godło Polski

Menu

 

Czwartek 14.12.2017
liczba odwiedzin: 375264

Bierzemy udział w projekcie:

Boiska Orlik

Od 11 listopada 2017 roku przerwa zimowa na boiskach Orlik!

Podstawowe dane_o_Orliku.docx

Regulamin porządkowy.pdf

Mapa

Warto tam zajrzeć

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

       Przypominamy, że w panelu "Plany zajęć, harmonogramy"  w zakładce "Kalendarz roku szkolnego" znajdują się aktualne informacje o organizacji nauki w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Tam m.in. znajdziecie Państwo wykaz pracujących sobót.
Bezpośredni link: Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

 

 • 14.12.2017

  Dnia 13 grudnia 2017 roku komisja w składzie: Wicedyrektor  p. Ewa Gontarska, p. Jadwiga Liżewska, p. Greta Błachewicz i p. Wojciech Rusiecki rozstrzygnęła konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”. Celem konkursu było propagowanie tradycji bożonarodzeniowych, przedstawienie oczyma dzieci atmosfery Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej dzieci.
  Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
  W kategorii klas I-III
  I miejsce - Kornel Jasiulewicz, kl. III Szkoła Podstawowa w Osowcu, opiekun: A. Budzik;
  Monika Sawicka, kl. III Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie, opiekun: B. Truchel;
  Igor Radecki kl. I Szkoła Podstawowa w Szumowie, opiekun: M. Krajewska;
  Zuzanna Antoniak, kl. II Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie, opiekun: W. Walasek, M. Chaberek.

 • 07.12.2017

  W ubiegły czwartek, 7 grudnia, uczniowie klasy II b stanęli przed nie lada wyzwaniem! Mieli zadanie wykazać się kreatywnością, precyzyjnością oraz pomysłowością. W posiadaniu każdego ucznia znalazły się bowiem świeżo wypieczone, pachnące pierniki. Trudno było oprzeć się pokusie ich zjedzenia, jednak wszystkie przetrwały do końca zajęć. Każdy wczuł się w rolę mistrza w zdobnictwie nawet najbardziej kuszących do schrupania ciasteczek o niebanalnych kształtach. Efektem prac były przepięknie ozdobione aniołki, choinki, gwiazdki itp. Wszystkie zachwycają swoim wyglądem. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że pierniki będą zdobiły klasową choinkę w okresie świątecznym. Jednak, gdy już takowy minie, nie wykluczają ich skonsumowania.

 • 06.12.2017

  W dniu 06 grudnia 2017r uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie odwiedził Święty Mikołaj.
  W tym wyjątkowym dla naszej społeczności dniu uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły przebrali się w stroje Mikołaja, Śnieżynek oraz założyli mikołajowe czapeczki.  Mikołaj i towarzyszące mu śnieżynki częstowali uczniów słodkościami, rozdawali drobne upominki przygotowane przez uczniów i rodziców.
  Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie życzy wszystkim w tym wyjątkowym dniu spełnienia marzeń.
  Zapraszamy do Galerii gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego spotkania.

 • 06.12.2017

  Dnia 2 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury odbyło podsumowanie, przeprowadzonych 31 października w naszej szkole, konkursów o Zambrowie z cyklu "Zambrów moje miasto", pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zambrów. Ich organizatorkami były
  pani Grażyna Wyszyńska, pani Jolanta Gacka i s. Justyna Lachowska. Tegoroczne konkursy: na przedstawienie "Legendy o Zambrowie" i na folder pt. "Zambrów – wczoraj i dziś" doskonale wpisały się w program spotkania autorskiego pana Pawła Ireneusza Szepietowskiego, promującego książkę pt. "Legendy zambrowskie", do której ilustracje wykonał pan Wojciech Rusiecki.
  Gospodarze spotkania i zaproszeni goście z przyjemnością obejrzeli wystąpienia zdobywców I miejsca ex aequo w konkursie na przedstawienie "Legendy o Zambrowie". Uczniowie z kl. IIIb i IIIe naszej szkoły przedstawili teatrzyk kukiełkowy pod kierunkiem pani Jolanty Gackiej i pani Jadwigi Liżewskiej, natomiast zespół z kl. IVc, również z naszej szkoły, zaprezentował inscenizację teatralną, przygotowaną pod kierunkiem pani Grażyny Dąbkowskiej. Piękne kukiełki, oryginalne kostiumy, ciekawa scenografia i niemal profesjonalna gra młodych aktorów wywołała u widzów niemały zachwyt i wzruszenie.

 • 05.12.2017

  Dnia 4.12.2017 roku uczniowie z klas piątych oglądali w Centrum Kultury przedstawienie teatralne pt,,Skąd nasz ród?”. Z tego spektaklu dowiadujemy się, że Mieszko jest bardzo zatroskany o losy swojego księstwa. Postanawia zapoznać się z opinią ludu i w tym celu przebiera się za wędrowca, i wyrusza w podróż po książęcych grodach. Po drodze spotyka grupę zwiadowców - Wikingów, którzy planują najazd na tereny Polan. Niepostrzeżenie zbierają informacje o historii i obyczajach Słowian. Wypytują  także Mieszka, który opowiada im legendę o założeniu państwa polskiego.

 • 05.12.2017

  W minioną niedzielę, 3 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Drużyna dziewcząt z klas VII z naszej szkoły zdobyła I miejsce. Pokonała drużynę z SP3 i SP4 oraz drużynę z Gminnego Gimnazjum. Należy przypomnieć, że w tym roku szkolny dziewczęta z klas VII szkół podstawowych rywalizują razem z pozostałymi klasami II i III z gimnazjów. Tym bardziej sukces naszej drużyny uważamy za zasłużony.
  Drużyna wystąpiła w składzie: Anna Choińska, Julia Piotrowska, Julia Stańczyk, Aleksandra Worosilak, Jessica Kotowski, Nicole Kotowski, Karolina Kotowski, Meler Wiktoria, Strzeszewska Julia, Uszyńska Zofia, Zawadzka Aleksandra. Gratulujemy dziewczętom i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.

 • 04.12.2017

  1 grudnia, tuż przed godziną ósmą, pojawiła się na dolnym korytarzu ciemna postać. Już po chwili dzieci rozpoznały górnika i z zaciekawieniem obserwowały do jakiej sali wejdzie i których uczniów odwiedzi. Tego zaszczytu dostąpiły kolejno klasy Ic, IIIe oraz IIId i IIIa.
  To był tata jednego z uczniów, Mateusza. Opowiedział szczegółowo o swoim wyjątkowym stroju. Okazało się, że czapka górnicza – to czako, pióra na niej mogą mieć różne kolory i oznaczają rangę górniczą. Ponieważ lubimy muzykować, z pewnością zapamiętaliśmy, że barwa czerwona oznacza członków orkiestry, a ich dyrygent nosi pióra biało – czerwone. Nasz gość miał na czapce białe pióra  co oznacza, że nie pracuje pod ziemią. Jest inżynierem!

 • 04.12.2017

  W środę 29 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Z tej okazji dla uczniów klas IV-VII została zorganizowana dyskoteka, w trakcie której nie mogło zabraknąć wróżb. Wszyscy chętni uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech, czy może jakaś inna niespodzianka.
  Było kilka rodzajów przepowiedni, a każda z nich miała inne znaczenie. Na przykład wróżba polegająca na wbiciu igły w papierowe serce i odgadnięciu imienia przyszłego wybrańca lub wybranki. Kolejna to przepowiednia z kart polegająca na wylosowaniu kombinacji kart i i odczytaniu co nas czeka w przyszłości. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się magiczna kula, w której można było dostrzec swoją przyszłość.

 • 30.11.2017

  Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy w końcu możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości… to oczywiście Andrzejki!  2017 rok skończy się pomyślnie?
  Kto znajdzie chłopaka, a kogo czeka bolesne rozstanie? Kim będę w przyszłości? Księdzem? A może żołnierzem? Czy będę bogaty? Biedny? Czy zdam do następnej klasy? Czy będę mieć prawdziwych przyjaciół? Co mówi moja linia życia? Co o mnie mówią karty? Jak będzie miała na imię moja żona?
  Tego wszystkiego można się dowiedzieć oczywiście dzięki andrzejkowym wróżbom! 28 listopada uczniowie klas I-III poszukiwali odpowiedzi na te pytania podczas andrzejkowej imprezy.

 • 30.11.2017

  Dnia 24 listopada 2017r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie literackim „W czym dziś powinien  przejawiać się patriotyzm?”. Wzięło w nim udział 303 uczniów z terenu województwa podlaskiego. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Sapińska z klasy V b otrzymała jedno z dziesięciu równorzędnych wyróżnień. Dyplom i upominki rzeczowe wręczył Wiktorii Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski.
  Serdecznie Wiktorii gratulujemy. Jej utwór zaprezentujemy w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej.