Menu

 • "Kangur Matematyczny"

  17.03.2018

  "Kangur Matematyczny" - Obrazek 115 marca 2018 r. odbyła się już XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Inicjatorem konkursu jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu, zaś w Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie talentów matematycznych, zachęcanie uczniów do wypróbowania swoich umiejętności w rywalizacji międzynarodowej.

  W tej edycji z naszej szkoły aż 93 uczniów w czterech kategoriach wiekowych podjęło się trudu rozwiązania zadań konkursowych:
  „Żaczek” – klasy 2. – 5 uczniów,
  „Maluch” – klasy 3. i 4. – 51 uczniów,
  „Benjamin” – klasy 5. i 6. – 26 uczniów,
  „Kadet” – klasy 7. – 11 uczniów.Na zakończenie konkursu na wszystkich uczestników czekała miła niespodzia
  nka – druciana zabawka logiczna.

 • Spotkanie z podróżnikiem

  15.03.2018

  Spotkanie z podróżnikiem - Obrazek 1Dnia 9.03.2018r. uczniowie klasy VIa i VIIb mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z podróżnikiem Marcinem Obałkiem, który wraz z przyjaciółmi wyruszył traktorem Ursus 3028  dookoła świata. Uczestnicy podróży pokonali już 25 tys. kilometrów i zwiedzili różne kontynenty.
  Podczas piątkowego spotkania pan Marcin opowiadał młodzieży o wyprawie z Polski do Grecji. Pokazywał filmy oraz zdjęcia z traktoriady. Do miejsca docelowego członkowie wyprawy dotarli przez Słowację, Węgry, Słowenię, Chorwację, Bośnię, Czarnogórę i Albanię. Mieszkańcy szczególnie krajów bałkańskich byli bardzo życzliwi i gościnni, przyjmowali ich na nocleg. Polacy mieli okazję poznać ich kulturę i spróbować ich regionalnych potraw.

  Na koniec spotkania uczniowie zadawali mnóstwo pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu tematem. Byli zaskoczeni, że aby móc podróżować w łatwy i przyjemny sposób, wystarczy znać języki obce, do których nauki zachęcał ich sam podróżnik.

 • Zambrowskie Żubry 2017

  27.02.2018

  Zambrowskie Żubry 2017 - Obrazek 1Po raz osiemnasty w Zambrowie odbyła się gala “Zambrowskie Żubry 2017″. W czasie uroczystości, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie zostały wręczone statuetki laureatom dorocznej nagrody Burmistrza Miasta Zambrów. W tegorocznej edycji nagrody były przyznawane w 9 kategoriach.
          Statuetkę Złotego Żubra dla Najlepszego nauczyciela otrzymała nasza nauczycielka, Pani Grażyna Wyszyńska. Jest to szczególna nagroda, bo jest wynikiem głosowania internetowego mieszkańców Zambrowa.
          Statuetkę Złotego Żubra w kategorii najlepszy uczeń szkoły podstawowej otrzymał Jan Eugeniusz Saniewski, uczeń klasy siódmej naszej szkoły. W tej kategorii wyboru dokonała kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Zambrów.

  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

 • "Potrawy i ich smaki"

  27.02.2018

  "Potrawy i ich smaki" - Obrazek 1Kończąc blok tematyczny "Potrawy i ich smaki" klasa IIIa w dniu dzisiejszym przygotowała kanapki. Dzieci z niecierpliwością czekały na chwilę rozpoczęcia zajęć. Każdy przygotował niezbędne narzędzia i produkty do przygotowania kanapek. Pracę poprzedziliśmy pogadanką. Omówiliśmy piramidę zdrowia, przypomnieliśmy zasady kulturalnego spożywania posiłków, przygotowaliśmy miejsca pracy. Wszyscy bardzo się zaangażowali, a rodzice służyli radą i nadzorowali bezpieczeństwo posługiwania się ostrymi narzędziami. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym spożyciem kanapek z dużą ilością warzyw. Uczniowie zadowoleni i z pełnymi brzuszkami zakończyli pracę.
  Dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 • II b pośród owadów

  23.02.2018

  II b pośród owadów - Obrazek 1W piątek, 23 lutego klasa II b miała niezwykłego gościa. Pan Przemysław, student leśnictwa z SGGW w Warszawie, odwiedził naszą klasę, by podzielić się swoją pasją. Interesuje się bowiem światem owadów. W ciekawy sposób opowiedział nam o miejscach  i warunkach życia owadów, ich upodobaniach żywieniowych oraz niezwykłych umiejętnościach. Przedstawił na prezentacji wiele ciekawych gatunków, a później na własne oczy mogliśmy obejrzeć egzotyczne gatunki karaluchów, patyczaków oraz motyli. Najwspanialszym i najbardziej emocjonującym momentem spotkania była możliwość dotykania owadów. Strach mieszał się z ekscytacją, śmiech z krzykiem. Ta żywa lekcja przyrody na pewno długa zostanie w naszej pamięci, tym bardziej, że Pan Przemek zostawił nam dwa patyczaki w klasie, i teraz możemy na co dzień obserwować te małe, niepozorne żyjątka!

 • Święto Patrona Szkoły

  21.02.2018

  Święto Patrona Szkoły - Obrazek 1Dzisiejszy dzień był bardzo szczególny dla społeczności naszej szkoły – obchodziliśmy bowiem Święto Patrona, nasze najważniejsze święto.
  W uroczystości wzięli udział uczniowie, kadra pedagogiczna a także wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Zambrów Alicja Muraczewska, dyrektorzy zambrowskich szkół podstawowych i Miejskiego Gimnazjum nr 1, opiekunowie pocztów sztandarowych oraz Przedstawiciele Rady Rodziców.
  Tradycyjnie, w trakcie uroczystej gali zostały przyznane nagrody za udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku: "Astronomiczna przygoda z Kopernikiem".

  Główną częścią uroczystości był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas 4-7 pod kierownictwem pań Doroty Dębek i Karoliny Gawkowskiej. Inscenizacja pozwoliła nam cofnąć się do czasów, w których żył Mikołaj Kopernik, poznać jego historię i kulisy odkrycia, które na zawsze zmieniło świat nauki. Niezwykle kunsztowna scenografia przygotowana przez pana Wojciecha Rusieckiego oraz bogate stroje aktorów na chwilę przeniosły nas do średniowiecznego Torunia, gdzie Kopernik się urodził i dorastał oraz Krakowa, w którym zgłębiał wiedzę o kosmosie. Sceny z życia tego wielkiego Polaka przeplatane były specjalnie na tę okazję przygotowanymi utworami w wykonaniu chóru pod kierownictwem pana Michała Knapkiewicza. Galę uświetniły występy taneczne naszych uczennic: Julii Stańczyk z partnerem tanecznym oraz dziewcząt z klasy 3e.

 • "Przeczytajmy razem"

  17.02.2018

  "Przeczytajmy razem" - Obrazek 1Książka uczy, bawi, wychowuje, ale także może integrować uczniów i pomóc im kształtować umiejętności współpracy w grupie podczas przygotowywania się do różnych konkursów. Konkurs czytelniczy pt. „Przeczytajmy razem”, który odbył się w sobotę,
  17 lutego 2018 r. w naszej szkole stworzył ku temu doskonałą okazję. Miał on na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych i popularyzację czytelnictwa, promowanie literatury pięknej dla dzieci i ukazanie jej wychowawczej funkcji, a także umożliwienie zaprezentowania pasji czytelniczej oraz doskonalenie umiejętności pięknego czytania.


  W konkursie wzięły udział kilkuosobowe zespoły uczniów z klas trzecich. Ich zadaniem było przeczytanie tekstu książki o dużych walorach wychowawczych z podziałem na role. Trzecioklasiści sumiennie przygotowali się do tego zadania. Panie wychowawczynie  oraz rodzice zatroszczyli się o oryginalne kostiumy i rewizyty dla występujących uczniów. Czytane książki były bardzo pouczające. Opisywały sytuacje, problemy i emocje, z którymi dzieci spotykają się na co dzień.
  Komisja konkursowa w składzie Ewa Gontarska – przewodnicząca, s. Justyna Lachowska i Grażyna Wyszyńska oceniając wystąpienia brała pod uwagę poprawną wymowę, właściwą dykcję, oddanie nastroju książki, przekazanie emocji bohaterów oraz wykorzystane kostiumy i rekwizyty. Wysoki poziom prezentacji nie ułatwił wyboru zwycięzców. Po długiej debacie Komisja wyłoniła zwycięzców:
  I miejsce ex aequo  - zespół z klasy IIIa i IIIe, II  miejsce - zespół z klasy IIIb, III miejsce - zespół z klasy IIId.
  Wyróżnienie przyznano zespołowi z klasy IIIc.
  Grażyna Wyszyńska, organizatorka konkursu, składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, wychowawcom i rodzicom za przygotowanie uczniów, a pani Ewie Gontarskiej i s. Justynie Lachowskiej za pracę w komisji konkursowej.

 • Mali ratownicy

  14.02.2018

  Mali ratownicy - Obrazek 1Klasę I b odwiedził Pan Marek Rytelewski, ratownik medyczny. Wcale nie dlatego, że ktoś w dniu zakochanych zakochał się na zabój czy ma złamane serce z powodu nieszczęśliwej miłości, ale dlatego, że uczniowie rozmawiali o ratownictwie i służbach ratowniczych. Pan Marek pokazał dziecio jak i kiedy ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej lub w pozycji "na koniczynkę", a także przećwiczył z uczniami wykonanie prawidłowego telefonu na 112 i 999. Wszyscy chętnie uczli się też masażu serca na fantomie. To była bardzo pouczająca i potrzebna lekcja.

 • "Moja Walentynka"

  14.02.2018

  "Moja Walentynka" - Obrazek 1Poznaliśmy laureatów kolejnej edycji konkursu poetyckiego "Moja Walentynka", organizowanego co roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.
  14 lutego w kawiarni Cafe Muza mieszczącej się w Centrum Kultury w Zambrowie odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „Moja Walentynka”. Konkurs adresowany był do uczniów zambrowskich szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.
  Prace oceniane były w dwóch kategoriach: „szkoły podstawowe” oraz „szkoły ponadpodstawowe”. Jury w składzie: Marta Konopka, Jolanta Chrostowska-Sufa i Katarzyna Powichrowska, po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami, postanowiło przyznać sześć nagród i jedno wyróżnienie.


  W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Paulina Markowska z klasy VIb.
  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowe podziękowanie. Gratulujemy naszej koleżance i życzymy kolejnych sukcesów.

 • "Astronomiczna przygoda z Kopernikiem"

  13.02.2018

  "Astronomiczna przygoda z Kopernikiem" - Obrazek 1XI edycja: „Astronomicznej przygody z Kopernikiem” rozstrzygnięta.
  „Był człowiekiem godnym chwały,
  Cały go podziwiał świat”.

  Mikołaj Kopernik to nasz patron, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ten wielki Polak, nie tylko „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, był również matematykiem, prawnikiem, ekonomistą, kanonikiem, strategiem i lekarzem.
  Już od czterdziestu pięciu lat urodziny Mikołaja Kopernika, który przyszedł na świat dokładnie 545 lata temu, 19 lutego 1473 roku w Toruniu, są uroczyście obchodzone w naszej szkole. Jedną z form propagowania wiedzy o jego życiu i dokonaniach jest międzyszkolny konkurs: „Astronomiczna przygoda z Kopernikiem”.

  Tegoroczna edycja odbyła się 13 lutego. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych Miasta Zambrów i Gminy Zambrów. Poziom wiedzy, prezentowanej przez uczestników, był tak wysoki, że komisja przyznała aż osiem nagród i wyróżnień. Wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce – Bartosz Sienicki, ucz. SP nr 5 w Zambrowie, opiekun p. B. Długoborska,
  II miejsce – Patrycja Nagalska, ucz. SP nr 3 w Zambrowie, opiekun p. A. Konopka,
  III miejsce – Emilia Bączyk, ucz. SP w Wiśniewie, opiekun p. M. Wiśniewska,
  III miejsce – Wiktoria Meler, ucz. SP nr 5 w Zambrowie, opiekun p. B. Długoborska.
  Wyróżnienie – Karolina Grodzka, ucz. SP nr 4 w Zambrowie, opiekun p. M. Kraszewska,
  wyróżnienie – Mateusz Kulesza i Paulina Nagalska, ucz. SP nr 3 w Zambrowie, opiekun p. A. Konopka,
  wyróżnienie – Wiktoria Gosk, ucz SP w Starym Skarżynie, opiekun p. A. Caputa.
  Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie. Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na uroczysty apel, który odbędzie się 21 lutego o godzinie 12.00.

 • Warsztaty psychologiczne

  13.02.2018

  Warsztaty psychologiczne - Obrazek 1Dnia 8 lutego 2018 r. w Filii Biblioteki Publicznej w Zambrowie uczniowie klas VIc i VIb uczestniczyli w warsztatach  psychologicznych na temat: "Być pierwszym czy lepszym" prowadzonych przez pana Jacka Łapińskiego.
  Udział w spotkaniu zmusił uczniów do refleksji czy warto być dobrym, a jeszcze lepiej dążyć do tego, aby być lepszym. W życiu to wcale nie jest proste, ale trzeba stawiać sobie wartościowe cele i wytrwale do nich dążyć, rozwijać się, mieć satysfakcję z nich, pokonywać przeszkody w życiu. Wszystkie cenne rady przydadzą się uczniom i na pewno z nich będą korzystać.

 • Półmetek warsztatów przyszłych Mistrzów EN

  27.01.2018

  Podczas gdy większość uczniów wyleguje się w łóżkach i oddaje się bez reszty zaniedbanym w roku szkolnym tabletom i laptopom, grupa uczniów z klas V podjęła wyzwanie, by podczas ferii uzyskać tytuł Mistrza Efektywnej Nauki. Mówiąc konkretnie, uczniowie ci jako pierwsi rozpoczęli warsztaty z projektu unijnego „Kierunek kompetencje- program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego”, który realizuje nasza szkoła. Przeszkoleni nauczyciele wraz z profesjonalnym trenerem pracują z uczniami nad rozwojem kompetencji miękkich, czyli umiejętnością radzenia sobie ze stresem szkolnym, efektywną nauką, zarządzaniem czasem, kreatywnością, pracą w grupach oraz szeroko rozumianą inteligencją emocjonalną. Zajęcia te nie przypominają jednak w niczym zwykłych lekcji! Mają charakter mocno grupowy i twórczy. Uczniowie bowiem wybrali się w niezwykłą podróż, a wykonując kolejne zadania zdobywają nowe umiejętności Mistrzów EN. Przed nimi kolejny tydzień zmagań. Życzymy im powodzenia i mamy nadzieję, że osiągną cel podróży, po której ich droga edukacyjna zmieni się na zawsze! Zapraszamy do galerii zdjęć z Warsztatów, która będzie uaktualniana.

 • Inauguracja obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w "Piątce"

  18.01.2018

  Inauguracja obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w "Piątce" - Obrazek 1Dnia 18 stycznia w naszej szkole gościła Grupa Artystyczna Rekonstrukto. W ciekawej formie zaprezentowała pokaz historyczny: "Ku niepodległe", czyli opowieść o tym jak Polacy walczyli o wolność ojczyzny. W wartkiej pogadance "oficera I brygady Legionów Polskich" aktywnie uczestniczyli uczniowie, którzy dumnie prezentowali stroje i uzbrojenie z epoki: szwoleżera, powstańca czy kosyniera. Duże zainteresowanie wzbudziła także kolekcja replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.

  Tą niecodzienną lekcją historii, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas IV – VII, społeczność "Piątki" rozpoczęła obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 • Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda"

  18.01.2018

  Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda" - Obrazek 1Dwoje trzecioklasistów: Martyna Pietkiewicz z kl. IIIb i Maciej Dmochowski z kl. IIIc, reprezentowało naszą szkołę na II Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda", który odbył się 17 stycznia 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu. Za wykonaną w duecie kolędę pt. "Lulajże Jezuniu" uczniowie zdobyli wyróżnienie.
  Serdecznie gratulujemy naszym młodym muzykom i życzymy dalszych sukcesów.

 • Bezpieczne ferie uczniów zambrowskiej "piątki"

  18.01.2018

  Bezpieczne ferie uczniów zambrowskiej "piątki" - Obrazek 1Dnia 16.01.2018 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w ramach programu "Bezpieczne ferie".
  W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wypoczynku i zimowych zabawach. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwo zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Pracownicy Komendy Powiatowej Policji wyjaśnili także, jak ważne w okresie zimowym jest reagowanie na osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, niezaradne życiowo oraz nietrzeźwe.

  Przy okazji przypomniano znajomość numerów alarmowych do służb ratowniczych oraz zasady ich używania.
  Zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczniów wychowawcy kontynuowali na zajęciach lekcyjnych.

 • Konkurs Recytatorskiegi Poezji Władysława Broniewskiego.

  16.01.2018

  Konkurs Recytatorskiegi Poezji Władysława Broniewskiego. - Obrazek 1Dnia 16 stycznia 2017 r. odbył się szkolny etap XXV Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Władysława Broniewskiego. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas VI i VII.
  Komisja w składzie: Małgorzata Ogonowska, Agnieszka Sadowska, Grażyna Wyszyńska, po wysłuchaniu recytacji wierszy zakwalifikowała do etapu rejonowego następujących uczniów:
  Julia Kolasa, kl. VIc, opiekun Anna Cwalina, Mateusz Pisański, kl. VIIb, opiekun Dorota Dębek, Zawistowska Magdalena, kl. VIb, opiekun Agnieszka Sadowska.
  Etap rejonowy odbędzie się 09.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

  W konkursie wyróżniono też recytacje:
  Marcina Pisańskiego, kl. VIIb, opiekun Dorota Dębek, Klaudii Waleszczak, kl. VIIa, opiekun Elżbieta Mystkowska.
  Zwycięzcom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Graliśmy z WOŚP

  15.01.2018

  Jak co roku wGraliśmy z WOŚP - Obrazek 1sparliśmy swoim działaniem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Uczniowie naszej szkoły chętnie kupowali losy na loterię fantową, którą przygotował sztab WOŚP mający swoją siedzibę w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Udało się nam sprzedać 500 losów! W niedzielę opiekunki Samorządu Uczniowskiego przekazały do zambrowskiego sztabu 1500 zł ! Jest to ogromny sukces, ponieważ nasza szkoła z każdym kolejnym rokiem, bije swój wewnętrzny rekord wsparcia Orkiestry. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku. Kupione zaś losy prosimy przynieść po feriach w celu zweryfikowania wygranej.

 • Noworoczne czytania na dywanie

  13.01.2018

  Noworoczne czytania na dywanie - Obrazek 1Drugi tydzień Nowego Roku 2018 w bibliotece szkolnej upłynął po hasłem "Noworoczne czytanie na dywanie". Przez cały tydzień uczniowie z klas I-III gromadzili się na długiej przerwie w czytelni, aby słuchać głośnego czytania książek. Tym razem przedstawicielki Klubu Czytającego Przyjaciela z kl. VIc zaproponowały swoim młodszym koleżankom i kolegom serię książeczek o żółwiku Franklinie.
  Mały bohater boryka się z wieloma problemami i przeżywa trudne emocje, które nie są też obce małym dzieciom. Franklin, dzięki pomocy życzliwych mu osób znajduje rozwiązanie swoich trudności i przez to pokazuje dzieciom jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach. Najmłodsi czytelnicy z uwagą słuchali czytanych tekstów, trafnie odpowiadali na zadawane pytania, za co otrzymywali słodkie nagrody.

  W noworocznym czytaniu przygód Franklina,  wzięły również udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6, które miały okazję dowiedzieć się jak można poradzić sobie z lękiem przed ciemnością. Serie książek o Franklinie, małym Kruku, słoniku Elmerze i wiele innych, to literatura dla dzieci, która ma bardzo duże walory wychowawcze i doskonale nadaje się nie tylko do wykorzystania podczas zajęć czytelniczych z elementami bajkoterapii, ale także bardzo dobrze sprawdza się też jako lektura czytana dzieciom przez rodziców.
  Grażyna Wyszyńska, organizatorka "Noworocznego czytania na dywanie" składa serdeczne podziękowania uczennicom kl. VIc: Julii Kolasa, Julii Olechwierowicz i Adriannie Worosilak oraz uczennicom kl. VIb: Magdalenie Zawistowskiej i Paulinie Markowskiej za pomoc w przeprowadzeniu tego czytelniczego przedsięwzięcia.

 • Konkurs literacki

  Konkurs literacki - Obrazek 1Dnia 19 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs literacki dla klas VII ze znajomości lektury "Zemsta" A. Fredry. Celem konkursu było rozwijanie pasji czytania, sprawdzenie zakresu znajomości literatury i uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów. Organizatorem była biblioteka szkolna. Komisja konkursowa wyłoniła  następujących zwycięzców:
  I miejsce - Jan Saniewski kl. VIIa, II miesjce - Mateusz Pisański kl. VIIb, III miejsce - Wiktor Gacki kl. VIIa.
  Wyróżnienia otrzymali: Jan Jałbrzykowski i Maria Leniewska z kl. VIIb oraz Julia Zakrzewska kl. VIIa.
  Nagrody i wyróżnienia uczniowie otrzymają na apelu podsumowującym I półrocze.

 • „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele”

  19.12.2017

  „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele” - Obrazek 1Rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele”, przeprowadzony w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 2017. Jego celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wrażliwości artystycznej i uzdolnień plastycznych uczniów, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych oraz promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.
  Organizatorem konkursu była Grażyna Anna Wyszyńska, nauczyciel bibliotekarz.
  Po wstępnych eliminacjach w zespołach klasowych, do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas I – III. Komisja w składzie: Ewa Grajewska, Wojciech Rusiecki, Tadeusz Brzeziński, s. Justyna Lachowska, po dokonaniu oceny prac plastycznych, wyłoniła laureatów:

  Kategoria klas pierwszych: I miejsce – Olga Zawistowska, ucz. kl. Ic, opiekun Alina Saniewska; II miejsce – Zuzanna Pogroszewska, ucz. kl. Ic, opiekun Alina Saniewska; III miejsce –  Gabriel Korycki, ucz. kl. Ia, opiekun Grażyna Szelągowska.
  Wyróżnienie przyznano: Ignacemu Rusieckiemu, ucz. kl. Ic, opiekun Beata Jankowska.
  Kategoria klas drugich: I miejsce – Krzysztof Dworakowski, kl. IIb, opiekun Monika Dąbrowska - Ignaczuk i Katarzyna Murawska; II miejsce – Nikola Leszczyńska, ucz. kl. IIb, opiekun p. Monika Dąbrowska - Ignaczuk i Katarzyna Murawska; III miejsce (ex aequo)  – Adam Szulc, ucz. kl. IIb, opiekun Monika Dąbrowska - Ignaczuk i Katarzyna Murawska oraz Kornelia Gocłowska, ucz. kl. IIb, opiekun Bożena Zielińska.
  Kategoria klas trzecich: I miejsce – Julia Krutczenko, ucz. kl. IIIb, opiekun Jolanta Gacka; II miejsce – Katarzyna Redaj, ucz. kl. IIIa, opiekun Alina Bańkowska; III miejsce –  Aleksandra Jadczak, ucz. kl. IIId, opiekun Dorota Kłosińska.
  Wróżnienia otrzymują: Anna Kaczyńska, ucz. kl. IIId, opiekun Dorota Kłosińska; Anna Brulińska, ucz. kl. IIIa, opiekun Alina Bańkowska; Hubert Prosiński, ucz. kl. IIId, opiekun Dorota Kłosińska.
  Laureatom i uczniom wyróżnionym w konkursie oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona: