Menu

 • Nadmorski wypoczynek uczniów SP 5

  08.08.2018

  Nadmorski wypoczynek uczniów SP 5 - Obrazek 1W dniach 24-30 lipca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wyjechali na obóz sportowo-rekreacyjny nad morze do miejscowości Jastrzębia Góra. Główną atrakcją wypoczynku był wyjazd do Aqua Parku w Redzie, gdzie wodne atrakcji oraz zjeżdżalnie z rekinami dały obozowiczom wiele radości. Ponadto uczniowie zwiedzili Latarnię Morska w Rozewiu oraz wąwóz Lisi Jar, który zachwycił swoją naturą. W wolnym czasie korzystali z nadmorskich plaż oraz boisk do piłki nożnej i siatkowej znajdujących się w ośrodku wypoczynkowym. Codziennie rozgrywane były różnego rodzaju turnieje sportowe, które dawały wiele emocji zarówno grającym jak i kibicom. W niepogodę młodzież udała się do kina na film pt ”Jurassic World” i galerii handlowej. Na koniec pobytu wszyscy uczestnicy otrzymali miłą niespodziankę od organizatorów w postaci lodów z McDonalds. Szczęśliwi i zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu, mając nadzieję na kolejny wakacyjny wyjazd już za rok.
  W imieniu organizatora składamy uprzejme podziękowania Władzom Miasta Zambrów za dofinansowanie wyjazdu.

 • "Czwartoklasiści z wizytą u Mikołaja Kopernika"

  21.05.2018

  "Czwartoklasiści z wizytą u Mikołaja Kopernika" - Obrazek 115 maja uczniowie klasy IVa i IVd pod opieką wychowawczyń Sylwii Sakowicz i Danuty Szlendak uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Olsztyna. Pogoda dopisała "nie za zimno i nie za gorąco" wręcz idealna na wycieczkę.
  Czwartoklasiści zwiedzanie zaczęli od wizyty w Olsztyńskim Planetarium, gdzie uczestniczyli w niezwykłej kosmicznej podróży "Nasz Wszechświat". Odwiedzili obiekty Układu Słonecznego, a następnie udali się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Z Planetarium uczniowie przeszli do Obserwatorium Astronomicznego, które mieści się w zewnętrznych murach dawnej wieży ciśnień. Tam z wielkim zainteresowaniem czwartoklasiści obejrzeli wystawę astronomiczną.

  Dużą uwagę uczniów przyciągnęły wyeksponowane meteoryty, a także dawne i współczesne urządzenia astronomiczne. Największą popularnością cieszył się ogromny teleskop umieszczony w otwieranej kopule obserwacyjnej. Dzieci z przejęciem próbowały dojrzeć plamy na Słońcu. Wiele wrażeń było również na tarasie widokowym, z którego uczniowie podziwiali panoramę Olsztyna. W oddali nad budynkami górował Zamek Kapituły Warmińskiej. To był kolejny cel wycieczki.  Na zamku uczniowie klasy IV a wzięli udział w lekcji muzealnej „Mikołaj Kopernik – mieszkaniec olsztyńskiego zamku” , a uczniowie kasy IV d w warsztatach edukacyjnych „Życie codzienne w zamku w czasach Kopernika”. Obie lekcje dały czwartoklasistom wiele niezapomnianych wrażeń. Na koniec prawie wszyscy uczniowie  dali zakuć się w dyby.
  W drodze powrotnej ostatnim "obowiązkowym" punktem wycieczki była z niecierpliwością wyczekiwana wizyta w McDonald's.
  Wrażeń było wiele, wspomnień będzie równie dużo, a o wycieczce przypominać będą kupione przez wszystkich pamiątki: magnesy, gipsowe figurki, drewniane tarcze, miecze i sztylety.

 • "Najlepsza z najlepszych"

  "Najlepsza z najlepszych" - Obrazek 1Wychowanie świadomych swoich paw obywateli to jedna z ważnych misji współczesnej szkoły. Nasza szkoła od lat podejmuje działania w zakresie kształtowania kultury prawnej młodzieży. Temu celowi służą zajęcia powadzone z uczniami przez funkcjonariuszy KPP w Zambrowie oraz udział w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Konkurs realizowany jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach projektu: "Szkoła bliżej prawa". W bieżącym roku szkolnym odbyła się już trzecia jego edycja. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się aż czworo naszych uczniów. Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy VIc - Julia Michelle Kolasa zajęła pierwsze miejsce i w dniu 16 maja br. reprezentowała województwo podlaskie w finale konkursu w Warszawie.

  Etap centralny odbył się w gmachu Sądu Najwyższego. Nasza Julia stanęła na wysokości zadania. W pięknym stylu pokonała uczestników z całej Polski i zajęła I miejsce. Zdobyła maksymalną liczbę punktów, była najlepsza z najlepszych. Julia przywiozła z Warszawy nie tylko cenną nagrodę – 1200zł, ale także bagaż niezapomnianych wrażeń, które pozostawiła wycieczka po Sądzie Najwyższym, a przede wszystkim wysłuchanie wyroku uniewinniającego Tomasza Komendę.
  Gratulujemy Julii sukcesu, mamy nadzieję, że wyrośnie na wspaniałego prawnika. Jednocześnie dziękujemy mamie Julii – p. Marcie Pogorzelskiej, która wspierała nauczycielkę historii p. Ewę Grajewską i wychowawczynię p. Annę Cwalina w doprowadzeniu dziewczynki do zwycięstwa.

 • "Kangur matematyczny"

  19.05.2018

  "Kangur matematyczny" - Obrazek 115 marca odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Jego uczestnicy długo czekali na rezultat zmagań z matematycznymi "łamigłówkami". Znamy już wyniki. Cieszy nas fakt, że sześciu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych. Są to: Maciej Lipski (kl. IIIa), Marcin Konarzewski (kl.III e), Natalia Szabłowska (kl. Vb), Adam Żabiński (kl. Va), Jan Saniewski (kl. VIIa) i Oliwier Gosk (kl. VIIa).
  Gratulujemy otrzymanych wyników i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.

 • Konkurs ortograficzny

  16.05.2018

  Konkurs ortograficzny - Obrazek 1Dnia 16 maja 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się ogłoszenie wyników konkursu ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych".
  W tegorocznym konkursie udział wzięli przedstawiciele szkół podstawowych z powiatu zambrowskiego klas I-III i IV-VIII. Mistrzem Ortografii Szkół Podstawowych klas I-III została Agata Zaręba - uczennica klasy IIIe SP5. Natomiast podwójny tytuł Wicemistrza Ortografii klas IV-VII przypadł  Janowi Eugeniuszowi Saniewskiemu i Oliwierowi Goskowi - uczniom również naszej szkoły. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania składamy nauczycielom: pani Jadwidze Liżewskiej i pani Elżbiecie Mystkowskiej, które przygotowywały uczniów do konkursu orograficznego.

 • Wycieczka na Mazury

  16.05.2018

  Wycieczka na Mazury - Obrazek 1Kto choć raz pojedzie na Mazury, ten będzie wracać wielokrotnie, bo Kraina Tysiąca Jezior ma magiczną moc przyciągania. Czarodziejski urok Mazur poznali uczniowie klas: IIIa i IIIb, którzy 14 maja uczestniczyli w wycieczce: Ruciane-Nida, Kadzidlowo, Galindia.
  Przygodę zaczęliśmy od rejsu statkiem po jeziorze Nidzkim. Okoliczna Puszcza Piska od wieków jest domem dla rzadko występujących w Polsce zwierząt. O zwyczajach zwierząt zamieszkujących mazurskie lasy opowiadał przewodnik w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Poznaliśmy też zwyczaje, wierzenia, codzienne życie rdzennych mieszkańców Mazur – Galindów.
  Piękna przyroda, fascynująca historia, cudowne krajobrazy, słoneczna pogoda sprawiły, że chcemy tu wracać.

 • Wycieczka w Bieszczady

  16.05.2018

  Wycieczka w Bieszczady - Obrazek 1W dniach 08-11 maja 2018 uczniowie  klas VIa i VIc udali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą w Bieszczady.
  Celem wyprawy było zwiedzanie zamku w Łańcucie – jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce oraz wozownię i pojazdy  konne rodziny Potockich.
  W kolejne dni  naszej wyprawy zobaczyliśmy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, panoramę Bieszczad z wieży widokowej, Solinę z zabytkowym Kamieniem Leskim, zaporę wodną, w Zwierzyniu skosztowaliśmy wody z cudownego źródełka. W Myczkowcach obejrzeliśmy "Ogród Biblijny" i zwiedziliśmy Centrum Kultury Ekumenicznej, w którym znajduje się ok.150 replik cerkiewek i kościołów.

  Niezapomniane chwile zostały po rejsie statkiem wycieczkowym po jeziorze. Zobaczyliśmy w Cisnej wnętrze Siekierezady, słynnej restauracji. W przedostatni dzień naszej wędrówki w trzy godziny zdobyliśmy Połoninę Wetlińską. Widoki jakie roztaczały się ze szczytu przy schronisku Chatka Puchatka były niesamowite. Ten dzień zakończył się pobytem na basenie Akwarius w Lesku.
  W drodze powrotnej do Zambrowa  czekały na nas dwie muzealne lekcje w skansenie w Sanoku. Uczyliśmy się kleksografii, dowiedzieliśmy się jak żyli dawniej ludzie w galicyjskim rynku, co jedli, jak pracowali, jak wyglądały ich domy.
  Bogaty program naszej wycieczki  pozwolił poznać nam niezwykły zakątek naszego kraju.

 • 3 Maja

  02.05.2018

  3 Maja - Obrazek 1Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Szczególne znaczenie Konstytucji 3 Maja tkwi w fakcie, że została uchwalona samodzielnie przez Polaków, a była wyrazem starań o zerwanie więzów zależności od obcych mocarstw, aktem patriotyzmu oraz imponującym wysiłkiem politycznym i intelektualnym. Dlatego my dziś kontynuujemy tą piękną tradycję, głęboko zakorzenioną w naszej historii.
  Dnia 2 maja 2018 r. odbył się w naszej "Piątce" uroczysty apel. Uczniowie klasy VIa i ich młodsi koledzy z klasy IVd zaprezentowali społeczności szkolnej montaż poetycki o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Przypomniane zostały również ważne wydarzenia z burzliwego okresu naszych dziejów.

  Część artystyczna została przygotowana pod opieką wychowawców: p. A. Rozworowskiej i p. D. Szlendak. Recytatorom towarzyszył chór szkolny, pod kierunkiem p. M. Knapkiewicza. Wykonane utwory sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Na pewno długo pamiętać będziemy odtańczony na zakończenie  polonez.
  Uroczystość odbyła się w Dniu Flagi, dlatego też w narodowych barwach prezentowała się dekoracja wykonana przez p. W. Rusieckiego, a z inicjatywy SU, uczniowie i nauczyciele przybyli tego dnia do szkoły ubrani w biało – czerwone stroje. Nie zabrakło też innych symboli narodowych, co dodatkowo podkreśliło podniosły charakter uroczystości.

 • VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

  26.04.2018

  VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 1W środę, 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Poezja dziecięca współczesnych autorów". Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Zambrów Pan Kazimierz Dąbrowski. Wzięło w nim udział aż 27 uczniów z klas integracyjnych zambrowskich podstawówek oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Długoborzu. W kategorii klas I-III wzięło udział 17 uczniów, natomiast w kategorii klas IV-VII 10.
  Recytacje oceniała komisja w składzie: p. dyrektor Ewa Grajewska - przewodnicząca, p. Anna Endzel - przedstawicielka rodziców oraz p. Agnieszka Łukasiewicz - nauczyciel z SP4 w Zambrowie.
  -"Cieszę, się, że tak liczne grono uczniów chciało podjąć trud zmierzenia się ze współczesną poezją oraz zdobyło się na odwagę, aby zaprezentować wybrany utwór przed tak dużą publicznością. Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni i wyróżnieni"- powiedziała pani Ewa Grajewska podsumowując poetycką rywalizację.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  W kategorii klas I-III:
  I miejsce ex-aequo: Maja Tymińska (SOSW Długobórz) oraz Oliwier Jasiński (SP4),
  II miejsce ex-aequo: Mikołaj Karpiński (SP5) i Paweł Zieliński (SP4),
  III miejsce ex-aequo: Zuzanna Antoniak (SP4) oraz Igor Marczak (SP4).
  W kategorii klas IV-VII:
  I miejsce: Zuzanna Endzel (SP5),
  II miejsce ex-aequo: Mateusz Wróblewski (SP5) oraz Paulina Sternik (SP3),
  III miejsce: Magda Nowacka (SOSW Długobórz).
  Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.
  Podczas konkursu uczestnicy zostali zaproszeni również na słodki poczęstunek, podarowany dzieciom przez  panią Małgorzatę Iwanowską, właścicielkę sklepu EDEN.
  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, nagrodami książkowymi oraz upominkami, które wręczył pan burmistrz Kazimierz Dąbrowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie - pan Andrzej Szeligowski. Warto wspomnieć, że nagrody książkowe zostały ufundowane przez pana burmistrza oraz Radę Rodziców SP5. Ponadto upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała pani Anna Jankowska z firmy INTER-TECH. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom za współpracę podczas organizacji konkursu.

 • Pola Nadziei

  25.04.2018

  Pola Nadziei - Obrazek 1W niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny włączyły się w międzynarodową akcję charytatywną "Pola Nadziei", której ideą jest niesienie nadziei i radości osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory poprzez wsparcie finansowe ośrodków opieki paliatywnej. Nasze wolontariuszki kwestujące przy kościele pw. Trójcy Przenajświętrzej spotkały się z życzliwością i hojnością mieszkańców Zambrowa. Zebrane środki zostały przekazane do Centrum Wolontariatu w Zambrowie, gdzie będą dokładnie policzone i rozdysponowane na rzecz domowych hospicjów.

  Opiekunki Szkolnego Koła Caritas: s. Justyna Lachowska i Grażyna Wyszyńska serdecznie dziękują uczennicom z klas IVa, IVb i Vb za poświęcony czas i zaangażowanie się w akcję. Praca charytatywna ma ogromny walor wychowawczy, uwrażliwia serca i otwiera oczy na potrzeby ludzi chorych i słabych. Cieszymy się, że w naszej szkole nnie brakuje chętnych do takich szlachetnych przedsięwzięć.

 • Święto Ziemi w naszej szkole

  25.04.2018

  Święto Ziemi w naszej szkole - Obrazek 1Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 24 kwietnia odbyły się w naszej szkole apele poświęcone tematyce ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie kl. IVc i Va zwrócili uwagę konieczność podejmowania działań na rzecz Ziemi, gdyż jesteśmy częścią środowiska i chroniąc je przed dewastacją, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Wiersze recytowane przez uczniów ukazały problem i skalę niszczenia planety, natomiast scenka uświadomiła uczestnikom apelu, że Ziemia może w przyszłości by tylko jedną z planet, na którą będą przybywać „kosmici” w różnych celach.

  Uczniowie klas I – III obejrzeli inscenizację: „Ratujmy Ziemię”. Mali aktorzy z klasy IIIb zachęcali swoich rówieśników do opracowania klasowych planów ratowania planety. Myślą przewodnią przedstawienia był problem segregacji śmieci, jako jeden ze sposobów ratowania środowiska naturalnego.

   

 • Konkurs plastyczny "Zwierzęta naszych lasów"

  24.04.2018

  Konkurs plastyczny "Zwierzęta naszych lasów" - Obrazek 124 kwietnia 2018 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zwierzęta naszych lasów” organizowanym przez naszą szkołę. Celem konkursu było: poszerzenie znajomości tematyki ekologicznej związanej z życiem lasu, rozwijanie wyobraźni w odniesieniu do świata zwierząt, poznawanie zakątków leśnych swojej okolicy zamieszkania, popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 96 prac uczniów klas I-III powiatu zambrowskiego.

  Komisja w składzie: Tadeusz  Brzeziński, Bernadeta Długoborska oraz Wojciech Rusiecki rozstrzygnęła konkurs. Szczególną uwagę zwracano na wykonanie pracy zgodnie z tematem, zachowanie formatu, pomysłowość, staranność oraz samodzielność przy wykonywaniu pracy. Laureaci to: Kamil Kaczyński, Karolina Lipska, Zuzanna Zaręba,  Małgorzata Deskiewicz, Kamil Pękała,  Amelia Lutostańska, Nikola Bielicka, Weronika Ogrodnik, Kinga Maliszewska, Klaudia Wiercińska, Barbara Oleksiak, Aleksandra Kapelewska, Marcin Gosiewski, Michalina Dmochowska.
  Z uwagi na ogromne zainteresowanie uczniów tematyką konkursu zapowiadamy kolejną edycję za rok. Zapraszamy do udziału!

 • Apel Papieski

  21.04.2018

  Apel Papieski - Obrazek 1Papież Jan Paweł II był wybitnym człowiekiem, który na zawsze wielkimi literami zapisał się na kartach historii. Dnia18.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wspominali dzieciństwo naszego Świętego. Zaprezentowali przedstawienie pt. "Lolek - chłopiec zapatrzony
  w Boga", które przybliżyło zebranym uczniom klas IV - VII codzienne życie Lolka w Wadowicach, szczególną duchowość domu rodzinnego, w którym dojrzewało powołanie wielkiego papieża - Polaka. Dopełnieniem tekstu mówionego i poszczególnych scen (w domu, w świątyni, w szkole) były radosne piosenki o świętym Janie Pawle II.

  W postać dziewięcioletniego Lolka doskonale wcielił się uczeń kl. III a - Maciek Lipski. W pozostałych rolach wystąpili uczniowie kl. VII a, VI c, III a. Nad całością czuwały: p. Alicja Zaremba, s. Justyna i p. Grażyna Wyszyńska.
  Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili wydarzenia z życia małego Lolka. Mamy nadzieję, że przesłanie wynikające z przedstawienia zaowocuje w życiu codziennym naszych uczniów.

 • "Nieletni w świetle prawa"

  19.04.2018

  "Nieletni w świetle prawa" - Obrazek 1W dniach 16 i 17.04.2018 r. młodzież klas VI i VII spotkała się z funkcjonariuszkami KPP w Zambrowie. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich za ich zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Głównym celem zajęć było zapoznanie ich z najważniejszymi przepisami prawa z zakresu przeciwdziałania wszelkim przejawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Policjantki uświadamiały młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów i przemocą w rodzinie. Pouczyły o odpowiedzialności prawnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych w tym w szkole oraz konsekwencjach ucieczek z lekcji, czyli wagarach.

  Uwrażliwiły też uczniów na zjawisko cyberprzemocy, stalkingu, a także nakłaniały do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych. Spotkania w odczuciu uczniów było bardzo interesującą lekcją prawa.
  Na pewno przyczyniły się do podniesienia świadomości i mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą przestrzegać poznane przepisy prawa.

   

 • 7 miejsce w województwie w biegach przełajowych.

  17.04.2018

  7 miejsce w województwie w biegach przełajowych. - Obrazek 1Dnia 14 kwietnia w Supraślu odbyły się Igrzyska Dzieci województwa podlaskiego w biegach przełajowych.
  Nasza uczennica Kamila Jastrzębska zajęła 7 miejsce - to bardzo wysoka lokata. W biegu brało udział 61 zawodniczek z całego województwa podlaskiego. Ponadto Kamila pokonała rywalki w trakcie poprzednich eliminacji zajmując 3 miejsce w finale grupy zachodniej.
  Gratulujemy sukcesu naszej utalentowanej biegaczce oraz trzymamy kciuki za kolejne starty w przyszłości.

 • Spotkanie autorskie

  14.04.2018

  Spotkanie autorskie - Obrazek 1Dnia 11 kwietnia bieżącego roku uczniowie klasy IVc mieli wspaniałą okazję uczestniczenia w spotkaniu autorskim z panem Pawłem Beręsewiczem, które odbyło w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci. Bohater spotkania jest pisarzem, poetą, tłumaczem i leksykografem. Pisze powieści, opowiadania oraz wiersze dla dzieci i młodzieży. Do jego najbardziej znanych utworów należą: "Czy wojna jest dla dziewczyn",  "Spacery z Ciumkami", "Ciumkowe historie w tym jedna smutna", "Wielka Wyprawa Ciumków", "Pan Mamutko i zwierzęta", "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", "Na przykład Małgośka", "Zawodowcy". Niektóre z nich znajdują się w naszej szkolnej bibliotece. Paweł Beręsewicz jest laureatem nagrody "Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

  Autor z pasją opowiadał o swoim życiu zawodowym. W oryginalny i humorystyczny sposób prezentował swoje utwory. Zapraszał uczniów do wypowiedzi o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Zachęcał do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Młodzi czytelnicy chętnie  dyskutowali o swoich ulubionych lekturach. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Na zakończenie  uczniowie z klasy IV C zadawali autorowi trudne pytania, na które pan Paweł Beręsewicz szczerze udzielał odpowiedzi.

 • Dzień Autyzmu

  12.04.2018

  W zwDzień Autyzmu - Obrazek 1iązku z obchodami Międzynarodowego Dnia Autyzmu uczniowie naszych klas integracyjnych IIb i IIIe wraz z wychowawczyniami ubrali się na niebiesko. W ten sposób solidaryzują się ze społecznością innych placówek w naszym mieście i okolicach. Chcą dostrzec osoby potrzebujące szczególnego podejścia, uczą się otwierać serca na potrzeby innych i cieszą się, że potrafią funkcjonować i integrować się z koleżankami i kolegami ze swoich klas!

 • Miejski konkurs "Baje, bajki, bajeczki..." rozstrzygnięty!

  11.04.2018

  11 kMiejski konkurs "Baje, bajki, bajeczki..." rozstrzygnięty! - Obrazek 1wietnia na deskach sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie nasi uczniowie reprezentowali szkołę w XXXI Małym Konkursie Recytatorskim "Baje, bajki, bajeczki...". Spośród 13 uczestników komisja konkursowa, w kategorii klas I - III,  przyznała I miejsce uczniowi "Piątki". Jest nim Dawid Kaczyński z klasy II b, którego przygotowała do konkursu Pani Monika Dąbrowska-Ignaczuk. Dawid rewelacyjnie przedstawił zgromadzonej publiczności wiersz o perypetiach osy podczas poszukiwań męża, autorstwa Jacka Daniluka. W kategorii klas IV - VI wyróżnienie przypadło Mai Modzelewskiej z klasy Va. Maja recytowała wiersz "Chrzan" Jana Brzechwy. Gratulujemy naszym laureatom! Dawidowi życzymy powodzenia w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się  25 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Trzymamy kciuki!

  Więcej informacji o konkursie można znaleźć pod adresami:

  http://zambrowiacy.pl/kult/xxxi-maly-konkurs-recytatorski-baje-bajki-bajeczki-rozstrzygniety-foto/

  http://www.zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=24969

   

   

 • "Sportowcy na drodze do niepodległości"

  12.04.2018

  "Sportowcy na drodze do niepodległości" - Obrazek 1Dnia 9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs pt. "Sportowcy na drodze do niepodległości". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Mioduszewska kl. VIIa, Jan Saniewski kl. VIIa i Marcin Pisański kl. VIIb, którzy  wcześniej zostali  zwycięzcami szkolnego etapu konkursu.
  Uczestnicy  musieli wykazać się wiedzą na temat polskich olimpijczyków walczących o wolność i niepodległość. Uczeń naszej szkoły Jan Saniewski zajął III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

 • "Należy podróżować, by się czegoś nauczyć"

  09.04.2018

  "Należy podróżować, by się czegoś nauczyć" - Obrazek 1Dnia 5.04.2018r. uczniowie klasy VIIa mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem. Podróżuje on w niekonwencjonalny sposób - hulajnogą i autostopem. Odwiedził wiele ciekawych miejsc i poznał wielu niezwykłych ludzi.
  Pan Tomek opowiadał uczniom historię jego podróży z Siemiatycz do Mongolii. Pokazywał nam również zdjęcia, nagrania oraz przywiezione pamiątki. Za dobrą odpowiedź na pytanie można było wygrać banknot z tego państwa. Wydarzenia przedstawione przez podróżnika bardzo zaciekawiły słuchaczy. Na koniec spotkania można było wykonać pamiątkowe zdjęcie, zadać pytanie lub pooglądać pamiątki przywiezione przez podróżnika.

  Klasa VIIa była pod ogromnym wrażeniem barwnych opowieści o życiu, kulturze oraz obyczajach Mongolii. Dowiedzieliśmy się, jak swój czas spędzają nasi rówieśnicy, jakie są tradycyjne dania mongolskie, w jaki sposób Mongołowie zarabiają na życie oraz jak wygląda tamtejsza komunikacja.
  Dzięki takim spotkaniom uczniowie mogą zdobyć wiele ciekawych i nieznanych im informacji na temat zaskakujących miejsc, które znajdują się na całym świecie. Warto pamiętać, że podróżowanie rozwija nas oraz pozwala odkryć zupełnie inny świat.

strona: