Menu

 • Lektury w pudełkach

  Lektury w pudełkach

  Na I piętrze na korytarzu pojawiły się nowe dekoracje w pudelkach. To 3d, w ramach omawiania lektur "O psie, który jeździł koleją" i 3b "Detektyw Pozytywka" przygotowały pudełka, które zawierają skarby związane z przeczytaną książką.

  Ponadto uczniowie 3d wzięli udział w Klasowym Konkursie Czytania. W pięknym jesiennym klimacie każdy z klasy zaprezentował wybrany fragment lektury.

  galeria zdjęć

 • Pokaż, co czytasz!

  Pokaż, co czytasz!

  Październik to miesiąc książki. I właśnie w październiku nauczyciele zespołu humanistycznego zaproponowali uczniom klas 4-8 włączenie się do projektu czytelniczego „Pokaż, co czytasz!”. Zaplanowano szereg działań w szkole.

  Nasza społeczność uczniowska wzięła także udział w akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i miejscu. Chcemy przekonać, że czytanie to atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego w szkole. Nasi uczniowie przystąpili z entuzjazmem do bicia rekordu. W sali 57 powstał również kącik książki, gdzie wyeksponowano wybrane pozycje czytelnicze oraz albumy na temat życia i twórczości pisarzy dla dzieci i młodzieży.     galeria zdjęć

 • Dary jesieni

  Dary jesieni

  Pierwsze kroki w zawodzie florysty stawiali uczniowie 3e pod okiem wychowawczyni Katarzyny Murawskiej. W swoich pracach wykorzystali dary jesieni, czyli kasztany, żołędzie, liście i gałązki drzew. Szkoda, że ich przepiękne kosze mają tak krótką trwałość. 

  galeria zdjęć

 • Lekcja fizyki i chemii w Centrum Nauki Kopernik

  Lekcja fizyki i chemii w Centrum Nauki Kopernik

  I znowu nasi uczniowie byli w Warszawie. Tym razem 7d, 7e i kilkoro uczniów z z 7b pod opieką wychowawczyń: Doroty Kozioł, Justyny Olszewskiej i Agnieszki Dąbrowskiej poszerzali wiedzą z przedmiotów ścisłych i historii.

  Uczniowie przeszli Starówkę szlakiem powstańców warszawskich oraz uczestniczyli w lekcjach fizyki i chemii w Centrum Nauki Kopernik i Cosmos Muzeum. 

  galeria

 • Nauka, sport i relaks na wycieczce 4b i 4c.

  Nauka, sport i relaks na wycieczce 4b i 4c.

  Muzeum Narodowe, a w nim podróż do demokratycznych Aten i starożytnego Egiptu, Interaktywne Muzeum Flipperów "Pinball Station" oraz park trampolin Hangar 646 to atrakcje, które czekały na uczniów klasy 4b i 4c zambrowskiej Piątki i ich wychowawczynie Anetę Gosk i Małgorzatę Pawelec-Kasprzak.

  - Było kolorowo, jesiennie, wesoło i wartościowo, nauka, sport i relaks - na wszystko znalazł się czas – wspomina pani Aneta.

  Nasi uczniowie pokazali, że dla nich liczą się nie tylko telefony - wielu w drodze do Warszawy czytało ulubione książki, a z powrotem wszyscy uczniowie śpiewali piosenki m.in. hymn naszej szkoły.

  W czasie lekcji w Muzeum młodzi uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jak budowano piramidy, czym był sfinks, dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych, jak żyli i czym się interesowali starożytni Grecy i wielu innych rzeczy ze starożytnego Egiptu i Grecji.

  Zambrowska młodzież trafiła też do muzeum, w którym nie tylko się zwiedza, ale można i zagrać w wiele unikatowych, zabytkowych flipperach, takich jak: Twilight Zone, FunHouse, Terminator 2, Dirty Harry i wielu innych.

  Na koniec trafili na najlepszą lekcję WF jaką może sobie wymyśleć nastolatek. 2500m2 przestrzeni i cała masa atrakcji łączących rekreacje ze sportem. W hangarze znajdowało się między innymi: prawie 80 trampolin różnego rodzaju, od rekreacyjnych po sportowe w tym ogromna arena składająca, się z ponad 50 trampolin, poducha powietrzna do bezpiecznej nauki akrobacji, kosze do koszykówki, strefa do zbijaka, ścieżka akrobatyczna.

  galeria

 • Trzy dni w Krakowie

  Trzy dni w Krakowie

  Dwadzieścioro uczniów z naszej Piątki pod opieką Siostry Angeli Mencfel oraz Pani Karoliny Murawskiej spędziło trzy dni w Krakowie. W bogatym programie ich wyjazdu znalazło się  zwiedzanie: Starówki, Wawelu, Podziemi Rynku, Bazyliki Mariackiej, Muzeum Obwarzanka, Kopca Kościuszki, Muzeum Figur Woskowych Wielkich Polaków. Odwiedzili również Łagiewniki, gdzie zobaczyli Sanktuarium Jana Pawła II Totus Tuus oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Bazylikę Bożego Miłosierdzia. Mimo napiętego harmonogramu zwiedzania znaleźli tez czas na  relaks w aqua parku i kinie.

  Wycieczkę dofinansował ksiądz proboszcz z parafii Trójcy Świętej Wojciech Nowacki oraz właścicielka Centrum Handlowo-Usługowego Gregorek pani Ewa Krajewska-Gregorek.

  Zapraszamy do galerii

 • Nowe władze Samorządu

  Nowe władze Samorządu

  Mamy nową władzę w szkole. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybrali Radę Samorządu Uczniowskiego. Klasy 1-3 swoją, klasy 4-8 swoją. Zgodnie z Regulaminem SU wszyscy uczniowie są członkami samorządu uczniowskiego i mają prawo angażować się w jego prace – niezależnie od tego czy zostali wybrani do zarządu SU,na gospodarza klasy, czy po prostu mają ciekawy pomysł na działanie. Natomiast w drodze wyborów głosuje się na Radę SU.

  - Samorząd uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym – wyjaśniła Marta Kotowska, jedna z opiekunek SU.

  Skład Rady Samorządu Uczniowskiego w zakładce "Samorząd Uczniowski"

   

 • 14 października 2021

 • Uczą się zwiedzając

  Uczą się zwiedzając

  Panie Beata Jankowska, Karolina Dębnicka i Anna Jasińska, wychowawczynie klas 2b i 2e, zabrały swoich uczniów na wycieczkę do Białegostoku.

  Na uczniów czekało wiele atrakcji. Mieli lekcje w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym o zwierzętach zamieszkujących puszczę białowieska i na rozlewiskach Narwi. Ponadto zwiedzili Muzeum Farmacji, gdzie oglądali jak dawno temu leczono ludzi, jak wyglądały gabinety medyczne oraz jak wyglądała apteka i co w niej robiono.

  W Muzeum Wojska poznali patriotyczne postawy, przypomnieli sobie, jakie są nasze symbole narodowe, dowiedzieli się jak zmieniało się polskie godło i czemu nasza flaga jest biało-czerwona. Uczestnicy zapoznali się z muzealnymi ekspozycjami, rozwikłali szereg zagadek oraz odszukali za pomocą kart patriotyczne pamiątki.

  galeria

 • Kulinarna przygoda klasy 3d

  Kulinarna przygoda klasy 3d

  W ramach realizowanego w klasach I-III w bieżącym roku szkolnym projektu "Zdrowa Ziemia - zdrowi my!" i programu "Warzywa i owoce w szkole", kolejna klasa ruszyła na kulinarną przygodę. Uczniowie klasy 3d robili sałatkę ziemniaczaną i pyszne pachnące cynamonowe bułeczki.
  galeria

 • Warsztaty w 3b

  Warsztaty w 3b

  W klasie 3b, przy okazji omawiania produktów, które powstają z mleka, odbyły się warsztaty kulinarne. Jednego dnia uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń zrobili masło, które potem zjadły z chrupkim pieczywem. Drugiego dnia, mali kucharze, tworzyli przekąski z różnych rodzajów sera. Oczywiście wszystko zostało z apetytem zjedzone.

  galeria

 • 6a i 6b na wycieczce w Warszawie

  6a i 6b na wycieczce w Warszawie

  Uczniowie 6a i 6b będąc na wycieczce w Warszawie zwiedzili Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. To jedno z najważniejszych miejsc martyrologii polskiej z epoki zaborów. Zbudowane zostało po powstaniu listopadowym. Przez to więzienie przeszło około 40 tysięcy więźniów – bojowników o wyzwolenie narodowe i przemiany społeczne. Wśród więźniów X Pawilonu były tak wybitne postaci polskiej historii jak Romuald Traugutt, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Gustaw Ehrenberg, ksiądz Piotr Ściegienny, Jarosław Dąbrowski, Ludwik Waryński i wielu innych.

  Druga część wycieczki, to Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie w bardzo przyjemny sposób przyswajali wiedzę naukową i hangar z trampolinami  646, gdzie odbyła się najfajniejsza lekcja wf świata.

  galeria

 • Wycieczka do stolicy Podlasia klasy 2a i 1e

  Wycieczka do stolicy Podlasia klasy 2a i 1e

  Przepiękna, słoneczna pogoda pozwoliła uczniom 2a i 1e, przy okazji spaceru po parku przy Pałacu Branickich, na rozegranie bitwy na liście. W samym Pałacu nasi uczniowie odbyli też lekcję robienia odlewów gipsowych.

  - Byliśmy również w białostockim ZOO, gdzie największe emocje wzbudził niedźwiedź brunatny – opowiedziała Jadwiga Liżewska, wychowawczyni 1e.

  Ponadto uczniowie byli w Muzeum Farmacji, gdzie obejrzały historyczną salę szpitalną, gabinet dentystyczny, laryngologiczny, laboratorium i apteka oraz Muzeum Wojska, gdzie odbyły się lecje muzealne „Jestem małym Polakiem” i „Turniej rycerski”.

 • Lekcja kulinarna w 3e

  Lekcja kulinarna w 3e

  Uczniowie 3e zamienili się w prawdziwych masterchefów. Pod okiem wychowawczyni Katarzyny Murawskiej przygotowali zdrowe i smaczne ciasta z masą budyniową i smakowitymi owocami w galaretce. Kolejnego dnia przystąpili do degustacji swoich wyrobów. Mieli też gości, od których wiemy, że ich ciasta były rewelacyjne!

  Nie musimy chyba pisać, że pół szkoły żałuje, że nie uczestniczyło w degustacji?

  galeria

 • Młodzi listy piszą

  Młodzi listy piszą

  Nasza nowa polonistka, pani Aneta Gosk, zaprosiła uczniów do literackiego projektu „Młodzi listy piszą”. Uczniowie klas 4b i 4c piszą listy do swoich rówieśników z okolic Torunia i Częstochowy.

  - Pierwsze listy już wysłane i odebrane 🙂 Z niecierpliwością czekamy na kolejne!  – poinformowała pani Aneta Gosk.

  Projekt powstał, by zadać kłam, że krótkie wiadomości tekstowe i listy elektroniczne wypierają tradycyjne – po pierwsze. A po drugie, by nauczyć młodzież, poprzez pisanie listów, korzystania z piękna polszczyzny, używania różnych form literackich, rozwijania wyobraźni i kreatywności. 

  GALERIA

 • Światowy Dzień Uśmiechu

  Światowy Dzień Uśmiechu

  Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.

  Dzień uśmiechu w naszej szkole zaczął się dokładnie o 6.30, gdy pierwsi uczniowie dotarli na świetlicę. Później było tylko lepiej. Gdzie nie spojrzeć - dzielili się uśmiechami.

  - W ten dzień chcieliśmy podzielić się uśmiechami z iinnymi. Zamysł naszej akcji był taki, by żółte, uśmiechnięte buźki robić nie dla siebie, ale dla innych - wyjaśnia Anna Jasińska, jedna z opiekunek Małego Samorządu Uczniowskiego.

  GALERIA

 • Uczniowie czytają… i to głośno

  Uczniowie czytają… i to głośno

  Klasy 1b i 3b przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 📚

  Starsi uczniowie gościli panią Jolantę Chrostowską-Sufę, polonistkę, redaktorkę i korektorkę, współpracującą z wieloma wydawnictwami. Pani Jola zaprezentowała dzieciom bajkę terapeutyczną o życzliwości, akceptacji i tolerancji. Zrobiła to w ciekawy sposób wykorzystując teatr kamishibai. Po wysłuchaniu "Bajki o jabłuszku" wywiązała się rozmowa na temat jej treści i ukrytego przekazu. Na zakończenie zajęć dzieci pracowały w parach. Wykonały papierowe jabłka, które będą ozdobą sali.

  Młodsi uczniowie Dzień Głośnego Czytania świętowali w Miejskiej Bibliotece.

  Zapraszamy do galerii

 • Dzień Chłopaka w 4b

  Dzień Chłopaka w 4b

  Do naszej szkolnej tradycji już weszły klasowe świętowanie Dnia Chłopaka. W 4b dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach. Poza życzeniami i wyśpiewanym damskimi głosami piosenką Sto lat, na każdego chłopca czekał kubek z jego własnym imieniem.

  Dołączamy się do życzeń dla wszystkich panów. Małych i dużych. Najlepszego!

  Galeria

 • 3d i 3e odwiedziły Stolicę

  3d i 3e odwiedziły Stolicę

  28 września klasy 3d i 3e odwiedziły stolicę. Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od spaceru po Starówce odwiedzając Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnie mieliśmy możliwość odwiedzić Zamek Królewski.

  - Dowiedzieliśmy się wieku ciekawych faktów z życia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wiecie kto był najlepszym jego przyjacielem? Pytajcie uczniów klasy 3d i 3e – pyta wychowawczyni 3e.

  Uczniowie nie zapomnieli również odwiedzić miejsca pamięci żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Oczywiście był to Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat trwały przy nim uroczystości z udziałem przedstawicieli różnych państw. W Centrum Nauki Kopernik obcowali z nauką, a ich głowy mocno pracowały, by przyswoić tajniki wiedzy

  Foto

 • Wycieczka 1a i 2d

  Wycieczka 1a i 2d

  Do niedalekiej Ostrowi Mazowieckiej pojechali w poniedziałek uczniowie klas Ia i IId. Wycieczkę rozpoczęła ciekawa wizyta w gospodarstwie z alpakami.

  - Nasi uczniowie byli zachwyceni spotkaniem z tymi przyjemnymi zwierzętami. Mogły się przytulać, głaskać, a jednocześnie opiekun zwierząt uczył ich, jak się mają zachować w kontakcie z tymi płochliwymi zwierzętami – podsumowała Sylwia Janowska, wychowawczyni IId.

  Uczniowie wzięli udział w zajęciach alpakoterapii na świeżym powietrzu. Poza zabawą z alpakami dzieci wzięły udział w zawodach sportowych i zajęciach plastycznych. Spotkanie zakończyło się kiełbaskami z grilla i słodkimi pączkami.

  W drugiej części uczniowie zwiedzali Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, gdzie poza obejrzeniem eksponatów mogli bardzo dokładnie obejrzeć karabiny, mundury i nakrycia głowy żołnierzy dawnych i współczesnych.

  - To było bardzo ciekawe muzeum, które mieści się w odrestaurowanym wojennym spichlerzu wybudowanym w 1941 r. przez Niemców na potrzeby zaopatrzenia frontu wschodniego. Dziś w tym miejscu jest muzeum i hotel – opowiadała Dorota Dębek, wychowawczyni Ia.

  Na koniec wycieczki uczniowie obejrzeli Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego znajdujący się w jednostce wojskowej w Komorowie oraz znajdującą się nieopodal aleję pomników królów, hetmanów i dowódców Powstania Listopadowego m.in. Bolesława Chrobrego, Władysława Łokietka, Władysława Jagiełło, Jana III Sobieskiego, Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Tarnowskiego, Hetmana Wielkiego Litewskiego Jana Karola Chodkiewicza, Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, Stanisława Żółkiewskiego, Józefa Sowińskiego, Generała Brygady Józefa Bema, Piotra Wysockiego.

  zapraszamy do galerii

strona: