Menu

 • "Baje, bajki, bajeczki”

  "Baje, bajki, bajeczki”

  4 i 5 kwietnia w naszej Piątce odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego pt.: “Baje, bajki, bajeczki”.
  Dwie komisje konkursowe wyłoniły najlepszych recytatorów:
  W kategorii klas I - III:
  1 miejsce ex aequo Zofia Pędzich kl.1 c oraz Alicja Mierzejewska kl. 2c,
  2 miejsce Antoni Szulborski kl. Ie,
  3 miejsce Maja Wróblewska kl. IIIc,
  wyróżnienie Lena Reczko kl. III b.
  W kategorii klas IV - VI:
  1 miejsce ex aequo Lena Żebrowska kl. Ve oraz Weronika Ambroziak kl. VId,
  2 miejsce Aurelia Worosilak kl. VIe,
  3 miejsce Gabriela Papież kl. Vb.
  W kategorii klas VII - VIII:
  1 miejsce Aleksander Narożny kl. VIIc.

  17 kwietnia naszą szkołę w powiatowym konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie będą reprezentować:
  Zofia Pędzich, Alicja Mierzejewska, Lena Żebrowska, Weronika Ambroziak i Aleksander Narożny.
  Trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 • Laboratoria przyszłości.

  Laboratoria przyszłości.

  W naszej szkole mamy roboty Photon, które pozyskaliśmy w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
  Są to urządzenia świetne do nauki programowania dla najmłodszych. Można programować ich ruch, dźwięk, kolor czułek. Drugoklasiści próbowali swoich sił w programowaniu podczas zajęć edukacji informatycznej, i nie jest to ich pierwszy i ostatni raz.
  Niedługo zaczniemy celowo wykorzystywać je do nauki, ale najpierw trzeba się z nimi dobrze zaprzyjaźnić.

 • Moja ulubiona dyscyplina sportowa.

  Moja ulubiona dyscyplina sportowa.

  9 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej Nr3 im. Janusza Kusocińskiego w Zambrowie obchodziła święto patrona szkoły.
  Podczas uroczystej akademii miało również miejsce podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pn."Moja ulubiona dyscyplina sportowa". Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim aż 11 nagród i wyróżnień, prezentując swoje pomysłowe i oryginalne, rysunkowo-malarskie prace.
  Oto lista laureatów:
  z klas I:
  II miejsce otrzymała Maja Muczyńska z kl. Ib,
  wyróżnienie - Zuzanna Przeździecka z kl. Ie,
  z klas II:
  I miejsce - Dawid Turowski z kl. IIa
  - wyróżnienie - Kinga Strzelecka z kl. IIc,
  z klas III:
  II miejsce - Michał Milewski z kl. IIIe.

  Z klas IV-V:
  I miejsce - Dominika Łuniewska z kl. IVc,
  III miejsce - Zofia Ilczuk z kl. IVa,
  wyróżnienie - Wiktoria Michałowska z kl. Vd,
  z klas VI-VII:
  II miejsce - Julia Turowska z kl. VIIb,
  III miejsce - Laura Krasińska z kl. VId,
  wyróżnienie - Gabriela Kulczyńska z kl. VIe.

  Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza miasta p. Kazimierza Dąbrowskiego.
  Gratulujemy zwycięzcom!

   

 • Spotkanie autorskie

  Spotkanie autorskie


  W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. klasy 2b i 3e wzięły udział w spotkaniu autorskim z Tomaszem Szwedem – autorem, kompozytorem, piosenkarzem i psychoterapeutą.
  Literacko – muzyczne warsztaty „Z książką wśród zwierząt” zorganizowane zostały przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zambrowie. Młodzi czytelnicy mieli okazję wysłuchać opowieści na temat spotkań autora z leśnymi mieszkańcami. W swojej serii książek stworzył świat, w którym zwierzęta uczą nas właściwych zachowań społecznych. Ciekawostki ze świata zwierząt Tomasz Szwed przeplatał piosenkami, do których akompaniował na gitarze z pudełka po cygarach – cigarboxguitar i harmonijce ustnej.
  Na zakończenie uczniowie mogli poprosić o autograf z imienną dedykacją.
  To była prawdziwa uczta artystyczna. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie.

 • Szkolny konkurs matematyczny „Rachmistrz”

  Szkolny konkurs matematyczny „Rachmistrz”

  W środę 3 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego „Rachmistrz”.
  Wyłoniliśmy najlepszych matematyków na poziomie klas drugich i trzecich.
  Wśród klas drugich wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
  1 miejsce – Adrian Kopliński, kl. 2e,
  2 miejsce – Adam Modzelewski kl. 2a, Teodor Zakrzewski kl. 2a i Alicja Drabich kl. 2e,
  3 miejsce – Szymon Truszkowski kl. 2d, Artur Zduńczyk kl. 2c i Krzysztof Truchel kl. 2b.
  W klasach trzecich najwyższe wyniki uzyskali uczniowie:
  1 miejsce – Oskar Kil kl. 3d,
  2 miejsce – Eryk Tymiński kl. 3b,
  3 miejsce – Maciej Torebko kl. 3a, Jan Zawadzki kl. 3c i Michał Milewski kl. 3e.

  Chłopcy z klas trzecich z ostatniego, medalowego miejsca, wzięli udział w dogrywce, ponieważ na etapie powiatowym konkursu, szkołę może reprezentować 3 uczniów. Najlepszy okazał się Maciej Torebko z klasy 3a i to on oraz medaliści z 1 i 2 miejsca przystąpią do kolejnego etapu konkursu już w najbliższą środę 10 kwietnia.
  Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

 • „Uzależnienia niszczą marzenia"

  „Uzależnienia niszczą marzenia"

  W ramach cyklu spotkań z profilaktyką, w naszej szkole na przełomie marca i kwietnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl.VI-VII.
  Zajęcia prowadzone były przez terapeutki z „Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych ETAP” w Białymstoku. Podczas warsztatów poruszane były tematy dotyczące profilaktyki uzależnień zarówno od środków psychoaktywnych, telefonów, jak również od komputera, a także zagadnienia dotyczące poczucia własnej wartości. Uczniowie z wykorzystaniem metod aktywizujących szukali odpowiedzi na pytanie: „Czy używki są dla nich powodem do dumy, oznaką dorosłości, czy może sposobem na ucieczkę od problemów?”.

  Pracowali nad umiejętnością odmawiania poprzez radzenie sobie z presją grupy rówieśniczej oraz wzmocnieniem niechęci do sięgania po używki poprzez wypracowanie alternatywnych sposobów na zaspokojenie swoich potrzeb. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas zajęć wiedza pomoże młodzieży w przyszłości dokonywać właściwych wyborów z poszanowaniem godności własnej i innych.
  Warsztaty odbyły się przy finansowym wsparciu UM Zambrów za co bardzo dziękujemy.

 • Wielka Gala Malowanej Pisanki.

  Wielka Gala Malowanej Pisanki.

  Święta Wielkanocne, to czas refleksji, zadumy, to również czas odrodzenia i podtrzymywania zwyczajów i tradycji. Piękną polską tradycją w tym czasie jest malowanie pisanek.
  W środę 20 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Wielka Gala Malowanej Pisanki". Na konkurs wpłynęło 62 oryginalnie wykonanych pisanek. Wśród nich komisja konkursowa doceniła prace uczniów naszej szkoły:
  I miejsce, w kategorii klas VII-VIII zdobył Filip Skarzyński z kl. VIIc, a II miejsce przyznano, w kategorii klas IV-VI Zofii Skarzyńskiej z kl. IVE.
  Serdecznie Gratulujemy!

 • 2c dba o zdrowie!

  2c dba o zdrowie!

  Klasa 2 c ukończyła blok tematyczny o zdrowiu.
  Uczyliśmy się jak dbać o siebie, by nie chorować, jak wdrażać na co dzień założenia piramidy żywienia oraz poznaliśmy rolę witamin w funkcjonowaniu organizmu. Przy tym świetnie współpracowaliśmy i wykonaliśmy szereg zadań matematycznych, przyrodniczych i technicznych.

 • Odwiedziny w przedszkolu.

  Odwiedziny w przedszkolu.

  Wolontariuszki wraz p. Anną Jasińską odwiedziły 6-latki z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie.
  Spotkanie związane było z realizacją projektu „Trzymaj Formę”, w którym szkolne koło wolontariatu bierze udział.
  Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia więc starsze koleżanki z SP5 zaangażowały młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych zajęć sportowych.

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  We wtorek 20 lutego 2024 r. klasy 1a, 2b, 2c i 3b odwiedziły stolicę.
  W Teatrze Kamienica świętowały urodziny patrona naszej szkoły. Obejrzały spektakl "Słońce Kopernika", edukacyjno - muzyczną opowieść o życiu i marzeniach Mikołaja Kopernika. Lekki, wierszowany tekst, wesołe piosenki i atrakcyjne projekcje multimedialne przybliżyły młodym widzom skomplikowany świat nauki.
  Po spektaklu klasy 2b i 3b czekała dawka sportowego szaleństwa w parku trampolin Hangar 646: ogromne zjeżdżalnie, tyrolka ciągnąca się przez cały hangar, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, no i oczywiście trampoliny.

  Natomiast uczniowie klasy 1a i 2c udali się do minicity, czyli miasteczka edukacyjnego, w którym mogli się wcielaćw różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia, za które dostawały wynagrodzenie. Ucząc się przez zabawę, rozwijali swoją kreatywność i pasję. I choć wycieczka to przerwa od codziennych lekcji, to również doskonała okazja do pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń.

 • "Spotkania z profilaktyką w SP5"

  "Spotkania z profilaktyką w SP5"

  21 lutego w ramach cyklu spotkań z profilaktyką, uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie wzięli udział w koncercie motywacyjno - profilaktycznym pt."Znajdź pomysł na siebie", w wykonaniu zespołu Full Power Spirit.
  Występ oparty był o utwory z projektów „Hip-Hop dekalog" oraz „8 błogosławieństw – Siła serca kontra siła pięści”, a także o utwory z projektu “7 grzechów”.
  Program podparty jest świadectwami z życia artystów, zawiera elementy profilaktyki alkoholowej i narkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania: Stop przemocy. Tematem przewodnim występu było “szczęście”, które w tym przypadku utożsamiane jest z wolnością, autoakceptacją i miłością – trzema wartościami, które każdemu człowiekowi bez względu na wiek i czasy w których żyje – są bliskie.

  Lider zespołu mówił młodzieży o tym,  co dla młodego człowieka znaczy być szczęśliwym, jak osiągnąć szczęście i gdzie warto go szukać. Wypowiedzi mimo, że zawierały trudne treści, przekazane były w sposób dostępny dla młodzieży, przeplatane były muzyką oraz wizualizacjami. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali występu, a po zakończeniu oceniali go jako wartościowy i ciekawy.
  Wcześniej w ramach cyklu spotkań z profilaktyką odbył się w naszej szkole konkurs profilaktyczno - plastyczny pt."Uzależnienia niszczą marzenia", a przed nami warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień, które prowadzone będą przez terapeutów z Ośrodka Terapii i Readaptacji ‘ETAP' w Białymstoku.
  Pragniemy podziękować Urzędowi Miasta Zambrów za sfinansowanie koncertu i warsztatów, Pani Marcie Konopka - dyrektor MOK w Zambrowie za bezpłatne udostępnienie Sali widowiskowo - kinowej oraz Panu dyrektorowi Andrzejowi Szeligowskiemu za wyrażenie zgody na realizację ww zadań.

 • Święto patrona.

  Święto patrona.

  19 lutego patron naszej szkoły - Mikołaj Kopernik - obchodził urodziny. Na tę uroczystość przybyło grono szacownych gości: Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski, Dyrektor SP3 p. Bożena Przeździecka, Dyrektor SP4 p. Ryszard Świderski, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Worosilak, Zarząd Rady Rodziców: p. Bożena Wróblewska, p. Wioletta Narożna, Opiekunowie Samorządów Uczniowskich zambrowskich szkół, a także laureaci konkursu o Koperniku z opiekunami.
  Wszyscy obejrzeli montaż słowno - muzyczny, który przeniósł ich do muzeum Kopernika. Młodzi artyści – nasi uczniowie - przypomnieli ważne fakty z życia wielkiego Polaka.
  Uroczystośćprzygotowały p. G. Dąbkowska, A. Sadowska, H. Modzalewska, D. Dębek. Chórem dyrygował p. M. Knapkiewicz, dekoracje przygotował p. W. Rusiecki.

  Tradycją Piątki jest także organizacja konkursu wiedzy o tym wielkim astronomie. Na akademii nagrodzono laureatów. Są nimi: Martyna Kossakowska I m., Zuzanna Mierzwińska, Karolina Młynarczuk, Jakub Kamola, Lena Lutostańska – wszyscy II m. i Alicja Dulkowska III m.
  Gratulujemy zwycięzcom!

 • "Uzależnienia - niszczą marzenia"

  "Uzależnienia - niszczą marzenia"

  Jeszcze przed feriami ogłoszony został w naszej szkole Konkurs Profilaktyczno - Plastyczny pn. "Uzależnienia - niszczą marzenia".
  Przedmiotem konkursu było przedstawienie w oryginalny, plastyczny sposób tematu szkodliwości uzależnień człowieka od alkoholu, narkotyków czy nikotyny.
  Na konkurs wpłynęło 21 prac uczniów klas piątych, szóstych i siódmych. Komisja konkursowa w składzie: p.Marta Kotowska - pedagog szkolny oraz p.Wojciech Rusiecki - nauczyciel plastyki, po ocenie wszystkich prac, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
  - I miejsce Lena Lutostańska z kl. 6E,
  - II miejsce Zuzanna Kuczałek z kl. 7A,
  - III miejsce Anna Falkowska z kl. 7A,
  - wyróżnienia:
  Wanessa Nowacka z kl. 5B, Wiktor Nicewicz z kl. 6E oraz Anna Kaczerska z kl. 7A.

  Laureaci konkursu otrzymali z rąk p. w-dyr. Ewy Gontarskiej nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace można podziwiać na szkolnej wystawie pokonkursowej.
  Gratulujemy!

 • Igrzyska w piłce siatkowej.

  Igrzyska w piłce siatkowej.

  W dniu 8.02.2024 w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska dzieci w piłce siatkowej.
  Drużyna dziewcząt oraz chłopców wywalczyła 1 miejsce i awans do dalszych rozgrywek.
  Reprezentacja dziewcząt w składzie:
  Andrzejczak Anna 6d, Sochacka Lena 6d, Markowska Maja 6d, Chojak Kamila 5a, Kujawa Iga 5d, Suska Maja 6c, Gosk Julia 6c, Markowska Aleksandra 6c, Lasocka Aleksandra 6c, Bogdańska Helena 6c .
  Reprezentacja chłopców:
  Czeczko Adam 6d, Ilczuk Antoni 6c, Iwanowski Antoni 6c, Kaczyński Tomasz 6c, Murawski Antoni 5e, Lipski Kamil 5d, Zarzecki Kornel 6b, Stępniak Filip 6c, Kulesza Gabriel 6c, Śleszyński Miłosz 6d.

 • Dokarmiamy zwierzęta.

  Dokarmiamy zwierzęta.

  W minionym tygodniu najmłodsze dzieci z naszej szkoły dostarczyły karmy dla kotów i psów, zebrane podczas szkolnej akcji.
  Klasa 2a z wychowawczynią panią Aliną Bańkowską zorganizowała klasową zbiórkę pieniążków na rzecz Przytuliska w Szumowie. Dostarczając zebrane karmy w szkole, przekazała pieniążki właścicielce Przytuliska. Dzielnie się tym, co mamy jest najpiękniejszym gestem ❤️
  BRAWO!

 • Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.

  Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.

  Dnia 12 grudnia 2023 roku już po raz XVI rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
  Podczas oceny szopek komisja konkursowa zwracała uwagę na ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, motywy regionalne, wkład pracy, estetykę i trwałość konstrukcji oraz kompozycję, kolorystykę i dodatki.
  W tym roku uczniowie naszej szkoły, biorący udział w konkursie spełnili większość tych kryteriów i zostali docenieni i nagrodzeni za swoje realizacje. I tak:
  Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego otrzymali: Laura Krasińska i Aleksander Kaczyński z klasy 6D,
  III miejsce przypadło Julii Anuszkiewicz z klasy 6E.


  Wyróżniono pracę Julii Przychodzeń i Wiktorii Jastrząb z klasy 6C.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a zwycięzcy bony pieniężne.
  Gratulujemy!

 • Konkurs czytelniczy klas V

  Konkurs czytelniczy klas V

  W ramach propagowania czytelnictwa wśród młodzieży zorganizowaliśmy po raz kolejny konkurs czytelniczy „Mity greckie”, w którym udział wzięli uczniowie klas piątych.
  Spośród 15 uczestników konkursu komisja w składzie: Grażyna Dąbkowska, Anna Cwalina, Małgorzata Ogonowska przyznała nagrody i wyróżnienia.
  Wyniki konkursu:
  I m. Nikodem Załuska kl. Vd, II m. Tobiasz Ostrowski kl. Va, III m. Aleksandra Wyszyńska kl. Vc
  Wyróżnienia otrzymali: Antoni Danilczuk kl. Vd, Ksawery Dąbrowski kl. Va , Stanisław Pogorzelski Ve,
  Gabriela Papież kl. Vb.


  Wszyscy uczniowie wykazali się ciekawymi interpretacjami tekstów mitów. Kolejna edycja konkursu już za rok.
  Zapraszamy.

 • Tytka charytatywna.

  Tytka charytatywna.

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jednak nie dla każdego ten czas kojarzy się z radością.
  Są osoby, rodziny, dla których choinka i pierwsza gwiazdka to tylko nic nieznaczące symbole. Pomóżmy odzyskać im szczęście ze wspólnego świętowania!
  "Tytka Charytatywna" to ogólnopolska akcja, polegająca na wypełnieniu papierowej torby (zwaną w różnych regionach tytką, tutką czy siatką) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemicznymi.
  Zbieramy do 14 grudnia.
  Organizator: Wolontariat.

 • Mikołajki w Pomigaczach.

  Mikołajki w Pomigaczach.

  Wizyta w wiosce św. Mikołaja to nie tylko spotkanie z samym Świętym, to również niezapomniane atrakcje.
  Klasy 1d i 3b postanowiły świętować mikołajki w zimowej scenerii wraz ze św. Mikołajem i elfami. Nie, nie wyruszyliśmy z wizytą do Laponii, a do oddalonych o 80km od naszej szkoły Pomigaczy.
  Jak było? REWELACYJNIE!
  Na miejscu czekała na nas zimowa herbatka i ciasteczka. Zaraz po niej odwiedził nas sam św. Mikołaj🎅🏻. Następnie odbyły się warsztaty robienia pierników i lampionów, pisanie listu do św. Mikołaja oraz gry i zabawy z elfami.

  Podczas spaceru zobaczyliśmy: szopkę bożonarodzeniową, warsztat elfów, dom św. Mikołaja, magazyn prezentów oraz pocztę, gdzie każdy ostemplował i wysłał swój list.
  Z pewnością jeszcze długo będziemy wspominać naszą mikołajkową wyprawę. 🧑🏻‍🎄🎅🏻

 • Kiermasz słodkości.

  Kiermasz słodkości.

  W dniu 6 grudnia odbył się kiermasz słodkości oraz ozdób świątecznych na rzecz ucznia klasy 3 Marcela Mianowskiego.
  Kwota jaką udało się uzbierać wynosiła 1840zl i została przekazana na ręce mamy chłopca.
  Mama Marcelka bardzo dziękuje całej społeczności szkolnej, która włączyła się w pomoc koledze.

strona: