Menu

 • II Powiatowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową

  14.12.2018

  II Powiatowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową - Obrazek 1W dniu 12 grudnia br. rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie, zaś osobami odpowiedzialnymi za jego przygotowanie były: p. Greta Błachewicz, p. Dorota Dębek, p. Małgorzata Ogonowska. Celem konkursu było przedstawienie przez młodych artystów tradycji, symboli i atmosfery świąt Bożego Narodzenia.
  Wpłynęło 195 prac. Dzieci za pomocą różnorodnych technik (orgiami, wycinanek, wyklejanek, malowania farbami, kredkami, zdobienia z koralików, cekinów, guzików, brokatu, drewna, kory, przypraw) zaprezentowały swoje możliwości i umiejętności wypowiedzi artystycznej. Każda kartka miała niepowtarzalny urok i czar, który wprowadził nas w świąteczny, bożonarodzeniowy klimat. Komisja w składzie: p. Ewa Gontarska, p. Wojciech Rusiecki, p. Dorota Dębek, p. Małgorzata Ogonowska  -  oceniła prace i wyłoniła zwycięzców. Przedstawiamy pełną listę nagrodzonych:

  Kategoria I – dzieci z niepełnosprawnością.
  kl. I – III
  - I miejsce – Bartosz Brzostowski kl. IIe SP4 Zambrów, opiekun - E. Glińska,
  - II miejsce – Piotr Zajączkowski kl. Ia SP5 Zambrów, opiekun - S. Janowska,
  - III miejsce – Oliwier Jasiński kl. IIIa SP4 Zambrów, opiekun - W. Walasek.
  Wyróżnienia :
  - Łukasz Stypułkowski kl. IIIb SP5 Zambrów, opiekun - A. Raducha,
  - Wiktor Bielicki kl. IIe SP4 Zambrów, opiekun - E. Glińska.
  Klasy IV – VI
  - I miejsce – Anna Wiśniewska kl. VIId SP4 Zambrów, opiekun - L. Sławecka,
  - II miejsce – Jan Andrzejczyk kl. IVd SP5 Zambrów, opiekun - G. Błachewicz,
  - III miejsce – Dominik Majewski kl. IVd SP5 Zambrów, opiekun - G. Błachewicz i Adam Makowski kl. IV Zakrzewo Stare, opiekun - B. Truchel.
  Gimnazjum
  - I miejsce - Mateusz Frankowski I SSPP, opiekun - A. Nowacki,
  - II miejsce - Emil Jesionowski kl. III SOSW w Długoborzu, opiekun - A. Nowacki,
  - III miejsce – Łukasz Bańkowski kl. III SOSW w Długoborzu, opiekun - J. Dłużniewska.

  Szkoły Podstawowe
  Kategoria II kl. I – III
  - I miejsce - Alina Denkiewicz kl. IId SP4 Zambrów, opiekun - G. Kołakowska,
  - II miejsce – Bartłomiej Jabłoński kl. II Zakrzewo Stare, opiekun - B. Truchel,
  Mikołaj Kołomyjski kl. IIa SP5 Zambrów, opiekun - A. Raducha,
  - III miejsce – Jagoda Kamińska kl. IIIb SP4 Zambrów, opiekun - B. Tabędzka,
  Mikołaj Kołomyjski kl. IIa SP5 Zambrów, opiekun - A. Raducha.
  Wyróżnienia :
  - Lena Papież kl. II d SP 4 w Zambrów, opiekun - G. Kołakowska,
  - Anastasia Wilczewska kl. III b SP 4 w Zambrów, opiekun - B. Tabędzka

  Kategoria III kl. IV – VI
  - I miejsce – Anna Kaczyńska kl. IVd SP5 Zambrów, opiekun - G. Błachewicz,
  Hubert Chełski kl. Va SP3 Zambrów, opiekun - A. Bujko,
  - II miejsce – Nicola Pisarska kl. Va SP3 Zambrów, opiekun - A. Bujko,
  - III miejsce – Diana Piszczatowska VIb SP3 Zambrów, opiekun - A. Bujko,
  Adam Czartoryski Vb SP4 Zambrów, opiekun - E. Wojtkowska.

