Zima, to pora roku, gdy wolny czas można spędzić np. na lodowisku. Uczniowie klas VIb oraz VIIa i VIIb, wybrali się na lodowisko na Stadionie Narodowym.
Wcześnie rano wyruszyli do Warszawy, aby przedpołudnie aktywnie spędzić jeżdżąc na łyżwach. Po blisko półtoragodzinnym pobycie na stadionie, resztę dnia przeznaczyli na pobyt w galerii handlowej "Złote Tarasy" i relaks w kinie.
Wracając do Zambrowa, można było zauważyć, że tak spędzony dzień podobał się wszystkim. Do domu przyjechali zadowoleni.
W bieżącym roku szkolnym nasze zmagania z profilaktyką rozpoczęliśmy od warsztatów profilaktycznych dla uczniów klas VI- VII, prowadzonych przez terapeutę ds. uzależnień z Ośrodka Terapii i Readaptacji „ETAP” z Białegostoku. Miały one na celu uświadomienie uczniom, jak zgubne i nieodwracalne jest działanie środków uzależniających na organizm młodego człowieka i jak ważna, a jednocześnie trudna jest umiejętność odmawiania. Kolejnym etapem naszych działań były spektakle profilaktyczne w wykonaniu teatru „MASKA” z Krakowa , w których udział wzięli uczniowie klas II-VI. W ostatni wtorek tj. 10 grudnia uczniowie klas VI- VIII mieli okazję wysłuchać koncertu profilaktycznego pt.”Jedno życie” w wykonaniu Piotra Plichty „POISON”. Prezentowane podczas występu treści wzbudziły wśród młodzieży olbrzymie zainteresowanie, a na ich twarzach niejednokrotnie widać było wzruszenie.
Mamy nadzieję, że dzięki treściom zawartym w spektaklu, warsztatach, jak i koncercie młodzi ludzie uświadomili sobie, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nich we współczesnym świecie, że wszystkie używki „ułatwiają życie” tylko na chwilę, ich działanie mija, problem, który miał być w ten sposób rozwiązany pozostaje, a zmiany w naszym organizmie są nieodwracalne.
Dnia 5 grudnia w kościele p.w. Ducha Św. W Zambrowie miało miejsce podsumowanie XII edycja Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 57 uczniów z klas I–VIII prezentując na wystawie największą ilość w powiecie – 33 szopek. Miło nam poinformować, iż komisja konkursowa przyznała 14 uczniom aż 8 nagród. Oto lista laureatów:
W kategorii klas 0 – V:
- II miejsce – Maja Malinowska z kl. Ve,
- III miejsce – Kinga Bieńczyk, Weronika Iwanowska, Dominika Choińska z kl. Vb,
- III miejsce – Maciej Dmochowski z kl. Vc, Kacper Wróblewski z kl. Va,
- III miejsce – Oliwia Dąbrowska z kl. Ve,
- III miejsce – Laura Krasińska, Aleksander Kaczyński z kl. IId, Urszula Mężyńska z kl. IIIb.
Nagroda Specjalna ufundowana przez Burmistrza Miasta Zambrów p. K. Dąbrowskiego – Emilia Krajewska z kl. Vb, Jakub Krajewski z kl. IIIb,
Nagroda Specjalna ufundowana przez p. G. Czartoryską – Julia Maleszewska z kl. Va.
W kategorii klas VI – VIII:
- I miejsce - Maksymilian Jankowski z kl. VId.
Nagrodzeni otrzymali wartościowe bony na zakup sprzętu sportowego, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki od sponsorów za udział w konkursie. Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za tak oryginalne i piękne realizacje szopek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
19 listopada uczniowie klas młodszych wybrali swoich reprezentantów. Po kolorowej kampanii wyborczej, podczas której kandydaci zachęcali do udziału w wyborach kolegów i koleżanki poprzez merytorycznie przygotowane plakaty ze swoimi postulatami, obietnicami i sylwetkami, uczniowie dokonali wyboru. W wyborach brało udział 274 uczniów, a wyniki przedstawiają się następująco:
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat kształtują postawę obywatelską i chętnie biorą udział w życiu szkolnym. Serdecznie gratulujemy wygranym i dziękujmy wyborcom!!
Nasza Społeczność chętnie pomaga potrzebującym. Świadczą o tym nieustanne zbiórki i kwesty organizowane przez uczniów naszej szkoły. W dniu dzisiejszym odbył się kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz Ksawerego Jasińskiego - chłopczyka, którego czeka kosztowna operacja i leczenie w USA z powodu mikrocji małżowiny usznej i artezji przewodu słuchowego zewnętrznego.
Rodzice oraz dzieci spisali się jak zwykle na piątkę! Każdy na swój sposób wsparł akcję. Jedni upiekli muffinki, ciasta lub przygotowali galaretki, a inni - przeznaczyli pieniądze na ich zakup. Efektem wspólnych działań jest uzyskana kwota z kiermaszu. To aż 2.635 zł ! W całości zasili ona konto Ksawerego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wśród zebranych pieniędzy 320 zł jest kwotą zebraną przez uczniów klasy II b.
Organizatorzy akcji serdecznie dziękują Rodzicom za przepyszne wypieki oraz wszystkim, którzy dorzucili swój "grosz".
25 listopada był wyjątkowo przyjemnym dniem dla uczniów klas I - III. Stało się tak dzięki obchodom Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego ulubionego pluszaka i mógł z nim spędzić dzień w szkole. Uczniowie w swoich klasach uczcili ten dzień na różne sposoby: śpiewem, pracą plastyczną, pląsami, obejrzeniem bajki czy też rozmową na temat historii swojego pluszaka. Na korytarzu szkolnym podczas przerw było kolorowo, przyjemnie i miło bowiem zewsząd można było dostrzec różne misie - te duże oraz te malutkie.
W środę 6 listopada 2019 r. odbyła się wycieczka klas 6a i 6d do Warszawy. W planie wycieczki była lekcja wf w Parku Trampolin, sztuka „Doktor Dolitte i jego zwierzęta” w Teatrze Capitol.
Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabrał dzieci w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni. Wyprawa do Afryki, uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp, a to wszystko przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżyło młodemu widzowi cechy bohaterów.
Po ciekawym spektaklu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych omawiających pracę aktora. Oczywiście w drodze powrotnej oczekiwana przez wszystkichwizyta w McDonald’s i zabawa w sali dla maluchów.
„W dalekich ziemiach za to umierali moi ojcowie.Za gniazdo bociana, za chleb, za tę równinę, co niepokalana.”
W tym roku obchodzimy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym wzięli uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zambrów, laureaci konkursów i ich opiekunowie. Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Moja mała i wielka Ojczyzna”, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zambrów. Nagrody laureatom wręczyły: wicedyrektor pani Ewa Grajewska oraz pani Karolina Ilczuk z Biura Promocji Urzędu Miasta Zambrów.
Nagrodzono również zwycięzców XXVIII Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej. Upominki książkowe wręczył Burmistrz Miasta Zambrów pan Kazimierz Dąbrowski oraz pan dyrektor Andrzej Szeligowski. Nagrody otrzymali:
W kategorii – klasy IV – VI:
I miejsce – Michał Dębek z SP4 w Zambrowie, opiekun p. K. Popławska,
II miejsce – Kinga Loba z SP5 w Zambrowie, opiekun p. A. Sadowska.
III miejsce ex aequo – Błażej Tymiński z SP w Kołakach Kościelnych, opiekun p. M. Ożarowska,
III miejsce – Zofia Gumowska z SP3 w Zambrowie, opiekun p. E. Bilecka.
W kategorii – klas VII – VIII:
I miejsce – Maja Modzelewska z SP5 w Zambrowie, opiekun p. G. Dąbkowska,
II miejsce ex aequo – Zuzanna Morawska z SP3 w Zambrowie, opiekun p. E. Bilecka,
II miejsce – Paulina Markowska z SP5 w Zambrowie, opiekun p. A. Sadowska,
III miejsce – Marlena Dietrich z SP4 w Zambrowie, opiekun p. B. Bagińska.
Pan dyrektor Andrzej Szeligowski w swoim przemówieniu podkreślił rolę kultury i literatury w walce o niepodległość. To ona zapewniała nam - Polakom wolność duchową i zagrzewała do walki. Mogliśmy obejrzeć program słowno - muzyczny, w którym wystąpili uczniowie kl. Va, Vc, VIa,VIb, VIIIa, VIIIb i VIIIc. Recytacje wierszy o tematyce patriotycznej przypomniały nam poświęcenie i czyn zbrojny naszych przodków, którzy nie szczędzili czasu i sił, aby Polska powróciła na mapę Europy. Winniśmy im wdzięczność i pamięć, bo dzięki nim żyjemy w wolnym kraju i sami o sobie stanowimy.
Słowa wyrażające miłość do Ojczyzny dostarczyły nam wielu wzruszeń. Była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów recytatorskich, muzycznych i tanecznych uczniów naszej szkoły. Występujący przygotowani zostali przez p. Elżbietę Mystkowską i p. Dorotę Kozioł, natomiast chór przez p. Michała Knapkiewicza. Dekorację wykonał p. Wojciech Rusiecki, o nagłośnienie zadbał p. Jan Sokołowski. Grupa dziewczynek z kl. Va brawurowo odtańczyła opracowany przez p. Milenę Ostrowską układ ze wstążkami. Rocznica ta rodzi pytanie o kształt współczesnego patriotyzmu, które jest przesłaniem skierowanym do dzieci i młodzieży: „Cóż ja uczynić mam Polsko dla Ciebie…” (FOTO)
W październiku ogłoszono konkurs plastyczny „Moja mała i wielka Ojczyzna”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III zambrowskich szkół podstawowy. Celem konkursu było uwrażliwienie młodego pokolenia na piękno rodzinnej miejscowości, propagowanie wiedzy o swojej miejscowości oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Swym honorowym patronatem objął konkurs Burmistrz Miasta Zambrów.
Nadesłano aż 124 prace. 05 listopada 2019 r. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: Igor Tyszko kl. IIIa i Zofia Bańkowska kl. Ib ze Szkoły Podstawowej nr 3, Maria Libuda kl. Ic i Oliwia Ignaczuk kl. Ic ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Aleksandra Lasocka kl. IIc, Lena Koplińska kl. Ia, Lena Sochacka kl. IId, Ignacy Rusiecki kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 5.
Laureaci zostali zaproszeni na uroczysty apel na 07 listopada 2019 r. , gdzie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Zambrów oraz Szkołę Podstawową nr 5 w Zambrowie. (FOTO)
Uczniowie klas I - III. Trwa kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Możecie zapoznać się z ich sylwetkami i programem wyborczym na plakatach, które są wyeksponowane na korytarzu I piętra. Akcja "Poznaj i zagłosuj" trwa do 19 listopada. Tego bowiem dnia odbędzie się tajne głosowanie. Każdy będzie mógł oddać swój głos na osobę, która jego zdaniem spełni się w roli Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas I - III. Nie zwlekaj! Zapoznaj się z plakatami wyborczymi każdej osoby. Twój głos jest dla nich na wagę złota. Widzimy się 19 listopada przy urnach wyborczych :-)
05 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Baj Zapraszamy do ek, który rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Witajcie w naszej bajce”.
W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-8, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Można było zobaczyć, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Czerwonego Kapturka, Pocahontas, koty, ninje, Elzę, czarownice, Kapitan Phasma, Pana Kleksa czy też Spiderman’a.
Każdy z przebranych uczniów klas I-III zaprezentował swój strój bajkowy, podczas parady „Postacie z bajek”. Wszyscy bohaterowie bajek prezentowali się doskonale.
Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment , aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie odpowiednich strojów dla swoich dzieci. Zapraszamy do GALERII, do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Dnia 28 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje XXVIII Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej. Jego celem jest rozpowszechnianie utworów o tematyce patriotycznej związanych z walką o niepodległość Polski i głoszenie piękna ziemi ojczystej.
Komisja w składzie: p. Ewa Grajewska – przewodnicząca, p. Iwona Brzozowska, p. Katarzyna Popławska i p. Elżbieta Mystkowska wysłuchała 20 uczestników z 6 szkół podstawowych. Recytatorów oceniano według następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja utworów,
- wartości ideowe i artystyczne utworu,
- ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu recytacji Komisja przyznała następujące nagrody:
W kategorii kl. IV-VI
I miejsce: Michał Dębek ze SP nr 4, II miejsce: Kinga Loba ze SP nr 5, III miejsce: ex aequo Zofia Gumowska ze SP nr 3 i Błażej Tymiński ze SP w Kołakach Kościelnych.
W kategorii kl. VII-VIII
I miejsce: Maja Modzelewska ze SP nr 5, II miejsce: ex aequo Zuzanna Morawska ze SP nr 3 i Paulina Markowska ze SP nr 5, III miejsce: Marlena Dietrich ze SP nr 4.
Fundatorami nagród są: Burmistrz Miasta Zambrów i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 roku na uroczystej akademii z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP nr 5. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, zapraszając jednocześnie na przyszłoroczną edycję konkursu.
Dnia 11 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Rady Rodziców: p. Marta Worosilak i p. Sławomir Worosilak oraz nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Andrzej Szeligowski. W swoim wystąpieniu złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za wkład w kształcenie i wychowanie młodzieży. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców p. Marta Worosilak i p. Sławomir Worosilak złożyli dyrekcji i nauczycielom życzenia i wyrazy uznania za codzienną pracę z uczniami. Dzień Edukacji Narodowej to czas na wyróżnienia i podziękowania.W tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Zambrów otrzymali p. Andrzej Szeligowski i p. Zbigniew Zalewski.
Dyrektor szkoły p. Andrzej Szeligowski przyznał nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora. W tradycji nasze szkoły jest przyznanie przez społeczność szkolną tytułu „Nauczyciela Roku”, którym wyróżniono p. Michała Knapkiewicza.
W programie artystycznym przygotowanym przez p. Annę Cwalinę, p. Karolinę Gawkowską, p. Jadwigę Liżewską, p. Natalię Stepczyńską, wszyscy zebrani obejrzeli „Posiedzenie Rady Uczniowskiej” w wykonaniu uczniów klas VIIIc, VIIb, VIIc, VIIa, taniec „z kapeluszami” zaprezentowali chłopcy z klas IIb i IIe oraz teleturniej szkolny, podczas, którego bawili się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. O oprawę muzyczną zadbał p. Michał Knapkiewicz, a o scenografię p. Wojciech Rusiecki. Gromkimi brawami publiczność nagrodziła występ uczniów. Pragniemy serdecznie podziękować osobom, które uczestniczyły w naszej akademii i przyjaciołom szkoły.
Poczucie własnej wartości wpływa na samopoczucie, relacje rówieśnicze, a także na sukcesy szkolne uczniów. Kształcenie adekwatnego do własnych możliwości poczucia wartości uczniów było celem lekcji terapeutycznej, która odbyła się dn. 08.10.2019 r. w klasie Vd. Zajęcia prowadzone były przez psycholog Kingę Gromek i pedagoga Jolantę Gacką. Dzieci pracując w grupach, po wysłuchaniu bajki terapeutycznej o pszczółce, oceniały jej zachowanie i określały cechy charakteru. Ciekawym doświadczeniem było zapisywanie dobrych cech koleżankom i kolegom na kartkach umieszczonych na plecach. Niektórzy z uśmiechem i zadowoleniem odczytywali swoje kartki i w ten sposób przekonali się, że inni ich doceniają, podziwiają i lubią. W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać się bliżej i wspólnie bawić.
We wtorek, 8 października uczniowie klasy IVa i IVb przeżyli swoje otrzęsiny. Po powitaniu przez starszych kolegów dyrekcji szkoły, rodziców i uczniów, czwartoklasiści zaprezentowali swoje okrzyki („Bobasy z czwartej klasy” i „My to koty z IVb, każdy z nas chce bawić się”) i przystąpili do pierwszej konkurencji polegającej na pokonaniu trudnego, ale ciekawego toru przeszkód. Bieg z tacą, skoki z balonem między kolanami i przejazd deskorolką był nie lada wyzwaniem. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie, do którego pytania były ukryte w kolorowych balonach. Kolejne konkurencje, takie wyścig rydwanów, układanie mega puzzli i zbijanie mega kręgli dostarczyły uczestnikom wiele radości.
Po wykonaniu wszystkich zadań czwartoklasiści złożyli uroczystą obietnicę: „Ja uczeń klasy 4 Szkoły Podstawowej Nr 5 obiecuję: zawsze i wszędzie dbać o dobre imię naszej szkoły, być grzecznym uczniem i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, punktualnie przychodzić do szkoły, szanować wszystkich pracowników szkoły, być dobrym kolegą”, po czym zostali przyjęci w poczet szkolnej starszyzny. Fakt ten potwierdził pan Dyrektor wręczając przedstawicielom klas dyplomy. Dyskoteka, karaoke i zabawy z piłkami uzupełniły listę atrakcji tego pamiętnego popołudnia.
Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji szkoły i rodzicom za udział w spotkaniu, czwartoklasistom za sumienne wykonywanie otrzęsinowych zadań oraz uczniom z klasy VIIc za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji i organizacji dyskoteki.
2 października dzieci z klas pierwszych stały się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Odbyła się bowiem uroczystość ślubowania. Zanim jednak nastąpił ten moment Emilia z klasy ósmej przywitała zgromadzonych gości oraz oczywiście dzieci. Następnie Amelia witała każdą klasę z wychowawcą osobno. Dzieciaki z biretami na głowach, odświętnie ubrane wchodziły machając do gości kolorowymi chusteczkami. Agata z Dawidem przywitali dzieci radosnymi i pełnymi optymizmu wierszami, które zapewniały, że w szkole jest świetnie. Każda z klas zaprezentowała się krótkim wierszem lub okrzykiem. Wszyscy wspólnie zaśpiewali radosną piosenkę „Hej ho pierwsza klasa”. Nie zabrakło również występu solo Tobiasza z piosenką „Szkoło, szkoło jak się masz?”.
Na koniec nastąpił długo wyczekiwany moment. Pan Dyrektor odczytał treść ślubowania, którą wszyscy chórem powtarzali. Pan Dyrektor Andrzej Szeligowski oraz Pani Wicedyrektor Ewa Gontarska symbolicznymi ołówkami pasowali na ucznia każde dziecko. Pierwszaki otrzymały na pamiątkę dyplomy oraz każda z klas zrobiła pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy świętowali ten dzień na dyskotece, którą przygotował młodszym kolegom i koleżankom Samorząd Uczniowski. Wszystkim, którzy wspomogli organizację tego wielkiego dnia. DZIĘKUJEMY!
Uczniowie klasy IIc i IId zaczęli nowy rok wycieczką do Warszawy. Było ekstra. Najbardziej wszyscy się martwili o pogodę, która wcześniej była bardzo kapryśna. Oczywiście się udało i mali wycieczkowicze mieli piękną, słoneczną pogodę. Najpierw lekcja muzealna w pałacu w Wilanowie. Przepiękny pałac okazał się niezwykle interesujący. Pani Magda oprowadziła drugoklasistów, pokazała dziesiątki ciekawych rzeczy i opowiedziała o nieziemskich wyczynach Jana III Sobieskiego. Niektórzy chłopcy nawet zostali owym królem na czas wycieczki. Potem spacer po królewskich ogrodach i parku.
Drugi punkt programu to ZOO. Tu wszyscy podglądali życie dzikich zwierząt. Wielkie wrażenie zrobiły na uczniach biegające goryle, krokodyle, małpy, węże, a lew wszystkich zachwycił. Stanął na wysokiej skale i ryczał na pożegnanie. Potem McDonald i powrót do domu. To była bardzo udana i mądra wycieczka. Nauczyła nas wiele.
Po wakacjach i lecie zostały już tylko wspomnienia. Pożegnaliśmy więc lato 20 września 2019 r. podczas imprezy integracyjnej pod hasłem: „Lato żegna dzieci”. Wspólnie bawiły się dzieci z klas integracyjnych SP5 i SP4 w Zambrowie. Jak zawsze dużo emocji dostarczyły konkurencje sportowe, rozgrywane na hali sportowej. Uczestnicy spotkania układali też puzzle, wieżę z klocków na czas oraz tworzyli plakaty tematyczne związane z odchodzącym latem. Na koniec odbyło się przeciąganie liny pomiędzy klasami oraz nauczycielami obu szkół.
Zabawę zakończyliśmy wspólnym tańcem do znanej piosenki: „Czekolada”. W trakcie zabaw dzieci mogły częstować się przygotowanymi słodyczami i napojami, których sponsorem byli właściciele marketu „Gregorek”. Wszyscy wesoło pożegnaliśmy lato z nadzieją, że nadchodząca jesień będzie bardziej „złota” niż „słota”.
W czerwcu 2018r. Rada Programowa XIII Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży o tematyce kolejowej pn. "Savoir-vivre w podróży koleją". Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło troje uczniów z byłych klas IV.
Miło nam poinformować, że I Nagrodę w konkursie zdobyła Aleksandra Jadczak z obecnej klasy VC. Wszystkie prace powstały na zajęciach z plastyki pod kierunkiem p.Wojciecha Rusieckiego. Finałem konkursu była aukcja prac utalentowanych twórców - laureatów podczas Gali TRAKO 2019 w Gdańsku. Praca Oli wylicytowana została za kwotę 1700 zł., a wszystkie środki pieniężne z aukcji prac przekazane zostały Fundacji "DrClown", która realizuje program "Terapia śmiechem" w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore, niepełnosprawne dzieci.
Trzeba dodać, że Ola wraz z mamą osobiście odbierała w Gdańsku cenne nagrody, uczestniczyła również w warsztatach pn. "Kolejowe ABC" i jest szczęśliwa, że jej praca mogła pomóc potrzebującym dzieciom.
Oli gratulujemy tak dużego sukcesu i życzymy kolejnych!
W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” do naszej szkoły dotarły trzy monitory interaktywne o przekątnej ekranu 65 cali. Zostały w nie wyposażone trzy klasy lekcyjne. Jest to doskonała i nowoczesna pomoc dydaktyczna, bardzo przyjazna w codziennym użytkowaniu. Będą wykorzystywane podczas zajęć – będą na nich wyświetlane interaktywne treści edukacyjne, nowoczesne aplikacje i prezentacje, które uatrakcyjnią i unowocześnią proces nauczania. Wykorzystanie interaktywnych pomocy dydaktycznych pozwoli na prezentowanie treści kształcenia w bardziej interesujący sposób, pozwalając tym samym, na wielozmysłowe odbieranie przez uczniów treści prezentowanych przez nauczyciela. Zastosowanie interaktywnych pomocy dydaktycznych i technologii dotykowej ułatwi uczniom rozumienie pojęć abstrakcyjnych poprzez naukę na konkretnych przykładach graficznych. Nowe monitory wzbogacą dotychczasowa bazę nowoczesnych urządzeń IT i mamy nadzieję, że to początek drogi ku nowoczesności.