Menu

 • Zakończenie roku

  Zakończenie roku

  26.06.2020

  Dzisiaj, tj. 26 czerwca, rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Różnie będziemy go wspominać, ale na pewno wszyscy zapamiętamy go jako „inny”. Na szczęście uroczystość zakończenia roku będzie kojarzyć się nam nie tylko z maseczkami, dezynfekcją rąk i dystansem społecznym. Wielu z nas przekroczyło mury szkoły po raz pierwszy od zmiany organizacji nauczania, pierwszy raz mogliśmy spotkać kolegów i swojego wychowawcę. Rada Pedagogiczna doceniła zarówno wysokie wyniki w nauce, godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, chórze „Planety” czy pracę w Samorządzie Uczniowskim i posypały się nagrody. Około 200 książek powędrowało dziś do uczniów, a słowa podziękowania do Rodziców, którzy wytrwale wspierali nas w kształceniu na odległość. Szczególnie uroczyście pożegnaliśmy dziś 66 absolwentów. Życzymy im, aby dostali się do wybranych szkół średnich, a wszystkim uczniom zdrowych, radosnych i słonecznych wakacji. Nabierajcie sił do pracy w przyszłym roku szkolnym.

  Zapraszamy do galerii.

 • "Potyczki teatralne"

  "Potyczki teatralne"
  09.03.2020

  Dnia 7 marca 2020 r. w Ośrodku Kultury w Zambrowie uczennice SP nr 5 wzięły udział w "Potyczkach Teatralnych". Pod kierunkiem p. Grażyny Dąbkowskiej grupa przedstawiła  w sposób humorystyczny problem dotyczący ekologii. Młodzież poruszyła problem niszczycielskiej działalności człowieka na przykład zanieczyszczanie powietrza przez spaliny samochodowe i uwalnianie się dwutlenku węgla, co powoduje powiększanie się dziury ozonowej.
  Dziewczyny zwróciły uwagę na bezmyślną degradację lasów, mórz, oceanów ludzką ręką.Na zakończenie spektaklu zostało wygłoszone bardzo ważne hasło skierowane do wszystkich ludzi na Ziemi. Należy sprzątać po sobie, nie niszczyć przyrody i nie zaśmiecać otoczenia.Młode aktorki zostały entuzjastycznie przyjęte  i nagrodzone  gromkimi oklaski przez zgromadzoną publiczność. Na pamiątkę występów w Centrum Kultury otrzymały pamiątkowy dyplom.

 • Narciarska szkoła

  Narciarska szkoła

  W dniach 16-22.02.2020 r.  uczniowie z klasy 6d i 7c ze  Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką n-li p.M. Ostrowskiej, p.D. Szlendak oraz p.M. Kotowskiej wyjechali  na wycieczkę do Zakopanego. Głównym celem wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie.  Już od początku pobytu zaczęliśmy szkolenie dwa razy dziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Pierwszego dnia łatwy orczykowy wyciąg do nauki bardzo spodobał się uczestnikom i rozbudził apetyt na kolejne wyzwania. I tak, kolejny stok w Czarnej Górze zaspokajał narciarski zapał i apetyty na śnieżne przygody. Następny stok w Suchym okazał się nie lada wyzwaniem zarówno dla początkujących narciarzy jak i dla tych zaawansowanych.

  Po wyczerpujących kilku dniach białego szaleństwa  uczestnicy zasłużyli  na relaks i regenerację. Wytchnienie zmęczonym mięśniom przyniosła wyprawa do Term Chochołowskich, w których mocy atrakcji wodnych nie było końca. Oprócz zjeżdżalni pontonowych, basenów z jaccuzi, najatrakcyjniejsza okazała  się kąpiel na otwartym ciepłym basenie termalnym, gdzie widok na góry zapierał dech w piersiach. Po relaksie przyszedł czas na dalsze szkolenie jazdy na nartach. Na stoku Małe Ciche wszyscy doskonalili swój warsztat, a do tego padający śnieg był dodatkowym przeżyciem.  Po zdobytych umiejętnościach narciarskich nie zabrakło również czasu na zakupy na Zakopiańskich Krupówkach.
  Poza białym szleństwem był też czas na zajęcia dydaktyczne i profilaktyczne. Nasza młodzież doskonaliła swe umiejętności matematyczne i językowe pod okiem nauczycieli. Nie zabrakło też dyskoteki, wieczoru filmowego oraz gier i zabaw integracyjnych.
  Uczestnikom bardzo spodobała się narciarska przygoda.  Wyczerpani białym szaleństwem,zadowoleni powróciliśmy do Zambrowa z nadzieją na podobny wyjazd za rok. W imieniu uczestników dziękujemy rodzicom oraz władzom szkoły za przychylność w organizacji takiego wyjazdu.

 • Apel z okazji święta Patrona Szkoły

  Apel z okazji święta Patrona Szkoły
  28.02.2020

  Dnia 27 lutego 2020 roku odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły Mikołajowi Kopernikowi. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zambrów - p. Kazimierz Dąbrowski, dyrektor SP nr 4 – p. Ryszard Świderski, wicedyrektor SP nr 3 – p. Joanna Kozłowska, członkowie Rady Rodziców:  p. Marta Worosilak i p. Sławomir Worosilak, laureaci konkursu i ich opiekunowie, nauczyciele, uczniowie, rodzice.
  Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Andrzej Szeligowski, który przywitał gości i społeczność szkolną. Wspomniał o życiu i działalności wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika. Następnie zabrała głos wicedyrektor – p. Ewa Grajewska, która odczytała wyniki XIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Poproszono laureatów o odebranie nagród. Upominki książkowe i dyplomy wręczył Burmistrz Miasta Zambrów – p. Kazimierz Dąbrowski i pan Andrzej Szeligowski.

  Następnie pan dyrektor Andrzej Szeligowski zapowiedział program słowno - muzyczny, w którym wystąpili uczniowie kl. VId, VIIc, VIIa, VIIIb, VIa. Młodzi aktorzy odegrali scenki z życia małego Mikołaja Kopernika, studenta Akademii Krakowskiej i astronoma. Dziewczęta z klasy VIIc  przedstawiły teorię Kopernika: "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię" w formie  tańca z planetami. Uczniowie zaprezentowali talenty recytatorskie, muzyczne i taneczne. Część artystyczna została przygotowana przez  p. Grażynę Dąbkowską i p. Agnieszkę Sadowską. Chór wystąpił pod batutą p. Michała Knapkiewicza. Scenografię stworzył p. Wojciech Rusiecki , a o nagłośnienie zadbał Jan Sokołowski. Choreografia tańca z planetami została opracowana wspólnie z panią Mileną Ostrowską. Gromkimi brawami publiczność nagrodziła występ uczniów.
  Po zakończeniu akademii Burmistrz Miasta Zambrów podziękował nauczycielom, panu dyrektorowi Andrzejowi Szeligowskiemu za rozwijanie pasji wśród uczniów, za uczczenie Patrona Mikołaja Kopernika. Pan Kazimierz Dąbrowski podziękował również uczniom, którzy naśladują wielkiego astronoma, dążą do odkrywania wiedzy i zdobywania własnych celów. Pan Burmistrz przygotował słodką niespodziankę w postaci ogromnego tortu dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Tak miło i bardzo słodko zakończyło się Święto Patrona SP  nr 5  w Zambrowie.

 • „XIII astronomiczna przygoda z Kopernikiem”

  „XIII astronomiczna przygoda z Kopernikiem”
  20.02.2020

  Dnia 11 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Coroczne międzyszkolne zawody odbywają się w celu popularyzacji wiedzy o życiu i działalności wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika.
  Celem konkursu jest również rozwijanie zainteresowań astronomią i odkryciami w tej dziedzinie wiedzy. Przygotowywanie się do konkursu sprzyja rozwijaniu umiejętności samodzielnego wyszukiwania i gromadzenia informacji jak też kształtuje postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz tradycji narodowych.
  Do konkursu przystąpiło 17 uczestników, ze szkół podstawowych powiatu zambrowskiego. Zadania konkursowe sprawdziła Komisja w składzie: Waldemar Jeziorowski, Alina Caputa, Bernadetta Długoborska, Magdalena Olender.

  Wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce: Wiktoria Gosk, ucz. SP w Starym Skarżynie, opiekun p. Alina Caputa, Piotr Zaniewski, ucz. SP w Wiśniewie, opiekun Waldemar Jeziorowski oraz Hanna Choromańska, ucz. SP nr 5 w Zambrowie, opiekun p. Bernadetta Długoborska,
  II miejsce: Patrycja Nagalska oraz Paulina Nagalska, ucz. SP nr 3 w Zambrowie, opiekun p. Jolanta Dmochowska,
  III miejsce: Julia Ciborowska, ucz. SP w Starym Skarżynie, opiekun p. Alina Caputa oraz Aleksandra Poźniak, ucz. SP 4 w Zambrowie, opiekun Katarzyna Grabowska.
  Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom na uroczystym apelu z okazji Święta Patrona Szkoły. Organizatorzy, p. E. Grajewska, p. B. Krajewska i p. D. Kozioł, dziękują wszystkim opiekunom uczniów za przygotowanie ich do konkursu.

 • Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem

  Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem
  19.02.2020

  Pod takim hasłem przebiegał Powiatowy Konkurs Plastyczny, którego organizatorem była nasza szkolna świetlica. Skierowany był do najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych powiatu zambrowskiego.
  Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania kosmosem i odkryciami w tej dziedzinie wiedzy, popularyzacja wiadomości o wielkim polskim astronomie Mikołaju Koperniku oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci.  Komisja przyznała czternaście równorzędnych nagród. Otrzymali je:

  - Jakub Michalski   kl.IIa SP nr 3, op. Regina Marciniak,
  - Oliwia Chodkiewicz kl.IIIb SP nr 3, op. Idalia Stokowska,
  - Jakub Owsianko kl.Ic  SP nr 4, op. Barbara Tabędzka,
  - Aleksandra Suska. IIa SP nr 4, op. Dorota Strenkowska,


  - Lena Wojsz   kl.Ia SP nr 5, op. Bożena Zielińska,
  - Maja Markowska kl. IId SP nr 5, op. Dorota Kłosińska,
  - Matylda Chrostowska   kl.IIIa SP nr 5, op. Grażyna Szelągowska,
  - Nadia Stańczyk  kl. IIIc SP nr 5, op. Alina Saniewska,
  - Wiktoria Chmielewska kl. III SP w Osowcu, op. Irena Orłowska,
  - Zuzanna Duchnowska kl. II SP w Porytem - Jabłoni, op. Marta Siwek,
  - Mikołaj Kulesza kl.III SP w Starym Laskowcu, op. Małgorzata Jeziorowska,
  - Amelia Gosk kl. I SP w Starym Skarżynie, op. Irena Markowska,
  - Michał Jabłonowski kl. I SP w Starym Zakrzewie, op. Ewa Gocłowska,
  - Mateusz Jałbrzykowski kl.II SP w Wiśniewie, op. Małgorzata Ołdakowska.

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 27 Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego.

  27 Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego.
  18.02.2020

  Dnia 07.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie odbył się 27 Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Kinga Loba kl.6b -  „Miasto rodzinne” –  pod opieką p. Agnieszki Sadowskiej, Barbara Oleksiak kl. 5c – „Kabała” – pod opieką p. Anny Cwaliny, Paulina Markowska kl. 8b – „Nocny gość” – pod opieką p. Agnieszki Sadowskiej, oraz Maja Modzelewska Maja kl. 7a – „Mój pogrzeb ” – pod opieką p. Grażyny Dąbkowskiej.
  Do konkursu przystąpiło wielu uczniów z powiatu zambrowskiego, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i pięknie recytowali wiersze Broniewskiego. Nasze dwie uczennice odniosły sukces. Kinga Loba zajęła II miejsce, a Paulina Markowska III.
  Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów.

 • Konkurs profilaktyczno-plastyczny rozstrzygnięty.

  Konkurs profilaktyczno-plastyczny rozstrzygnięty.
  11.02.2020

  Uczniowie klas VII oraz chętni z klas VIII wzięli udział w przeprowadzonym w naszej szkole Konkursie Profilaktyczno-Plastycznym pn. "Alkohol niszczy życie". Celem konkursu było wykonanie w dowolnej technice plastycznej plakatu mówiącego o szkodliwości picia alkoholu wśród młodzieży i dorosłych.
  Spośród prac zgłoszonych do konkursu komisja w składzie: pani wicedyrektor szkoły - Ewa Gontarska, pani pedagog - Marta Kotowska oraz nauczyciel plastyki - Wojciech Rusiecki, wybrała najciekawsze prace przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:
  I miejsce - Kinga Gosk kl. VIIb
  II miejsce - Natalia Szabłowska kl. VIIb
  III miejsce - Julia Reczko kl. VIIIb
  Wyróżnienia otrzymali: Zofia Worosilak i Mateusz Wróblewski z kl. VIIc i Dominika Ambroziak z kl. VIIb. 

  Wybrane prace można oglądać na wystawie pokonkursowej zorganizowanej na korytarzu szkoły, natomiast dyplomy i nagrody rzeczowe nagrodzeni uczniowie otrzymają na apelu podsumowującym pierwsze półrocze. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 • Łyżwy na Narodowym

  Łyżwy na Narodowym
  21.01.2020

  Zima, to pora roku, gdy wolny czas można spędzić np. na lodowisku. Uczniowie klas VIb oraz VIIa i VIIb, wybrali się na lodowisko na Stadionie Narodowym.
  Wcześnie rano wyruszyli do Warszawy, aby przedpołudnie aktywnie spędzić jeżdżąc na łyżwach. Po blisko półtoragodzinnym pobycie na stadionie, resztę dnia przeznaczyli na pobyt w galerii handlowej "Złote Tarasy" i relaks w kinie.
  Wracając do Zambrowa, można było zauważyć, że tak spędzony dzień podobał się wszystkim. Do domu przyjechali zadowoleni.

 • „Spotkania z profilaktyką...”

  „Spotkania z profilaktyką...”
  12.12.2019

  W bieżącym roku szkolnym nasze zmagania z profilaktyką rozpoczęliśmy od warsztatów profilaktycznych dla uczniów klas VI- VII, prowadzonych przez terapeutę ds. uzależnień z Ośrodka Terapii i Readaptacji „ETAP” z Białegostoku. Miały one na celu uświadomienie uczniom,  jak zgubne i nieodwracalne jest działanie środków uzależniających na organizm młodego człowieka i jak ważna, a jednocześnie trudna jest umiejętność odmawiania. Kolejnym etapem naszych działań były spektakle profilaktyczne w wykonaniu teatru „MASKA”  z Krakowa , w których udział wzięli uczniowie klas II-VI. W ostatni wtorek tj. 10 grudnia uczniowie klas VI- VIII mieli okazję wysłuchać koncertu profilaktycznego pt.”Jedno życie” w wykonaniu Piotra Plichty  „POISON”.  Prezentowane podczas występu treści wzbudziły wśród młodzieży olbrzymie zainteresowanie, a na ich twarzach niejednokrotnie widać było wzruszenie.

              Mamy nadzieję, że dzięki treściom zawartym w spektaklu, warsztatach, jak i koncercie młodzi ludzie uświadomili sobie, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nich we współczesnym świecie, że wszystkie używki „ułatwiają życie” tylko na chwilę, ich działanie mija, problem, który miał być w ten sposób rozwiązany pozostaje, a zmiany w naszym organizmie są nieodwracalne.

 • Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

  Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
  12.12.2019

  Dnia 5 grudnia w kościele p.w. Ducha Św. W Zambrowie miało miejsce podsumowanie XII edycja Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 57 uczniów z klas I–VIII prezentując na wystawie największą ilość w powiecie – 33 szopek. Miło nam poinformować, iż komisja konkursowa przyznała 14 uczniom aż 8 nagród. Oto lista laureatów:

  W kategorii klas 0 – V:
  - II miejsce – Maja Malinowska z kl. Ve,
  - III miejsce – Kinga Bieńczyk, Weronika Iwanowska, Dominika Choińska z kl. Vb,
  - III miejsce – Maciej Dmochowski z kl. Vc, Kacper Wróblewski z kl. Va,
  - III miejsce – Oliwia Dąbrowska z kl. Ve,
  - III miejsce – Laura Krasińska, Aleksander Kaczyński z kl. IId, Urszula Mężyńska z kl. IIIb.

  Nagroda Specjalna ufundowana przez Burmistrza Miasta Zambrów p. K. Dąbrowskiego – Emilia Krajewska z kl. Vb, Jakub Krajewski z kl. IIIb,
  Nagroda Specjalna ufundowana przez p. G. Czartoryską – Julia Maleszewska z kl. Va.

  W kategorii klas VI – VIII:
  - I miejsce - Maksymilian Jankowski z kl. VId.

  Nagrodzeni otrzymali wartościowe bony na zakup sprzętu sportowego, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki od sponsorów za udział w konkursie. Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za tak oryginalne i piękne realizacje szopek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 1-3

  03.12.2019

  19 listopada uczniowie klas młodszych wybrali swoich reprezentantów. Po kolorowej kampanii wyborczej, podczas której kandydaci zachęcali do udziału w wyborach kolegów i koleżanki poprzez merytorycznie przygotowane plakaty ze swoimi postulatami, obietnicami i sylwetkami, uczniowie dokonali wyboru. W wyborach brało udział 274 uczniów, a wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Julia Groszfeld IId- 36 głosów- PRZEWODNICZĄCA
  2. Eryka Kaczyńska Ib- 34 głosy- ZASTĘPCZYNI PRZEWODNICZĄCEJ
  3. Marek Kruszewski IIb- 30 głosów
  4. Kamil Lipski Id- 30 głosów
  5. Tomasz Bączyk IIe- 22 głosy
  6. Grzegorz Sasinowski Ie- 21 głosów
  7. Kacper Ogrodnik IIIc- 14 głosów
  8. Ignacy Rusiecki IIIb- 14 głosów
  9. Aleksander Narożny IIIc- 13 głosów
  10. Gabriela Ogrodnik IIIc- 11 głosów
  11. Helena Bogdańska IIc- 10 głosów
  12. Gabriela Papież Ib- 7 głosów
  13. Emil Flery IIc- 6 głosów
  14. Maja Markowska IId- 5 głosów
  15. Piotr Kornak Ib- 5 głosów
  16. Weronika Ambroziak IId- 4 głosy
  17. Anna Ilczuk IIIb- 4 głosy
  18. Mateusz Kołakowski IIe- 4 głosy

  Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat kształtują postawę obywatelską i chętnie biorą udział w życiu szkolnym. Serdecznie gratulujemy wygranym i dziękujmy wyborcom!!

 • Kiermasz na rzecz Ksawerego

  Kiermasz na rzecz Ksawerego
  28.11.2019

  Nasza Społeczność chętnie pomaga potrzebującym. Świadczą o tym nieustanne zbiórki i kwesty organizowane przez uczniów naszej szkoły. W dniu dzisiejszym odbył się kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz Ksawerego Jasińskiego - chłopczyka, którego czeka kosztowna operacja i leczenie w USA z powodu mikrocji małżowiny usznej i artezji przewodu słuchowego zewnętrznego.

  Rodzice oraz dzieci spisali się jak zwykle na piątkę! Każdy na swój sposób wsparł akcję. Jedni upiekli muffinki, ciasta lub przygotowali galaretki, a inni - przeznaczyli pieniądze na ich zakup. Efektem wspólnych działań jest uzyskana kwota z kiermaszu. To aż 2.635 zł ! W całości zasili ona konto Ksawerego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wśród zebranych pieniędzy 320 zł jest kwotą zebraną przez uczniów klasy II b.

  Organizatorzy akcji serdecznie dziękują Rodzicom za przepyszne wypieki oraz wszystkim, którzy dorzucili swój "grosz".

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia
  25.11.2019

  25 listopada był wyjątkowo przyjemnym dniem dla uczniów klas I - III. Stało się tak dzięki obchodom Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego ulubionego pluszaka i mógł z nim spędzić dzień w szkole. Uczniowie w swoich klasach uczcili ten dzień na różne sposoby: śpiewem, pracą plastyczną, pląsami, obejrzeniem bajki czy też rozmową na temat historii swojego pluszaka. Na korytarzu szkolnym podczas przerw było kolorowo, przyjemnie i miło bowiem zewsząd można było dostrzec różne misie - te duże oraz te malutkie.

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy
  13.11.2019

  W środę 6 listopada 2019 r. odbyła się wycieczka klas 6a i 6d do Warszawy. W planie wycieczki była lekcja wf w Parku Trampolin, sztuka „Doktor Dolitte i jego zwierzęta” w Teatrze Capitol.
  Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabrał dzieci w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni. Wyprawa do Afryki, uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp, a to wszystko przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżyło młodemu widzowi cechy bohaterów.
  Po ciekawym spektaklu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych omawiających pracę aktora. Oczywiście w drodze powrotnej oczekiwana przez wszystkichwizyta w McDonald’s  i zabawa w sali dla maluchów.

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości
  09.11.2019

  „W dalekich ziemiach za to umierali moi ojcowie.Za gniazdo bociana, za chleb, za tę równinę, co niepokalana.”

  W tym roku obchodzimy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym wzięli uczniowie, nauczyciele,  zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zambrów, laureaci konkursów i ich opiekunowie.  Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Moja mała  i wielka Ojczyzna”, który odbył się  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zambrów. Nagrody laureatom wręczyły: wicedyrektor pani Ewa Grajewska oraz pani Karolina Ilczuk z Biura Promocji Urzędu Miasta Zambrów.
  Nagrodzono również zwycięzców XXVIII Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej. Upominki  książkowe  wręczył Burmistrz Miasta Zambrów pan Kazimierz Dąbrowski oraz pan dyrektor  Andrzej Szeligowski. Nagrody otrzymali:

  W kategorii – klasy IV – VI:
  I miejsce – Michał Dębek z SP4 w Zambrowie, opiekun p. K. Popławska,
  II miejsce – Kinga Loba z SP5 w Zambrowie, opiekun p. A. Sadowska.
  III miejsce ex aequo – Błażej Tymiński z SP w Kołakach Kościelnych, opiekun p. M. Ożarowska,
  III miejsce – Zofia Gumowska z SP3 w Zambrowie, opiekun p. E. Bilecka.

  W kategorii – klas VII – VIII:
  I miejsce – Maja Modzelewska z SP5 w Zambrowie, opiekun p. G. Dąbkowska,
  II miejsce ex aequo – Zuzanna Morawska z SP3 w Zambrowie, opiekun p. E. Bilecka,
  II miejsce – Paulina Markowska z SP5 w Zambrowie, opiekun p. A. Sadowska,
  III miejsce – Marlena Dietrich z SP4 w Zambrowie, opiekun p. B. Bagińska.

  Pan dyrektor Andrzej Szeligowski w swoim przemówieniu podkreślił rolę kultury i literatury w walce o niepodległość. To ona zapewniała nam - Polakom wolność duchową i zagrzewała do walki. Mogliśmy obejrzeć program słowno - muzyczny, w którym wystąpili uczniowie kl. Va, Vc, VIa,VIb,  VIIIa, VIIIb i VIIIc. Recytacje wierszy o tematyce patriotycznej przypomniały nam poświęcenie i czyn zbrojny naszych przodków, którzy nie szczędzili czasu i sił, aby Polska powróciła na mapę  Europy. Winniśmy im wdzięczność i pamięć, bo dzięki nim żyjemy w wolnym kraju i sami o sobie stanowimy.
  Słowa wyrażające miłość do Ojczyzny dostarczyły nam wielu wzruszeń. Była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów recytatorskich, muzycznych i tanecznych uczniów naszej szkoły. Występujący przygotowani zostali przez p. Elżbietę Mystkowską i p. Dorotę Kozioł, natomiast chór przez p. Michała Knapkiewicza. Dekorację wykonał p. Wojciech Rusiecki, o nagłośnienie  zadbał p. Jan Sokołowski. Grupa dziewczynek z kl. Va brawurowo odtańczyła opracowany przez p. Milenę Ostrowską układ ze wstążkami.   Rocznica ta rodzi pytanie o kształt  współczesnego patriotyzmu, które jest przesłaniem skierowanym do dzieci i młodzieży: „Cóż ja uczynić mam Polsko dla Ciebie…” (FOTO)

 • Moja mała i wielka Ojczyzna

  Moja mała i wielka Ojczyzna
  07.11.2019

  W październiku ogłoszono konkurs plastyczny „Moja mała i wielka Ojczyzna”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III zambrowskich szkół podstawowy. Celem konkursu było uwrażliwienie  młodego pokolenia na piękno rodzinnej miejscowości, propagowanie wiedzy o swojej miejscowości oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Swym honorowym patronatem objął konkurs Burmistrz Miasta Zambrów.
  Nadesłano aż 124 prace. 05 listopada 2019 r. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: Igor Tyszko kl. IIIa i Zofia Bańkowska kl. Ib ze Szkoły Podstawowej nr 3, Maria Libuda kl. Ic i Oliwia Ignaczuk kl. Ic ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Aleksandra Lasocka kl. IIc, Lena Koplińska kl. Ia,  Lena Sochacka kl. IId, Ignacy Rusiecki kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 5.

  Laureaci zostali zaproszeni na uroczysty apel na 07 listopada 2019 r. , gdzie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Zambrów oraz Szkołę Podstawową nr 5 w Zambrowie. (FOTO)

 • Poznaj i zagłosuj

  Poznaj i zagłosuj
  07.11.2019

  Uczniowie klas I - III. Trwa kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Możecie zapoznać się z ich sylwetkami i programem wyborczym na plakatach, które są wyeksponowane na korytarzu I piętra. Akcja "Poznaj i zagłosuj" trwa do 19 listopada. Tego bowiem dnia odbędzie się tajne głosowanie. Każdy będzie mógł oddać swój głos na osobę, która jego zdaniem spełni się w roli Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas I - III. Nie zwlekaj! Zapoznaj się z plakatami wyborczymi każdej osoby. Twój głos jest dla nich na wagę złota. Widzimy się 19 listopada przy urnach wyborczych :-)

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
  05.11.2019

  05 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Baj Zapraszamy do ek, który rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Witajcie w naszej bajce”.
  W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-8, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Można było zobaczyć, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Czerwonego Kapturka, Pocahontas, koty, ninje, Elzę, czarownice, Kapitan Phasma, Pana Kleksa czy też Spiderman’a.
  Każdy z przebranych uczniów klas I-III zaprezentował swój strój bajkowy, podczas parady „Postacie z bajek”. Wszyscy bohaterowie bajek prezentowali się doskonale.
  Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment , aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.
  Dziękujemy rodzicom za przygotowanie odpowiednich strojów dla swoich dzieci. Zapraszamy do GALERII, do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • XXVIII Zambrowski Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej

  XXVIII Zambrowski Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej
  30.10.2019

      Dnia 28 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje XXVIII Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej. Jego celem jest rozpowszechnianie utworów o tematyce patriotycznej związanych z walką o niepodległość Polski i głoszenie piękna ziemi ojczystej.
  Komisja w składzie: p. Ewa Grajewska – przewodnicząca, p. Iwona Brzozowska, p. Katarzyna Popławska i p. Elżbieta Mystkowska wysłuchała 20 uczestników z 6 szkół podstawowych. Recytatorów oceniano według następujących kryteriów:
  - dobór repertuaru,
  - interpretacja utworów,
  - wartości ideowe i artystyczne utworu,
  - ogólny wyraz artystyczny.
  Po wysłuchaniu recytacji Komisja przyznała następujące nagrody:

  W kategorii kl. IV-VI
  I miejsce: Michał Dębek ze SP nr 4, II miejsce: Kinga Loba ze SP nr 5, III miejsce: ex aequo  Zofia Gumowska ze SP nr 3 i Błażej Tymiński ze SP w Kołakach Kościelnych.
  W kategorii kl. VII-VIII
  I miejsce: Maja Modzelewska ze SP nr 5, II miejsce: ex aequo Zuzanna Morawska ze SP nr 3 i Paulina Markowska ze SP nr 5, III miejsce: Marlena Dietrich ze SP nr 4.

  Fundatorami nagród są: Burmistrz Miasta Zambrów i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 roku na uroczystej akademii z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP nr 5. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, zapraszając jednocześnie  na przyszłoroczną edycję konkursu.

strona: