Menu

  • Kolonie w Górach Stołowych

    Kolonie w Górach Stołowych

    Otrzymaliśmy pozdrowienia od ekipy, która jest na półmetku kolonii letniej trwającej od 21 lipca :-)
    Czterdziestka trojka żądnych przygód dzieciaków wyruszyła w intensywną podróż w Góry Stołowe.
    Dotychczas zwiedzili wzdłuż i wszerz Wrocław, a mianowicie: zoo z Afrykarium, Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, Ogród Botaniczny, Muzeum Narodowe (w nim Panoramę Racławicką), Ostrów Tumski, Rynek Główny z przepięknymi krasnalami, Sky Tower z panoramą miasta, wystawę klocków Lego, Halę Stulecia, Iglicę, Pergolę.
    Poza Wrocławiem uczestnicy już zdążyli być w Błędnych Skałach, Kopalni Złota w Złotym Stoku, Wambierzycach, Kłodzku... 😲 😱

    Wraz z pozdrowieniami Ekipa z Piątki twierdzi, że zdobędzie Szczeliniec oraz trzykrotnie uda się do Czech! Dodają, że na tym nie koniec ich planów!
    No, no Kochani... Jesteśmy pod wrażeniem! Zdjęcia mówią same za siebie. Jest w Was moc 💪 Trzymamy za Was kciuki i życzymy wspaniałych przeżyć. Oczywiście, czekamy na kolejne wieści 😍
    Zachęcamy do komentowania oraz przesyłania dzielnym zuchom w komentarzach pozdrowień.
    Pozdrawiam,
    Katarzyna Murawska

  • Pyszne lody truskawkowe!

    Pyszne lody truskawkowe!

    🌞🍓 Pierwszaki z klasy 1a zamieniły się w małych mistrzów lodziarstwa! 🍦👩‍🍳👨‍🍳
    W naszej szkolnej kuchni dzieci samodzielnie przygotowały pyszne lody truskawkowe! Każdy mógł spróbować swoich sił w mieszaniu, blendowaniu i nakładaniu lodów do kubeczka.
    To była świetna okazja do rozmowy o zdrowych składnikach i dlaczego warto unikać sztucznych dodatków.
    Dzięki projektowi "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, który otwiera przed wami nieskończone możliwości nauki i zabawy!
    Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z tych narzędzi! 🌟 Dzięki nim możecie rozwijać swoje pasje, kreatywność i umiejętności, które będą nieocenione w przyszłości. Przyjdźcie, eksperymentujcie i bawcie się nauką!

  • „Rozczytane Podlaskie”.

    „Rozczytane Podlaskie”.

    4 czerwca w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przy ulicy Złotej 4 odbyła się inauguracja akcji „Rozczytane Podlaskie”, w ramach której został przeprowadzony wojewódzki konkurs plastyczny „Czytanie jest THE BEST”.
    Uczennica naszej szkoły, Marta Volianiuk z kl. 3b zdobyła wyróżnienie za stworzenie ilustracji do książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke.
    Wspomniany pisarz był gościem honorowym wydarzenia, a spotkanie autorskie to jedna z nagród dla laureatów konkursu z klas I-VI.
    Serdecznie gratulujemy Marcie i życzymy dalszych sukcesów!

  • „Szlakiem Kopernika”.

    „Szlakiem Kopernika”.

    W dniach 22-23 maja 2023 r. klasy 2b, 3b i 5b były na wycieczce „Szlakiem Kopernika”.
    Podążanie śladami patrona szkoły zaczęły od zwiedzania gotyckiego zamku kapituły warmińskiej w Olsztynie.
    Wielkim skarbem tego miejsca jest fragment zachowanej do dziś, wykonanej własnoręcznie przez Kopernika słonecznej tablicy astronomicznej – jedynego zachowanego „instrumentu”, o którym z całą pewnością możemy powiedzieć, że używał go wielki astronom. Uczniowie uczestniczyli na zamku w warsztatach, które wzbogaciły i uporządkowały ich dotychczasową wiedzę o Układzie Słonecznym i patronie.
    Po spacerze na Starym Mieście przejechaliśmy do Lidzbarka Warmińskiego.

    Tu również udaliśmy się do XIV – wiecznego zamku, należącego do najcenniejszych i najlepiej zachowanych zabytków obronnej architektury gotyckiej w Polsce, od 2018 roku uznanego za pomnik historii. To na lidzbarskim zamku powstały podwaliny teorii heliocentrycznej.
    Drugiego dnia przejechaliśmy do Fromborka – miejsca najsilniej związanego z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika. Tutaj żył i pracował przez większość swojego życia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gotyckiej katedry – jednego z najwspanialszych zabytków w Polsce. Tutaj zobaczyliśmy współczesne epitafium astronoma. Wielkie wrażenie wywarł na nas koncert i brzmienie wspaniałych barokowych organów. Pełni muzycznych uniesień przeszliśmy do planetarium, będącego najlepszym miejscem, by rozpocząć swoją przygodę z astronomią.
    Kolejnym punktem na naszym szlaku było Muzeum Mikołaja Kopernika, przybliżające dzieło i życie wybitnego uczonego. Z tarasu widokowego Wieży Radziejowskiego podziwialiśmy wspaniałą panoramę okolicy.
    W tym miejscu dobiegła końca nasza podróż z Mikołajem Kopernikiem. Młodzi turyści udali się w drogę powrotną do Zambrowa. I choć były to dwa dni wolne od nauki szkolnej, uczniowie z pewnością  przyswoili ogromną dawkę wiedzy. Dotykanie rękami historii jest najcenniejszą lekcją.

  • Lekcja o autyzmie.

    Lekcja o autyzmie.

    W poniedziałkowe przedpołudnie w murach naszej szkoły gościliśmy pracowników Fundacji Dr Otis. Sympatyczne Panie przyjechały do nas celem szerzenia wiedzy o autyzmie oraz propagowania zachowań wspierających osoby ze spektrum autyzmu.
    W prelekcjach brały udział klasy 4a, 4b i 4c. Poznaliśmy charakterystyczne cechy zachowania osób w spektrum oraz dowiedzieliśmy się, jak można je wspierać. Spora dawka wiedzy została poparta doświadczeniami mającymi na celu lepsze zrozumienie funkcjonowania osób z autyzmem. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, dzięki której jeszcze bardziej rozumiemy i będziemy wspierać kolegów i koleżanki w szkole, które borykają się z tego typu zaburzeniem.

    Wiemy też, że Fundacja Dr Otis, chętnie przyjedzie do nas jeszcze nie jeden raz. Plan jest taki, aby każdy z nas mógł wziąć udział w takiej lekcji.
    Rodzicu! Jeżeli podejrzewasz u swojego dziecka zaburzenia ze spektrum autyzmu możesz wykonać w Internecie test przesiewowy M-CHAT pod kątem rozwoju społecznego lub kwestionariusz AQ (Autism Quotient).
    Jednak to tylko badania poglądowe, a pełna diagnostyka powinna rozpocząć się od wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej. W szkole zaś, zawsze są dostępni specjaliści do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nie lekceważ niepokojących objawów.

  • Ogólnopolski konkurs literacki.

    Ogólnopolski konkurs literacki.

    Dnia 22 maja 2024 r. w Centrum Kultury został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs literacki „Fraszka – Igraszka Ku Pokrzepieniu Serc”. Uczennice naszej szkoły odniosły sukces.
    W kategorii klas IV – VI:
    I miejsce zajęła Maja Ferks z klasy Va,
    II miejsce - Julia Gosk z klasy VIc,
    III miejsce - Karolina Arasim  z klasy Va. W kategorii klas VII – VIII:
    II miejsce zajęła Gabriela Romanowska z klasy VIIb.
    Jesteśmy z Was dumni, życzymy w kolejnych latach osiągnięć w dziedzinie literatury.

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego.

    Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego.

    Uczniowie naszej „Piątki”triumfują na Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego!
    W finale konkursu wzięło udział troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie, którzy osiągnęli imponujące wyniki:
    Maciej Bogusz – Laureat I miejsca (najlepszy wynik w Polsce na poziomie A1/A2),
    Inga Chrostowska – Laureatka,
    Julia Krasowska – Finalistka.
    Maciej Bogusz, zdobywając najwyższy wynik w kraju, zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski na Internationale Deutscholympiade (IDO) w Getyndze. Będzie tam rywalizować z rówieśnikami z 60 krajów, którzy również uczą się języka niemieckiego.

    Internationale Deutscholympiade (IDO) to wyjątkowe wydarzenie, które łączy młodych ludzi z całego świata. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, wycieczkach po Getyndze, oraz spotkaniach z lokalną młodzieżą, przedstawicielami biznesu i osobami ze świata kultury i sztuki. Olimpiada promuje ideały pokojowego współistnienia, uczciwej konkurencji oraz celebruje bogatą różnorodność kultur świata.
    Serdecznie gratulujemy Maciejowi Boguszowi, Indze Chrostowskiej i Julii Krasowskiej ich wybitnych osiągnięć w konkursie. Życzymy Maciejowi powodzenia na międzynarodowej arenie oraz wielu kolejnych sukcesów zarówno w nauce, jak i w życiu osobistym. Trzymamy kciuki za jego występ w Getyndze i jesteśmy dumni z jego osiągnięć, które są doskonałym przykładem zaangażowania i pasji do nauki języków obcych.

  • „Na ratunek Ziemi”.

    „Na ratunek Ziemi”.

    W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole konkurs na prezentację multimedialną pt. „Na ratunek Ziemi”.
    Uczestniczyli w nim uczniowie klas VI – VIII. Konkurs ten miał na celu podniesienie świadomości uczniów dotyczącej zagrożeń dla przyrody, wynikających z działalności człowieka, pogłębienie wiedzy na temat sposobów ochrony wody, gleby i powietrza, racjonalnego gospodarowania odpadami oraz kształtowanie ekologicznego stylu życia dzieci i młodzieży obowiązującego w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu.
    Nagrody i wyróżnienia w konkursie otrzymali następujący uczniowie:
    I miejsce - Aleksander Narożny, kl. VIIc,
    II miejsce - Łucja Zubkowicz, kl. VIe,
    III miejsce - Gabriela Romanowska, kl. VIIb.
    Wyróżnienia: Filip Skarzyński, kl. VIIc, Aleksandra Grodzka, kl. VIIc, Julia Turowska, kl. VIIb

    Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.
    Organizatorem konkursu była Grażyna Wyszyńska. W komisji konkursowej pracowały: Anna Krajewska i Kinga Gromek. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 5, której serdecznie dziękujemy.

  • Z książką na co dzień i od święta.

    Z książką na co dzień i od święta.

    To projekt mający na celu zachęcanie uczniów do sięgania po literaturę piękną.
    Rozwijanie wyobraźni, odwoływanie się do uczuć i wrażliwości dziecięcej. Doskonalenie umiejętności językowych oraz wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu. Wspomaganie rozwoju emocjonalnego młodego człowiek, dostarczanie pozytywnych przeżyć, budowanie poczucia własnej wartości, uczenie wartości moralnych. Zapobieganie uzależnieniom od telewizji i komputerów. Rozwijanie zainteresowań. Uświadomienie rodzicom i uczniom roli książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka.
    Uczniowie z klas: IVb, IVc, IVd - prezentowali na lekcjach języka polskiego swoje ulubione książki, polecali je koleżankom i kolegom oraz dzielili się swoją pasją.
    Tak uczciliśmy Światowy Dzień Książki obchodzony 23 kwietnia.
     

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    22 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu z okazji Dnia Ziemi 🌎.
    Najpierw obejrzeli przyrodnicze przedstawienie pt. "Wiosna w lesie", przygotowane przez klasę 2b oraz uczestniczyli w quizie ekologicznym prowadzonym przez uczniów klasy 2c. Kolejnym punktem programu spotkania było posadzenie bratków przez przedstawicieli klas, nadanie im imion i zabranie kwiatów do klas, by tam dalej je pielęgnować i cieszyć się ich pięknymi kolorami.
    Nasi najmłodsi uczniowie udowodnili, że mają wiedzę na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska, a do tego pięknie tańczą, śpiewają, mają zacięcie aktorskie i ogrodnicze.
    Wszystkim życzymy, by mogli nieustannie cieszyć się pięknem natury i zawsze pamiętali, że Ziemi nie odziedziczyliśmy od naszych przodków, ale pożyczyliśmy ja od naszych dzieci! ❤️🌎❤️

  • W Białymstoku.

    W Białymstoku.

    Dnia 19 kwietnia 2024 r. klasy 5a i 5e były na wycieczce w Białymstoku.
    Podróż rozpoczęliśmy od pobytu w Epi – Centrum Nauki , gdzie mogliśmy przenieść się trochę do innego świata,
    świata nauki przez doświadczenie. Skorzystaliśmy z Wystawy Głównej, która obejmowała dziedziny tematyczne, np.: optykę, medycynę, automatykę, robotykę i wiele innych.
    Kolejnym punktem wyprawy była Strefa Wysokich Lotów w Parku Trampolin. Ćwiczyliśmy na profesjonalnych trampolinach sportowych, dmuchanych poduszkach, zjeżdżalniach, w  tunelach itd.
    Następnie udaliśmy się do Centrum Escape Room. Prawdziwe emocje ogarnęły nas podczas pobytu w Pokojach Zagadek. Rozwiązywanie zagadek, łamigłówek, podpowiedzi i trudności do pokonania. Dwóm drużynom udało się otworzyć drzwi w przeznaczonym czasie na wykonanie zadań.

    Z kolei Laserowy Paintball na poligonie dostarczył wszystkim dobrej zabawy,  niezależnie od wyniku rozgrywki.
    Wycieczka zakończyła się posiłkiem w Mc Donaldzie.
    W naszej pamięci zostaną niezapomniane chwile, ciekawe przeżycia.

  • Europejski Tydzień Szczepień 2024

    Europejski Tydzień Szczepień 2024

    W dniach 21 – 27 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień 2024. Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat szczepień oraz podkreślanie ich znaczenia w ochronie naszego zdrowia na każdym etapie życia.
    Szczepienia chronią nas na wiele sposobów, przede wszystkim ratują życie, chronią przed chorobami zakaźnymi oraz ich powikłaniami, chronią przed chorobami nowotworowymi, ograniczają antybiotykooporność i zużycie antybiotyków.
    O szczepieniach powinni pamiętać nie tylko rodzice troszczący się o zdrowie swoich dzieci, ale również dorośli i osoby starsze, w zależności od uprawianego zawodu czy stylu życia. Szczepienia wymagają indywidualnego podejścia w każdym wieku, mamy coraz dokładniejszą wiedzą, która pozwala nam stosować profilaktykę za pomocą szczepień w różnych grupach ryzyka, czy osób z chorobami przewlekłymi.

    Szczepionki mogą odegrać kluczową rolę w utrzymaniu naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich. Podobnie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, regularne badania kontrolne, szczepionki są filarem dobrego zdrowia.
    Z każdym rokiem rośnie liczba dorosłych pacjentów z różnymi chorobami przewlekłymi, nasze społeczeństwo się starzeje  przybywa osób chorujących na cukrzycę, choroby układu sercowo-naczyniowego, a przewlekłe choroby układu oddechowego, przewlekłe choroby wątroby, lub nerek coraz częściej dotykają naszych bliskich. Szczepienia osób z chorobami przewlekłymi mogą przyczynić się do poprawy jakości ich życia, poprzez zapobiegnięcie chorobie zakaźnej oraz uniknięcie związanych z nią ciężkich powikłań, a w konsekwencji utrzymanie lepszego stanu zdrowia i większej aktywności życiowej.
    (Więcej informacji na temat szczepień znajdziesz na www.szczepienia.info)

  • Konkurs Matematyczny „Rachmistrz”

    Konkurs Matematyczny „Rachmistrz”

    „Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”
    Hugo Steinhaus

    W środę 10 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Rachmistrz” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.
    Najlepszymi rachmistrzami wśród uczniów klas trzecich powiatu zambrowskiego okazali się:
    I miejsce - Dorian Chankowski ze Szkoły Podstawowej w Szumowie, nauczyciel Anna Orłowska,
    II miejsce - Oskar Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Szumowie, nauczyciel Anna Orłowska,
    III miejsce (ex aequo) - Alicja Piszczatowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie, nauczyciel Idalia Stokowska i Eryk Tymiński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie, nauczyciel Natalia Stepczyńska.

    Organizatorzy konkursu dziękują nauczycielom za przygotowanie dzieci, uczniom za udział  w konkursie.
    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

  • "Baje, bajki, bajeczki”

    "Baje, bajki, bajeczki”

    4 i 5 kwietnia w naszej Piątce odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego pt.: “Baje, bajki, bajeczki”.
    Dwie komisje konkursowe wyłoniły najlepszych recytatorów:
    W kategorii klas I - III:
    1 miejsce ex aequo Zofia Pędzich kl.1 c oraz Alicja Mierzejewska kl. 2c,
    2 miejsce Antoni Szulborski kl. Ie,
    3 miejsce Maja Wróblewska kl. IIIc,
    wyróżnienie Lena Reczko kl. III b.
    W kategorii klas IV - VI:
    1 miejsce ex aequo Lena Żebrowska kl. Ve oraz Weronika Ambroziak kl. VId,
    2 miejsce Aurelia Worosilak kl. VIe,
    3 miejsce Gabriela Papież kl. Vb.
    W kategorii klas VII - VIII:
    1 miejsce Aleksander Narożny kl. VIIc.

    17 kwietnia naszą szkołę w powiatowym konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie będą reprezentować:
    Zofia Pędzich, Alicja Mierzejewska, Lena Żebrowska, Weronika Ambroziak i Aleksander Narożny.
    Trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  • Laboratoria przyszłości.

    Laboratoria przyszłości.

    W naszej szkole mamy roboty Photon, które pozyskaliśmy w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
    Są to urządzenia świetne do nauki programowania dla najmłodszych. Można programować ich ruch, dźwięk, kolor czułek. Drugoklasiści próbowali swoich sił w programowaniu podczas zajęć edukacji informatycznej, i nie jest to ich pierwszy i ostatni raz.
    Niedługo zaczniemy celowo wykorzystywać je do nauki, ale najpierw trzeba się z nimi dobrze zaprzyjaźnić.

  • Moja ulubiona dyscyplina sportowa.

    Moja ulubiona dyscyplina sportowa.

    9 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej Nr3 im. Janusza Kusocińskiego w Zambrowie obchodziła święto patrona szkoły.
    Podczas uroczystej akademii miało również miejsce podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pn."Moja ulubiona dyscyplina sportowa". Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim aż 11 nagród i wyróżnień, prezentując swoje pomysłowe i oryginalne, rysunkowo-malarskie prace.
    Oto lista laureatów:
    z klas I:
    II miejsce otrzymała Maja Muczyńska z kl. Ib,
    wyróżnienie - Zuzanna Przeździecka z kl. Ie,
    z klas II:
    I miejsce - Dawid Turowski z kl. IIa
    - wyróżnienie - Kinga Strzelecka z kl. IIc,
    z klas III:
    II miejsce - Michał Milewski z kl. IIIe.

    Z klas IV-V:
    I miejsce - Dominika Łuniewska z kl. IVc,
    III miejsce - Zofia Ilczuk z kl. IVa,
    wyróżnienie - Wiktoria Michałowska z kl. Vd,
    z klas VI-VII:
    II miejsce - Julia Turowska z kl. VIIb,
    III miejsce - Laura Krasińska z kl. VId,
    wyróżnienie - Gabriela Kulczyńska z kl. VIe.

    Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza miasta p. Kazimierza Dąbrowskiego.
    Gratulujemy zwycięzcom!

     

  • Spotkanie autorskie

    Spotkanie autorskie


    W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. klasy 2b i 3e wzięły udział w spotkaniu autorskim z Tomaszem Szwedem – autorem, kompozytorem, piosenkarzem i psychoterapeutą.
    Literacko – muzyczne warsztaty „Z książką wśród zwierząt” zorganizowane zostały przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zambrowie. Młodzi czytelnicy mieli okazję wysłuchać opowieści na temat spotkań autora z leśnymi mieszkańcami. W swojej serii książek stworzył świat, w którym zwierzęta uczą nas właściwych zachowań społecznych. Ciekawostki ze świata zwierząt Tomasz Szwed przeplatał piosenkami, do których akompaniował na gitarze z pudełka po cygarach – cigarboxguitar i harmonijce ustnej.
    Na zakończenie uczniowie mogli poprosić o autograf z imienną dedykacją.
    To była prawdziwa uczta artystyczna. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie.

  • Szkolny konkurs matematyczny „Rachmistrz”

    Szkolny konkurs matematyczny „Rachmistrz”

    W środę 3 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego „Rachmistrz”.
    Wyłoniliśmy najlepszych matematyków na poziomie klas drugich i trzecich.
    Wśród klas drugich wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
    1 miejsce – Adrian Kopliński, kl. 2e,
    2 miejsce – Adam Modzelewski kl. 2a, Teodor Zakrzewski kl. 2a i Alicja Drabich kl. 2e,
    3 miejsce – Szymon Truszkowski kl. 2d, Artur Zduńczyk kl. 2c i Krzysztof Truchel kl. 2b.
    W klasach trzecich najwyższe wyniki uzyskali uczniowie:
    1 miejsce – Oskar Kil kl. 3d,
    2 miejsce – Eryk Tymiński kl. 3b,
    3 miejsce – Maciej Torebko kl. 3a, Jan Zawadzki kl. 3c i Michał Milewski kl. 3e.

    Chłopcy z klas trzecich z ostatniego, medalowego miejsca, wzięli udział w dogrywce, ponieważ na etapie powiatowym konkursu, szkołę może reprezentować 3 uczniów. Najlepszy okazał się Maciej Torebko z klasy 3a i to on oraz medaliści z 1 i 2 miejsca przystąpią do kolejnego etapu konkursu już w najbliższą środę 10 kwietnia.
    Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

  • „Uzależnienia niszczą marzenia"

    „Uzależnienia niszczą marzenia"

    W ramach cyklu spotkań z profilaktyką, w naszej szkole na przełomie marca i kwietnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl.VI-VII.
    Zajęcia prowadzone były przez terapeutki z „Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych ETAP” w Białymstoku. Podczas warsztatów poruszane były tematy dotyczące profilaktyki uzależnień zarówno od środków psychoaktywnych, telefonów, jak również od komputera, a także zagadnienia dotyczące poczucia własnej wartości. Uczniowie z wykorzystaniem metod aktywizujących szukali odpowiedzi na pytanie: „Czy używki są dla nich powodem do dumy, oznaką dorosłości, czy może sposobem na ucieczkę od problemów?”.

    Pracowali nad umiejętnością odmawiania poprzez radzenie sobie z presją grupy rówieśniczej oraz wzmocnieniem niechęci do sięgania po używki poprzez wypracowanie alternatywnych sposobów na zaspokojenie swoich potrzeb. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas zajęć wiedza pomoże młodzieży w przyszłości dokonywać właściwych wyborów z poszanowaniem godności własnej i innych.
    Warsztaty odbyły się przy finansowym wsparciu UM Zambrów za co bardzo dziękujemy.

  • Wielka Gala Malowanej Pisanki.

    Wielka Gala Malowanej Pisanki.

    Święta Wielkanocne, to czas refleksji, zadumy, to również czas odrodzenia i podtrzymywania zwyczajów i tradycji. Piękną polską tradycją w tym czasie jest malowanie pisanek.
    W środę 20 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Wielka Gala Malowanej Pisanki". Na konkurs wpłynęło 62 oryginalnie wykonanych pisanek. Wśród nich komisja konkursowa doceniła prace uczniów naszej szkoły:
    I miejsce, w kategorii klas VII-VIII zdobył Filip Skarzyński z kl. VIIc, a II miejsce przyznano, w kategorii klas IV-VI Zofii Skarzyńskiej z kl. IVE.
    Serdecznie Gratulujemy!

strona: