Menu

 • Ze sztuką na Ty

  Ze sztuką na Ty

  Na podsumowanie tematów ze sztuki, IIIE wybrała się do Centrum Kultury w Zambrowie. Tam czekał na nich sympatyczny Pan Włodzimierz Dąbkowski, który na co dzień pracuje w CK jako artysta-plastyk. Pan Włodek z wielką ochotą przedstawił piękną wystawę malarską Pani Agnieszki Gruszeckiej, która znajduje się w Galerii Sztuki "Labirynt". Dzieci poznały technikę wykonanych prac oraz pokrótce ich tematykę. Każdy mógł wyrazić swoją opinię, który obraz podoba mu się najbardziej. Następnie III E odwiedziła pracownię malarską. Tam to dopiero się działo! Na własne oczy obejrzeli atrybut malarza, rozmawiali o barwach a nawet sposobach tworzenia obrazów. Wisienką na torcie w tym spotkaniu była propozycja pana Włodzimierza, aby każdy z klasy mógł zamienić się w prawdziwego malarza! Wspólnie stworzyli piękny portret.  Całe szczęście, że nad postępami pracy czuwał Pan Włodzimierz. Trochę poratował dzieci w sytuacji..  Efekt końcowy obejrzyjcie w GALERII!

 • Miód złotem jest dla zdrowia

  Miód złotem jest dla zdrowia

  Uczniowie klasy 2b, wraz z wychowawczyniami panią Beatą Jankowską i Anną Jasińską, zaprosili na lekcje pszczelarza - pana Kazimierza. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Zdrowa ziemia, zdrowi my”, a tytuł warsztatów to: Miód złotem jest dla zdrowia”.

  Podczas tych warsztatów uczniowie dowiedzieli się woziły ciekawostek o pszczołach i przepysznym miodzie. Na koniec zajęć odbyła się degustacja przyniesionych przez gościa miodów w 3 rodzajach. Chętni uczniowie próbowali smaków i wybierali swój ulubiony. To były bardzo wartościowe zajęcia, a wiedza przekazana przez pana Kazimierza na długo zostanie w pamięci dzieci.

  GALERIA

 • Trójbój lekkoatletyczny

  Trójbój lekkoatletyczny

  Dziewczęta z klas czwartych uzyskały najwyższe wyniki w Powiatowych Igrzyskach Dzieci Trójboju Lekkoatletycznym:

  I miejsce Lena Sochacka kl. 4 d,

  II miejsce Maja Markowska kl.4d,

  III  miejsce Anna Andrzejczyk kl. 4d 

  Gratulujemy dziewczętom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe

 • Ortografia na medal

  Ortografia na medal

  Kiedy w szkole jest dyktando, zwykle kończy się to grandą. Wielu bowiem nie wie (szkoda!), że nasz język to przygoda. Trzeba tylko znać zasady – jak w grze – bez nich nie da rady! W piątek, 22 kwietnia 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie odbył się Pierwszy Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografia na medal". Adresowany był do uczniów klas II i III. Reprezentanci naszej szkoły, wyłonieni w szkolnych eliminacjach, okazali się mistrzami i udowodnili, że ortografia to wcale nie jest trudna sprawa. Magdalena Misztalewska z klasy II b zajęła I miejsce na poziome klas drugich, a Michał Krajewski - uczeń klasy III b zajął I miejsce na poziomie klas III. Gratulujemy!!!

  GALERIA

 • Integracyjne przerwy

  Integracyjne przerwy

  Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Piątka” od początku aktywnie włączyli się
  w pomoc uchodźcom z Ukrainy, organizując w szkole zbiórkę żywności i środków higieniczno-sanitarnych, w ramach akcji organizowanej przez Burmistrza Zambrów. Pomagali też przy pakowaniu darów od mieszkańców Zambrowa w Miejskim Ośrodku Kultury. Na terenie swojej szkoły przeprowadzili akcję „Potrzebujący są wśród nas”,   zbierając przybory i artykuły szkolne dla koleżanek i kolegów z Ukrainy, wychodząc naprzeciw ich potrzebom. Ale to nie wszystko. Od kilku tygodni wolontariusze „Pomocnej Piątki”, pod kierunkiem swojej opiekunki, Grażyny Wyszyńskiej organizują polsko-ukraińskie przerwy integracyjne, podczas których uczniowie nawiązują koleżeńskie relacje i przyjaźnie poprzez wspólną naukę języka polskiego i ukraińskiego. W spotkaniach tych bardzo pomocni są uczniowie z Ukrainy, którzy uczęszczają już kilka lat do zambrowskiej „Piątki” i chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Język przyjaźni i życzliwe gesty polskich i ukraińskich uczniów przynoszą wiele dobra. Integracyjne przerwy przebiegają w radosnej i przyjaznej atmosferze.

  GALERIA

 • Nie święci garnki lepią

  Nie święci garnki lepią

  Po majówce Klasa 3d rozpoczęła lekcje pracowicie. Każdy uczeń przybył do szkoły z gliną i tworzy własną formę. Praca garncarza w dawnych czasach to nie była łatwa sztuka. Dziś się o tym przekonaliśmy. Niełatwo jest wykonać gładką i kształtną formę. To zajęcie wymaga precyzji i cierpliwości.-mówiły dzieci. Dzięki samodzielnemu tworzeniu zrozumiały na własnej skórze jak bardzo ułatwiło pracę wynalezienie koła garncarskiego. Efekty pracy w GALERII.

 • Księga bajek

  Księga bajek

  W Oddziale dla Dzieci naszej miejskiej biblioteki został przeprowadzony konkurs „Księga Bajek”. Miał on na celu rozbudzenie w czytelnikach aktywności bajkopisarskiej i ilustratorskiej. Każdy zainteresowany uczeń klas I-III mógł przynieść/ przesłać do biblioteki własnoręcznie napisaną i ozdobioną własnymi rysunkami bajkę. Komisja oceniała walor merytoryczny bajki, jej spójność, oryginalność oraz stopień samodzielnego wykonania. Oliwer Włodkowski z klasy 2b (wych. Beata Jankowska i Anna Jasinska) zajął I miejsce w kategorii klas 2-3.

  galeria

 • Święta majowe w Piątce

  Święta majowe w Piątce

  Tegoroczne obchody Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja w zambrowskiej Piątce obchodzono patriotycznie, ale też zabawowo i rozrywkowo.

  3 maja reprezentacja społeczności szkolnej, czyli poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele, rodzicie oraz uczniowie, wzięli udział w oficjalnych miejskich obchodach w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej oraz na Placu Sikorskiego, przy pomniku Powstania Styczniowego. Jak powiedział burmistrz Kazimierz Dąbrowski: „(…) przychodząc przed pomnik daliście wielki wyraz przywiązania do patriotyzmu oraz wartości zawartych w rozdziałach Konstytucji 3 Maja”.

  Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Poza rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzimy 2 maja Dzień Flagi.  W piątek SP5 zachwycała barwami biało-czerwonymi, dzięki uczniom i nauczycielom, którzy tego dnia wybrali stroje w kolorach narodowych. 

  Dodatkowym elementem obchodów była zajęcia na lekcjach wychowawczych, w czasie których uczniowie oglądali prezentację na temat majowych świąt, by później wykazać się na teście. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni.

  Obchody majowe przygotowali uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczyniami Justyną Olszewką i Anną Krajewską oraz Samorząd Uczniowski.  

  GALERIA

 • Wiem co jem

  Wiem co jem

  W związku z realizowaną w naszej szkole edukacją ekologiczną i zdrowotną zorganizowaliśmy konkurs na prezentację multimedialną pt. „Wiem co jem”. Jego celem było zainteresowanie uczniów tematyką zdrowego żywienia, popularyzowanie wiedzy o zasadach prawidłowego żywienia i zdrowej żywności, uświadomienie szkodliwego wpływu chemicznych substancji zawartych  w żywności  na zdrowie człowieka oraz  kształtowanie postawy świadomego konsumenta. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII. 

  Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Wyszyńska, Jolanta Gacka i Anna Krajewska wyłoniła zwycięzców:I miejsce – Amelia Rzodkiewicz, kl. VIII D,II miejsce – Nikola Kacprzyk, kl. VIII D,III miejsce ex aequo Oliwia Kazimierska, kl. VII C i Maria Gosiewska, kl. VIII D.Wyróżnienie otrzymały: Patrycja Meler, kl. VIII D i Hanna Choromańska, kl. VIII D.Wręczenie nagród i wyróżnień z rąk dyrektora SP5, pana Andrzeja Szeligowskiego odbyło  się w środę, 27 kwietnia.Nagrody w formie książek i dyplomy ufundowała Rada Rodziców SP5, a nagrody rzeczowe Biuro Promocji Urzędu Miasta Zambrów, za które organizatorka konkursu, Grażyna Wyszyńska serdecznie dziękuje.

  Zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

  GALERIA

 • "Przyrodnicze baje, bajki..."

  "Przyrodnicze baje, bajki..."

  W piątek, 22 kwietnia 2022 r., odbył się konkurs recytatorski "Przyrodnicze baje, bajki..." z okazji Dnia Ziemi. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - III, których oceniała komisja w składzie: Pani Grażyna Dąbkowska, Pani Emilia Murawska i Pani Anna Suwalska. Zwycięzcami konkursu zostali:  na poziomie klas pierwszych I. Aleksander Krasiński kl. I d II. Wiktoria Dąbrowska kl. I c III. Lena Mażewska kl. I b  na poziomie klas drugich I. Lena Witkowska kl. II c II. Maria Mieczkowska kl. II d III. Dominika Urbanek kl. II e na poziomie klas trzecich I. Lena Żebrowska kl. III e II. Eryka Kaczyńska kl. III b III. Szymon Oleksiak kl. III d.

  GALERIA

 • Baje, Bajki, Bajeczki

  Baje, Bajki, Bajeczki

  13 kwietnia 2022 roku odbył się XXXIV Mały Konkurs Recytatorski : ,,Baje, Bajki, Bajeczki" w sali widowiskowo- kinowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. W tym konkursie wystąpiło 33 uczestników w trzech kategoriach: I-III, IV- VI, VII- VIII. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Piotr Lasocki- II A, Ksawery Dąbrowski- III A, Julia Groszfeld- IV D, Aurelia Worosilak- IV E, Barbara Oleksiak- VII C

  Młode recytatorki z klasy IV zostały dostrzeżone przez jury. Aurelia Worosilak zajęła III miejsce, a Julia Groszfeld - wyróżnienie.

  Gratulujemy recytatorkom i pani prowadzącej Grażynie Dąbkowskiej. Życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA

 • Młodzież zapobiega pożarom

  Młodzież zapobiega pożarom

  12 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph."Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIA w składzie: Agata Worosilak, Katarzyna Redaj i Maciej Lipski. Turniej polegał na rozwiązaniu trudnego testu z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Po podliczeniu punktacji za testy, oraz po krótkiej dogrywce ustnej okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Katarzyna a trzecie Agata. Obie dziewczynki będą reprezentowały nasze miasto w eliminacjach powiatowych, które odbędą się pod koniec kwietnia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

  galeria

 • Zajęcia w 1e

  Zajęcia w 1e

  Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klasy 1e wraz z wychowawczynią zakończyli realizację projektu unijnego czyli zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne i przyrodnicze.

  Większość dzieci żałuje, że skończyła się fantastyczna przygoda. Nie dziwię się, bo rozwiązywali coraz sprawniej zadania z kodowania ... i nie tylko, obserwowali przyrodę w różnych porach roku.

  Robili wiele doświadczeń, a zdobytą wiedzą zaimponowali niejednokrotnie kolegom z klasy, którzy nie uczęszczali na te zajęcia. Podczas podsumowania pracy okazało się, że doskonale zdają sobie sprawę z tego ile ciekawych informacji pozostało na zawsze w ich głowach. Padały też pytania, czy w przyszłym roku szkolnym będą również podobne lekcje...

  GALERIA

 • Potrzebujący są wśród nas

  Potrzebujący są wśród nas

  Akcja „Potrzebujący są wśród nas”, zainicjowana przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Piątka” zakończyła się sukcesem. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Zebrano wiele przyborów i  materiałów szkolnych dla uczniów z Ukrainy. Wśród darów znalazły się również plecaki, gry edukacyjne i zabawki. Ofiarowane rzeczy już trafiają i będą nadal trafiać do dzieci z Ukrainy.Wolontariusze SKW wraz opiekunką Grażyną Wyszyńską serdecznie dziękują uczniom SP5 i ich rodzicom oraz wychowawcom za udział w akcji i wsparcie potrzebujących.

  GALERIA

 • Światowy Dzień Czekolady

  Światowy Dzień Czekolady

  Światowy Dzień Czekolady 12 kwietnia. Któż jej nie kocha... Poprawia nastrój zmniejsza ryzyko zawału serca poprawia krążenie, a jej zapach relaksuje. W 3 d mówiliśmy skąd pochodzi czekolada, jakie są jej rodzaje i poznawaliśmy ciekawostki z nią związane... Okazało się na przykład, że jest różowa czekolada z naturalnego rubinowego ziarna. Na języku polskim tworzyliśmy opis czekolady, a na matematyce rozwiązywaliśmy zadania związane z czekoladą. Na koniec... przygotowaliśmy słodki kakaowy deser. 

  GALERIA

 • Mały kucharz

  Mały kucharz

  W ramach integracji klasa IV c wzięła udział w warsztatach kulinarnych"Mały Kucharz" organizowanej przez pizzerię DaGrasso. Dzieci bawiły się fantastycznie podczas samodzielnego przygotowywania pizzy. Jak widać na zdjęciach efekt był doskonały, a jak smakowało !!!!. Każde z dzieci otrzymało dyplom Małego Kucharza. Po efektywnie spędzonym czasie, z pełnymi brzuszkami, nie zapominając o dłuższym spacerze w celu spalenia nadmiaru kalorii oraz z nowym zapałem uczniowiewrócili do szkoły.

  GALERIA

 • Rachmistrz

  Rachmistrz

  W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas III „Rachmistrz”, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Zambrów. 30 marca w stołówce szkolnej „Piątki” spotkali się najlepsi matematycy z trzech szkół, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Przebieg konkursu odbiegał nieco od standardowych. 

  Pierwszy jego etap polegał na pracy zespołowej pięcioosobowego składu każdej szkoły. Uczniowie musieli zmierzyć się z czternastoma działaniami, jednym zadaniem tekstowym i rozbudowaną wersją Sudoku. Na koniec budowali kolorową wieżę z kubków w oparciu o wyniki działań. Wyniki pracy zespołowej przekładały się na indywidualną punktację uczestników konkursu. Drugi etap „Rachmistrza” to własna praca każdego uczestnika. Polegał na rozwiązaniu 21 zadań zamkniętych oraz 3 zadań otwartych. 

  Po wnikliwej analizie arkuszy konkursowych, wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Zuzanna Dybowska klasa III D Szkoła Podstawowa nr 4 II miejsce Jakub Owsianko klasa III C Szkoła Podstawowa nr 4 III miejsce Karolina Kurzyna klasa III E Szkoła Podstawowa nr 5 

   Organizatorzy konkursu gratulują zwycięzcom i życzą dalszych sukcesów.

  GALERIA

 • Zaświeć się na niebiesko

  Zaświeć się na niebiesko

  Po raz kolejny w okolicach 2 kwietnia włączamy się w kampanię społeczną "Zaświeć się na niebiesko", by uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc o tym głośno, zwiększamy świadomość, a co za tym idzie również tolerancję wśród społeczeństwa.

  Nie tylko byliśmy tego dnia niebiescy. W większości klas lekcje wychowawcze w ostatnim tygodniu były o spektrum autyzmu. Były plakaty, dyskusje i pogadanki. To ważny dzień dla naszej społeczności, bo wśród naszych uczniów wielu jest w spektrum autyzmu. Dlatego ważne jest, by wiedzieć i rozumieć osoby w spektrum.

  A dlaczego kolor niebieski? Bo jest on symbolem autyzmu. “Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw."

  Część zdjęć dzięki portalowi Zambrowiacy. Tam tez znajdziecie więcej zdjęć oraz film.

  GALERIA

 • Sposób na lekturę w SP5

  Sposób na lekturę w SP5

  Uczennice kl. VII a Anna Brulińska i Agata Worosilak oraz uczennica VII b Natalia Sapińska nie zniechęciły się czasem spędzonym na czytaniu lektury „Quo vadis” i zachęcone przez swoją polonistkę wykonały makiety Sienkiewiczowskiego Rzymu. Włożyły w swoje prace nie tylko dużo serca, ale i kreatywności. Ich miniatury ożywiły lekcje poświęcone miejscu akcji utworu oraz są atrakcją dla uczniów klas młodszych, którzy bezbłędnie rozpoznają Koloseum. Jest to świetny przykład, że siódmoklasiści też mogą więcej. Tak trzymać! Brawo dziewczyny!

 • Igrzyska w siatkówce

  Igrzyska w siatkówce

  30 marca 2022 w naszej szkole odbyły się finał grupy zachodniej w Igrzyskach dzieci w siatkówce dziewcząt . Reprezentantki w składzie: Anna Andrzejczyk, Lena Sochacka, Maja Polońska, Valeria Berba, Gabriela Ogrodnik, Anna Brulińska, Agata Worosilak, Wiktoria Zalewska, Wiktoria Szupiluk, Maja Markowska, Julia Groszfeld, Paulina Szeligowska wywalczyły 3 miejsce. Dziękujemy dziewczętom za trud i zaangażowanie w grę.

strona: