Menu

  • Niech nauka będzie dla ciebie radością!

    05.10.2018

    Takie motto przyświecało dzisiejszej pięknej uroczystości. Dzisiaj, 04.10.2018 r. uczniowie klas ósmychi i trzecich przyjęli do społeczności naszej szkoły uczniów klas pierwszych. Uroczystość Ślubowania na długo zapadnie w pamięci naszych pierwszaków oraz ich rodziców. Z wielkim przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki przed zgromadzonymi rodzicami, nauczycielami i dyrekcją. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na uczniów przez dyrekcję wielkim szkolnym ołówkiem.

    Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. Całość uroczystości zakończyły tańce. Życzymy wszystkim uczniom klas pierwszych wytrwałości i cierpliwości w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych, a także wielu radości i uśmiechu każdego dnia spędzonego w murach naszej szkole.

  • Zabawa i nauka w puszczy

    02.10.2018

    W dniach 24-26 września br. uczniowie kl. IVa uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych na rzecz wsparcia ucznia młodszego w ramach projektu "Kierunek kompetencje – program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego". W ubiegłym roku z naszej szkoły w takich zajęciach również brała udział grupa czwartoklasistów. Zajęcia odbywały się w położonej na skraju Puszczy Augustowskiej miejscowości Kukle. Piękno przyrody, które nas otaczało wpływało na świetne humory i zwiększało chęć nauki. Ośrodek, który gościł uczniów z opiekunami, znajduje się nad brzegiem jeziora Pomorze objętego strefą ciszy.

    Podczas wyjazdu uczniowie brali  udział w  zajęciach, których celem było budowanie pozytywnej atmosfery i klimatu współpracy w grupie. Dzieci poznawały zasady efektywnego uczenia się i miały okazję ćwiczyć je w praktyce poprzez atrakcyjne zadania.
    Wychowankowie poznawali nietypowe sposoby opanowywania wiedzy i umiejętności z wykorzystaniem ruchu, własnego ciała oraz  humoru, także językowego. Ćwiczyli żonglowanie chustami i piłkami w oparciu o własne strategie dążenia do celu oraz mieli okazję poznać indywidualne style radzenia sobie z porażką. Poznawali także ćwiczenia, które wspierają uczenie się, w tym postawę pewności siebie. Prezentowali prace grupowe, które stworzyły wspaniałą okazję do demonstrowania umiejętności w zakresie współpracy, publicznych wystąpień oraz kreatywności i osobistych talentów.
    Zmiana pogody i jesienne ochłodzenie sprzyjały integracji w czasie wspólnego seansu filmowego, gdy śledziliśmy losy Karotki ze Zwierzogrodu lub toczyliśmy bitwy na poduszki w czasie  wieczornego "pidżama party".
    Z żalem żegnaliśmy zbudowany w lesie szałas, kilkoro kotków z ośrodka i panie prowadzące zajęcia. Wszyscy wrócili zadowoleni i  w świetnych humorach.

  • IIIb po góralsku

    01.10.2018

    Uczniowie klasy IIIb cały tydzień realizowali cykl zajęć o górach w Polsce. Rozpoczęli od poznania najpopularniejszych pasm górskich: Gór Świętokrzyskich, Tatr, Bieszczad i pasma Sudetów. Dzielnie pracowali w grupach robiąc projekty o wylosowanych górach, by opowiedzieć o nich swoim koleżankom i kolegom. Następnego dnia dowiedzieli się jak powstały góry, co znajduje się w ich wnętrzach oraz poznali pojęcie piętrowości roślinności. Jednak najciekawszy okazał się dzień poświęcony Podhalu.Uczniowie zobaczyli na własne oczy elementy stroju góralskiego (niektóre przymierzyli), a nawet spróbowali słynnych oscypków z żurawiną.

    Na koniec posłuchali góralskiej muzyki, poznali sztukę, architekturę zakopiańską, a także postać Wandy Rutkiewicz oraz Witkacego. Dużo radości sprawiło trzecioklasistom rozwiązywanie zadań napisanych gwarą góralską. I kto powie, że w szkole jest nudno?

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    01.10.2018

    W piątek z inicjatywy samorządu uczniowskiego klas I-III zorganizowano w naszej szkole obchody Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie podzieleni na dwie grupy mieli niepowtarzalną okazję posłuchać pana Dyrektora A. Szeligowskiego oraz pani Dyrektor E. Gontarskiej w roli lektorów wybranych polskich legend – "O powstaniu państwa polskiego" oraz "O Warsie i Sawie". Nagrodą za uważne słuchanie były kolorowe buźki, które cieszyły się duuużym wzięciem, wszak nasi uczniowie są wspaniałymi słuchaczami. Dziękujemy dyrekcji za włączenie się do akcji i zapraszamy za rok!

  • Wycieczka pierwszaków

    30.09.2018

    27 września 2018 r. uczniowie klasy Ic i Id byli na wycieczce w Warszawie. Najpierw w Zamku Królewskim uczestniczyli w niezwykle ciekawych lekcjach muzealnych "Z wizytą u króla" oraz "Skarby królewskie". Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w poznawaniu historii. Dzieci miały okazję przymierzyć koronę, a niektórzy trzymali berło i złote jabłko. Po uczcie dla ducha udali się na ucztę dla ciała do Manufaktury Czekolady.  Tu dekorowali tabliczki czekolady oraz wysłuchali informacje na temat uprawy drzew kakaowców. W międzyczasie wszyscy popijali płynną gorącą czekoladę.

    Każdy otrzymał samodzielnie przygotowaną czekoladę w oryginalnym pudełeczku. Na zakończenie wycieczki organizator zaprosił uczniów do Mc Donalda na posiłek. To była fajna i ciekawa wycieczka. Wszystkiemu towarzyszyła ciepła jesienna pogoda. Już myślimy, gdzie zabrać jeszcze naszych pierwszaków?

  • Świat witamin w klasie Ic

    29.09.2018

    Nasza klasa postanowiła samodzielnie wykonać coś smacznego na drugie śniadanie. Każdy uczeń przyniósł ulubione owoce i postanowiliśmy zrobić "Owocowe szaszłyki". Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie mają witaminy dla naszego zdrowia i życia. Podczas przygotowania posiłku przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa. Udało się! Drugie śniadanie jest super! Smacznego!

  • Międzynarodowy Dzień Kropki w SP5

    19.09.2018

    W piątek, 14 września za sprawą samorządu uczniowskiego klas I-III nasi uczniowie przyłączyli się do Międzynarodowego Dnia Kropki. O co chodzi? Otóż jest to światowy dzień odkrywania talentów, kreatywności oraz pokonywania trudności. Inspiracją do obchodzenia tego święta była książka P. H. Reynoldsa pt. ”Kropka”, w której mała dziewczynka o imieniu Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce narysowanej na lekcji plastyki. Uczniowie SP5 także mają swoje talenty, jedni już odkryte, a inni głęboko schowane i nieuświadomione. Celem owego świętowania była próba obudzenia wiary we własne możliwości uczniów i odkrycie indywidualnych talentów.

    Dzieci oraz ich panie przyszły tego dnia ubrane lub obklejone mnóstwem kropek. Wspólnie obejrzały film o Vashti oraz zorganizowały pokaz mody kropkowej na korytarzu szkolnym zwieńczony wspólnymi zdjęciami. Następnie w klasach dzieci omówiły z wychowawczyniami obejrzaną bajkę i wzięły się do prac plastycznych, których motywem przewodnim były rzecz jasna KROPKI!! Za rok z pewnością włączymy się w wspieranie kreatywności i będziemy razem z Vashti!

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

    18.09.2018

    Po blisko 50 latach, inauguracja nowego  roku szkolnego odbyła się w innym, niż dotychczas budynku. Byliśmy podekscytowani i na pewno z tym większym zapałem, podejmiemy wyzwania jakie nas czekają.
    Wszystkim gorąco życzymy, wielu sukcesów, radości oraz nowych wspaniałych i ciekawych doświadczeń.

  • Nadmorski wypoczynek uczniów SP 5

    08.08.2018

    W dniach 24-30 lipca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wyjechali na obóz sportowo-rekreacyjny nad morze do miejscowości Jastrzębia Góra. Główną atrakcją wypoczynku był wyjazd do Aqua Parku w Redzie, gdzie wodne atrakcji oraz zjeżdżalnie z rekinami dały obozowiczom wiele radości. Ponadto uczniowie zwiedzili Latarnię Morska w Rozewiu oraz wąwóz Lisi Jar, który zachwycił swoją naturą. W wolnym czasie korzystali z nadmorskich plaż oraz boisk do piłki nożnej i siatkowej znajdujących się w ośrodku wypoczynkowym. Codziennie rozgrywane były różnego rodzaju turnieje sportowe, które dawały wiele emocji zarówno grającym jak i kibicom. W niepogodę młodzież udała się do kina na film pt ”Jurassic World” i galerii handlowej. Na koniec pobytu wszyscy uczestnicy otrzymali miłą niespodziankę od organizatorów w postaci lodów z McDonalds. Szczęśliwi i zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu, mając nadzieję na kolejny wakacyjny wyjazd już za rok.
    W imieniu organizatora składamy uprzejme podziękowania Władzom Miasta Zambrów za dofinansowanie wyjazdu.

  • "Czwartoklasiści z wizytą u Mikołaja Kopernika"

    21.05.2018

    15 maja uczniowie klasy IVa i IVd pod opieką wychowawczyń Sylwii Sakowicz i Danuty Szlendak uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Olsztyna. Pogoda dopisała "nie za zimno i nie za gorąco" wręcz idealna na wycieczkę.
    Czwartoklasiści zwiedzanie zaczęli od wizyty w Olsztyńskim Planetarium, gdzie uczestniczyli w niezwykłej kosmicznej podróży "Nasz Wszechświat". Odwiedzili obiekty Układu Słonecznego, a następnie udali się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Z Planetarium uczniowie przeszli do Obserwatorium Astronomicznego, które mieści się w zewnętrznych murach dawnej wieży ciśnień. Tam z wielkim zainteresowaniem czwartoklasiści obejrzeli wystawę astronomiczną.

    Dużą uwagę uczniów przyciągnęły wyeksponowane meteoryty, a także dawne i współczesne urządzenia astronomiczne. Największą popularnością cieszył się ogromny teleskop umieszczony w otwieranej kopule obserwacyjnej. Dzieci z przejęciem próbowały dojrzeć plamy na Słońcu. Wiele wrażeń było również na tarasie widokowym, z którego uczniowie podziwiali panoramę Olsztyna. W oddali nad budynkami górował Zamek Kapituły Warmińskiej. To był kolejny cel wycieczki.  Na zamku uczniowie klasy IV a wzięli udział w lekcji muzealnej „Mikołaj Kopernik – mieszkaniec olsztyńskiego zamku” , a uczniowie kasy IV d w warsztatach edukacyjnych „Życie codzienne w zamku w czasach Kopernika”. Obie lekcje dały czwartoklasistom wiele niezapomnianych wrażeń. Na koniec prawie wszyscy uczniowie  dali zakuć się w dyby.
    W drodze powrotnej ostatnim "obowiązkowym" punktem wycieczki była z niecierpliwością wyczekiwana wizyta w McDonald's.
    Wrażeń było wiele, wspomnień będzie równie dużo, a o wycieczce przypominać będą kupione przez wszystkich pamiątki: magnesy, gipsowe figurki, drewniane tarcze, miecze i sztylety.

  • "Najlepsza z najlepszych"

    Wychowanie świadomych swoich paw obywateli to jedna z ważnych misji współczesnej szkoły. Nasza szkoła od lat podejmuje działania w zakresie kształtowania kultury prawnej młodzieży. Temu celowi służą zajęcia powadzone z uczniami przez funkcjonariuszy KPP w Zambrowie oraz udział w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Konkurs realizowany jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach projektu: "Szkoła bliżej prawa". W bieżącym roku szkolnym odbyła się już trzecia jego edycja. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się aż czworo naszych uczniów. Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy VIc - Julia Michelle Kolasa zajęła pierwsze miejsce i w dniu 16 maja br. reprezentowała województwo podlaskie w finale konkursu w Warszawie.

    Etap centralny odbył się w gmachu Sądu Najwyższego. Nasza Julia stanęła na wysokości zadania. W pięknym stylu pokonała uczestników z całej Polski i zajęła I miejsce. Zdobyła maksymalną liczbę punktów, była najlepsza z najlepszych. Julia przywiozła z Warszawy nie tylko cenną nagrodę – 1200zł, ale także bagaż niezapomnianych wrażeń, które pozostawiła wycieczka po Sądzie Najwyższym, a przede wszystkim wysłuchanie wyroku uniewinniającego Tomasza Komendę.
    Gratulujemy Julii sukcesu, mamy nadzieję, że wyrośnie na wspaniałego prawnika. Jednocześnie dziękujemy mamie Julii – p. Marcie Pogorzelskiej, która wspierała nauczycielkę historii p. Ewę Grajewską i wychowawczynię p. Annę Cwalina w doprowadzeniu dziewczynki do zwycięstwa.

  • "Kangur matematyczny"

    19.05.2018

    15 marca odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Jego uczestnicy długo czekali na rezultat zmagań z matematycznymi "łamigłówkami". Znamy już wyniki. Cieszy nas fakt, że sześciu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych. Są to: Maciej Lipski (kl. IIIa), Marcin Konarzewski (kl.III e), Natalia Szabłowska (kl. Vb), Adam Żabiński (kl. Va), Jan Saniewski (kl. VIIa) i Oliwier Gosk (kl. VIIa).
    Gratulujemy otrzymanych wyników i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.

  • Konkurs ortograficzny

    16.05.2018

    Dnia 16 maja 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się ogłoszenie wyników konkursu ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych".
    W tegorocznym konkursie udział wzięli przedstawiciele szkół podstawowych z powiatu zambrowskiego klas I-III i IV-VIII. Mistrzem Ortografii Szkół Podstawowych klas I-III została Agata Zaręba - uczennica klasy IIIe SP5. Natomiast podwójny tytuł Wicemistrza Ortografii klas IV-VII przypadł  Janowi Eugeniuszowi Saniewskiemu i Oliwierowi Goskowi - uczniom również naszej szkoły. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania składamy nauczycielom: pani Jadwidze Liżewskiej i pani Elżbiecie Mystkowskiej, które przygotowywały uczniów do konkursu orograficznego.

  • Wycieczka na Mazury

    16.05.2018

    Kto choć raz pojedzie na Mazury, ten będzie wracać wielokrotnie, bo Kraina Tysiąca Jezior ma magiczną moc przyciągania. Czarodziejski urok Mazur poznali uczniowie klas: IIIa i IIIb, którzy 14 maja uczestniczyli w wycieczce: Ruciane-Nida, Kadzidlowo, Galindia.
    Przygodę zaczęliśmy od rejsu statkiem po jeziorze Nidzkim. Okoliczna Puszcza Piska od wieków jest domem dla rzadko występujących w Polsce zwierząt. O zwyczajach zwierząt zamieszkujących mazurskie lasy opowiadał przewodnik w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Poznaliśmy też zwyczaje, wierzenia, codzienne życie rdzennych mieszkańców Mazur – Galindów.
    Piękna przyroda, fascynująca historia, cudowne krajobrazy, słoneczna pogoda sprawiły, że chcemy tu wracać.

  • Wycieczka w Bieszczady

    16.05.2018

    W dniach 08-11 maja 2018 uczniowie  klas VIa i VIc udali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą w Bieszczady.
    Celem wyprawy było zwiedzanie zamku w Łańcucie – jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce oraz wozownię i pojazdy  konne rodziny Potockich.
    W kolejne dni  naszej wyprawy zobaczyliśmy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, panoramę Bieszczad z wieży widokowej, Solinę z zabytkowym Kamieniem Leskim, zaporę wodną, w Zwierzyniu skosztowaliśmy wody z cudownego źródełka. W Myczkowcach obejrzeliśmy "Ogród Biblijny" i zwiedziliśmy Centrum Kultury Ekumenicznej, w którym znajduje się ok.150 replik cerkiewek i kościołów.

    Niezapomniane chwile zostały po rejsie statkiem wycieczkowym po jeziorze. Zobaczyliśmy w Cisnej wnętrze Siekierezady, słynnej restauracji. W przedostatni dzień naszej wędrówki w trzy godziny zdobyliśmy Połoninę Wetlińską. Widoki jakie roztaczały się ze szczytu przy schronisku Chatka Puchatka były niesamowite. Ten dzień zakończył się pobytem na basenie Akwarius w Lesku.
    W drodze powrotnej do Zambrowa  czekały na nas dwie muzealne lekcje w skansenie w Sanoku. Uczyliśmy się kleksografii, dowiedzieliśmy się jak żyli dawniej ludzie w galicyjskim rynku, co jedli, jak pracowali, jak wyglądały ich domy.
    Bogaty program naszej wycieczki  pozwolił poznać nam niezwykły zakątek naszego kraju.

  • 3 Maja

    02.05.2018

    Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Szczególne znaczenie Konstytucji 3 Maja tkwi w fakcie, że została uchwalona samodzielnie przez Polaków, a była wyrazem starań o zerwanie więzów zależności od obcych mocarstw, aktem patriotyzmu oraz imponującym wysiłkiem politycznym i intelektualnym. Dlatego my dziś kontynuujemy tą piękną tradycję, głęboko zakorzenioną w naszej historii.
    Dnia 2 maja 2018 r. odbył się w naszej "Piątce" uroczysty apel. Uczniowie klasy VIa i ich młodsi koledzy z klasy IVd zaprezentowali społeczności szkolnej montaż poetycki o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Przypomniane zostały również ważne wydarzenia z burzliwego okresu naszych dziejów.

    Część artystyczna została przygotowana pod opieką wychowawców: p. A. Rozworowskiej i p. D. Szlendak. Recytatorom towarzyszył chór szkolny, pod kierunkiem p. M. Knapkiewicza. Wykonane utwory sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Na pewno długo pamiętać będziemy odtańczony na zakończenie  polonez.
    Uroczystość odbyła się w Dniu Flagi, dlatego też w narodowych barwach prezentowała się dekoracja wykonana przez p. W. Rusieckiego, a z inicjatywy SU, uczniowie i nauczyciele przybyli tego dnia do szkoły ubrani w biało – czerwone stroje. Nie zabrakło też innych symboli narodowych, co dodatkowo podkreśliło podniosły charakter uroczystości.

  • VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

    26.04.2018

    W środę, 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Poezja dziecięca współczesnych autorów". Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Zambrów Pan Kazimierz Dąbrowski. Wzięło w nim udział aż 27 uczniów z klas integracyjnych zambrowskich podstawówek oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Długoborzu. W kategorii klas I-III wzięło udział 17 uczniów, natomiast w kategorii klas IV-VII 10.
    Recytacje oceniała komisja w składzie: p. dyrektor Ewa Grajewska - przewodnicząca, p. Anna Endzel - przedstawicielka rodziców oraz p. Agnieszka Łukasiewicz - nauczyciel z SP4 w Zambrowie.
    -"Cieszę, się, że tak liczne grono uczniów chciało podjąć trud zmierzenia się ze współczesną poezją oraz zdobyło się na odwagę, aby zaprezentować wybrany utwór przed tak dużą publicznością. Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni i wyróżnieni"- powiedziała pani Ewa Grajewska podsumowując poetycką rywalizację.

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
    W kategorii klas I-III:
    I miejsce ex-aequo: Maja Tymińska (SOSW Długobórz) oraz Oliwier Jasiński (SP4),
    II miejsce ex-aequo: Mikołaj Karpiński (SP5) i Paweł Zieliński (SP4),
    III miejsce ex-aequo: Zuzanna Antoniak (SP4) oraz Igor Marczak (SP4).
    W kategorii klas IV-VII:
    I miejsce: Zuzanna Endzel (SP5),
    II miejsce ex-aequo: Mateusz Wróblewski (SP5) oraz Paulina Sternik (SP3),
    III miejsce: Magda Nowacka (SOSW Długobórz).
    Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.
    Podczas konkursu uczestnicy zostali zaproszeni również na słodki poczęstunek, podarowany dzieciom przez  panią Małgorzatę Iwanowską, właścicielkę sklepu EDEN.
    Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, nagrodami książkowymi oraz upominkami, które wręczył pan burmistrz Kazimierz Dąbrowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie - pan Andrzej Szeligowski. Warto wspomnieć, że nagrody książkowe zostały ufundowane przez pana burmistrza oraz Radę Rodziców SP5. Ponadto upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała pani Anna Jankowska z firmy INTER-TECH. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom za współpracę podczas organizacji konkursu.

  • Pola Nadziei

    25.04.2018

    W niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny włączyły się w międzynarodową akcję charytatywną "Pola Nadziei", której ideą jest niesienie nadziei i radości osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory poprzez wsparcie finansowe ośrodków opieki paliatywnej. Nasze wolontariuszki kwestujące przy kościele pw. Trójcy Przenajświętrzej spotkały się z życzliwością i hojnością mieszkańców Zambrowa. Zebrane środki zostały przekazane do Centrum Wolontariatu w Zambrowie, gdzie będą dokładnie policzone i rozdysponowane na rzecz domowych hospicjów.

    Opiekunki Szkolnego Koła Caritas: s. Justyna Lachowska i Grażyna Wyszyńska serdecznie dziękują uczennicom z klas IVa, IVb i Vb za poświęcony czas i zaangażowanie się w akcję. Praca charytatywna ma ogromny walor wychowawczy, uwrażliwia serca i otwiera oczy na potrzeby ludzi chorych i słabych. Cieszymy się, że w naszej szkole nnie brakuje chętnych do takich szlachetnych przedsięwzięć.

  • Święto Ziemi w naszej szkole

    25.04.2018

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 24 kwietnia odbyły się w naszej szkole apele poświęcone tematyce ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie kl. IVc i Va zwrócili uwagę konieczność podejmowania działań na rzecz Ziemi, gdyż jesteśmy częścią środowiska i chroniąc je przed dewastacją, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Wiersze recytowane przez uczniów ukazały problem i skalę niszczenia planety, natomiast scenka uświadomiła uczestnikom apelu, że Ziemia może w przyszłości by tylko jedną z planet, na którą będą przybywać „kosmici” w różnych celach.

    Uczniowie klas I – III obejrzeli inscenizację: „Ratujmy Ziemię”. Mali aktorzy z klasy IIIb zachęcali swoich rówieśników do opracowania klasowych planów ratowania planety. Myślą przewodnią przedstawienia był problem segregacji śmieci, jako jeden ze sposobów ratowania środowiska naturalnego.

     

  • Konkurs plastyczny "Zwierzęta naszych lasów"

    24.04.2018

    24 kwietnia 2018 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zwierzęta naszych lasów” organizowanym przez naszą szkołę. Celem konkursu było: poszerzenie znajomości tematyki ekologicznej związanej z życiem lasu, rozwijanie wyobraźni w odniesieniu do świata zwierząt, poznawanie zakątków leśnych swojej okolicy zamieszkania, popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 96 prac uczniów klas I-III powiatu zambrowskiego.

    Komisja w składzie: Tadeusz  Brzeziński, Bernadeta Długoborska oraz Wojciech Rusiecki rozstrzygnęła konkurs. Szczególną uwagę zwracano na wykonanie pracy zgodnie z tematem, zachowanie formatu, pomysłowość, staranność oraz samodzielność przy wykonywaniu pracy. Laureaci to: Kamil Kaczyński, Karolina Lipska, Zuzanna Zaręba,  Małgorzata Deskiewicz, Kamil Pękała,  Amelia Lutostańska, Nikola Bielicka, Weronika Ogrodnik, Kinga Maliszewska, Klaudia Wiercińska, Barbara Oleksiak, Aleksandra Kapelewska, Marcin Gosiewski, Michalina Dmochowska.
    Z uwagi na ogromne zainteresowanie uczniów tematyką konkursu zapowiadamy kolejną edycję za rok. Zapraszamy do udziału!

strona: