Menu

 • I i III b patriotycznie i sportowo na wycieczce w stolicy

  I i III b patriotycznie i sportowo na wycieczce w stolicy

  Ostatni kalendarzowy dzień lata I i III b naszej Piątki spędziły w wyjątkowy sposób. Obie klasy wraz z wychowawczyniami wybrały się z wizytą do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Plac Marszałka Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza.

  - Pod pomnikiem byliśmy o 9.55, dzięki czemu idealnie trafiliśmy na zmianę warty. Wydarzenie te zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich uczniach – opowiadają panie Iwona Grodzka, wychowawczyni IIIb i Natalia Stepczyńska, wychowawczyni Ib.

  Wiele emocji wzbudziła wizyta na Stadionie Narodowym. Rozgrzani sportową atmosferą udali się do Parku Trampolin, gdzie odbyli niezapomnianą lekcję WF.

  - Cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda. Nie opuszczały nas również dobre humory – podsumowały panie wychowawczynie.

  Zapraszamy do galerii

 • "Sprzątanie świata."

  "Sprzątanie świata."
  28.09.2021

  Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i inni uczniowie z klasy VC i VIB włączyli się aktywnie w akcję „Sprzątania świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. 
  Jak co roku sprzątano teren przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego. Wśród zbieranych śmieci dominowały papiery, puszki oraz  plastikowe i szklane butelki. Uczniowie stwierdzili ze smutkiem, że z każdym rokiem przybywa śmieci, a niektórzy mieszkańcy nadal pozostawiają je pod żywopłotami, na przydrożnych trawnikach i między garażami.

  Hasło tegorocznej akcji skłania do refleksji, zachęca nie tylko dzieci oraz młodzież, ale również i dorosłych do troski o czystość swojego najbliższego środowiska. Wszyscy jesteśmy za nie odpowiedzialni. Podczas akcji „Sprzątania świata” opiekę nad uczniami sprawowali: Grażyna Wyszyńska, opiekun szkolnego Koła Wolontariatu, Anna Pisińska-Tyszka oraz Michał Knapkiewicz.

 • Dobre uczynki

  Dobre uczynki

  Blisko 200 uczniów odpowiedziało na apel Samorządu Uczniowskiego naszej Piątki o zrobienie dobrego uczynku na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.  Mieli tydzień na wykonanie zadania, które wcześniej wylosowali.

  Wśród zadań do zrobienia znalazło: zrobienie kawy lub herbaty rodzinie, przygotowanie kolacji, zabawa z młodszym rodzeństwem, pomoc rodzicom w nakrywaniu do stołu i odnoszeniu naczyń po posiłku albo pomoc przy przygotowywaniu posiłku, wyjście z psem na spacer, sprzątanie swojego pokoju, poodkurzanie w domu, pomoc dyżurować nauczycielowi na szkolnym korytarzu podczas przerwy, pomoc w odrabianiu lekcje młodszym kolegom/koleżankom przebywającym w świetlicy szkolnej, zrobienie laurki dla swojej przyjaciółki/przyjaciela, posprzątanie śmieci w najbliższej okolicy, wpłata 10 zł na organizację charytatywną, powiedzenie rodzicom, że się ich kocha, powiedzenie komuś komplementu, bycie miłym, uśmiechnięcie się do kogoś, upieczenie ciasteczek dla nauczyciela i kolegów, pomoc starszym sąsiadom w zakupach i wiele innych.

  - Ktoś może czeka na miłe słowo od Ciebie, przyjacielski gest, uśmiech, wspólną zabawę, chwilę rozmowy – zachęcał Samorząd Uczniowski.

  Okazało się, że akcja przerosła planowane efekty. Blisko 200 uczniów odpowiedziało na apel, wykonało dobry uczynek i udokumentowało to fotograficznie.

  Zapraszamy do galerii

 • Uhonorowali bohaterów Powstania Warszawskiego

  Uhonorowali bohaterów Powstania Warszawskiego

  Uczniowie klasy 2b naszej Piątki, wraz wychowawczyniami Beatą Jankowska i Anną Jasińska, uczyli się, kim są bohaterowie. Włączając się w ogólnopolską kampanię BohaterOn, w ramach edukacji społecznej obejrzeli film „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. 

  Wprowadzając podopiecznych w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich, nauczycielki wyjaśniły również, kim są bohaterowie, jakie mają zadania, co nimi kieruje, jakie mają wartości? czym jest i jaką rolę pełni w naszym życiu patriotyzm?

  Dzieci przygotowały również prace plastyczne związane z tematem Powstania Warszawskiego i laurki, które wysłały do żyjących jeszcze Powstańców Warszawskich.

  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nazwa projektu BohaterOn ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

  zapraszamy do galerii

 • Szukali śladów Kopernika w Olsztynie

  Szukali śladów Kopernika w Olsztynie

  Mimo wcześniejszych obaw pogoda i humory dopisały – podsumowała niedawną wycieczkę wychowawczyni 4e Agnieszka Rozworowska.

  Klasa Pani Agnieszki postanowiła poszukać w Olsztynie śladów naszego patrona Mikołaja Kopernika. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej i lekcja muzealna. Następnie uczniowie udali się do Planetarium, gdzie obejrzeli seans pt. "Dwa szkiełka". W programie zwiedzania nie mogło zabraknąć również olsztyńskiego Obserwatorium.

  Zapraszamy do galerii

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  Międzynarodowy Dzień Kropki

  Już od wielu lat, co roku, 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. A to, że w Piątce potrafimy się, poza uczeniem, też dobrze bawić, to wiadomo nie od dziś.

  International Dot Day, to specjalne lekcje z kropkami w tle, tworzenie groszkowej sztuki, sesje foto, przebieranki i mnóstwo śmiechu. Nie zawiodła też nasza kadra, na czele z dyrekcją, którzy też dziś przyszli zakropkowani. Za całą organizacją zabawy odpowiadał Samorząd Uczniowski.

  Zapraszamy do galerii

  Więcej zdjęć na naszym funpagu na FB https://www.facebook.com/SP5Zambrow

 • Śladami Patrona

  Śladami Patrona

  Uczniowie lubią wycieczki szkolne. Tym razem uczniowie klasy 5a i 5b z naszej Piątki i ruszyli olsztyńskim śladem patrona – Mikołaja Kopernika. Pochmurny czwartek nie odstraszył młodych odkrywców.

  Uczniowie  obejrzeli zarys Starego Miasta i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką. Zwiedzali zamek Kapituły Warmińskiej i komnaty, w których mieszkał nasz wielki astronom.

  - Jesteśmy w Olsztynie. Pogoda jesienna, ale atmosfera pierwsza klasa! – dostaliśmy wiadomość od wychowawców Karoliny Gawkowskiej i Michała Knapkiewicza.

  Ponadto uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz o wszechświecie w planetarium i mieli spotkanie twarzą w twarz z astronomem w obserwatorium.

  Zapraszamy do galerii

 • Spektakle profilaktyczne

  Spektakle profilaktyczne

  Ponad 250 uczniów naszej szkoły obejrzało we wtorek spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego MASKA z Krakowa. Uczniowie klas III-IV obejrzeli sztukę „Prastara książnica-skarb i tajemnica”, ich starsi koledzy z klas V-VI „Trzeźwe spojrzenie”.

  Pierwsza promowała czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu. Przeniosła widzów w podróż do odległej wyspy w poszukiwaniu skarbu. Główna postać, piratka Kira, niestety nie potrafiła odnaleźć skarbu bez pomocy Internetu. Spektakl interaktywny, więc co odważniejsi uczniowie mieli szansę zaistnieć na scenie.

  Propozycja dla starszych klas, to sztuka poruszająca problem nadużywania alkoholu. Główny bohater, młody człowiek na progu dorosłości, która mu jawi się jako synonim wolności, a wszelkie przejawy rozsądku ze strony otoczenia odbiera jako zakazy i ograniczenia. Jak wielu młodych ludzi, którzy nie radzą sobie z problemami, odsuwa je od siebie, ucieka w zabawę i alkohol.

  Spektakle odbyły się w ramach realizowanego w naszej szkole autorskiego programu profilaktycznego „Świat be używek - lepszym światem…”. Dotychczas odbył się koncerty profilaktyczne Piotra Plichty „POISON” „Jedno życie” dla uczniów kl. VII-VIII. A w planach są jeszcze warsztaty dla uczniów. 

  zapraszamy do galerii

 • Wycieczka klasy 3d i 3e

  Wycieczka klasy 3d i 3e

  10 września klasa 3 d i 3 e wybrały się na wycieczkę do Ziołowego Zakątka w Korycinach i Muzeum Wsi w Ciechanowcu. Program przygotowany przez naszą niezastąpioną pilotkę p. Basię Starczak był napięty, ale niezwykle ciekawy. Podczas pobytu w Korycinach poznaliśmy wiele gatunków roślin zielnych w ogrodzie botanicznym, dowiedzieliśmy się z jakich części roślin przygotowuje się susz na herbatki, a nawet przygotowaliśmy własne herbaciane kompozycje, które zabraliśmy do domu. Wiele emocji przysporzyło nam spotkanie ze zwierzętami w zagrodach. Były plany, by zabrać młodą kozę i owieczke do Zambrowa, ale... Co by powiedział na to kierowca? Muzeum w Ciechanowcu zaskoczyło nas piękną kolekcją wozów i sprzętów rolniczych. Zwiedzilismy także wiejskie chaty, dworki, imponujące Muzeum Pisanek oraz piękny pałac. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko, a następnie krótki wypad do Zuzeli, gdzie lata młodzieńcze spędził kard. S. Wyszyński. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wspaniałe jest móc uczyć się nie tylko w szkolnych murach!       zapraszamy do galerii!

 • „Jedno życie”

  „Jedno życie”

  W czwartek w sali widowiskowo-kinowej MOK w Zambrowie odbyły się 2 koncerty profilaktyczne w wykonaniu Piotra Plichty „POISON”, pt. „Jedno życie” dla uczniów kl. VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Koncert odbył się w ramach autorskiego programu profilaktycznego „Świat be używek-lepszym światem…” realizowanego wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Podczas spotkania poruszane były tematy, które w dzisiejszej rzeczywistości są bliskie ludziom bez względu na przedział wiekowy, m.in. dotyczące używek, do których młodzież ma teraz tak łatwy dostęp oraz ich negatywnych skutków, doprowadzających do chorób, a nawet śmierci, cyberprzemocy oraz uzależnienia od Internetu i telefonu. Treści przekazywane były w przystępny, a przede wszystkim przyswajalny dla młodych ludzi sposób, przeplatane muzyką, osobistymi doświadczeniami autora oraz filmami. Przekaz, jaki niesie ze sobą program „Jedno życie” nie pozostawia słuchacza obojętnym na wszechobecne w naszym życiu zło. Sposób w jaki prezentowane są trudne treści, powoduje, że młodzież jest zainteresowana i otwarta na przekazywane im przesłanie.

  Należy wspomnieć, że w ramach w/w programu odbył się już koncert zespołu „Rymcerze”, pt. „Nie zmarnuj swojego życia” oraz warsztaty profilaktyczne prowadzone przez terapeutę ds. uzależnień dla uczniów SP5 w Zambrowie.

  link do galerii

 • Pierwszaki

  Pierwszaki

  Początek września i znowu witamy pierwszoklasistów. W tym roku w naszej Piątce jest pięć klas pierwszych.  Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2021/22 dyrektor Andrzej Szeligowski podkreślił, jak ważny jest to dzień, szczególnie dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę edukacyjną w naszej szkole. Zapewniał, że nowi uczniowie znajdą tu bezpieczne miejsce do nauki i rozwoju, doświadczą mnóstwa radości oraz spotkają wielu przyjaciół.

  Wychowawczyniami najmłodszych uczniów Piątki zostały Dorota Dębek w Ia, Natalia Stepczyńska w Ib, Halina Modzelewska w Ic, Dorota Kłosińska w Id i Jadwiga Liżewska w Ie.

  Pierwszoklasistów niebawem czeka kolejne wyzwaniem. Tym razem będzie to ślubowanie, po którym staną się pełnoprawnymi uczniami.

  zapraszamy do galerii

 • Wakacje! Wakacje! Wakacje!!!

 • Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

  Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

  15.06.2021 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Wzięło w nim udział 32 uczniów  z klas I- III.
  Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:
  - p. Dyrektor Ewa Grajewska - przewodnicząca,
  - s. Faustyna,
  - p. Michał Knapkiewicz.

  Wśród uczniów klas pierwszych nagrodzeni zostali:
  - I miejsce ex aequo: Lena Tarnowska kl. 1e i Szymon Markowski kl. Ib,
  - II miejsce ex aequo: Aleksandra Staniszewska kl. 1b i Julia Kopysiewicz kl. 1c,
  - III miejsce ex aequo: Nikola Kalinowska i Nikola Reczko - duet z kl. 1a i Dominika Urbanek z kl. 1e,
  - wyróżnienia: Jan Przeździecki kl. 1a, Bartłomiej Stepnowski kl. 1b i Dominika Łuniewska kl. 1c.

  W klasach drugich nagrodzeni zostali:
  - I miejsce: Gabriel Fiedorczuk kl. 2c,
  - II miejsce ex aequo: Igor Kalinowski kl. 2b i Antoni Łachacz kl. 2c,
  - III miejsce: Tobiasz Ostrowski kl. 2a,
  - wyróżnienia: Amelia Sierzputowska kl. 2b, Kamil Lipski i Szymon Bińczyk - duet z kl. 2d,        
  Oliwia Bączyk i Blanka Krajewska - duet z kl. 2e.

  Wśród uczniów klas trzecich nagrodzeni zostali:
  - I miejsce ex aequo: Weronika Całko kl. 3c i Natalia Wesołowska kl. 3e,
  - II miejsce ex aequo: Maja Krajewska i Weronika Młyńska - duet z kl. 3c i Adam Czeczko kl. 3d,
  - III miejsce: Julia Przychodzeń kl. IIIa,
  - wyróżnienia: Jakub Stypułkowski i Weronika Komarowska - duet z kl. III a,
  Zuzanna Węgielnik i Aleksandra Skłodowska - duet z kl. 3b,
  Izabela Krajewska kl. 3b, Marcel Kil kl. 3d, Aurelia Worosilak kl. 3e

  Gratulujemy!

 • „Nie zmarnuj swojego życia” - Spotkanie z profilaktyką w SP5

  „Nie zmarnuj swojego życia” - Spotkanie z profilaktyką w SP5

  2 czerwca młodzież z klas VII-VIII naszej szkoły uczestniczyła w koncercie profilaktycznym „Nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu zespołu RYMCERZE, który tworzą Bęsiu i DJ Yonas. Odbyły się dwa 90 minutowe spotkania, podczas których raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami, w łatwy i przystępny sposób przekazali treści profilaktyczne , „bez zadęcia i patosu”. Pogadanki przeplatane były hip-hopowymi kawałkami. Jak mówią sami autorzy koncertu: „Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.

  My im mówimy:

  Nie Zmarnuj Swojego Życia!

  Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.

  Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.

  Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

              Treści przekazane w koncercie odbiły się pozytywnym echem wśród młodzieży. Jak podkreślali uczestnicy spotkania, taka forma przekazu zdecydowanie bardziej trafia do uczniów.

              Koncert ten nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie finansowe Burmistrza Miasta Zambrów, za które serdecznie dziękujemy.

 • Ekologiczna akcja „Rady na odpady”.

  Ekologiczna akcja „Rady na odpady”.
  19.06.2021

  Ekologiczna akcja „Rady na odpady”, zainicjowana przez panią Grażynę Wyszyńską i jej uczniów, w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole została sfinalizowana.
  Uczniowie  i nauczyciele mogą już odzyskiwać plastikowe opakowania ze szkolnych odpadów, zmniejszając przez to ilość odpadów zmieszanych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, na szkolne korytarze trafiły specjalnie oznakowane pojemniki, do których można wrzucać plastikowe butelki po napojach, foliowe woreczki śniadaniowe, zniszczone obłożenia itp.  Swoje miejsce znajdą też zużyte baterie,  które są bardzo niebezpieczne dla środowiska.

  W naszej szkole prowadzone są też systematycznie zbiórki plastikowych nakrętek, które zamiast trafiać do śmieci pozwalają uzyskać fundusze na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, dotycząca segregacji odpadów odgrywa obecnie bardzo ważną rolę. Pozwala na kształtowanie postaw przyjaznych środowisku. Uczy odpowiedzialności za otaczającą przyrodę poprzez racjonalne gospodarowanie jej zasobami. Zachęca do troski o najbliższe otoczenie. Organizatorzy ekologicznej akcji serdecznie dziękują Panu Wojciechowi Rusieckiemu za estetyczne oznakowanie pojemników na plastikowe odpady.

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi Tegoroczny Dzień Ziemi , obchodzony pod hasłem „Przywróć naszą  Ziemię”  został przez społeczność  Szkoły Podstawowej Nr 5 uczczony w sposób nietradycyjny. Nie było, jak co roku, wierszy i piosenek, ale aktywne poszukiwania rozwiązań, które poprawiłyby stan najbliższego otoczenia. A efekty działań miały zostać przedstawione w formie prezentacji. Ponadto konkurs zainicjował długofalowe działania.
  Poprzez udział  w szkolnym konkursie „Ekorady na odpady”, uczniowie mieli możliwość zaprezentowania sposobów postępowania, dzięki  którym sami mogliby zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów. Organizatorzy uznali, że własne obserwacje i przemyślenia przemówiła do uczniów najlepiej.

  Dzieci i młodzież swoje ekorady przedstawiały  w multimedialnych prezentacjach, na plakatach lub w formie literackiej. Niektórzy uczniowie wyruszyli w poszukiwaniu zanieczyszczonych miejsc w mieście i dzikich wysypisk śmieci w pobliskich lasach. Ich zdjęcia pokazują, że troska o przyrodę nie wszystkim leży na sercu. W centrum uwagi młodych ekologów znalazły się też produkty w tzw. podwójnych opakowaniach. Uczniowie zauważyli, że wiele kosmetyków, leków czy produktów spożywczych jest nadmiernie opakowana, przyczyniając się do zwiększenia ilości odpadów. 

  Konkurs „Ekorady na odpady” spotkał się dużym zainteresowaniem. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:
  Ewa Grajewska, Grażyna Wyszyńska oraz Anna Krajewska. 
  Zwycięzcami konkursu zostali:
  I miejsce – Katarzyna Redaj, ucz. kl.VIa;
  II miejsce – Weronika Ogrodnik, ucz. kl. VId;
  III miejsce – Oliwia Kazimierska, ucz. Kl. VIc;
  III miejsce – Dawid Pawlak, ucz. Kl. VId;
  Wyróżnienia trafiły do: Paulina Zaremba, ucz. kl. VIa;
  Anna Brulińska, ucz. kl. VIa;
  Natalia Sapińska, ucz. kl. VIb;
  Filip Polak, ucz. kl. VIb

  Zainicjowane w Dzień Ziemi działania mają na celu kształtowanie wśród uczniów proekologicznych postaw, które z pewnością zaowocują troską o stan najbliższego środowiska, w którym na co dzień przebywają – wyjaśniła Grażyna Wyszyńska, organizatorka konkursu „Ekorady na odpady” i propagatorka ekologi w szkole. W ramach długofalowych działań, a dzięki inicjatywie nauczycielki biologii pani Grażynie Wyszyńskiej, w Piątce niebawem staną pojemniki na plastikowe opakowania, które pozwolą na terenie szkoły odzyskać  plastik  spośród innych odpadów. Realizacja tego pomysłu będzie  możliwa, dzięki współpracy szkoły z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, które zobowiązało się sfinansować  zakup pojemników. Pojemniki te będą specjalnie oznakowane i ustawione na szkolnych korytarzach.
  Serdecznie dziękujemy  panu Mieczysławowi  Kaczyńskiemu, prezesowi PGK SP z o. o za okazaną pomoc. Dzięki życzliwości pana prezesa możemy rozpocząć bardzo konkretną akcję w naszej szkole i przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród uczniów – podsumował dyrektor Piątki Andrzej Szeligowski.  - Jesteśmy bardzo wdzięczni i wierzymy, że to początek większej współpracy z zambrowskim PGK – dodała Grażyna Wyszyńska.

 • Wyniki Konkursu Recytatorskiego "Wiosna w poezji"

  W X Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Wiosna w poezji" udział wzięło 17 uczniów, w tym 5 w kategorii I-IV i 12 w kategorii V-VIII. Wszyscy uczestnicy zgodnie z regulaminem przesłali filmy z recytowanymi wierszami we wskazanym terminie i wypełnili dokumenty zgodnie z regulaminem.

  Komisja oceniająca w składzie:
  Ewa Grajewska – przewodniczący,
  Anna Cwalina – członek komisji,
  Zbigniew Dowlaszewicz – członek komisji,
  Stanisław Młyński – członek komisji,

  po uważnym obejrzeniu recytacji wyłoniła następujących laureatów:

  W kategorii I - IV:
  I miejsce – Aleksander Tyczyński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie,
  II miejsce – Mateusz Zieliński ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu,
  III miejsce – Dawid Brzózka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

  W kategorii V – VIII:
  I miejsce – Konrad Trela ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie,
  II miejsce – Mikołaj Karpiński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie,
  III miejsce – Magdalena Bartnicka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu.

  Wyróżnienia otrzymały: 
  Magdalena Nowacka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu,
  Maja Tymińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu.

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nagrody zostaną dostarczone do szkół w najbliższym terminie. 

 • Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji"

  Zapraszamy uczniów  szkół podstawowych z terenu powiatu zambrowskiego do udziału w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt: „Wiosna w poezji”.
  Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego szkoły podstawowej klas I-VIII

  Termin zgłoszenia uczestników: do 29 marca 2021 r. (poniedziałek)
  Termin ogłoszenia wyników: 8 kwietnia 2021 r. (czwartek)

  Honorowy Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

  Uwaga: wymagane jest konto w serwisie Gmail które umożliwia wypełnienie oraz wysłanie formularza.
  W przypadku braku konta należy się zarejestrować w serwisie.

  Formularz zgłoszeniowy:
  Formularz

  Regulamin konkursu tutaj

 • Święto Patrona Szkoły

  „Był człowiekiem godnym chwały,

  Cały go podziwiał świat”

  Mikołaj Kopernik to nasz patron, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ten wielki Polak, nie tylko w poznaniu wszechświata uczynił krok najtrudniejszy, gdy „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, był również matematykiem, prawnikiem, ekonomistą, księdzem, strategiem i lekarzem.

  Nasz Patron to jeden z najsłynniejszych ludzi renesansu, który umiał połączyć pracę naukowca z działalnością publiczną, a we wszystkim, co robił, na pierwszym miejscu stawiał dobro człowieka i prawdę.

  Już od czterdziestu ośmiu lat urodziny Mikołaja Kopernika, który przyszedł na świat dokładnie 548 lat temu, 19 lutego 1473 roku w Toruniu, są uroczyście obchodzone w naszej szkole.

  Niejeden z nas chciałby osiągnąć chociaż małą cząstkę tego, co Mikołaj Kopernik. Jego dokonania są dla nas drogowskazem w zdobywaniu wiedzy i odkrywczych poszukiwań.

  Zapraszamy do wysłuchania piosenki o naszym Patronie w wykonaniu szkolnego chóru:odtwórz.mp3

  Zapraszamy też do obejrzenia tego, co działo się w naszej szkole z okazji święta naszego Patrona: https://www.facebook.com/SP5Zambrow/

   

 • Nasze życzenia świąteczne

  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania życzeń świątecznych. Autorzy klipu to Samorząd Uczniowski i Chór Planety.

strona: