Menu

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
  14.10.2019

  Dnia 11 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Rady Rodziców: p. Marta Worosilak i p. Sławomir Worosilak oraz nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Andrzej Szeligowski. W swoim wystąpieniu złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za wkład w kształcenie i wychowanie młodzieży. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców p. Marta Worosilak i p. Sławomir Worosilak złożyli dyrekcji i nauczycielom życzenia i wyrazy uznania za codzienną pracę z uczniami. Dzień Edukacji Narodowej to czas na wyróżnienia i podziękowania.W tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Zambrów otrzymali p. Andrzej Szeligowski i p. Zbigniew Zalewski.

  Dyrektor szkoły p. Andrzej Szeligowski przyznał nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora. W tradycji nasze szkoły jest przyznanie przez społeczność szkolną tytułu „Nauczyciela Roku”, którym wyróżniono p. Michała Knapkiewicza. 
  W programie artystycznym przygotowanym przez p. Annę Cwalinę, p. Karolinę Gawkowską, p. Jadwigę Liżewską, p. Natalię Stepczyńską, wszyscy zebrani obejrzeli „Posiedzenie Rady Uczniowskiej” w wykonaniu uczniów klas VIIIc, VIIb, VIIc, VIIa, taniec „z kapeluszami” zaprezentowali chłopcy z klas IIb i IIe oraz teleturniej szkolny, podczas, którego bawili się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. O oprawę muzyczną zadbał p. Michał Knapkiewicz, a o scenografię p. Wojciech Rusiecki. Gromkimi brawami publiczność nagrodziła występ uczniów. Pragniemy serdecznie podziękować osobom, które uczestniczyły w naszej akademii i przyjaciołom szkoły.

 • Odkrywanie własnych możliwości

  Odkrywanie własnych możliwości
  12.10.2019

  Poczucie własnej wartości wpływa na samopoczucie, relacje rówieśnicze, a także na sukcesy szkolne uczniów. Kształcenie adekwatnego do własnych możliwości poczucia wartości  uczniów było celem lekcji terapeutycznej, która odbyła się dn. 08.10.2019 r. w klasie Vd. Zajęcia prowadzone były przez psycholog Kingę Gromek  i pedagoga Jolantę Gacką. Dzieci pracując w grupach,  po wysłuchaniu bajki terapeutycznej o pszczółce, oceniały jej zachowanie i określały cechy charakteru. Ciekawym doświadczeniem było zapisywanie dobrych cech koleżankom i kolegom na kartkach umieszczonych na plecach. Niektórzy z uśmiechem i zadowoleniem odczytywali swoje kartki i w ten sposób przekonali się, że inni ich doceniają, podziwiają i lubią. W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać się bliżej i wspólnie bawić.

 • Otrzęsiny klas IV

  Otrzęsiny klas IV
  09.10.2019

  We wtorek, 8 października uczniowie klasy IVa i IVb  przeżyli swoje otrzęsiny. Po powitaniu przez starszych kolegów dyrekcji szkoły, rodziców  i uczniów, czwartoklasiści  zaprezentowali swoje okrzyki („Bobasy z czwartej klasy” i „My to koty z IVb, każdy z nas chce bawić się”) i  przystąpili do pierwszej konkurencji polegającej na pokonaniu trudnego, ale ciekawego toru przeszkód. Bieg z tacą, skoki z balonem między kolanami i przejazd deskorolką był nie lada wyzwaniem. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie, do którego pytania były ukryte w kolorowych balonach. Kolejne konkurencje, takie wyścig rydwanów, układanie mega puzzli i zbijanie mega kręgli dostarczyły uczestnikom wiele radości.

  Po wykonaniu wszystkich zadań czwartoklasiści złożyli uroczystą obietnicę: „Ja uczeń klasy 4 Szkoły Podstawowej Nr 5 obiecuję: zawsze i wszędzie dbać o dobre imię naszej szkoły, być grzecznym uczniem i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia,  punktualnie przychodzić do szkoły, szanować wszystkich pracowników szkoły, być dobrym kolegą”, po czym zostali przyjęci w poczet szkolnej starszyzny. Fakt ten potwierdził pan Dyrektor wręczając przedstawicielom klas dyplomy. Dyskoteka, karaoke i zabawy z piłkami uzupełniły listę atrakcji tego pamiętnego popołudnia.
  Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji szkoły i rodzicom za udział w spotkaniu, czwartoklasistom za sumienne wykonywanie otrzęsinowych zadań oraz uczniom z klasy VIIc za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji i organizacji dyskoteki.

 • Ślubowanie klas I

  Ślubowanie klas I
  04.10.2019

  2 października dzieci z klas pierwszych stały się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Odbyła się bowiem uroczystość ślubowania. Zanim jednak nastąpił ten moment Emilia z klasy ósmej przywitała zgromadzonych gości oraz oczywiście dzieci. Następnie Amelia witała każdą klasę z wychowawcą osobno. Dzieciaki z biretami na głowach, odświętnie ubrane wchodziły machając  do gości kolorowymi chusteczkami. Agata z Dawidem przywitali dzieci radosnymi i pełnymi optymizmu wierszami, które zapewniały, że w szkole jest świetnie. Każda z klas zaprezentowała się krótkim wierszem lub okrzykiem. Wszyscy wspólnie zaśpiewali radosną piosenkę „Hej ho pierwsza klasa”. Nie zabrakło również występu solo Tobiasza z piosenką „Szkoło, szkoło jak się masz?”.

  Na koniec nastąpił długo wyczekiwany moment. Pan Dyrektor odczytał treść ślubowania, którą wszyscy chórem powtarzali. Pan Dyrektor Andrzej Szeligowski oraz Pani Wicedyrektor Ewa Gontarska symbolicznymi ołówkami pasowali na ucznia każde dziecko. Pierwszaki otrzymały na pamiątkę dyplomy oraz każda z klas zrobiła pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy świętowali ten dzień na dyskotece, którą przygotował młodszym kolegom i koleżankom Samorząd Uczniowski. Wszystkim, którzy wspomogli organizację tego wielkiego dnia. DZIĘKUJEMY!

 • Wilanów i ZOO

  Wilanów i ZOO
  02.10.2019

  Uczniowie klasy IIc i IId zaczęli nowy rok wycieczką do Warszawy. Było ekstra. Najbardziej wszyscy się martwili o pogodę, która wcześniej była bardzo kapryśna. Oczywiście się udało i mali wycieczkowicze mieli  piękną, słoneczną pogodę. Najpierw lekcja muzealna w pałacu w Wilanowie. Przepiękny pałac okazał się niezwykle interesujący. Pani Magda oprowadziła drugoklasistów, pokazała dziesiątki ciekawych rzeczy i opowiedziała  o nieziemskich wyczynach Jana III Sobieskiego. Niektórzy chłopcy nawet zostali owym królem na czas wycieczki. Potem spacer po królewskich ogrodach i parku. 

  Drugi punkt programu to ZOO. Tu wszyscy podglądali życie dzikich zwierząt. Wielkie wrażenie zrobiły na uczniach biegające goryle, krokodyle, małpy, węże, a lew wszystkich zachwycił. Stanął na wysokiej skale i ryczał na pożegnanie. Potem McDonald i powrót do domu. To była bardzo udana i mądra wycieczka. Nauczyła nas wiele.

 • Żegnamy lato.

  Żegnamy lato.
  30.09.2019

  Po wakacjach i lecie zostały już tylko wspomnienia. Pożegnaliśmy więc lato 20 września 2019 r. podczas imprezy integracyjnej pod hasłem: „Lato żegna dzieci”. Wspólnie bawiły się dzieci z klas integracyjnych SP5 i SP4 w Zambrowie. Jak zawsze dużo emocji dostarczyły konkurencje sportowe, rozgrywane na hali sportowej. Uczestnicy spotkania układali też puzzle, wieżę z klocków na czas oraz tworzyli plakaty tematyczne związane z odchodzącym latem. Na koniec odbyło się przeciąganie liny pomiędzy klasami oraz nauczycielami obu szkół. 

  Zabawę zakończyliśmy wspólnym tańcem do znanej piosenki: „Czekolada”. W trakcie zabaw dzieci mogły częstować się przygotowanymi słodyczami i napojami, których sponsorem byli właściciele marketu „Gregorek”. Wszyscy wesoło pożegnaliśmy lato z nadzieją, że nadchodząca jesień będzie bardziej „złota” niż „słota”.

 • I nagroda w konkursie plastycznym

  I nagroda w konkursie plastycznym
  30.09.2019

  W czerwcu 2018r. Rada Programowa XIII Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku  zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży o tematyce kolejowej pn. "Savoir-vivre w podróży koleją". Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło troje uczniów z byłych klas IV.
  Miło nam poinformować, że I Nagrodę w konkursie zdobyła Aleksandra Jadczak z obecnej klasy VC. Wszystkie prace powstały na zajęciach z plastyki pod kierunkiem p.Wojciecha Rusieckiego. Finałem konkursu była aukcja prac utalentowanych twórców - laureatów podczas Gali TRAKO 2019 w Gdańsku. Praca Oli wylicytowana została za kwotę 1700 zł., a wszystkie środki pieniężne z aukcji prac przekazane zostały Fundacji "DrClown", która realizuje program "Terapia śmiechem" w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore, niepełnosprawne dzieci.

  Trzeba dodać, że Ola wraz z mamą osobiście odbierała w Gdańsku cenne nagrody, uczestniczyła również w warsztatach pn. "Kolejowe ABC" i jest szczęśliwa, że jej praca mogła pomóc potrzebującym dzieciom.
  Oli gratulujemy tak dużego sukcesu i życzymy kolejnych!

 • Aktywna tablica

  Aktywna tablica
  27.09.2019

  W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” do naszej szkoły dotarły trzy monitory interaktywne o przekątnej ekranu 65 cali. Zostały w nie wyposażone trzy klasy lekcyjne. Jest to doskonała i nowoczesna pomoc dydaktyczna, bardzo przyjazna w codziennym użytkowaniu. Będą wykorzystywane podczas zajęć – będą na nich wyświetlane interaktywne treści edukacyjne, nowoczesne aplikacje i prezentacje, które uatrakcyjnią i unowocześnią proces nauczania. Wykorzystanie interaktywnych pomocy dydaktycznych pozwoli na prezentowanie treści kształcenia w bardziej interesujący sposób, pozwalając tym samym, na wielozmysłowe odbieranie przez uczniów treści prezentowanych przez nauczyciela. Zastosowanie interaktywnych pomocy dydaktycznych i technologii dotykowej ułatwi uczniom rozumienie pojęć abstrakcyjnych poprzez naukę na konkretnych przykładach graficznych. Nowe monitory wzbogacą dotychczasowa bazę nowoczesnych urządzeń IT i mamy nadzieję, że to początek drogi ku nowoczesności.

 • Sprzątanie świata

  Sprzątanie świata
  26.09.2019

  W piątek, 20 września uczniowie klasy VIIIb aktywnie włączyli się do akcji „Sprzątanie świata”, zorganizowanej przez Urząd Miasta Zambrów. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki wyruszyli, aby oczyścić ze śmieci okolice położone niedaleko szkoły. Najbardziej zanieczyszczone okazały się obrzeża parkingów, trawniki  i tereny wokół garaży. Zebrane nieczystości zostały posegregowane do odpowiednich worków i przekazane Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej.

 • Wycieczka rowerowa.

  Wycieczka rowerowa.
  16.09.2019

  W dniu 11 września 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej nr 5, którzy byli na obozie wypoczynkowym w Łebie mieli okazję wybrać się na wycieczkę rowerową do Czerwonego Boru. Przejazd rowerami główną, ruchliwą ulicą to nie lada wyzwanie. Niezbędna okazała się eskorta policji, która pomogła nam dostać się  na boczna drogę na Tabędz. Kilkanaście kilometrów na rowerach pokonaliśmy sprawnie i bez większych przygód dotarliśmy na "Modrzewiową Polane" w Czerwonym Borze. Tam sprzyjająca słoneczna pogoda pozwoliła nam na chwilę zapomnieć o obowiązkach i szkole. Spędziliśmy mile czas przy ognisku i grajac w piłkę.

  Jednak, co dobre to szybko się kończy i bezpiecznie wróciliśmy pod szkołę. Aktywny wypoczynek na rowerach na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Dziękujemy dyrekcji szkoły za możliwość organizacji wycieczki rowerowej.

 • Nadmorska przygoda w Łebie uczniów SP5

  Nadmorska przygoda w Łebie uczniów SP5
  27.08.2019

  W dniach 18-25 sierpnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wypoczywali na obozie sportowo - rekreacyjnym nad morzem w miejscowości Łeba. Główną atrakcją wyjazdu były łebskie ruchome wydmy. Choć spacer do wydm i z powrotem dał się wszystkim we znaki, to widok pustyni, morza i jeziora, który zapierał dech w piersiach, na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Następnie obozowicze mieli okazję odwiedzić SeaPark, w którym poznali podwodny świat mórz i oceanów a także urokliwe pokazy fok. Kolejną ciekawa wycieczką było wyjście do największego naturalnego labiryntu w regionie, gdzie uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie odnalezienie drogi wyjścia.  W wolnym czasie uczestnicy obozu korzystali z nadmorskich kąpieli w morzu oraz terenów rekreacyjnych wokół ośrodka wypoczynkowego.

  Atrakcją ciesząca się największą popularnością były trampoliny, gdzie młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności akrobatyczne. Ponadto animatorzy z ośrodka, w którym mieszkaliśmy zorganizowali naszym podopiecznym "chrzest kolonijny" a także gry terenowe "chaos i łebska przygoda".Na koniec pobytu wszyscy uczestnicy otrzymali miłą niespodziankę od organizatorów w postaci lodów.  Szczęśliwi i zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu, mając nadzieję na kolejny wakacyjny wyjazd już za rok. W imieniu organizatora składamy uprzejme podziękowania dla władz Miasta Zambrów za dofinansowanie wyjazdu.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego
  21.06.2019

  Dnia 19. czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Zakończyliśmy go dwoma uroczystymi apelami, w czasie których dyplomy wzorowego ucznia i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali Ci, którzy przez cały rok szczególnie odpowiedzialnie traktowali obowiązki ucznia i osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a swoją postawą zasłużyli na wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Wręczono około 100 nagród książkowych i 58 rzeczowych, nie tylko za wyniki w nauce, ale także za szczególnie godne reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach sportowych i działalność w Kole Wolontariatu. Pragniemy dodać, że "całe morze" nagród popłynęło do naszych uczniów na apelach podsumowujących I i II półrocze.

  Uczestniczący w uroczystości funkcjonariusze KPP w Zambrowie apelowali o zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji.
  Życząc wszystkim uczniom bezpiecznych, radosnych, pełnych miłych wrażeń i słońca wakacyjnych dni, słowa podziękowania kierujemy do Rodziców. Dzięki Państwa dobrej woli, i zaangażowaniu się w zaproponowaną przez nas akcję, na leczenie Hani zebrano 9 tysięcy zł. Mamy nadzieję, że przekazana "cegiełka" pomoże Hani odzyskać zdrowie.

 • Podziękowanie firmie "Dobroplast"

  Podziękowanie firmie "Dobroplast"
  21.06.2019

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Zambrowie dziękuje Zarządowi Dobroplastu Fabryki Okien w Starym Laskowcu za ufundowanie nagród uczniom naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w zawodach sportowych: IV miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej, IV miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym, V miejsce w województwie w stylu klasycznym w ramach Igrzysk Dzieci w pływaniu.
  Otrzymane cenne nagrody w pełni usatysfakcjonowały naszych sportowców. Jesteśmy przekonani, że udzielona pomoc zaowocuje i przyczyni się dalszego rozwoju różnych dziedzin sportu w „Piątce”. Wyrażając swą wdzięczność za okazane wsparcie, życzymy sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć.

 • Mistrz gramatyki niemieckiej.

  Mistrz gramatyki niemieckiej.
  10.06.2019

  Jan Saniewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie zdobył tytuł mistrza gramatyki niemieckiej w konkursie organizowanym po raz kolejny w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.
  Konkurs „Mistrz gramatyki niemieckiej” odbył się 4 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, a został zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego p. Iwonę Czaplicką we współpracy z Burmistrzem Nowogrodu p. Grzegorzem Palką. Celem konkursu było pobudzanie lingwistycznych zainteresowań uczniów w zakresie języka niemieckiego, wyróżnienie uczniów uzdolnionych językowo, a także integracja środowisk szkolnych. Patronat nad konkursem objęło Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża.

  W konkursie uczestniczyło 34 uczniów z naszego województwa, m.in. ze szkół w Łomży, Miastkowie, Małym Płocku, Kątach, Zambrowie, Dobrym Lesie, Grabowie i w Nowogrodzie.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc – cenne nagrody rzeczowe.

 • Moje miasto to Zambrów!

  Moje miasto to Zambrów!
  08.06.2019

  Pod takim hasłem uczniowie klas młodszych wykonali ostatnie zadanie z projektu Młody Patriota, który był realizowany przez cały rok szkolny. W piątek 7 czerwca klasy I - III wykonały plakaty promujące Zambrów, a następnie wybrały się w kolorowym korowodzie z balonami, pluszowymi Żubrusiami - maskotkami miasta oraz plakatami po ścieżkach w okolicy szkoły oraz nad zalew miejski. Po drodze pozdrawiały mieszkańców, wykrzykiwały hasła „Moje miasto to jest Zambrów, który w herbie żubra ma!”. Przechodnie reagowali uśmiechem na wesołe okrzyki. Uczniowski pochód świetnie wpisał się w rozpoczynające się w weekend Dni Zambrowa 2019. Zachęcamy wszystkich do udziału w atrakcjach i wydarzeniach kulturalnych najbliższych dni!

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje
  06.06.2019

  3 i 4 czerwca w naszej szkole gościli funkcjonariusze KPP w Zambrowie, którzy przypomnieli uczniom klas młodszych o zasadach bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego w domu i na wyjazdach. Cieszymy się, że uczniowie tak wiele już wiedzą o bezpiecznych zachowaniach i śpiewająco odpowiadają na pytania policjantów. Warto jednak ciągle przypominać zasady postępowania, bo wakacje to wolne od nauki, ale nie od myślenia! Dziękujemy p. B. Gerguszewiczowi za spotkania!

 • Miejski Dzień Dziecka z naszym udziałem.

  Miejski Dzień Dziecka z naszym udziałem.
  06.06.2019

  Piątek 31 maja był dniem wspaniałym dla uczniów naszej szkoły. Bowiem zamiast realizować plan zajęć bawili się na Stadionie Miejskim. Z inicjatywy Urzędu Miasta i pana burmistrza zorganizowano zabawy, poczęstunek i gry z okazji Dnia Dziecka. Olsztyńska firma animacyjna przygotowała dla dzieci moc atrakcji, a partnerskie firmy słodki poczęstunek w postaci lodów, napojów, waty cukrowej i popcornu. Po zabawie dzieci zachwycone i umęczone wracały do domów. Było słonecznie, wesoło i bardzo pysznie! Liczymy na powtórkę w przyszłym roku 😊

 • Wycieczka do Białowieży klasy IIa i IIIb

  Wycieczka do Białowieży klasy IIa i IIIb
  06.06.2019

  29 V byliśmy w Białowieży, by zobaczyć na własne oczy zwierzęta Puszczy Białowieskiej. Po spotkaniu z przewodniczką przeszliśmy do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt i podziwialiśmy żubry, łosie, sarny, jelenie, dziki oraz rysia. Dużo dowiedzieliśmy się o usposobieniu tych zwierząt, ich typowych zachowań oraz nazewnictwie samic i samców gatunków. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo- Leśne z przepięknymi ekspozycjami zwierząt i roślin Białowieskiego Parku Narodowego. Następnie podziwialiśmy puszczę z wieży widokowej i dowiedzieliśmy się, że jest w niej ponad 400 dębów pomników przyrody! Zwieńczeniem naszej podróży było integracyjne ognisko w Nadleśnictwie Hajnówka.

 • VIa i VIb w Olszynce

  VIa i VIb w Olszynce
  01.06.2019

  W dniach 27 – 29 maja, uczniowie klasy VIa i VIb byli na biwaku w Olszynce. Niedługo po przyjeździe i zakwaterowaniu, instruktorzy zaprosili wszystkich do zabawy na powietrzu. Aktywne zajęcia odbyły się również po obiedzie. Dzień zakończyliśmy kolacją przy ognisku, a część uczestników wybrała się jeszcze na nocne podchody, zakończone około północy. Tor przeszkód w lesie, ścianka wspinaczkowa, pływanie kajakiem, zajęcia na boisku do Paintball, dyskoteka – to atrakcje, w których uczniowie wzięli udział drugiego dnia. Pogoda dopisała. Ochłodziło się tylko w dniu powrotu. Wyjazd do Olszynki był dobrym pomysłem – wszystkim się podobało i nikt nie narzekał na nudę.

 • Na szlaku ...

  Na szlaku ...
  31.05.2019

  W dniach 20 – 24 maja 2019 r. klasy 7a i 7c wzięły udział w wycieczce na południe Polski do Ojcowa, Krakowa, Wieliczki, Zakopanego, Wadowic i Zatoru, pod opieką Anny Cwaliny i Elżbiety Kuleszy. Uczniowie zwiedzili w czasie wyprawy Ojcowski Park Narodowy, w którym zobaczyli Grotę Łokietka, Dolinę Prądnika, Bramę Krakowską, Igłę Deotymy oraz źródełko Miłości. W Krakowie – mieście królów – Wawel, malowniczy Stary Rynek, krakowskie Sukiennice, ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Po południu zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznali historię zabytkowej kopalni, podziwiali kaplice zdobione solnymi rzeźbami, żyrandole, podziemne jeziora, stare, drewniane wyrobiska, narzędzia górnicze. Zachwyciła ich kaplica św. Kingi z XIX w.

strona: