Menu

Biblioteka

Światowy Dzień Pluszowego Misia

27.11.2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest często inspiracją do organizowania przez nauczycieli ciekawych spotkań, konkursów i zabaw dla dzieci. Jest to to też doskonała okazja do promowania czytelnictwa. Grażyna Wyszyńska, nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 5  w ramach obchodów tego święta zaprezentowała młodych czytelnikom z klas I i II książki i czasopisma, których bohaterem jest miś Kubuś Puchatek. Dzieci w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół miały możliwość zapoznania się z ofertą biblioteki szkolnej, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Ogromną rolę w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych swoich dzieci mają też rodzice, których zachęcamy do systematycznego czytania dzieciom i razem z dziećmi.

19.12.2017

Rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele”, przeprowadzony w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 2017. Jego celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wrażliwości artystycznej i uzdolnień plastycznych uczniów, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych oraz promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.
Organizatorem konkursu była Grażyna Anna Wyszyńska, nauczyciel bibliotekarz.
Po wstępnych eliminacjach w zespołach klasowych, do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas I – III. Komisja w składzie: Ewa Grajewska, Wojciech Rusiecki, Tadeusz Brzeziński, s. Justyna Lachowska, po dokonaniu oceny prac plastycznych, wyłoniła laureatów:

Kategoria klas pierwszych: I miejsce – Olga Zawistowska, ucz. kl. Ic, opiekun Alina Saniewska; II miejsce – Zuzanna Pogroszewska, ucz. kl. Ic, opiekun Alina Saniewska; III miejsce –  Gabriel Korycki, ucz. kl. Ia, opiekun Grażyna Szelągowska.
Wyróżnienie przyznano: Ignacemu Rusieckiemu, ucz. kl. Ic, opiekun Beata Jankowska.
Kategoria klas drugich: I miejsce – Krzysztof Dworakowski, kl. IIb, opiekun Monika Dąbrowska - Ignaczuk i Katarzyna Murawska; II miejsce  – Adam Szulc, ucz. kl. IIb, opiekun Monika Dąbrowska - Ignaczuk i Katarzyna Murawska; III miejsce (ex aequo) – Nikola Leszczyńska, ucz. kl. IIb, opiekun p. Monika Dąbrowska - Ignaczuk i Katarzyna Murawska oraz Kornelia Gocłowska, ucz. kl. IIb, opiekun Bożena Zielińska.
Kategoria klas trzecich: I miejsce – Julia Krutczenko, ucz. kl. IIIb, opiekun Jolanta Gacka; II miejsce – Katarzyna Redaj, ucz. kl. IIIa, opiekun Alina Bańkowska; III miejsce –  Aleksandra Jadczak, ucz. kl. IIId, opiekun Dorota Kłosińska.
Wróżnienia otrzymują: Anna Kaczyńska, ucz. kl. IIId, opiekun Dorota Kłosińska; Anna Brulińska, ucz. kl. IIIa, opiekun Alina Bańkowska; Hubert Prosiński, ucz. kl. IIId, opiekun Dorota Kłosińska.
Laureatom i uczniom wyróżnionym w konkursie oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

24.11.2017

W piątek, 24 listopada obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zachęcono uczniów do włożenia stroju w żółtych i czerwonych barwach na wzór Kubusia Puchatka, ulubionego przez dzieci bohatera książek i czasopism.
Już przed pierwszą lekcją widać było w rękach uczniów duże i małe pluszowe misie, które chroniły w tym świątecznym dniu przed odpowiedzią przy tablicy. W bibliotece szkolnej, w czasie lekcji, odbywały się zajęcia czytelnicze dla najmłodszych uczniów oraz głośne czytanie książek o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach dla czytelników z klas I-IV na długich przerwach.

Po wysłuchaniu opowieści o przygodach mieszkańców Stumilowego lasu ich sympatycy odpowiadali na pytania, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. Dzieci miały też okazję nauczyć się muzyczno-ruchowych zabaw z misiem w roli głównej. Na zakończenie czytelniczych spotkań Grażyna Wyszyńska, organizatorka Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole, zachęcała uczestników do czytania książek o ulubionych misiach, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.
W tym dniu odbył się także konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III, na najpiękniejszą kolorowankę pt. "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele", którego wyniki poznamy w najbliższym czasie.
Światowy Dzień Pluszowego Misia upłynął w naszej szkole w atmosferze radosnej zabawy.

 

Przedstawicielki Klubu Czytającego Przyjaciela, z kl. VIb z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przygotowały swoim młodszym koleżankom i kolegom przedstawienie kukiełkowe o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Dziewczęta samodzielnie wykonały kukiełki, a także opracowały scenariusz na podstawie książki pt. "Prezent na słowo honoru". Premiera przedstawienia odbyła się 27 listopada w bibliotece szkolnej. Obejrzały je dzieci z klas: Ib i Id.
W poniedziałek, 30 listopada, przygody mieszkańców Stumilowego Lasu podziwiały też przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 6 oraz uczniowie z klasy Ia, Ic, IIa i IIb. Po obejrzeniu spektaklu, mali widzowie odpowiadali na pytania dotyczące treści przedstawienia, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. Dzieci nauczyły się też zabawy muzyczno-ruchowej pt. "Misie dwa".
Na zakończenie Grażyna Wyszyńska, organizatorka spotkań, zachęcała uczestników do czytania książek o ulubionych misiach, które można znaleźć w bibliotece szkolnej.

Biblioteka szkolna po raz kolejny zaprosiła swoich czytelników do udziału w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku uczniowie świętowali z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, bohaterami znanych wszystkim książek Alana Milne'a. Mieszkańcy Stumilowego Lasu od lat są inspiracją dla wielu autorów i wydawnictw. Bogato ilustrowane książki z przesympatycznymi zwierzątkami zachęcają dzieci do czytania. Najmłodsi czytelnicy z naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kolorowankę pt. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”.
Najlepsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miłą niespodziankę dla swych młodszych koleżanek i kolegów z klas I – III przygotowały uczennice klasy Vb. Zaprezentowały one przedstawienie kukiełkowe pt. "Puchatku cierpliwości", na które zaprosiły również zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 6.
Dziewczęta z klasy IVa natomiast, zorganizowały w bibliotece głośne czytanie książki pt. "Przygody Kubusia Puchatka". Podczas tych spotkań dzieci odpowiadały na pytania dotyczące przygód bohaterów, a poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkościami. Dostawały też obrazki do kolorowania w domu.
Ponadto, dnia 25 listopada, obowiązywał strój w kolorach żółto – czerwonych, a uczniowie klas IV – VI, którzy przynieśli w tym dniu pluszaki ze Stumilowego Lasu, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.
W Światowym Dniu Pluszowego Misia nie zabrakło radosnych zabaw, których bohaterami były misie. Przyniesione do szkoły pluszaki wróciły już do swych właścicieli, ale książki o Kubusiu Puchatku i innych misiach pozostały w bibliotece i czekają na czytelników. Pani Grażyna Wyszyńska, nauczyciel bibliotekarz, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do częstych odwiedzin biblioteki.