7-9 czerwca 2017 roku klasy VIa i VIb uczestniczyły w trzydniowej szkolnej wycieczce „Szlakiem Pierwszych Piastów”. Trasa obejmowała Poznań - Gniezno - Biskupin - Kruszwicę. Zgodnie z programem wycieczki pierwszego dnia zwiedziliśmy najstarszą część Poznania czyli Ostrów Tumski. Najważniejszym zabytkiem Ostrowa jest Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, w której podziemiach odnaleziono stację misyjną z basenem chrzcielnym. Niektórzy twierdzą, że to tutaj w 966 r. miał miejsce chrzest Polski.
Zwiedziliśmy też Stare Miasto, ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami oraz największą w kraju i jedną z największych w Europie Palmiarnię.
Drugiego dnia najpierw udaliśmy się na Ostrów Lednicki. Największa z pięciu wysp na Jeziorze Lednickim kryje zabytek sprzed tysiąca lat - fragmenty pałacu pierwszych polskich władców. Wykopaliska prowadzone na wyspie od kilkudziesięciu lat odkryły fundamenty pałacu, w którym przypuszczalnie Chrobry gościł Ottona III. Być może nawet pierwszy król Polski przyszedł tu na świat. Archeolodzy odsłonili też jedną z pierwszych w Polsce chrześcijańskich kaplic. Tam też zwiedziliśmy Muzeum Pierwszych Piastów.
Kolejnym miejscem na naszym szlaku było Gniezno - pierwsza stolica Polski. Zobaczyliśmy tam Katedrę - we wnętrzu której znajdują się bezcenne zabytki: Drzwi Gnieźnieńskie z brązu oraz nagrobek św. Wojciecha. W prezbiterium znajduje się srebrna trumna z relikwiami św. Wojciecha.
się zachwycili przypadkowym odkryciem Biskupina przez miejscowego nauczyciela, że postanowili zrekonstruować cały gród. Dziś można zobaczyć nie tylko to, jak ludzie dawno temu mieszkali, ale też co robili, jedli.Z Gniezna udaliśmy się do Biskupina. To miejsce gdzie złoża torfu, odcinając dostęp tlenu, zakonserwowały pozostałości bardzo starej osady sprzed około 2,7 tys. lat! Naukowcy tak
Trzeci dzień zaczęliśmy od zwiedzania Kruszwicy. Znana ona jest przede wszystkim z legend o przodkach pierwszych władców Polski. Tu mieszkali mityczny król Popiel i jego żona Brunhilda, których zjadły myszy, oraz Piast Kołodziej, którego imię dało później nazwę naszej pierwszej dynastii. Oczywiście punktem obowiązkowym wizyty w Kruszwicy było wejście na 32 metrową Mysią Wieżę.
Wracając do domu zajechaliśmy do Lichenia gdzie znajduje się Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski - obecnie największy kościół w Polsce.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Pogoda i humory nam dopisały. Myślę, że pozostanie na długo w naszej pamięci.
Galeria zdjęć z wycieczki jest do obejrzenia w zakładce album fotograficzny.
Cudowne dwie lekcje: przyrody i sztuki mieli uczniowie klasy IIa i klasy IIb 5 czerwca w trakcie wycieczki do Warszawy. Zobaczyć egzotyczne zwierzęta na żywo, to zupełnie inne wrażenia! Dzieciom najbardziej podobały się lwy, goryle, nosorożec i hipopotamy, z zainteresowaniem czytały o nich wiadomości na tabliczkach informacyjnych. Druga lekcja odbyła się w Pałacu w Wilanowie, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach "Raz, dwa, trzy w górę patrzysz". Niczym detektywi szukały na freskach sufitowych znaków zodiaku i mitologicznych symboli czterech pór roku.
Obejrzeli komnaty króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki. Na koniec wszyscy przespacerowali się po pałacowych ogrodach i pomalowali farbami znaki zodiaku wykonane z gipsu.
Uczniowie klasy IIb lubią czytać. Swoje przeczytane najnowsze lektury zaprezentowali na spotkaniu z pisarką Bożenną Adamkiewicz w Filii Biblioteki Miejskiej 26 maja. Autorce bajeczek dla dzieci bardzo podobały się karty, na których dzieci przedstawiły swoje ostatnio przeczytane utwory. Pisarka opowiedziała o swoich niezapomnianych książkach z dzieciństwa, Wyraziła radość, że pewne lektury mimo upływu lat nadal są interesujące dla współczesnego małego czytelnika. Karty z propozycjami ciekawych lektur uczniowie klasy IIb zaprezentowali na gazetce na korytarzu szkolnym. Warto zobaczyć i przeczytać.
W ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, przygotowania dzieci do bezpiecznego spędzenia wakacji i współpracy z rodzicami, uczniowie klasy II e udali się na wycieczkę do Pogotowia Ratunkowego. Poszliśmy tam na zaproszenie taty Wiktora.
Zostaliśmy serdecznie przywitani przez ratowników medycznych p. Karola, p. Daniela, p. Piotra i p. Zbyszka, którzy opowiedzieli o swojej pracy, pozwolili zwiedzać karetkę i wykonali chętnym badania np. zmierzyli poziom tlenu we krwi i tętno. Odważni sprawdzili, jak to jest być pacjentem i kładli się na nosze, łóżko, przymierzali kołnierz.
Na koniec dzieci zadały pytania i podziękowały za wycieczkę wręczając kwiatki i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.
Taka lekcja na zawsze zostanie w pamięci.
W nocy z 2 na 3 czerwca 36 uczniów klas piątych i szóstych, którzy uzyskali wysokie wyniki w trzyetapowym konkursie matematycznym "nocowali w szkole".
Organizatorzy, a byli nimi nauczyciele zespołu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, zapewnili im mnóstwo atrakcji. Na rozgrzewkę odbyły się zajęcia sportowo - rekreacyjne, a później pod kierunkiem pani Mileny Ostrowskiej tańczyli zumbę. Następnie z pomocą pani Rozworowskiej, gimnastykowali palce i głowę, aby kolorowych kół skonstruować sześcian. To były zajmujące origami, po których przyszedł czas na zabawę z kubeczkami - "cup song".
Kolejną atrakcją był maraton filmowy, który trwał do późnych godzin nocnych. Rano zaś, bawili się w architektów, projektując budowle z patyczków "Bamp".
Uczestnicy "nocy w szkole" byli bardzo zadowoleni. Zapewniali, że w przyszłym będą starać się, aby zasłużyć na taką nagrodę.
25 maja 2017 r. nasza szkoła gościła uczniów klas integracyjnych zambrowskich podstawówek i SOSW w Długoborzu. Celem spotkania była integracja uczniów i zaprezentowanie przez nich swoich umiejętności recytatorskich. VII Powiatowy Konkurs Recytatorski w tym roku odbył się pod hasłem ,,Cztery pory roku w poezji dziecięcej”. Każdy uczestnik prezentował jeden wybrany wiersz związany z dowolną porą roku. Wszyscy wypadli wspaniale! Mimo tremy, radzili sobie doskonale. Komisja konkursowa w składzie: Pani Aldona Czajkowska - inspektor ds. oświaty Starostwa Powiatowego w Zambrowie, Pani Aldona Wiśniewska - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie oraz Pani Anna Endzel - przedstawiciel rodziców, wyłoniła zwycięzców. Nasi uczniowie po raz kolejny zajęli czołowe miejsca. Serdecznie im gratulujemy! Poniżej natomiast przedstawiamy wyniki konkursu:
W kategorii klas I – III
I miejsce – Mikołaj Karpiński – Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie
II miejsce – Oliwier Jasiński – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie
III miejsce – Maja Tymińska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu
wyróżnienia:
Igor Marczak - Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie
Laura Bączyk - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu
Anna Kurpiewska - Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie
Paulina Sternik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
W kategorii klas IV – VI
I miejsce – Zuzanna Endzel - Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie
II miejsce Mateusz Wróblewski - Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie
III miejsce – Nikola Niczporuk - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu
wyróżnienia:
Karolina Samson - Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Zambrów Pana Kazimierza Dąbrowskiego, Starostę Powiatu Zambrowskiego Pana Roberta Rosiaka i Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie Pana Andrzeja Szeligowskiego.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Iwanowskiej - Market ,,Eden” oraz Pani Ewie Malinowskiej – sklep spożywczy ,, Grosik” za ,,słodki poczęstunek”.
15 maja uczniowie klasy II c i II d naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce "Szlakiem Rękodzieła Ludowego". Ruszyliśmy w okolice Białegostoku tropem ginących już zawodów. Była to dla nas niezwykła okazja, aby poznać pracę kowala, garncarza i łyżkarza. Dzieci zobaczyły, jak za pomocą młota kowal wykuł z żelaza przepiękny listek, jak za pomocą nożyka łyżkarz wystrugał z osikowego drewna dużą kuchenną łyżkę, jak wprawnymi rękami garncarz wyczarowuje z kawałka gliny piękny dzbanek. Mieliśmy możliwość dokonać drobnych zakupów.
Następnie pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie podzieleni na klasy wzięliśmy udział w arcyciekawej lekcji na temat ptaków i warsztatach kosmetycznych. Pod okiem specjalistów każdy wykonał piękne ekologiczne mydełko. Wielkie emocje wywołały również ciekawe doświadczenia, które z ogromnym zainteresowaniem każdy śledził i chętnie brał w nich udział. Wspaniały czas spędziliśmy przy ognisku oraz zabawach i harcach w plenerze. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci poznały cząstkę historii naszego regionu.
"Tylko w legendach przetrwać może to, co w naturze przetrwać nie może. Tylko legenda i mit nie znają granic możliwości".
A. Sapkowski
II Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Historia ukryta w legendzie" odbył się wczoraj tj. 24 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. W tej edycji konkursu uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością książki Artura Oppmana pt. "Legendy warszawskie".
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, co bardzo cieszy nas – organizatorów. Uczestnicy reprezentowali szkoły ze wszystkich gmin powiatu zambrowskiego. Do etapu powiatowego zgłoszono 26 uczestników.
Ich prace – testy wiedzy – oceniało jury w składzie: p. M. Truchel z SP w Srebrnej, p. B. Karwowska z SP nr 3 w Zambrowie oraz p. M. Kruszewska z Kołak Kościelnych.
Laureatami w tym roku są:
I miejsce – Anastazja Podbielska - SP w Pęchratce Polskiej,
Igor Nowojczyk - SP nr 5 w Zambrowie.
II miejsce - Ignacy Świerżewski - SP nr 4 w Zambrowie,
Szymon Dzieniszewski - SP nr 4 w Zambrowie.
III miejsce – Kinga Loba - SP nr 5 w Zambrowie,
Beniamin Bączyk - SP w Srebrnej.
wyróżnienie – Julia Wierciszewska - SP w Wiśniewie,
Krzysztof Bruliński - SP nr 5 w Zambrowie.
Zwycięzcom nagrody wręczył dyrektor SP nr 5 – p. A. Szeligowski. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe za udział w konkursie.
Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za udział i zapraszamy do udziału w III edycji za rok. Do zobaczenia!
Niesamowite sukcesy odnieśli nasi uczniowie w konkursach ortograficznych organizowanych poza szkołą. Pierwszy z nich organizowany jest corocznie przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie (pisaliśmy o nim wcześniej), a drugi przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zambrowie. Obydwa konkursy swoim zasięgiem obejmują wszystkie szkoły podstawowe z terenu powiatu zambrowskiego. Uczniowie naszej szkoły, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, reprezentowali „Piątkę” i walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”. I tak… w XVI Konkursie Ortograficznym, który odbył się 19 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w kategorii klas II Hubert Gawkowski z klasy II e zdobył tytuł Mistrza Ortografii! Zaś Jego koleżanka Agata Zaręba uplasowała się tuż za Nim, zajmując II miejsce. Wśród trzecioklasistów najlepszym okazał się również uczeń „Piątki” Igor Nowojczyk z klasy III c, a Julia Kalinowska z tej samej klasy zajęła III miejsce. Przypominamy, że jak pisaliśmy wcześniej, tytuł „Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych” nadawany przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie przypadł w kategorii klas I - III również Igorowi Nowojczykowi!
W tym miejscu warto dodać, że w poprzednim roku w obydwu konkursach nasi uczniowie również triumfowali. Mamy ogromną nadzieję, że za rok podtrzymają tą, już niejako, tradycję.
W naszej szkole od lutego 2017 uczniowie z kl. 3A, 3B, 4A, 4B, 5A (I gr.), 5B (I gr.), 6A (II gr.) pod kierunkiem p. Tadeusza Brzezińskiego mają możliwość pracy na stronie internetowej Instaling.pl Praca na platformie pomaga w szybszym i skuteczniejszym opanowaniu słownictwa, uczy samodzielności, systematyczności w zdobywaniu wiedzy, a także włącza rodziców w proces nauki i kontroli postępów uczniów.
Instaling.pl jest narzędziem bezpiecznym, bezpłatnym oraz niezbyt czasochłonnym. Dodatkowym czynnikiem motywującym uczniów są tygodniowe i miesięczne oceny generowane przez system. Wielu uczniów w krótkim czasie diametralnie zwiększyło poziom opanowania wiedzy z języka angielskiego.
Praca na lekcjach j. angielskiego stała się o wiele przyjemniejsza i przebiega w szybszym tempie, a sprawdziany są mniej stresujące. Nauczyciel i uczniowie mogą bardziej skupić się na gramatyce oraz na praktycznym używaniu języka na lekcji. Żmudną naukę słówek wraz z wymową można powierzyć Instaling.pl
Mamy nadzieję, że będziemy mogli korzystać z tej platformy przez kolejne lata.
10 maja 2017 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbył się Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Zambrowskiego Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. 17 maja poznaliśmy wyniki konkursu. Mistrzami Ortografii Powiatu Zambrowskiego Szkół Podstawowych w obu kategoriach zostali uczniowie naszej szkoły:
- Igor Nowojczyk w kategorii klas I – III
- Oliwier Gosk w kategorii klas IV - VI.
Serdecznie gratulujemy
17 maja, w przepiękny, słoneczny dzień klasa I B wybrała się do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie na spotkanie z pisarką Bożenną Adamkiewicz i ilustratorką książeczek autorki - Panią Sylwią Korpalską.
„O sroce… i nie tylko”, „O misiu… i nie tylko”, „O Ptysiu… i nie tylko” oraz „O kurce, kozie… i nie tylko” to seria czterech książeczek dla dzieci, z których Pani Bożenna czytała pierwszakom ciekawe bajki o żuku, krowie, chrabąszczu i innych zwierzakach. Pełna charyzmy i temperamentu pisarka zaciekawiła dzieci swoimi bajkami. Następnie Pani Sylwia opowiedziała o tym, jak powstają ilustracje do wierszy oraz książek i jaka jest to żmudna praca. Następnie uczniowie odpowiadali na ciekawe zagadki wymyślone przez samą pisarkę. Dotyczyły one znanych na całym świecie bajek i baśni. Dzieci chętnie podjęły dyskusję z Paniami odnośnie kolejnego spotkania. Cieszy ten fakt bardzo!
Więcej zdjęć: http://zambrowiacy.pl/kult/spotkanie-uczniow-z-piatki-z-autorka-bozenna-adamkiewicz-foto/
Podczas majowego weekendu zambrowiacy mieli okazję po raz trzeci kibicować zawodnikom uczestniczącym w III ZAMBROWSKIM BIEGU ULICZNYM. Uczniowie naszej szkoły też wzięli w nim udział. Oto nasi reprezentanci, którzy spisali się najlepiej i stanęli na podium:
Klasy I (200m) dziewczęta:
III miejsce: Natalia Przeździecka I a
Klasy I (200m) chłopcy:
I miejsce: Staś Zalewski I a
III miejsce Karol Mrozowski I b
Klasy II-III dziewczęta (400m):
II miejsce: Kamila Jastrzębska III a
III miejsce: Karolina Fabiańska III b
Klasy II-III chłopcy (400m):
III miejsce: Alan Iwanowski III d
Klasy IV dziewczęta (600m):
I miejsce: Maja Piwowarska IV c
II miejsce: Oliwia Stańczyk IV c
Klasy V chłopcy (800m):
II miejsce: Janek Bogucki V c
Klasy VI dziewczęta (800m):
II miejsce: Anna Choińska VI c
III miejsce: Julia Stańczyk VI c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Mając świadomość, jak ważna jest znajomość prawa i jej przydatność w życiu codziennym, nasza szkoła przystąpiła do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Konkurs realizowany jest w ramach projektu: "Szkoła bliżej prawa". Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się 25 kwietnia 2017 r. w Białymstoku. Z satysfakcją informujemy, że uczeń naszej "Piątki" - Jan Saniewski zajął pierwsze miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że uzyskał maksymalną liczbę punktów z pisemnej oraz ustnej części konkursu. Jaś będzie reprezentował nasze województwo w finale konkursu w Warszawie. Życzymy mu powodzenia, "połamania języka", będziemy trzymać kciuki.
Społeczność naszej szkoły dnia 27 kwietnia uroczyście uczciła 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji miało miejsce niezwykłe wydarzenie – w jednym miejscu i czasie udało się zgromadzić przedstawicieli szlachty, mieszczaństwa i wsi epoki Oświecenia, a także samego Króla Stanisława Poniatowskiego. Okoliczności powstania dokumentu oraz jego główne założenia przybliżyli swoim kolegom uczniowie klas 3-6. Nie zabrakło poezji patriotycznej i wyjątkowej oprawy muzycznej. Było patriotycznie, ciekawie i radośnie – nawet najmłodsi uczniowie dali się oczarować podniosłej atmosferze świetności epoki i rozkwitu narodowej dumy. Wiwat Maj!
Ostatnie dni kwietnia uczniowie klasy II d poświęcili na realizację projektu ekologicznego "Ziemia naszym domem". Na początku ułożyliśmy plan działań:
1. Ustalenie 10 działań ekologicznych, które każdy będzie wykonywał, aby chronić Ziemię.
2. Zorganizowanie akcji "Zużyte baterie".
3. Przeprowadzenie akcji edukacyjnej na temat ekologii dla uczniów szkoły oraz przedszkolaków.
4. Sprzątanie Ziemi, porządkowanie terenu zielonego wokół szkoły.
5. Udział w uroczystym apelu z okazji Święta Ziemi.
6. Wykonanie plakatów promujących ekologię, zorganizowanie wystawy prac.
Wszystkie działania wykonaliśmy w 100%. Wiemy i umiemy działać na rzecz naszej Ziemi. Zachęcamy też innych, bo Ziemia jest naszym wspólnym domem!
25 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt.: „Baśnie braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Głównym bohaterem spektaklu, wbrew pozorom nie był żaden bohater Grimm’ów, a Tomek – młody chłopiec, który mimo wielu zachęt babci nie lubił czytać książek. Jednak pewnego dnia książka sama przemówiła do młodego chłopca. Dał się ponieść fantazji i wyobraźni. Przeczytał kilka najpopularniejszych bajek i razem z głównymi bohaterami przeżywał ich wzloty i upadki. Próbował nawet zmienić bieg wydarzeń niektórych z nich. Chłopiec poczuł ogromny przypływ pozytywnej energii, której brakowało mu na co dzień. Przekonał się, że czytanie książek wcale nie musi być nudne i nużące. Nasi uczniowie również wykazywali duże zainteresowanie prezentowanym spektaklem oraz przedstawionymi historiami. Kolorowa scenografia, bogato zdobione stroje, ciekawe piosenki i efekty świetlne na pewno rozbudziły wyobraźnię każdego ucznia naszej szkoły.
24 IV 2017r. klasa IIa przygotowała przedstawienie pt. "Eko-Kapturek". Odbiorcami były klasy I - III.
Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi 22 IV 1970r. w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy ludzie - przyjaciele Ziemi - robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek i co może zrobić, aby ulżyć Ziemi, zaprzyjaźnić się z nią.
Dzieci przedstawiły to zagadnienie wykorzystując postaci ze znanej wszystkim bajki. Przybliżyły uczniom klas I - III, jakim zagrożeniem jesteśmy dla naszej planety i co powinniśmy robić, aby otaczający nas świat był piękniejszy.
Przedstawienie spotkało się z aplauzem uczniów, nauczycieli i rodziców.
Tuż przed przerwą świąteczną, 11 kwietnia klasy integracyjne II e i I b wybrały się z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie.Ciesząc się chwilami słonecznej pogody i podziwiając budzącą się do życia przyrodę dotarliśmy na miejsce. Powitani mile przez pracowników placówki zajęliśmy miejsca na widowni. Na początek Ania i Tadeusz, którzy są podopiecznymi placówki, przedstawili nam własną interpretację wierszy "Samochwała", "Paweł i Gaweł", "Pan Hilary". Następnie obejrzeliśmy wspaniałą inscenizację "Rzepki" w wykonaniu podopiecznych ŚDS. Dzieci bawiły się wspaniale. Brawami nagrodziły aktorów i licytowały się w chwaleniu poszczególnych postaci: Czy żabka? Czy bociek?... a może rzepka?... była najpiękniej zagrana? W następnej części wizyty podziwialiśmy kunszt, pomysłowość i pracowitość widoczną w pracach plastyczno-technicznych. Ku naszemu zaskoczeniu otrzymaliśmy w prezencie próbki takich dzieł. Obejrzeliśmy też salę, gdzie podopieczni placówki mogą wypoczywać oraz pracować. Podczas pożegnania z pracownikami i podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy obiecaliśmy sobie wzajemnie, że nie będzie to ostatnie nasze spotkanie.
3 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej klas I-III. Do konkursu przystąpiło 17 wykonawców (solo i duety). Ocenie poddano głównie: intonację, rytmiczność, znajomość tekstu oraz dobór repertuaru. Komisja w składzie: p. Michał Knapkiewicz, p. Alina Bańkowska oraz p. Dorota Kłosińska wyłoniła zwycięzców.
I miejsce – Kinga Loba z klasy III b
II miejsce – Weronika Gosiewska z klasy II d
III miejsce – Kamila Jastrzębska z klasy III a
Przyznano również 3 wyróżnienia:
Annie Urbanek z klasy III a, Mai Kaczyńskiej z klasy III b oraz duetowi – Miłosz Dąbrowski i Hubert Prosiński z klasy IId.
Wszystkim wykonawcom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy serdecznie!