  Kategoria IV kl. VII – VIII
  Wyróżnienia :
  - Adam Murawski kl. VII Zakrzewo Stare, opiekun - B. Truchel,
  - Łukasz Łętowski kl. VII d SP4 Zambrów, opiekun - E. Wojtkowska,
  - Paweł Milewski kl. VIIc SP4  Zambrów, opiekun - E. Wojtkowska.

  Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie i życzymy tak urokliwych Świąt jak bożonarodzeniowe kartki wykonane przez wszystkich uczniów.

 • Mikołajki 2018

  12.12.2018

  Mikołajki 2018 - Obrazek 1Dnia 6 grudnia społeczności SP 5 i MG nr 1 wspólnie uczestniczyły w bardzo ważnym wydarzeniu, które na stałe wpisało się w tradycję obu szkół. W ten dzień wspominamy Św. Mikołaja - biskupa, który słynął z wielkiej dobroci dla ludzi.
  Od samego rana wszyscy ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, strojach elfów, śnieżynek oczekiwali na super gościa. W tym roku, wyjątkowo przybyło aż dwóch Mikołajów z workami pełnymi słodyczy. Podzielili się przyjemną, ale ciężką pracą. Dla każdego znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i starszego i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Mikołaje odwiedzili wszystkich uczniów i pracowników obu szkół, pozowali do zdjęć, żartowali, a na koniec obiecali, że wrócą za rok.

  Ponadto dzień ten był wyjątkowy z uwagi na fakt, że podczas przerw na korytarzach można było usłyszeć świąteczne piosenki, tworzące klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

   

 • Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

  09.12.2018

  Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - Obrazek 1Dnia 6 grudnia w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej edycji z naszej szkoły wzięło udział aż 33 uczniów z klas IV i V, którzy wykonali 21 oryginalnych szopek (największa liczba ze wszystkich startujących w konkursie szkół). Miło nam poinformować, iż zdobyliśmy cztery nagrody, tj.:
  - Nagroda Specjalna ufundowana przez Starostę Zambrowskiego - Maksymilian Jankowski z kl. Vd,
  - I Nagroda - Błażej Brzóska i Maciej Lipski z kl. IVa,
  - I Nagroda - Oliwia Dąbrowska z kl. IVe,
  - II Nagroda - Anna Brulińska z kl. IVa i Krzysztof Bruliński z kl. Vb

  Laureaci otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki za udział w konkursie. Szopki można obejrzeć do dnia 30 grudnia w dolnym kościele pw. Ducha Świętego. 12 grudnia odbędzie się aukcja charytatywna prac, z której dochód będzie przeznaczony dla dzieci niepełnosprawnych i pomoc socjalną dla podopiecznych Stowarzyszenia "Szansa" w Zambrowie.
  Za przekazanie szopek na tak szczytny cel dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Lekcja wf "do góry nogami"

  09.12.2018

  Lekcja wf "do góry nogami" - Obrazek 1Dnia 3 grudnia klasa sportowa z naszej szkoły wzięła udział w lekcji "wf do góry nogami " w parku trampolin "Strefa Wysokich Lotów" w Białymstoku. Lekcja zaczęła się od prawdziwej rozgrzewki całego organizmu. Na początku nie różniła się wiele od tradycyjnej rozgrzewki ale kiedy prowadzący zaproponował skoki na trampolinie to sprawiło uczniom wiele frajdy. Najprostsze podskoki okazały się super ćwiczeniami i dały wiele radości uczestnikom. Następnie odbywały się różne konkursy skoków przez przeszkody, zwisów na drążku. Lekcja wf na trampolinach bardzo dobrze rozwija koordynację, skoczność i ogólną sprawność ruchową. Uczniom klasy sportowej bardzo się podobała i chcą powtórzyć taką lekcje w przyszłości.

  Po sportowych zmaganiach na trampolinach uczniowie udali się do "Logic room" czyli pokoju zagadek. Zostali podzieleni na grupy i każda grupa weszła do pokoju o innej tematyce np. klątwa faraona "misja wojskowa". Zadaniem każdego zespołu było rozwiązać szereg łamigłówek, aby wydostać się z pokoju. Tylko jednej grupie udało się wydostać z pokoju pt. "Wyspa odkrywców". Pozostałym uczestnikom zabrakło czasu, jednak wszyscy byli zadowoleni z przeżytych przygód. Pełni wrażeń po skokach na trampolinach oraz poruszeni rozwiązywaniem zagadek uczniowie klasy VIc wrócili do Zambrowa.

 • Sąd nad Balladyną

  08.12.2018

  Sąd nad Balladyną - Obrazek 1Dziś sala nr 58, zwykle języka polskiego w naszej szkole, stała się salą rozpraw. Klasa VIIIa dokonała sądu nad Balladyną - bohaterką dramatu J. Słowackiego.
  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w postaci utworu. Zadbali o charakteryzację, odpowiednie rekwizyty i stroje. Język właściwy epoce przeplatał się z prawniczymi zwrotami. I choć pani mecenas bardzo się starała, a Balladyna była pewna swych racji, pani prokurator była nieustępliwa. Po płomiennej mowie Kirkora - sędzia nie miała żadnych wątpliwości. Znów, zgodnie z wolą wieszcza, zatriumfowała sprawiedliwość. Kreatywność uczniów potwierdziła, że lektura szkolna nie musi być nudna.

 • Turniej "Dla Niepodległej"

  08.12.2018

  Turniej "Dla Niepodległej" - Obrazek 1Dnia 4 grudnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Zambrowski Turniej "Dla Niepodległej". Wzięli w nim udział uczniowie klas III zambrowskich szkół podstawowych. Podczas turnieju uczestnicy oprócz konkurencji sprawnościowych mieli do wykonania wiele zadań. Wśród nich było układanie z elementów herbu Zambrowa, rozwiązanie krzyżówki pt. "Zambrów – moje miasto" i wykonanie kolorowanek, przedstawiających między innymi zabytki Zambrowa. Dużo emocji dostarczył dzieciom quiz wiedzy o naszym mieście.
  Komisja w składzie: Karolina Ilczuk, Jolanta Chrostowska-Sufa oraz Włodzimierz Dąbkowski wyłonili zwycięzców: I miejsce zajął zespół z kl. IIIb SP4, II miejsce - zespół z kl. IIIa SP4, III miejsce -  zespół z kl. IIIb SP5. Wyróżnienia przyznano zespołom z kl. IIIa SP3 i z kl. IIIa SP5.

  Warto wspomnieć, że Międzyszkolny Zambrowski Turniej "Dla Niepodległej" zorganizowany został w ramach projektu edukacyjnego pt. "Zambrów – moje miasto" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zambrów. Miał on na celu kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych i poczucia dumy z naszego miasta poprzez pogłębianie wiedzy o Zambrowie, a także rozwijanie umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji. Turniej przebiegał w atmosferze radosnej zabawy. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o swoim mieście.
  Organizatorzy turnieju dziękują uczniom klas III i ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie. Słowa podziękowania kierują również do Burmistrza Miasta Zambrów, pana Kazimierza Dąbrowskiego, który ufundował nagrody oraz do Rady Rodziców naszej szkoły za  słodki poczęstunek dla uczestników.

 • Mikołajki

  06.12.2018

  Mikołajki - Obrazek 1Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym roku podczas Mikołajek naszą świetlicę odwiedził Święty Mikołaj,który przybył z workiem pełnym słodyczy i zabawek dla grzecznych dzieci.
  Dziękujemy Mikołajowi i do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Barbórka w klasie IIIb

  05.12.2018

  Barbórka w klasie IIIb - Obrazek 1W dniu 4 grudnia, z okazji Barbórki do klasy IIIb zawitał gość w przepięknym czarnym mundurze, a był to górnik - gazownik, tata Maurycego. Ciekawie opowiadał o swoje pracy, pokazał wiele zdjęć, a nawet certyfikat górnika. Szczegółowo omówił galowy swój strój, bowiem trzeba wiedzieć, że ilość guzików i kolor pióropusza przy czapce ma znaczenie. Uczniowie byli zdziwieni, że gaz także się wydobywa, a pracownicy  w rozdzielni nieopodal Zambrowa również są górnikami. Nie wszyscy jednak mogą nosić taki piękny mundur. Pan Marcin pozwolił uczniom przymierzyć czapkę górnika. Widać było, że wszystkich zafascynował swoją osobą. Dziękujemy za wspaniałą niespodziankę!!

 • Warsztaty edukacyjne IVd

  04.12.2018

  Warsztaty edukacyjne IVd - Obrazek 1W dniach 19-21 listopada br. uczniowie klasy IVd uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych na rzecz wsparcia ucznia młodszego w ramach projektu "Kierunek kompetencje – program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego". Uczniowie naszej szkoły mieli okazję już po raz trzeci skorzystać z tych 3-dniowych warsztatów, które odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowym Kukle, położonym na skraju Puszczy Augustowskiej.
  Warsztaty były dla uczniów okazją do integracji, budowania prawidłowych relacji i atmosfery klasowej oraz motywowania i wsparcia na nowym etapie szkolnym.

  Podczas zajęć dzieci poznawały techniki i narzędzia efektywnego uczenia się, rozwijały umiejętność pracy zespołowej, umiejętność kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów. Zajęcia z trenerami cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wychowankowie bardzo chętnie brali udział w różnych zabawach oraz ćwiczeniach. Podkreślali, że czas spędzony na zajęciach był dla nich czasem radości i uczenia się przez zabawę i doświadczenie.

 • Co nas czeka?

  30.11.2018

  Co nas czeka? - Obrazek 1Tradycyjnie, 29 listopada, w przeddzień imienin Andrzeja podczas czwartej lekcji odbyła się zabawa andrzejkowa. Na dolnym korytarzu zebrali się uczniowie klas I – IV wraz ze swoimi nauczycielami. Grała muzyka, więc kto tylko chciał – tańczył. W każdej z sal koleżanki z ósmej klasy przebrane za wróżki przepowiadały, co może spotkać nas w przyszłości. Dzięki nim mogliśmy poznać imiona przyszłych sympatii, swoje ewentualne zawody i szczęśliwe numerki. Wybierając określony kwiat, dowiadywaliśmy się, co nas może spotkać w najbliższym roku.
  Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju…
  …wolę swoją okaż, najmilszego pokaż.

 • Quizy o symbolach narodowych

  30.11.2018

  Quizy o symbolach narodowych - Obrazek 1W ostatnich dniach listopada uczniowie klas I-III rozwiązywali quizy, które były podsumowaniem tematyki i działań zrealizowanych w listopadzie w ramach projektu edukacyjnego Młody Patriota. Każdy poziom klas miał nieco inne pytania dostoswane do wieku uczniów i omawianych treści na lekcjach. Tytuły quizów to:
  - klasy I - symbole narodowe,
  - klasy II - symbole narodowe i legendy polskie,
  - klasy III - symbole narodowe i polskie święta.
  Oprócz tego wszyscy uczniowie podjęli trud odkodowania obrazka. Uczniom, którzy bezbłędnie rozszyfrowali kody wyłoniło się godło Polski!

 • Dzień Pluszowego Misia

  27.11.2018

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1Światowy Dzień Pluszowego Misia jest często inspiracją do organizowania przez nauczycieli ciekawych spotkań, konkursów i zabaw dla dzieci. Jest to to też doskonała okazja do promowania czytelnictwa. Grażyna Wyszyńska, nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 5  w ramach obchodów tego święta zaprezentowała młodych czytelnikom z klas I i II książki i czasopisma, których bohaterem jest miś Kubuś Puchatek. Dzieci w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół miały możliwość zapoznania się z ofertą biblioteki szkolnej, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Ogromną rolę w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych swoich dzieci mają też rodzice, których zachęcamy do systematycznego czytania dzieciom i razem z dziećmi.

 • Dzień Pluszowego Misia

  27.11.2018

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

  Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował 26 listopada uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Wszyscy tego dnia przynieśli swoje ulubione misie, w klasach w ramach zajęć wykonali misie z papieru, degustowali misiowy przysmak- miodek. Wszyscy świetnie bawili się przy piosence "Prawa łapka, lewa łapka". Kochamy nasze misie i wspólną zabawę! I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski

  26.11.2018

  Powiatowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 123 listopada w naszej szkole odbyła się 9. edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości tematyką wierszy została objęta nasza Ojczyzna. 32 uczniów z zambrowskich szkół podstawowych oraz SOSW w Długoborzu stanęło do poetyckiej rywalizacji o nagrody burmistrza miasta, który ponownie objął nasze przedsięwzięcie honorowym patronatem. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III – 11 uczestników oraz klasy IV-VIII – 21 recytatorów. Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: Ewa Grajewska  (SP5) - przewodnicząca, Sylwia Żabińska (SOSW), Agnieszka Łukasiewicz (SP4) oraz Justyna Karpińska (przedstawiciel rodziców).

  Wyniki recytacji przedstawiają się następująco:
  Klasy I-III
  I miejsce ex-aequo:
  Mikołaj Karpiński (SP5) i Wiktor Bielicki (SP4).
  II miejsce ex-aequo:
  Oliwier Jasiński (SP4) i Zuzanna Antoniak (SP4).
  III miejsce ex-aequo: Laura Bączyk i Maja Tymińska (SOSW).
  Klasy III-VIII
  I miejsce ex-aequo:
  Magdalena Nowacka (SOSW) i Paweł Zieliński (SP4).
  II miejsce ex-aequo:
  Mariusz Grunwald (SOSW) i Aleksandra Sternik (SP3).
  III miejsce ex-aequo:
  Anna Kurpiewska (SP5), Daria Gołasz – Mieczkowska (SOSW) i Zuzanna Endzel (SP5).
  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami od sponsora- firmy INTER-TECH, zaś zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i upominki przekazane przez pana burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego, który osobiście wręczył wszystkim zasłużone prezenty. Podczas obrad komisji uczestnicy mogli częstować się słodyczami, które ufundowała p. M. Iwanowska, właścicielka sklepu EDEN.
  Gratulujemy wszystkim recytatorom, którzy podjęli trud przygotowania się i zaprezentowania wybranej poezji. Cieszymy się, że z roku na rok konkurs cieszy się większym zainteresowaniem wśród uczniów i trafia w ich potrzeby. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia i zapraszamy za rok!

 • "Dla Niepodległej"

  26.11.2018

  "Dla Niepodległej" - Obrazek 1W czwartek, 22 listopada wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na patriotyczną wieczornicę "Dla Niepodległej" zaprosili swoich rodziców. Na zaproszenie odpowiedziała również Ewa Grajewska, wicedyrektor szkoły.
  Podczas wieczornego spotkania uczniowie między innymi recytowali wiersze patriotyczne, w których można było wielokrotnie  usłyszeć odpowiedź na pytanie: Czym dla mnie jest ojczyzna? Do wybranych recytacji włączyli się również rodzice. Patriotyczną refleksję wolontariuszy o ojczyźnie wzbogaciły polskie, niepodległościowe utwory muzyczne, wykonane na akordeonie, flecie, skrzypcach i klarnecie przez uczniów klas IV, V i VI.

  Wieczornica „Dla Niepodległej” oprócz upamiętnienia tak ważnej dla każdego Polaka daty, miała również na celu kształtowanie postaw patriotycznych, a także poczucia przynależności i dumy z naszej „Małej ojczyzny”. Poza tym była to doskonała okazja do integracji członków Szkolnego Koła Caritas.
  Organizatorki spotkania: siostra Justyna Lachowska i Grażyna Wyszyńska dziękują wolontariuszom i ich rodzicom za wspólne przeżycie wielu wzruszających chwil.

 • Konkurs literacki

  17.11.2018

  Konkurs literacki - Obrazek 1Dnia 29 października 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs literacki dla klas VIII ze znajomości lektury "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza. Celem konkursu było motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat literatury, rozwijanie  pasji czytania i świadomości czytelniczej uczniów, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Organizatorem była Małgorzata Ogonowska, Anna Cwalina i Agnieszka Sadowska. Komisja konkursowa wyłoniła  następujących zwycięzców:
  I miejsce - Jan Saniewski Jan (VIIIa), II miejsce - Jan Jałbrzykowski (VIIIb) oraz III miejsce - Mateusz Pisański (VIIIb).

  Kkomisja przyznała również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Alicja Okuła (VIIIa), Aleksandra Worosilak (VIIIc) i Marcin Pisański (VIIIb).
  Nagrody i wyróżnienia uczniowie otrzymają na apelu podsumowującym I półrocze.

 • "100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości"

  14.11.2018

  "100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości" - Obrazek 1Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”.
  Jej głównym celem było:
  - upamiętnienie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,
  - promocja naszego miasta/regionu,
  - edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.
  Dzięki wsparciu rodzicówudało się zebrać ponad 100 pocztówek i znaczków. Od początku października uczniowie z wielkim zaangażowaniem wypisywali pozdrowienia dla ponad 100 szkół z całej Polski, przyklejali znaczki, a następnie osobiście wrzucali je do skrzynek pocztowych. Tym samym udowodnili, że są prawdziwymi patriotami i małymi czynami potrafią upamiętnić tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

  My również otrzymaliśmy pozdrowienia z różnych zakątków Polski, wypisane na pięknych kartkach pocztowych. Powstała z nich wystawka, którą można obejrzeć, a pozdrowienia przeczytać na parterze naszej szkoły. Wszystkich gorąco do tego zachęcamy!

 • "Patriotyzm w moim domu"

  14.11.2018

  "Patriotyzm w moim domu" - Obrazek 1W październiku 2018 roku w klasach IV–VII, w ramach lekcji plastyki, przeprowadzony został Szkolny Konkurs Plastyczny pn. "Patriotyzm w moim domu". Konkurs zorganizowano z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  Spośród 196 prac komisja w składzie: przewodnicząca - wicedyrektor szkoły – p. Ewa Gontarska, nauczyciel biblioteki szkolnej – p. Małgorzata Ogonowska, nauczyciel religii – p. Marzena Wiśniewska oraz nauczyciel plastyki – p. Wojciech Rusiecki wybrała w dwóch kategoriach 14 najlepszych prac i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
  W kategorii klas IV– V:
  I miejsce – Kinga Loba kl. Vb, II miejsce – Paulina Kołakowska kl. Va, III miejsce - Patrycja Meler kl. Vd, oraz trzy wyróżnienia:
  Anna Brulińska kl. IVa, Katarzyna Redaj kl. IVa, Maria Radomska kl. Vc.

  W kategorii klas VI–VII:
  Dwa I miejsca dla Oliwii  Dmochowskiej kl. VIa i Aleksandry Kosakowskiej kl. VIIa, II miejsce - Julia Reczko kl. VIIb, III miejsce – Wiktoria Kalinowska kl. VIIa, oraz cztery  wyróżnienia: Paulina Modzelewska kl. VIa, Amelia Wiercińska kl. VIa, Natalia Szabłowska kl. VIb, Kinga Gosk kl. VIb.
  Nagrody i dyplomy uczniowie otrzymają na apelu w grudniu. Sponsorem nagród była p. Anna Jankowska z firmy Inter – Tech w Zambrowie. Pani Ani serdecznie dziękujemy, a wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

 • Spektakl dla uczniów klas I-III

  12.11.2018

  Spektakl dla uczniów klas I-III - Obrazek 18 XI 2018r. w Centrum Kultury dzieci z klas I,II i III obejrzały zabawne przedstawianie w wykonaniu artystów z łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora pt. "Szewc Kopytko i kaczor Kwak". Tytułowi bohaterowie spędzali czas na robieniu psikusów przypadkowo spotkanym osobom (nawet widzom) do czasu, gdy po raz pierwszy zobaczyli łzy staruszka, któremu schowali buty. Zrozumieli wówczas, że figle i harce są dobre, gdy nikogo tym nie krzywdzimy. Spektakl był zrobiony z rozmachem i kunsztem, pełen zabawnych, muzycznych akcentów. Pokazał uczniom wiele rodzajów aktorstwa teatralnego: grę prawdziwych aktorów, lalek, a nawet teatru cieni. Piękne scenografie i wspaniałe wątki zapamiętamy na długo. Cieszymy się, że mamy sztukę na wyciągnięcie ręki!

 • Piątoklasiści na wycieczce w Warszawie - "Dla Niepodległej"

  12.11.2018

  Piątoklasiści na wycieczce w Warszawie - "Dla Niepodległej" - Obrazek 18 listopada 2018 roku klasa 5a i 5d pod opieką wychowawczyń Sylwii Sakowicz i Danuty Szlendak oraz p. Edyty Fiedorczuk uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy historycznej i kształcenie postaw patriotycznych poprzez bezpośredni kontakt z "żywą historią".
  Pogoda, jak na listopad była idealna. Świeciło słońce, a temperatura powietrza zachęcała do spaceru po Warszawie.
  Wizytę w stolicy piątoklasiści rozpoczęli od nietypowej lekcji wychowania fizycznego w Hangarze 646. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na trampolinach. Instruktor przeprowadził z nimi profesjonalną rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Skokom, podskokom i „podniebnym akrobacjom” nie było końca. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali oczywiście instruktorzy Hangaru.

  Niestety, ku niezadowoleniu uczniów, czas zajęć szybko upłynął, ale dobry humor towarzyszył wszystkim uczniom.
  Kolejnym punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki, jeden z najsławniejszych budynków w stolicy. Uczniowie wjechali na taras widokowy, który znajduje się na 30 piętrze tego budynku i z którego można było podziwiać panoramę Warszawy.Ponieważ dzień był słoneczny i ciepły z Pałacu Kultury i Nauki uczniowie pieszo udali się do Zamku Królewskiego. Po drodze zatrzymali się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.
  Zamek Królewski uczniowie zwiedzali podzieleni na 2 grupy. Przewodnicy, którzy oprowadzali ich po przepięknych  komnatach zamkowych, opowiadali o historii zamku i jego mieszkańcach. Wędrując po Zamku piątoklasiści oglądali ciekawe przedmioty codziennego użytku, dowiadywali się do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie. Największe wrażenie zrobiła na nich Sala Tronowa ze względu na piękne złocenia i sypialnia wraz z łożem króla. Pięknie zrekonstruowane wnętrza Zamku jak i zachowane oryginalne przedmioty cieszyły oczy zwiedzających uczniów, którzy wyrazili chęć do kolejnych odwiedzin Zamku Królewskiego.
  Ponieważ to była ostatnia atrakcja, zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie udali się do autokaru. W drodze powrotnej do domu ostatnim "obowiązkowym" punktem wycieczki była oczywiście wizyta w Mc Donald`s.
  Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc, zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Mieli okazję przekonać się, że Warszawa to piękne europejskie miasto z bardzo bogatą historią, tradycją i kulturą.

strona: