godło Polski

Menu

 

Piątek 23.03.2018
liczba odwiedzin: 452634

Bierzemy udział w projekcie:

Boiska Orlik

Od 11 listopada 2017 roku przerwa zimowa na boiskach Orlik!

Podstawowe dane_o_Orliku.docx

Regulamin porządkowy.pdf

Mapa

Warto tam zajrzeć

Nabór uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie
ogłasza, że rozpoczyna się nabór uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.

Przypominamy, że od 1 września 2018 roku naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej rozpoczynają obowiązkowo dzieci urodzone w 2011 roku.

Szczegółowe informacje w zakładce REKRUTACJA 2018

Tam też znajduje się nowy obwód Szkoly Podstawowej nr 5 w Zambrowie obowiązujący od 1 września 2018 roku.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

       Przypominamy, że w panelu "Plany zajęć, harmonogramy"  w zakładce "Kalendarz roku szkolnego" znajdują się aktualne informacje o organizacji nauki w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Tam m.in. znajdziecie Państwo wykaz pracujących sobót.
Bezpośredni link: Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

 • 17.03.2018

  "Kangur Matematyczny" - Obrazek 115 marca 2018 r. odbyła się już XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Inicjatorem konkursu jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu, zaś w Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie talentów matematycznych, zachęcanie uczniów do wypróbowania swoich umiejętności w rywalizacji międzynarodowej.

 • 15.03.2018

  Spotkanie z podróżnikiem - Obrazek 1Dnia 9.03.2018r. uczniowie klasy VIa i VIIb mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z podróżnikiem Marcinem Obałkiem, który wraz z przyjaciółmi wyruszył traktorem Ursus 3028  dookoła świata. Uczestnicy podróży pokonali już 25 tys. kilometrów i zwiedzili różne kontynenty.
  Podczas piątkowego spotkania pan Marcin opowiadał młodzieży o wyprawie z Polski do Grecji. Pokazywał filmy oraz zdjęcia z traktoriady. Do miejsca docelowego członkowie wyprawy dotarli przez Słowację, Węgry, Słowenię, Chorwację, Bośnię, Czarnogórę i Albanię. Mieszkańcy szczególnie krajów bałkańskich byli bardzo życzliwi i gościnni, przyjmowali ich na nocleg. Polacy mieli okazję poznać ich kulturę i spróbować ich regionalnych potraw.

 • 27.02.2018

  Zambrowskie Żubry 2017 - Obrazek 1Po raz osiemnasty w Zambrowie odbyła się gala “Zambrowskie Żubry 2017″. W czasie uroczystości, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie zostały wręczone statuetki laureatom dorocznej nagrody Burmistrza Miasta Zambrów. W tegorocznej edycji nagrody były przyznawane w 9 kategoriach.
          Statuetkę Złotego Żubra dla Najlepszego nauczyciela otrzymała nasza nauczycielka, Pani Grażyna Wyszyńska. Jest to szczególna nagroda, bo jest wynikiem głosowania internetowego mieszkańców Zambrowa.
          Statuetkę Złotego Żubra w kategorii najlepszy uczeń szkoły podstawowej otrzymał Jan Eugeniusz Saniewski, uczeń klasy siódmej naszej szkoły. W tej kategorii wyboru dokonała kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Zambrów.

  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

 • 27.02.2018

  "Potrawy i ich smaki" - Obrazek 1Kończąc blok tematyczny "Potrawy i ich smaki" klasa IIIa w dniu dzisiejszym przygotowała kanapki. Dzieci z niecierpliwością czekały na chwilę rozpoczęcia zajęć. Każdy przygotował niezbędne narzędzia i produkty do przygotowania kanapek. Pracę poprzedziliśmy pogadanką. Omówiliśmy piramidę zdrowia, przypomnieliśmy zasady kulturalnego spożywania posiłków, przygotowaliśmy miejsca pracy. Wszyscy bardzo się zaangażowali, a rodzice służyli radą i nadzorowali bezpieczeństwo posługiwania się ostrymi narzędziami. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym spożyciem kanapek z dużą ilością warzyw. Uczniowie zadowoleni i z pełnymi brzuszkami zakończyli pracę.
  Dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 • 23.02.2018

  II b pośród owadów - Obrazek 1W piątek, 23 lutego klasa II b miała niezwykłego gościa. Pan Przemysław, student leśnictwa z SGGW w Warszawie, odwiedził naszą klasę, by podzielić się swoją pasją. Interesuje się bowiem światem owadów. W ciekawy sposób opowiedział nam o miejscach  i warunkach życia owadów, ich upodobaniach żywieniowych oraz niezwykłych umiejętnościach. Przedstawił na prezentacji wiele ciekawych gatunków, a później na własne oczy mogliśmy obejrzeć egzotyczne gatunki karaluchów, patyczaków oraz motyli. Najwspanialszym i najbardziej emocjonującym momentem spotkania była możliwość dotykania owadów. Strach mieszał się z ekscytacją, śmiech z krzykiem. Ta żywa lekcja przyrody na pewno długa zostanie w naszej pamięci, tym bardziej, że Pan Przemek zostawił nam dwa patyczaki w klasie, i teraz możemy na co dzień obserwować te małe, niepozorne żyjątka!

 • 21.02.2018

  Święto Patrona Szkoły - Obrazek 1Dzisiejszy dzień był bardzo szczególny dla społeczności naszej szkoły – obchodziliśmy bowiem Święto Patrona, nasze najważniejsze święto.
  W uroczystości wzięli udział uczniowie, kadra pedagogiczna a także wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Zambrów Alicja Muraczewska, dyrektorzy zambrowskich szkół podstawowych i Miejskiego Gimnazjum nr 1, opiekunowie pocztów sztandarowych oraz Przedstawiciele Rady Rodziców.
  Tradycyjnie, w trakcie uroczystej gali zostały przyznane nagrody za udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku: "Astronomiczna przygoda z Kopernikiem".

 • 17.02.2018

  "Przeczytajmy razem" - Obrazek 1Książka uczy, bawi, wychowuje, ale także może integrować uczniów i pomóc im kształtować umiejętności współpracy w grupie podczas przygotowywania się do różnych konkursów. Konkurs czytelniczy pt. „Przeczytajmy razem”, który odbył się w sobotę,
  17 lutego 2018 r. w naszej szkole stworzył ku temu doskonałą okazję. Miał on na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych i popularyzację czytelnictwa, promowanie literatury pięknej dla dzieci i ukazanie jej wychowawczej funkcji, a także umożliwienie zaprezentowania pasji czytelniczej oraz doskonalenie umiejętności pięknego czytania.

 • 14.02.2018

  Mali ratownicy - Obrazek 1Klasę I b odwiedził Pan Marek Rytelewski, ratownik medyczny. Wcale nie dlatego, że ktoś w dniu zakochanych zakochał się na zabój czy ma złamane serce z powodu nieszczęśliwej miłości, ale dlatego, że uczniowie rozmawiali o ratownictwie i służbach ratowniczych. Pan Marek pokazał dziecio jak i kiedy ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej lub w pozycji "na koniczynkę", a także przećwiczył z uczniami wykonanie prawidłowego telefonu na 112 i 999. Wszyscy chętnie uczli się też masażu serca na fantomie. To była bardzo pouczająca i potrzebna lekcja.

 • 14.02.2018

  "Moja Walentynka" - Obrazek 1Poznaliśmy laureatów kolejnej edycji konkursu poetyckiego "Moja Walentynka", organizowanego co roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.
  14 lutego w kawiarni Cafe Muza mieszczącej się w Centrum Kultury w Zambrowie odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „Moja Walentynka”. Konkurs adresowany był do uczniów zambrowskich szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.
  Prace oceniane były w dwóch kategoriach: „szkoły podstawowe” oraz „szkoły ponadpodstawowe”. Jury w składzie: Marta Konopka, Jolanta Chrostowska-Sufa i Katarzyna Powichrowska, po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami, postanowiło przyznać sześć nagród i jedno wyróżnienie.

 • 13.02.2018

  "Astronomiczna przygoda z Kopernikiem" - Obrazek 1XI edycja: „Astronomicznej przygody z Kopernikiem” rozstrzygnięta.
  „Był człowiekiem godnym chwały,
  Cały go podziwiał świat”.

  Mikołaj Kopernik to nasz patron, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ten wielki Polak, nie tylko „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, był również matematykiem, prawnikiem, ekonomistą, kanonikiem, strategiem i lekarzem.
  Już od czterdziestu pięciu lat urodziny Mikołaja Kopernika, który przyszedł na świat dokładnie 545 lata temu, 19 lutego 1473 roku w Toruniu, są uroczyście obchodzone w naszej szkole. Jedną z form propagowania wiedzy o jego życiu i dokonaniach jest międzyszkolny konkurs: „Astronomiczna przygoda z Kopernikiem”.