Dnia 12 listopada 2015 roku w Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Historycznego: „Zambrów w latach II wojny światowej”. Uczniowie reprezentujący naszą „Piątkę” wykazali się bardzo dobrą znajomością historii Polski w latach II wojny światowej, losów miasta i jego mieszkańców, a także zagadnień dotyczących powojennego upamiętnienia lokalnych bohaterów i obrońców Zambrowa. Z satysfakcją informujemy, że Maciej Bączyk zajął I miejsce, Patryk Korytkowski – II miejsce, a Michalina Kujawa – IV miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym młodym historykom i życzymy dalszych.
Uczniowie klasy III c w dniu 12 listopada odwiedzili zambrowską restaurację „Impresja”. Głównym celem wycieczki było poznanie zasad prawidłowego nakrywania do stołu oraz kulturalnego zachowania się. Właścicielka restauracji, Pani Aldona Majchrzak, zaprezentowała jak należy udekorować stół do posiłku oraz co powinno się na nim znajdować. Uczniowie chętnie słuchali zasad, które „rządzą” na stole: po której stronie talerza znajduje się widelec, nóż, łyżka oraz w jakiej szklance pije się sok. Pani Aldona przekazała również cenne rady jak należy zachować się przy stole i czego nie wypada przy nim robić. Dzieciaki miały okazję zapoznać się z menu restauracji, obejrzeć niesamowity jej wystrój oraz zajrzeć do kuchni, gdzie przyrządzane są przepyszne dania! Dziękujemy serdecznie właścicielce restauracji Pani Aldonie Majchrzak oraz pracownikom za ciepłe przyjęcie i przepyszny poczęstunek oraz za zaangażowanie w edukację społeczną uczniów.
K. Murawska
97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoła uczciła 10 listopada udziałem w uroczystej akademii. Na apel przybyli goście w osobach: Pan Kazimierz Dąbrowski - Burmistrza Miasta Zambrów, Pani Alicja Muraczewska – Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty, Dyrektor MG 1w Zambrowie - Pan Ryszard Ogrodnik, Dyrektor SP 3 w Zambrowie - Pani Bożena Przeździecka, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Cezary Gosk. W czasie uroczystości podsumowano wyniki XXIV Konkursu Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej. W kategorii szkół podstawowych I i III miejsce zajęły uczennice SP 4 – Patrycja Przychodzeń i Natalia Łaska, II miejsce i wyróżnienie przyznano gospodarzom - Kamili Pietranik i Annie Misztal. Wśród gimnazjalistów najwyżej została oceniona recytacja Ewy Lipińskiej z MG 1 w Zambrowie, II i III miejsce przypadło Julii Dębek i Annie Węgrowskiej z ZSO, wyróżniono także Wiktora Białego z ZSO. Laureaci swoją recytacją uświetnili montaż słowno – muzyczny przygotowany przez p. Agnieszkę Sadowską, p. Michała Knapkiewicza i p. Artura Nowackiego. Zapraszamy w mury naszej szkoły, aby wspólnie świętować kolejne rocznice odzyskania niepodległości.
Uczniowie klasy III c i II d mieli okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji historii. Otóż w progi naszej szkoły zawitało trzech polskich żołnierzy! Nie byli Oni prawdziwi, jednak na temat historii naszego regionu i kraju mogą mówić bez końca. Owi „żołnierze” to członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 71 Pułku Piechoty. Panowie odwiedzili naszą szkołę, aby porozmawiać z nami na temat działalności stowarzyszenia, historii regionu oraz rzecz jasna o Dniu Niepodległości, który tego dnia był uroczyście obchodzony w szkole. Mieliśmy okazję obejrzeć autentyczną broń używaną przez Polaków podczas licznych wojen o niepodległość. Została ona dla nas specjalnie przyniesiona i zaprezentowana z prywatnych zbiorów członków Stowarzyszenia! Dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne elementy polskiego munduru żołnierskiego. Ciekawostką były dla nas informacje o miejscach w okolicy Zambrowa wartych odwiedzenia, związanych z historią państwa polskiego. Oczywiście najwięcej emocji budził mimo wszystko żołnierski mundur oraz prezentowana broń. Była to niezapomniana lekcja, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć historię Polski i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękujemy Prezesowi Stowarzyszenia Panu Pawłowi Sanewskiemu oraz Panom: Kamilowi Stankowskiemu i Janowi Gołaszewskiemu za przyjęcie zaproszenia i poświęcenie nam czasu i uwagi. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się częściej.
K. Murawska
Zdjęcia z nietypowej lekcji w albumie:http://sp5zambrow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=23
04 listopada 2015 r. uczniowie klasy III a naszej szkoły mieli kolejną niezwykłą lekcję w niezwykłym miejscu. Początek listopada skłania wszystkich do wspomnień i poznawania historii swojej małej i dużej ojczyzny. Dlatego też trzecioklasiści odwiedzili zambrowską Regionalną Izbę Historyczną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Jarosława Strenkowskiego o historii naszego miasta, oglądali eksponaty związane z zambrowskim garnizonem, podziwiali karabiny i mundury noszone przez żołnierzy stacjonującego kiedyś w Zambrowie 71. Pułku Piechoty. Dzieci miały również okazję obejrzeć stare zdjęcia przedstawiające zniszczony przez wojnę Zambrów. Na zakończenie spotkania prowadzący pozwolił wszystkim przymierzyć hełm i załadować karabin, który wcale nie był lekki…. Uczniom bardzo podobała się wycieczka. Stwierdziły, że muszą zaprosić na wystawę również swoich rodziców.
Rozpoczynają się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Szczegółowy harmonogram oraz regulaminy i zakresy wymagań z posczególnych przedmiotów osoby zainteresowane znajdą na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Bezpośredni link: http://www.kuratorium.bialystok.pl/kuratorium2/DesktopDefault.aspx?tabindex=3&tabid=2882
Uczniowie klasy IIc mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panią Beatą Ciecierską. Odbyło się ono 22 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Autorka książek: "I tylko niebo" oraz "Skrzydlata" opowiedziała młodym czytelnikom o tym, jak powstawały jej pierwsze książki, pokazała swoje rękopisy oraz maszynopis książki przygotowanej do druku.
Spod pióra pani Beaty oprócz powieści, opowiadań i wierszy wyszło też wiele bardzo ciekawych, nie wydanych jeszcze bajek dla dzieci o wysokich walorach edukacyjnych.
Szczegóły w podstronie Biblioteka. Zapraszamy.
W piątek, 16.10.2015r, uczniowie klasy IIa i IId mieli wspaniałą okazję zobaczyć wyjątkowe miejsca w stolicy. Pierwszym punktem wycieczki po Warszawie było obejrzenie seansów w kinie 4D Cinema Park. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały film o zagrożonych orangutanach w sali inspiracji, wysłuchały słuchowiska w sali wyobraźni, poznawały i naśladowały mowę zwierząt w sali muzyki oraz obejrzały seans w technologii 3D na temat migracji ptaków. Najwięcej emocji wzbudziła sala ruchu (4D), w której można było przenieść się w głębię oceanu i doświadczyć wszystkimi zmysłami, jak wygląda podwodny świat. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w telequizie, w którym troje najlepszych graczy otrzymało dyplomy. Drugim nieplanowanym punktem było obejrzenie plenerowych ekspozycji w Muzeum Wojska Polskiego – samolotów, czołgów, wozów pancernych, armat (udało się to dzięki zdolnościom organizacyjnym pilotki wycieczki, pani Barbary Starczak). Ostatnim punktem wycieczki była Manufaktura Cukierków. W bajkowym wystroju i przesłodkim klimacie fabryki uczniowie zobaczyli na własne oczy proces wytwarzania karmelowych cukierków, które wszyscy mogli skosztować na miejscu, a także otrzymać w prezencie dla swoich rodzin.
Wieczorowa porą, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki wrócili do Zambrowa, ze smakiem karmelu na ustach.
21.10.2015r. uczniowie klasy Ia przygotowywali w szkole sałatki owocowe i warzywne, w zależności od upodobań smakowych. W zajęciach brali udział również rodzice dzieci. Wykonanie sałatek poprzedziła rozmowa z wychowawcą na temat "Dlaczego powinniśmy często spożywać owoce i warzywa?" Na podstawie plakatu i własnych doświadczeń omówiono również zasady obowiązujące przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Dzieci niecierpliwie czekały na zajęcia praktyczne. Wszyscy byli przygotowani, mając niezbędne narzędzia i składniki do sałatek. Wspólnie z rodzicami przygotowano "pogotowie ratunkowe" w razie wypadku (skaleczenie, zranienie) - opatrunki i woda utleniona. Okazało się, że wszystko przebiegło bez zakłóceń. Dzieci chętnie, a niektórzy z wielką wprawą komponowali swoje sałatki i szaszłyki owocowe. Rodzice służyli pomocą, pomagając obierać i kroić warzywa, owoce.
Zajęcia zakończyły się degustacją sałatek. Brzuszki były pełne. Wszyscy byli zadowoleni ze swojej pracy i chętnie powtórzą taką lekcję. Rodzice mieli okazję współpracy z innymi i lepszego poznania dzieci w klasie Ia.
Alina Bańkowska
Przypominamy, że w dniu 22 października 2015 roku w godzinach od 17.00 do 18.00 w naszej szkole będą dyżurować nauczyciele uczący wszystkich przedmiotów. Wykaz klas, w których nauczyciele będą oczekiwac na rodziców chcących porozmawiac o swoich dzieciach będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.
Przypominamy, że terminarz spotkań z rodzicami w bieżącym roku szkolnym znajduje się w zakładce Plany zajęć, harmonogramy.
"Niezwykłe wybryki Doktora Muzyki", pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna dla klas młodszych. Uczniowie mieli okazję poznać terapeutyczną rolę muzyki w życiu człowieka. W jaki sposób?
Otóż główny bohater - Doktor Muzyka (w tej roli Renata Cis - prowadząca koncert) za pomocą utworów muzycznych starał się wyleczyć swoich pacjentów, uskarżających się na nudę i smutek, nieśmiałość oraz nerwowość. Za pomocą muzycznych sztuczek Doktorkowi udało się zmienić smutasa w wesołka, nieśmiałego w odważnego oraz nerwusa w człowieka spokojnego. W humorystyczny sposób dzieci dowiedziały się, jak należy stosować muzyczne „medykamenty”, a także miały okazję wspomóc Doktora Muzykę w jego pracy wspólnie śpiewając i muzykując.
Audycja muzyczna miała na celu zachęcenie najmłodszych do słuchania różnorodnej muzyki. Uświadomiła im, że muzykoterapia leczy bolączki duszy człowieka, pomaga niekiedy uporać się z niechcianymi emocjami i jest świetną formą rozładowywania napięć.
Zatem tańczmy, grajmy, śpiewajmy i słuchajmy muzyki jak najwięcej!!!
13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyli pracownicy szkoły raz znakomici goście: Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty p. Danuta Radwańska, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta p. Alicja Muraczewska oraz członkowie Rady Rodziców: p. Ewa Gregorek i p. Cezary Gosk.
Uroczystość otworzył Dyrektor Szkoły, pan Andrzej Szeligowski. W swoim przemówieniu serdecznie dziękował za trud i poświęcenie, jakie każdego dnia wkładają w swoją pracę nauczyciele i pracownicy obsługi, a także odczytał list Burmistrza Miasta Zambrowa, pana Kazimierza Dąbrowskiego. Po złożeniu życzeń nastąpił radosny moment wręczania nagród pracownikom szkoły. W tym roku Nagrody Dyrektora otrzymali: p. Anna Cwalina, p. Ewa Grajewska, p. Dorota Kłosińska, p. Anna Raducha, p. Anna Suwalska, p. Grażyna Wyszyńska, p. Agnieszka Rozworowska, p. Katarzyna Murawska, p. Piotr Klocek, p. Zdzisław Kumór, p. Eugeniusz Ogonowski oraz p. Piotr Sierzputowski.
Pan Dyrektor uroczyście ogłosił, że postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymały z rąk Wicewojewody Podlaskiego panie: Jadwiga Liżewska oraz Anna Cwalina. Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostali nagrodzeni: p. Arkadiusz Jastrzębski, p. Dorota Kłosińska oraz p. Andrzej Szeligowski. Wszystko to działo się podczas wojewódzkich obchodów DEN w Łomży.
Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej Nagrody Burmistrza otrzymali p. Barbara Krajewskia i p. Andrzej Szeligowski.
Tradycją szkoły jest przyznawanie przez społeczność szkolną tytułu "Nauczyciela Roku", którym w tym roku wyróżniono p. Anna Cwalina.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy uczniów. W tym roku do montażu słowno-muzycznego zostali zaangażowani uczniowie klas: IId, Va, Vc, VIa oraz VIb. Na część artystyczną złożyły się wiersze deklamowane przez młodszych uczniów, inscenizacja humorystycznych scenek z życia szkoły oraz piosenki przygotowane na tę okazję przez chór. Na koniec widzowie mogli podziwiać żywiołowy występ taneczny uczennic klas piątych i szóstych.
Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli: p. Monika Dąbrowska-Ignaczuk, p. Bożena Łepkowska, p. Karolina Gawkowska, p. Tadeusz Brzeziński, p. Milena Ostrowska i p. Michał Knapkiewicz.
Uczniowie klasy VI b skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci i uczestniczyli 6 października w spotkaniu z Moniką Kowaleczko-Szumowską - autorką książki "Fajna ferajna". Pani Monika jest tłumaczem literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, a także literatury pięknej i popularnonaukowe dla dorosłych. Współpracuje też z Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.
Szczegóły w podstronie Biblioteka. Zapraszamy.
Na ten dzień uczniowie klas czwartych czekali z radością. 6 października 2015 odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas IV. O 16.30 na sali stawili się czwartoklasiści w kocich przebraniach. Na ich zaproszenie przybyli p. dyrektor A. Szeligowski, p. dyrektor E. Grajewska, wychowawcy, byli opiekunowie i oczywiście rodzice. Prowadzący imprezę sprawdzili czy uczniowie klas IV są godni zaszczytu przyjęcia ich w poczet uczniów klas starszych. Najpierw zainteresowani odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące szkoły. Potem pokazali, że potrafią sprawnie spakować plecak. Z zasłoniętymi oczami rozpoznawali także warzywa i owoce reklamując zdrową dietę. Rozpoznawali również głos swoich wychowawców. Czwartoklasiści pomyślnie przeszli wszystkie próby, a więc mogli powtórzyć za p. Dyrektorem słowa ślubowania. Potem wszyscy bawili się na dyskotece.Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Czwartoklasistom życzymy wspaniałych osiągnięć i miłej, koleżeńskiej atmosfery w gronie klas starszych.
25 września 2015 r. uczniowie klas V a i V c uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem religii Podlasia”, której celem było poznanie wielokulturowości naszego województwa.
Zwiedziliśmy Tykocin - malownicze miasteczko, położone nad Narwią, a w nim – barokowy Kościół św. Trójcy, synagogę – Muzeum Kultury Żydowskiej, które w swoich bogatych zbiorach posiada pamiątki związane ze społecznością żydowską oraz ich religią – judaizmem.
Odwiedziliśmy też Flisak Park - ogród rozrywki i edukacji, w którym znajduje się Muzeum Narwi z modelami statków, łodzi narwiańskich i strojami flisaków.
Z Tykocina pojechaliśmy do Supraśla, którego najcenniejszym zabytkiem jest monaster – prawosławny klasztor męski i cerkiew Jana Teologa.
Następnie udaliśmy się do Kruszynian – niewielkiej wsi tatarskiej, położonej na skraju Puszczy Knyszyńskiej, gdzie zwiedziliśmy meczet oraz mizar – cmentarz muzułmański. Poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy związanych z Tatarami i ich religią – islamem.
Pełni wrażeń udaliśmy się do Tatarskiej Jurty, w której serwowane są oryginalne tatarskie potrawy.
Wycieczka była bardzo interesująca. Uczniowie wrócili z niej z dużym bagażem wiedzy, którą wykorzystają na lekcjach historii.
„My lubimy niezwykłe lekcje w niezwykłych miejscach”. 22 września uczniowie klasy I c i III a byli na wycieczce w Warszawie. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tu przenieśliśmy się w czasie i spotkaliśmy się z królem Janem III w jego letniej rezydencji. Król, niestety osobiście nie oprowadzał nas po swojej rezydencji, ale uczynił to jeden z piewców jego bohaterskich czynów. Zwiedziliśmy wszystkie najwspanialsze komnaty w pałacu, m.in. Sypialnię Jego Królewskiej Mości, Bibliotekę, Wielką Sień, Galerię Południową. Kogo poślubił Jan Sobieski? Jaka była jego ulubiona książka? W co się ubierał? Kogo rozgromił w wielkiej bitwie pod Wiedniem? Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź rozwiązując szereg zadań i zagadek. Niektórzy nawet nosili stroje z epoki….
22 września uczniowie klasy III a mieli niezwykłą lekcję w niezwykłym miejscu. Aby lepiej zrozumieć proces powstawania chleba, ich wychowawczyni zorganizowała im lekcję w... piekarni państwa Gregorków. Tu tata Olka przedstawił uczniom kolejne etapy produkcji pieczywa. Wszyscy uczestniczyli w procesie tworzenia chleba i bułeczek. W międzyczasie pani Gregorek przygotowała dzieciom słodką niespodziankę. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali bułeczki „własnego wyrobu” oraz różne rodzaje chleba do degustacji. Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować rodzicom Olka - Państwu Gregorkom za okazaną pomoc.
Pragnieniem każdego z rodziców jest to, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało, zdobywało mądrość życiową, odnosiło sukcesy. Ogromny wpływ na to ma środowisko rodzinne, bo to właśnie tam kształtuje się osobowość dziecka, jego system wartości, rozbudzana jest też ciekawość świata. Po przekroczeniu szkolnych murów nie bez znaczenia są oddziaływania edukacyjno-wychowawcze nauczycieli. Ścisła współpraca obydwu tych środowisk: rodziny i szkoły daje szansę na większy sukces wychowawczy.
Taka właśnie współpraca została rozpoczęta w dniu 22 września 2015 r. podczas spotkania
z rodzicami uczniów klas pierwszych w naszej szkole. Licznie zgromadzonych zebranych powitała pani Ewa Grajewska - wicedyrektor szkoły, która mocno zaakcentowała potrzebę wsparcia działań szkoły przez rodziców i zachęcała ich do systematycznej współpracy..
W związku z realizacją wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczących rozwijania u uczniów kompetencji czytelniczych, rodzice pierwszoklasistów wysłuchali prelekcji pani Grażyny Wyszyńskiej, nauczyciela bibliotekarza, która poprzez prezentację
pt. „Poczytaj mi Mamo! Poczytaj mi Tato!” przedstawiła korzyści płynące z głośnego czytania dzieciom. Udzieliła także wielu wskazówek, dzięki którym rodzice mogą pomóc dziecku zaprzyjaźnić się z książką. Rodzice wypełnili też ankiety diagnozujące ich zaangażowanie w kształtowanie potrzeby czytania u swoich dzieci.
W trosce o harmonijny rozwój sześciolatków Dyrektor szkoły zaprosił do współpracy pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zambrowie, panią Iwonę Gulik, która przybliżyła rodzicom problem dysleksji u dzieci i zachęciła do udziału w badaniach pod kątem jego ryzyka. Wyniki przeprowadzonych badań pozwolą na podjęcie wczesnej interwencji i opracowanie niezbędnych programów terapeutycznych. Specjalistyczna pomoc podjęta we właściwym czasie może uchronić dzieci przed niepowodzeniami szkolnymi
i wynikającymi z nich problemami wychowawczymi.
Podczas spotkania poinformowano również rodziców o możliwości nauki tańca artystycznego dla dziewcząt, organizowanej na terenie szkoły.
Ostatnim punktem wizyty rodziców w szkole były spotkania z wychowawcami klas.
Dyrekcja oraz nauczyciele naszej szkoły liczą na twórczą i owocną współpracę z rodzicami swoich uczniów.
„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła po raz 22 akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2015”.Celem jej jest budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska poprzez sprzątanie śmieci
i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów.
Uczniowie klasy V a aktywnie włączyli się do działań zorganizowanych przez Urząd Miasta Zambrów. W dniu 21. 09. 2015 r. wyruszyli oni na „wielkie sprzątanie”. Uczestnicy akcji otrzymali kolorowe, plastikowe worki z przeznaczeniem na segregację śmieci oraz ochronne rękawiczki. Porządkowali, jak co roku, terenywzdłuż ulic: Obrońców Zambrowa,
71 Pułku Piechoty, Mazowieckiej i teren dworca autobusowego. Najwięcej zebrali szklanych opakowań i odpadów mieszanych. Nie brakowało też surowców wtórnych typu: plastikowe butelki i aluminiowepuszki.
Jak widać, nie do wszystkich mieszkańców Zambrowa dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Na pewno upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.
Oprócz kółek zainteresowań, kół przedmiotowych, zajęć sportowych, wyrównawczych, rewalidacyjnych, czytelniczych, dogoterapii oraz zajęć innowacyjnych skierowanych na potrzeby i zainteresowania uczniów, nasza szkoła jest także otwarta na propozycje grup działających w środowisku lokalnym.
W minioną środę 16.09.2015r. uczniowie klas I-III mieli okazję poznać ofertę 3 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „Grota” działającej przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej. Harcerze i harcerki zaprezentowali uczniom, na czym polegają zbiórki Drużyny, czym zajmują się harcerze oraz nauczyli harcerskich zawołań i powitań. Uczniowie świetnie bawili się podczas wybranych zabaw zuchowych, które poprowadziły drużynowe. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do udziału w zbiórkach i zapisania się do drużyny zuchów.
Z kolei w piątek 18.09.2015r. sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się na chwilę w salę prób szkółki tanecznej „TANMUZ”. Instruktorki tańca, tanecznym krokiem wprowadziły uczniów w świat dobrych manier. Z pomocą animacji tanecznych bohaterów bajki „Minionki” uczniowie poznali różne style tańca, nauczyli się krótkiego układu tanecznego do składanki znanych przebojów oraz dowiedzieli się, jak bezinteresownie pomóc innym i jak dbać o własne ciało. Poprzez wspólną zabawę i taniec nauczycielki tańca zachęcały uczniów do skorzystania z oferty TANMUZ „Zatańcz z klasą…”, której zajęcia odbywają się na terenie naszej szkoły.
Zachęcamy wszystkich uczniów za pośrednictwem rodziców do skorzystania z ofert placówek i stowarzyszeń współpracujących z naszą szkołą, a także z zajęć pozalekcyjnych proponowanych przez naszych nauczycieli.