań można było znaleźć tam opony, metalowe i szklane przedmioty, obrotowe krzesła, a nawet ubrania. Duża ilość i różnorodność znajdujących się tam śmieci świadczy o braku kultury użytkowników tego terenu. Przeprowadzona akcja pokazała, że edukacja dotycząca gospodarowania odpadami potrzebna jest nie tylko uczniom, ale i dorosłym. 

 • Dzień Kropki

  Dzień Kropki

  Uczniowie I D w Dniu Kropki mieli możliwość puścić swoje wodze fantazji podczas zajęć edukacji plastycznej malując kropki swoimi palcami. Obejrzeli też ciekawy film rysunkowy pokazujący jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają kropki. Wyobrażacie sobie muchomora lub biedronkę bez kropek?? Dzieci chętnie też pozowały na "ściance" tematycznej. Tego dnia gry i zabawy oczywiście dotyczyły tylko i wyłącznie kropek...

 • Klasa 7b na siłowni.

  Klasa 7b na siłowni.

  Chłopcy  z klasy 7b wraz z panem Zbigniewem Zalewskim i panią Ewą Gontarską udali się na siłownię "Top Fitnes" w Zambrowie na zajęcia z instruktorem panem Mateuszem Ramatowskim w ramach lekcji wychowania fizycznego.
  Pan Mateusz przekazał wiele ważnych informacji na temat używania sprzętu sportowego i kulturystycznego na siłowni. Chłopcy pod czujnym okiem instruktora wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe i sprawnościowe. Lekcję zorganizowała pani Anna Jasińska (wychowawczyni klasa 3b).

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 • Pierwsze klasy 2022/2023

  Na tablicy wewnątrz szkoły, zostały wywieszone listy klas pierwszych. Literka oddziału i wychowawca zostaną przedstawione na spotkaniu rozpoczynającym rok szkolny.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla pierwszoklasistów odbędzie się 31 sierpnia 2022 roku o godzinie 17.00,  na hali sportowej szkoły.

 • Podręczniki do religii w roku szkolnym 2022/2023

 • Klasy IIID i IIIE na wycieczce

  Klasy IIID i IIIE na wycieczce

  Edukację w klasach młodszych, uczniowie klas III D i III E z wychowawczyniami, chcą zakończyć czymś, co zapamiętają na długo... Tak też się stało!

  9 czerwca ruszyli na dwudniowy podbój Lubelszczyzny. Pierwszym punktem programu był Kazimierz Dolny, który słynie z kazimierskich kogucików. W morderczym upale  wspięli się na znaną wszystkim Górę Trzech Krzyży z nieziemskimi widokami na okolicę, zwiedzili Rynek Główny i znajdujący się nieopodal kościół. Nie obyło się bez zakupu pamiątek.

  Rejs statkiem po Wiśle był przyjemnym wytchnieniem i fantastyczną ucztą przyrodniczą dla oczu. Na zakończenie dnia, wycieczkowicze odwiedzili Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Tutaj dzieciaki szalały na rowerach, których na co dzień nie zobaczymy. 

  Szczęśliwi, acz zmęczeni, wieczorową porą trafili do pensjonatu na jedzonko 🍽  i nocleg. Drugiego dnia, wypoczęci i pełni energii, przed południem dotarli do Magicznych Ogrodów. To wspaniałe miejsce, gdzie mogli się bawić cały dzień. Było mnóstwo atrakcji, których nie sposób wymienić. Fotorelacja, jak widać, potwierdza ich doniesienia.

  GALERIA

 • Nagrody Burmistrza

  Nagrody Burmistrza

  O tym, że Maksymilian Jankowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego i finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”, a drugim finalistą tego konkursu na szczeblu ogólnopolskim został Hubert Grochowski - już pisaliśmy.

  Ostatnio dowiedzieli się o tym również, dzięki zambrowskim mediom, pozostali mieszkańcy naszego miasta, ponieważ burmistrz Kazimierz Dąbrowski, jak co roku, nagrodził najzdolniejszych uczniów.

  Wśród laureatów znaleźli się dwaj uczniowie Piątki - Maksymilian i Hubert. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki z rąk włodarza miasta, a wydarzeniu przyglądali się dumni rodzice i nauczycielka niemieckiego, która przygotowywała obu uczniów - Małgorzata Pawelec Kacprzak. Gratulujemy!

  Galeria Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu zambrów.org 

 • Paintball

  Paintball

  W czwartek,  9 czerwca uczniowie klasy VI B pod opieką wychowawczyni Grażyny Wyszyńskiej,  Bernadetty Długoborskiej i rodziców przeżyli wspaniałą przygodę. Wyposażeni  w kaski, kombinezony i karabiny kulkowe wyruszyli na pole painballowe, aby wcielić się w rolę walczących żołnierzy. Podzieleni  na dwie drużyny uczyli się sztuki walki, przestrzegając obowiązujący regulamin i zasady fair play. Chłopcy spisali się na medal. Bardzo dobrze ze sobą współpracowali i z każdą kolejną rundą doskonalili taktykę walki. W przerwie między walkami integrowali się przy ognisku i gorącej kiełbasce. Klasową wyprawę można uznać za bardzo udaną. Wszyscy, bardzo zadowoleni , szczęśliwie wrócili do domu. Wychowawczyni Grażyna Wyszyńska serdecznie dziękuje rodzicom za zorganizowanie transportu  i pomoc w opiece nad uczniami.

  GALERIA

 • Wycieczka klas III

  Wycieczka klas III

  W dniach 2-3 czerwca klasy III z wychowawcami, Siostrą Angelą i częściowo z rodzicami udały się na wycieczkę po I Komunii Świętej. Pierwszego dnia bawiły się w Energylandii od rana do wieczora. Atrakcji i niezapomnianych wrażeń było moc. Wieczorem nasza bardzo duża grupa, licząca 180 osób udała się do Częstochowy, aby na Jasnej Górze podziękować Matce Bożej za cały rok pracy jak i za sakrament Eucharystii, który dzieci przyjęły w maju. Rano uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, następnie na Wałach Jasnogórskich odprawiliśmy drogę krzyżową. Po niej był czas wolny na zakup pamiątek, obiad i lody. Przed wyjazdem udaliśmy się do Doliny Miłosierdzia, gdzie zakończyliśmy naszą pielgrzymkę wspólną koronką. A potem ruszyliśmy do Zambrowa, dotarliśmy wieczorem. Dziękujemy wszystkim dzięki, którym ta wycieczko-pielgrzymka się odbyła. Był to piękny czas modlitwy i rekreacji.

  GALERIA

 • Biwak w Olszynce

  Biwak w Olszynce

  Park linowy, ścianka wspinaczkowa, paintballowe zawody strzeleckie, układanie wieży ze skrzynek, wojskowy tor przeszkód, strzelanie z łuku, saper, megapiłkarzyki, skakanie na trampolinach - to tylko niektóre z atrakcji podczas dwudniowego biwaku klas IVb i IVc. Była także dyskoteka na wyspie, ognisko z kiełbaskami, a nawet nocne podchody! Po tylu atrakcjach nikt nie miał problemu z zaśnięciem. Drugiego dnia również czekały na dzieci gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, rowery gokartowe oraz plażing nad stawem. Dodatkowym atutem było piękne słońce, które dopisywało podczas tej majowej wycieczki.

  GALERIA

 • Warsztaty pszczelarskie w 3de

  Warsztaty pszczelarskie w 3de

  Warsztaty pszczelarskie w 3de. 31 maja odwiedził nas pan Kazio, który jest pszczelarzem z zamiłowania. Dzięki niemu dzieci wiele dowiedziały się o życiu i wartości pracy pszczół. Poznały wiele ciekawostek, widziały na własne oczy pyłek kwiatowy, miód, kit, wosk. Mierzyły czapki, kapelusze ochronne z siatką i kręciły świece z prawdziwego wosku. Wiedzą teraz, jak zakłada się pasiekę i rozumieją, że praca pszczelarza jest niezwykle trudna i wymaga przygotowania oraz ogromnej wiedzy.

  galeria

 • Konkurs ortograficzny

  Konkurs ortograficzny

  Michał Krajewski, uczeń klasy III b, po raz kolejny udowodnił, że ortografia nie sprawia mu żadnych trudności. Po zajęciu I miejsca w I Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal", przystąpił do rywalizacji i został zwycięzcą Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych 2022 w kategorii klas I-III zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  Komisja konkursowa w składzie: Marta Kotowska, Agnieszka Dąbrowska i Anna Krajewska oceniła przygotowane przez uczniów projekty ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Za najlepsze zostały uznane projekty klas 5a, 7d i 3e.  Uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  Klasa 5a zorganizowała „Kiermasz dla Ziemi”. Zebrali 925zł, za które symbolicznie, poprzez Fundację WWF, adoptowali rysia, panterę śnieżną i niedźwiedzia.

  Klasa 7d posadziła na terenie szkoły drzewo i dba, by teraz było podlane i bezpieczne.

  Klasa 3e zaśpiewali piosenkę dla Ziemi, rozmawiali o segregacji odpadów i rozsądnym użytkowaniu prądu i wody. Później przystąpili do pracy twórczej, której celem było przedstawienie naszej planety w dwóch odsłonach... zasmuconej działalnością człowieka i szczęśliwej. Uczniowie zasiali też wiosenne kwiaty, które w przyszłości mają upiększyć przydomowe ogródki oraz teren wokół szkoły.

  Klasa 6b przygotowali akcję informatyczną. Zaprezentowali uczniom w poszczególnych klasach pojemniki na plastik i zużyte baterie, które znajdują się w naszej szkole i zaapelowali o poprawną selekcję odpadów. Przekazali też gospodarzom klas instrukcję dotyczącą właściwej segregacji wszystkich rodzajów wytwarzanych na co dzień śmieci. Ponadto posprzątali teren wokół szkoły.

  Klasa 1b przygotowała etykiety przypominające o konieczności oszczędzania wody i prądu. Wybrane etykiety zostały powieszone w łazience szkolnej, na korytarzu i w naszej sali. Następnie uczniowie wirtualnie segregowali śmieci.

  Klasa 2d dwie proekologiczne kolorowanki.

  GALERIA

strona: