Menu

  • Zajęcia w 1e

    Zajęcia w 1e

    Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klasy 1e wraz z wychowawczynią zakończyli realizację projektu unijnego czyli zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne i przyrodnicze.

    Większość dzieci żałuje, że skończyła się fantastyczna przygoda. Nie dziwię się, bo rozwiązywali coraz sprawniej zadania z kodowania ... i nie tylko, obserwowali przyrodę w różnych porach roku.

    Robili wiele doświadczeń, a zdobytą wiedzą zaimponowali niejednokrotnie kolegom z klasy, którzy nie uczęszczali na te zajęcia. Podczas podsumowania pracy okazało się, że doskonale zdają sobie sprawę z tego ile ciekawych informacji pozostało na zawsze w ich głowach. Padały też pytania, czy w przyszłym roku szkolnym będą również podobne lekcje...

    GALERIA

  • Potrzebujący są wśród nas

    Potrzebujący są wśród nas

    Akcja „Potrzebujący są wśród nas”, zainicjowana przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Piątka” zakończyła się sukcesem. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Zebrano wiele przyborów i  materiałów szkolnych dla uczniów z Ukrainy. Wśród darów znalazły się również plecaki, gry edukacyjne i zabawki. Ofiarowane rzeczy już trafiają i będą nadal trafiać do dzieci z Ukrainy.Wolontariusze SKW wraz opiekunką Grażyną Wyszyńską serdecznie dziękują uczniom SP5 i ich rodzicom oraz wychowawcom za udział w akcji i wsparcie potrzebujących.

    GALERIA

  • Światowy Dzień Czekolady

    Światowy Dzień Czekolady

    Światowy Dzień Czekolady 12 kwietnia. Któż jej nie kocha... Poprawia nastrój zmniejsza ryzyko zawału serca poprawia krążenie, a jej zapach relaksuje. W 3 d mówiliśmy skąd pochodzi czekolada, jakie są jej rodzaje i poznawaliśmy ciekawostki z nią związane... Okazało się na przykład, że jest różowa czekolada z naturalnego rubinowego ziarna. Na języku polskim tworzyliśmy opis czekolady, a na matematyce rozwiązywaliśmy zadania związane z czekoladą. Na koniec... przygotowaliśmy słodki kakaowy deser. 

    GALERIA

  • Mały kucharz

    Mały kucharz

    W ramach integracji klasa IV c wzięła udział w warsztatach kulinarnych"Mały Kucharz" organizowanej przez pizzerię DaGrasso. Dzieci bawiły się fantastycznie podczas samodzielnego przygotowywania pizzy. Jak widać na zdjęciach efekt był doskonały, a jak smakowało !!!!. Każde z dzieci otrzymało dyplom Małego Kucharza. Po efektywnie spędzonym czasie, z pełnymi brzuszkami, nie zapominając o dłuższym spacerze w celu spalenia nadmiaru kalorii oraz z nowym zapałem uczniowiewrócili do szkoły.

    GALERIA

  • Rachmistrz

    Rachmistrz

    W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas III „Rachmistrz”, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Zambrów. 30 marca w stołówce szkolnej „Piątki” spotkali się najlepsi matematycy z trzech szkół, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Przebieg konkursu odbiegał nieco od standardowych. 

    Pierwszy jego etap polegał na pracy zespołowej pięcioosobowego składu każdej szkoły. Uczniowie musieli zmierzyć się z czternastoma działaniami, jednym zadaniem tekstowym i rozbudowaną wersją Sudoku. Na koniec budowali kolorową wieżę z kubków w oparciu o wyniki działań. Wyniki pracy zespołowej przekładały się na indywidualną punktację uczestników konkursu. Drugi etap „Rachmistrza” to własna praca każdego uczestnika. Polegał na rozwiązaniu 21 zadań zamkniętych oraz 3 zadań otwartych. 

    Po wnikliwej analizie arkuszy konkursowych, wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Zuzanna Dybowska klasa III D Szkoła Podstawowa nr 4 II miejsce Jakub Owsianko klasa III C Szkoła Podstawowa nr 4 III miejsce Karolina Kurzyna klasa III E Szkoła Podstawowa nr 5 

     Organizatorzy konkursu gratulują zwycięzcom i życzą dalszych sukcesów.

    GALERIA

  • Zaświeć się na niebiesko

    Zaświeć się na niebiesko

    Po raz kolejny w okolicach 2 kwietnia włączamy się w kampanię społeczną "Zaświeć się na niebiesko", by uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc o tym głośno, zwiększamy świadomość, a co za tym idzie również tolerancję wśród społeczeństwa.

    Nie tylko byliśmy tego dnia niebiescy. W większości klas lekcje wychowawcze w ostatnim tygodniu były o spektrum autyzmu. Były plakaty, dyskusje i pogadanki. To ważny dzień dla naszej społeczności, bo wśród naszych uczniów wielu jest w spektrum autyzmu. Dlatego ważne jest, by wiedzieć i rozumieć osoby w spektrum.

    A dlaczego kolor niebieski? Bo jest on symbolem autyzmu. “Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw."

    Część zdjęć dzięki portalowi Zambrowiacy. Tam tez znajdziecie więcej zdjęć oraz film.

    GALERIA

  • Sposób na lekturę w SP5

    Sposób na lekturę w SP5

    Uczennice kl. VII a Anna Brulińska i Agata Worosilak oraz uczennica VII b Natalia Sapińska nie zniechęciły się czasem spędzonym na czytaniu lektury „Quo vadis” i zachęcone przez swoją polonistkę wykonały makiety Sienkiewiczowskiego Rzymu. Włożyły w swoje prace nie tylko dużo serca, ale i kreatywności. Ich miniatury ożywiły lekcje poświęcone miejscu akcji utworu oraz są atrakcją dla uczniów klas młodszych, którzy bezbłędnie rozpoznają Koloseum. Jest to świetny przykład, że siódmoklasiści też mogą więcej. Tak trzymać! Brawo dziewczyny!

  • Igrzyska w siatkówce

    Igrzyska w siatkówce

    30 marca 2022 w naszej szkole odbyły się finał grupy zachodniej w Igrzyskach dzieci w siatkówce dziewcząt . Reprezentantki w składzie: Anna Andrzejczyk, Lena Sochacka, Maja Polońska, Valeria Berba, Gabriela Ogrodnik, Anna Brulińska, Agata Worosilak, Wiktoria Zalewska, Wiktoria Szupiluk, Maja Markowska, Julia Groszfeld, Paulina Szeligowska wywalczyły 3 miejsce. Dziękujemy dziewczętom za trud i zaangażowanie w grę.

  • Powiatowe Igrzyska w biegach przełajowych

    Powiatowe Igrzyska w biegach przełajowych

    W minioną sobotę tj. 26 marca odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w biegach przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła następujące sukcesy:

    1 miejsce Kapelewska Aleksandra rocznik 2008,

    1 miejsce Piotr Stańczyk rocznik 2008,

    3 miejsce Brulińska Anna rocznik 2009,

    3 miejsce Kacper Ogrodnik rocznik 2010

    3 miejsce Majchrzak Piotr rocznik 2008

    GALERIA

  • Konkurs recytatorski w SP 4

    Konkurs recytatorski w SP 4

    25 marca nasi uczniowie: Kinga Loba, Maria Radomska, Julia Groszfeld i Kornel Zerzecki reprezentowali naszą szkołę w 28. Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego. Dwoje z nich stanęło w SP4 na podium. Kinga Loba i Kornel Zarzecki zajęli III miejsce w swoich kategoriach. Swoje talenty zaprezentowali recytując utwór „Anka” i „Co mi tam troski”. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

  • Pomocna Piątka

    Pomocna Piątka

    W sobotę, 26 marca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Piątka”, pod opieką Grażyny Wyszyńskiej, aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam”, organizowanej przez Caritas. W jednym ze sklepów „Biedronka” wolontariusze przez wiele godzin prowadzili zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących seniorów z Zambrowa. Również i tym razem nie zabrakło ludzi dobrego serca, którzy ofiarowali potrzebującym trwałą żywność. Wolontariusze wraz opiekunką składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.

    GALERIA

  • Pracowity tydzień

    Pracowity tydzień

    Wiele się działo w ubiegłym tygodniu. Rekolekcje, próbne egzaminy ósmych klas, powiatowe zawody w siatkówkę, a do tego jeszcze konkurs matematyczny Kangur dla uczniów klas 2-8.

    Zapytacie się, czy daliśmy radę? Kto jak nie my! Wszyscy uczestnicy konkursu matematycznego otrzymali w nagrodę pamiątkowego kangurka. Teraz czekamy na wyniki.

    A nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej. Brawo!!!

    GALERIA

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o Mikołaju Koperniku

    Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o Mikołaju Koperniku

    Od lat już Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zambrowie propaguje wśród najmłodszych uczniów naszego miasta postać swojego patrona. W tym roku, na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mikołaj Kopernik – człowiek o wielu zainteresowaniach i zawodach”, wpłynęło 70 prac uczniów klas I - III ze szkół Zambrowa.

    Komisja w składzie: Wojciech Rusiecki – nauczyciel plastyki, Anna Raducha – kierownik świetlicy, Anna Suwalska – wychowawca świetlicy, Elżbieta Kulesza – wychowawca świetlicy oceniła prace i wyłoniła zwycięzców. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

    KLASY I

    1. Bartosz Grądzki kl. I b SP Nr 3 op. Bożena Kalinowska

    2. Lena Reczko kl. I b SP Nr 5 op. Natalia Stepczyńska

    3. Patrycja Wilczewska kl I c SP Nr 5 op. H. B. Modzelewska

    WYRÓŻNIENIA

     Igor Orłowski kl. I a SP 4 op. Dorota Strenkowska

     

    KLASY II

    1. Julia Brzozowska kl. II b SP Nr 3 op. Jolanta Jasińska

    2. Jan Grodzicki kl. II b SP Nr 3 op. Jolanta Jasińska

    3. Milena Kojkoł kl. II a SP Nr 3 op. Izabela Rytelewska

     

    KLASY III

    1. Wiktoria Michałowska kl. III d SP Nr 5 op. Monika Ignaczuk

    2. Oliwia Ignaczuk kl. III c SP Nr 4 op. Barbara Tabędzka

    3. Karolina Kurzyna kl. III e SP Nr 5 op. Katarzyna Murawska

    WYRÓŻNIENIA

    Jan Dąbrowski kl. III e SP Nr 5 op. Katarzyna Murawska

    Alicja Szulborska kl. III d SP Nr 4 op. Wioletta Walasek, Agata Dybowska

    Karolina Grodzka kl. III a SP Nr 4 op. Monika Chaberek, Łukasz Dębowski

     

    Organizatorkami były nauczycielki świetlicy szkolnej Anna Suwalska i Elżbieta Kulesza.

    GALERIA

  • Rozprawa sądowa w 3d

    Rozprawa sądowa w 3d

    Klasa 3d realizowała drugą część projektu "Zdrowa Ziemia, zdrowi my!". Tym razem próbowali swoich ich sił jako uczestnicy batalii sądowej w sprawie nieekologicznego prowadzenia domu.

    1. etap, to praca w grupach sędziów, oskarżycieli, adwokatów, oskarżonych i świadków oraz rozpisanie kwestii do wypowiedzenia.

    2. etap, to praca grup, które prowadziły rozprawę przeciwko panu Brudasińskiemu, który nie zakręcał kranu, nie gasił światła, nie segregował śmieci i zaśmiecał podwórko.

    Cel zajęć: doskonalenie umiejętności argumentowania, wnioskowania i wcielania się w role, aby spojrzeć na problem z różnego punktu widzenia.

    Było wesoło i edukacyjnie.

    GALERIA

  • Nauka przez doświadczanie

    Nauka przez doświadczanie

    Dzieci najwięcej uczą się poprzez doświadczanie, eksperymentowanie i prace twórcze. Jak powtórzyć wiadomości o Polsce w ten sposób? Nic prostszego! Uczniowie 3e dwa dni w zespołach przypominali sobie wiadomości dotyczące Polski, jej regionów, walorów przyrodniczych i historycznych oraz treści legend związanych z powstaniem wielu miast w Polsce. Te wszystkie informacje umieścili na makiecie Polski. Ciekawe, prawda? Spójrzcie na fotorelację z powtórki do sprawdzianu z przyrody w wykonaniu 3e. Jeżeli chcecie dowiedzieć się interesujących historii z powstania największych miast w Polsce lub dowiedzieć się gdzie warto wybrać się w podróż po naszym pięknym kraju, możecie śmiało pytać 3e. Chętnie udzielą Wam wskazówek.

    GALERIA

  • Kolorowy Dzień Kobiet

    Kolorowy Dzień Kobiet

    Kolorowy zawrót głowy w naszej szkole

    Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaprosił do wspólnej zabawy i wspólnego świętowania. Tak radośnie i tęczowa to już dawno u nas nie było.

    Każda klasa wylosowała własny kolor ubrań.

    Poza dniem kolorów odbył się quiz wiedzy damsko-męskiej, w którym za dobrą odpowiedź czekała słodka nagroda. Panowie musieli się zmierzyć z pytaniami: kim jest Angelina Jolie, wymienić 3 marki kosmetyczne czy powiedzieć, gdzie nakłada się rozświetlacz. Panie: który piłkarz otrzymał 6 złotych piłek czy co to takiego "ruski klucz". Łatwo może nie było ale za to wesoło i słodko.

    Nie zabrakło również życzeń, kwiatów i drobnych upominków jak nakazuje tradycja.

    GALERIA

     

  • Zbiórka dla Ukrainy

    Zbiórka dla Ukrainy

    Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Piątka” zakończyli zbiórkę darów dla Ukrainy. Cała społeczność szkolna, od pierwszej do ósmej klasy, z pełnym zaangażowaniem włączyła się do akcji. Zebrane licznie produkty żywnościowe, środki higieniczne i opatrunkowe zostały w piątek, 4 marca przekazane do Miejskiego Ośrodka Kultury, skąd będą dostarczone potrzebującym uchodźcom z Ukrainy.

    Wolontariusze wraz z opiekunką Grażyną Wyszyńską składają gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom: uczniom i ich rodzicom oraz wychowawcom, za ogromną hojność serca, życzliwość i zaangażowanie.

    GALERIA

  • Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego

    Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego

    1 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Poezji Władysława Broniewskiego. Brali w nim udział uczniowie klas IV- VI. Jury w składzie: Pani Ewa Gontarska, Pani Aneta Gosk i Pani Emilia Murawska miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić najlepszych spośród recytatorów. Oto zwycięzcy:

    I miejsce- Julia Groszfeld kl. IV d

    II miejsce- Kornel Zarzecki kl. IV b

    III miejsce- Julia Gosk kl.IV c

    wyróżnienie- Lena Lutostańska kl. IV e

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    GALERIA

  • O mroźnych krainach w 2d

    O mroźnych krainach w 2d

    Klasa 2d utrzymując klimat porannych mrozów przeniosła się na Antarktydę i Arktykę. Wraz z podróżniczka Nelą Małą Reporterka bliżej poznaliśmy pingwiny. Przenieśliśmy się również do "Zaczarowanej zagrody" - po wysłuchaniu książki w grupach rozegraliśmy teleturniej wiedzy o lekturze. W zespołach wykonaliśmy również plakaty zawierające informacje o tych pięknych zimnych krainach oraz ich mieszkańcach. Pod koniec zajęć wykonaliśmy lapbooki o pingwinach. Cały dzień był bardzo kreatywny i radosny. Dodatkowo wzmocniły się więzi przyjaźni i umiejętność współpracy.

    GALERIA

  • Tak też można pracować z lekturą

    Tak też można pracować z lekturą

    "Zło zostanie naprawione,

    Gdy w tę Aslan przyjdzie stronę;

    A gdy głośno on zaryczy,

    Znikną smutki i gorycze;

    A gdy zębem wkoło błyśnie,

    Zimę nagła śmierć uściśnie,

    A gdy grzywą złotą wstrząśnie,

    Da początek wiecznej wiośnie. "

    Lektura " Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" bardzo przypadła do gustu klasie 4c. Aby na dłużej zachować w pamięci tę magiczną krainę, chętni uczniowie wykonali makiety przedstawiające Narnię. Znaleźli się na nich bohaterowie lektury: Aslan, Biała Czarownica, bobry oraz rodzeństwo, które zasiadło na tronach zamku Ker- Paravel.

    GALERIA

strona: