Teams. Logowanie

Poniedziałek 03.10.2022

Licznik od 1. 09. 2014 roku

Warto tam zajrzeć

• Konkurs fotograficzny "Pocztówka z wakacji".

Dnia 28 września w kawiarni Cafe Muza Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod nazwą "Pocztówka z wakacji".
    Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 4-6, którzy drogą elektroniczną przesłali do organizatora, przez siebie wykonane, najciekawsze zdjęcia z wakacji. Powołana komisja przyznała szereg nagród i wyróżnień, w tym również naszym uczniom: III miejsce zdobyła Gabrysia Papież z klasy 4B oraz wyróżnienie otrzymał Kamil Lipski z klasy 4D.
    Gratulujemy młodym fotografom i życzymy dalszych sukcesów!

• Z wizytą u króla.

Kto nas szukał 27 września w szkole, to nas…… nie znalazł :) Tego dnia, my uczniowie klasy IIc i IId szukaliśmy przygód w Warszawie!
    Król Jan III Sobieski zaprosił nas do swego pałacu w Wilanowie. Obejrzeliśmy sypialnie króla i królowej, królewskie gabinety, komnaty i sale. Wszystko ozdobione przecudnymi obrazami i rzeźbami. Przenieśliśmy się do królewskich czasów. Ogrody królewskie skradły nasze serca. Kolejny punkt programu to zmiana wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczciliśmy chwilą ciszy naszych bohaterów. Podsumowaniem wyjazdu były warsztaty w Manufakturze Czekolady. Tu poznaliśmy proces wytwarzania czekolady "Od ziarenka do tabliczki". Kosztowaliśmy gorącą czekoladę, a także dekorowaliśmy własne tabliczki.

• Dzień Spadającego Liścia

Dlaczego korytarz klas 1-3 w piątek był pełen jesiennych barw? Już spieszymy z wyjaśnieniami.
    Tego dnia oficjalnie otworzyliśmy jesienny sezon🍁🍂. Uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Spadającego Liścia, którego pomysłodawcą jest podróżnik Jerzy Szewczyk. Zauważył on, że jesienią brakuje wesołych świąt i postanowił to zmienić. Ten dzień ma więc być dniem smutnego pożegnania lata, ale szczęśliwym powitaniem jesieni. Uczniowie ubrali się tego dnia w barwy jesienne a swoją garderobę wzbogacili o dekoracje tematycznie związane z tą porą roku. Królowały wiec kolorowe liście we włosach, broszki z jesiennymi skarbami, jarzębinowe korale i nie tylko.

• Ib i IIb w Warszawie

22 września, a więc koniec kalendarzowego lata spędziliśmy w Warszawie. My - czyli uczniowie 1b i 2b.
    Tuż po przybyciu do stolicy ruszyliśmy do Zamku Królewskiego na lekcje muzealne pt. "Apartamenty królewskie". W ramach lekcji odwiedziliśmy Salę Tronową i Salę Rycerską a także pomieszczenia mieszkalne Króla. Kolejne pokoje zachwycały tkaninami, kolorami, a także obrazami i rzeźbami. Następnie nadszedł czas na spacer uliczkami Starego Miasta. Na słodkie zakończenie wyjazdu wybraliśmy się na warsztaty do Manufaktury Czekolady. Poznaliśmy proces wytwarzania czekolady "Od ziarenka do tabliczki". Kosztowaliśmy gorącą czekoladę, a także dekorowaliśmy własne tabliczki.

• IIe i IIIa w Starej Złotorii

Wszystkie znaki na ziemi i niebie oraz większość prognoz pogody zapowiadały, że będzie lało!
    …ale nas, uczniów klas 2e i 3a oraz nauczycieli to nie przestraszyło.
    Tuż po ósmej rano, 20 września, ruszyliśmy do Starej Złotorii, a po niecałej godzinie otworzył się przed nami zaczarowany, sielski ogród. Podziwialiśmy piękne, kolorowe budowle, ściany pomalowane w kwiaty, klasę szkolną sprzed wielu lat, kiedy to domem Plastusia stał się piórnik Tosi, pomieszczenie, w którym mieszkali dziadkowie naszej gospodyni, pani Ani, oraz wszędobylski spokój.
    Następnie zamieniliśmy się w młockarzy, aby pozyskać płatki lawendy i zapakować je w niebieskie woreczki. Z pomarańczowej przędzy wyczarowaliśmy małe dynie. Nie wierzycie? To były dynie – broszki! Kiedy już porządnie zgłodnieliśmy, panie poczęstowały nas smaczną kiełbaską. Nie obyło się bez tańca przy fontannie.
    ​​​​​​​To była fantastyczna, niezapomniana podróż.

• VIIIa i VIIIb na krótkiej wycieczce.

15.09 kl. VIIIa i 4 osoby z kl. VIIIb wybrały się na paintball do Wygody, aby zacząć aktywnie nowy rok szkolny i nabrać sił do nauki.
    Była świetna zabawa, humory i pogoda dopisały.
    Polecamy!

• Sprzątanie świata

W piątek, 16 września, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. VII b włączyli się w akcję „Sprzątania świata”, organizowaną co roku przez Urząd Miasta. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Uczniowie pod opieką Grażyny Wyszyńskiej i Bernadetty Długoborskiej porządkowali teren przy ulicy Kard. S. Wyszyńskiego. Najbardziej zanieczyszczonymi okazały się miejsca wokół garaży. Oprócz papierków, plastikowych opakowań można było znaleźć tam opony, metalowe i szklane przedmioty, obrotowe krzesła, a nawet ubrania. Duża ilość i różnorodność znajdujących się tam śmieci świadczy o braku kultury użytkowników tego terenu. Przeprowadzona akcja pokazała, że edukacja dotycząca gospodarowania odpadami potrzebna jest nie tylko uczniom, ale i dorosłym.

• Dzień Kropki

Uczniowie I D w Dniu Kropki mieli możliwość puścić swoje wodze fantazji podczas zajęć edukacji plastycznej malując kropki swoimi palcami. Obejrzeli też ciekawy film rysunkowy pokazujący jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają kropki. Wyobrażacie sobie muchomora lub biedronkę bez kropek?? Dzieci chętnie też pozowały na "ściance" tematycznej. Tego dnia gry i zabawy oczywiście dotyczyły tylko i wyłącznie kropek...

• Klasa 7b na siłowni.

Chłopcy z klasy 7b wraz z panem Zbigniewem Zalewskim i panią Ewą Gontarską udali się na siłownię "Top Fitnes" w Zambrowie na zajęcia z instruktorem panem Mateuszem Ramatowskim w ramach lekcji wychowania fizycznego.
    Pan Mateusz przekazał wiele ważnych informacji na temat używania sprzętu sportowego i kulturystycznego na siłowni. Chłopcy pod czujnym okiem instruktora wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe i sprawnościowe. Lekcję zorganizowała pani Anna Jasińska (wychowawczyni klasa 3b).