11 maja odbył się Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Zambrowskiego Szkół Podstawowych. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury. W konkursie udział wzięło 16 uczniów szkół podstawowych naszego powiatu. Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.
20 maja 2016 r. o godzinie 13.00 ogłoszono wyniki konkursu. Szczególnie zachwyciły wyniki naszych uczniów. Zwycięzcami konkursu zostali:
w kategorii klas I-III:
I miejsce: Igor Nowojczyk – kl. II c SP5,
II miejsce: Kinga Kulesza – kl. III a SP5
w kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Michalina Kujawa – kl. VI b SP5,
Jesteśmy z Was dumni!!
"Czytanie nas zachwyca, ubogaca, uczy i czyni lepszymi"
Taka myśl przewodnia towarzyszyła nam, organizatorom I Powiatowego Konkursu Czytelniczego: "Historia ukryta w legendzie".
Popularyzowanie czytania legend wśród trzecioklasistów, to świetny sposób na wprowadzanie uczniów w historię ojczystą, zapoznanie z odmiennym od baśni, a jednak bliskim dziecku gatunkiem literackim. Umożliwiając dziecku zapoznawanie się z coraz bardziej urozmaiconą lekturą, kształtujemy gusty czytelnicze naszych wychowanków.
Dzieci uwielbiają współzawodnictwo. Postanowiliśmy więc zorganizować ten konkurs, a do udziału zaprosić uczniów klas trzecich. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu zambrowskiego. Warto podkreślić, że wszystkie dzieci były świetnie przygotowane, a poziom trudności zadań niezwykle wysoki. Prace uczestników oceniało jury w składzie: p. Joanna Wiaksa, p. Dorota Mocarska, p. Ewa Kisielewska, p. Teresa Żurawska i p. Lucyna Wyrzykowska.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Oliwia Dmochowska z SP nr 5 w Zambrowie
II miejsce – Weronika Nadolna z SP w Grądach Woniecko
III miejsce – Julia Krawcewicz z SP w Grądach Woniecko
Z uwagi na bardzo wysoki poziom komisja przyznała aż pięć wyróżnień, które otrzymali następujący uczniowie:
- Julia Kozikowska z SP w Osowcu,
- Sebastian Skarżyński z SP nr 4 w Zambrowie,
- Dawid Kotowski z SP nr 4 w Zambrowie,
- Wiktoria Tyborowska z SP w Kołakach,
- Antoni Puchalski z SP w Grądach Woniecko.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Opiekunom uczniów dziękujemy za przygotowanie dzieci, jury za pracę w komisji, a Radzie Rodziców przy SP nr 5 za ufundowanie nagród. Zapraszamy na kolejne edycje konkursu.
Dzień Matki jest raz w roku,
szczęśliwy i pełen uroku!
Dzień Mamy już niebawem.
My w klasie IC zorganizowaliśmy Dzień Mamy z małym wyprzedzeniem. Zaprosiliśmy nasze mamy 23 maja. Przygotowaliśmy mały montaż słowno-muzyczny. Były piękne wierszyki i wzruszające piosenki. Pojawiły się łezki w oczach mam. Jesteśmy z siebie dumni. Udało się. Zaprosiliśmy gości na mały poczęstunek. Mamy nie zapomniały również o nas. Mile spędziliśmy wspólnie czas.
Wszystkim Mamom z okazji ich Święta
Radości w każdej sekundzie,
Uśmiechu w każdej minucie,
Pogody w każdej godzinie,
Szczęścia przez całe życie!!!
Życzą uczniowie klasy I C
Dnia 23 maja 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Wierszem o zwierzętach", który miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie poezji dla dzieci, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie zdolności recytatorskich. Konkurs ten adresowany był do uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich i bardzo ciekawy wybór pouczających wierszy.
Przedstawili w nich różnorodne zwierzęta, zarówno domowe, jak i dziko żyjące. Pojawiły się psy, koty, wrony, jeże, osy, biedroneczki, szpaczki, kaczki, żabki i bociany. Słuchając młodych recytatorów miało się wrażenie obecności tych zwierząt wśród nas.
Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:
Weronika Ogrodnik, kl. Id , opiekun – Anna Skawska,
Agata Zaręba, kl. Ie, opiekun – Jadwiga Liżewska
Katarzyna Redaj, kl. Ia , opiekun – Alina Bańkowska.
Na wyróżnienie zasłużyli:
Konrad Trela, kl. Ia, opiekun – Alina Bańkowska,
Adam Cwalina, kl. Ie, opiekun – Jadwiga Liżewska.
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca 2016 r.
A. Skawska i G. Wyszyńska, organizatorki konkursu składają serdeczne podziękowania wychowawczyniom klas pierwszych za piękne przygotowanie dzieci.
Dnia 23 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela firmy GreenPencil z Wyszkowa, który prezentował naszym uczniom możliwości robotów skonstruowanych z zestawów LEGO Mindstorms. Zestawy te umożliwiają budowę i programowanie robota reagującego na otoczenie. Uczniowie w atrakcyjny sposób zostali zapoznani z możliwościami uczenia się programowania poprzez zabawę.
Bardzo możliwe, że GreenPencil poprowadzi w Zambrowie tygodniowe zajęcia w trakcie wakacji, a później... Mamy nadzieję, że znajdą się chętni do rozwijania zainteresowań w trakcie systematycznych zajęć od nowego roku szkolnego.
Dnia 19 maja 2016 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie dwóch konkursów o Zambrowie, realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Zambrów – moje miasto". Honorowy patronat nad konkursami objął Burmistrz Miasta Zambrów.
W konkursie na prezentację multimedialną pt. "Literaci upamiętnieni w nazwach ulic Zambrowa" uczestniczyło 12 uczniów z klas V-VI zambrowskich szkół podstawowych. Komisja w składzie:
1. Marek Matejkowski - przewodniczący,
2. Jolanta Chrostowska-Sufa,
3. Ewa Denkiewicz,
4. Karolina Ilczuk
wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Julia Lutostańska, kl. VIa, SP 3,
II miejsce – Rafał Krajewski, kl. VIb, SP 5,
III miejsce – Joanna Grosfeld, kl. VIa, SP 3.
Na wyróżnienia zasłużyły prezentacje Marka Korzenieckiego z kl. VIb z SP5
i Wiktorii Podbielskiej z kl. VIa z SP3.
W drugim konkursie na grę planszową o Zambrowie brało udział 17 uczniów z klas IV-VI. Komisja pod przewodnictwem Jolanty Chrostowskiej-Sufy postanowiła przyznać 3 równorzędne miejsca:
I miejsce – Julia Kolasa, kl. IVc, SP 5,
I miejsce – Wiktoria Kalinowska i Nikola Kuczałek, kl. IVa, SP 5,
I miejsce – Lidia Czajkowska i Dominika Dmochowska, kl. IVa, SP 4.
Przyznano również 3 wyróżnienia, które otrzymały:
- Magdalena Zawistowska i Paulina Markowska, kl. IVb, SP 5
- Natalia Bielicka i Julia Borowska, kl. Va, SP 3,
- Wiktoria Suchcicka i Alicja Kulesza, kl. IVa, SP 4,
Konkursy o Zambrowie, zorganizowane w SP5 przez Grażynę Wyszyńską, Jolantę Gacką i Małgorzatę Lachowską, miały na celu:
- kształtowanie poczucia przynależności i dumy z „Małej Ojczyzny” poprzez pogłębianie wiedzy dotyczącej historii Zambrowa,
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
- kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji,
-doskonalenie umiejętności tworzenia i przedstawienia prezentacji multimedialnej w programie Power Point.
- rozwijanie umiejętności manualnych i plastycznych uczniów,
- kształtowanie wrażliwości estetycznej,
- budowanie więzi z rodzinnym miastem,
- rozwijanie kreatywności i zdolności twórczych.
Prace konkursowe zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie i będą służyły jako pomoce dydaktyczne. Być może gry planszowe będą przez Urząd Miasta profesjonalnie wydane.
Tradycyjnie w maju w naszej szkole odbywa się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Witolda Lutosławskiego. Miejscowa szkoła muzyczna wykształciła wielu wirtuozów gry na różnych instrumentach. Aby osiągnąć mistrzowski poziom, należy naukę zaczynać jak najwcześniej. Uczniowie szkoły prezentując znane utwory muzyki poważnejzachęcali w ten sposób do zapisania się do szkoły i rozpoczęcia ćwiczeń na wybranym instrumencie. Wśród „małych mistrzów” byli dwaj uczniowie naszej szkoły: Mateusz Wróblewski – ucz. klasy IIIc i Mateusz Suwalski – ucz. klasy Ie. Mateusz Wróblewski zaprezentował na gitarze akustycznej utwór „Malaguena”, a Mateusz Suwalski na akordeonie utwór „Suliko”. Gratulujemy udanych występów!
Dnia 17 maja 2016 roku w Pałacu Staszica, siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbył się finał Ogólnoplskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Trzeci etap konkursu składał się z wypowiedzi ustnej. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością zagadnień z wielu dziedzin prawa, w tym prawa cywilnego, karnego i podatkowego, ale także umiejętnościami związanymi z prezentacją wypowiedzi ustnej. Treść wypowiedzi musiała być rzeczowa, spójna, dynamiczna i zawierać wnioski. Reprezentująca województwo podlaskie uczennica naszej „Piątki” - Julia Kolasa, w części zasadniczej konkursu uzyskała maksymalną liczbę punktów. Ostatecznie, po zaciętej dogrywce, zajęła piąte miejsce na 363 uczniów, którzy przystąpili do konkursu. Sukces Julii jest tym większy, że była ona najmłodsza uczestniczką, jest ona bowiem uczennicą dopiero czwartej klasy, a rywalizowała z uczniami klas szóstych. Gratulujemy Julii dużego sukcesu, życzymy dalszych.
W środę, 18 maja 2016 r. podczas "Majówki z książką" zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Zakładka do książki". Jego organizatorami była Miejska Biblioteka Publiczna oraz biblioteki szkolne SP3, SP4 i SP5. Zakładki miały promować ogólnomiejską akcję "Zambrów czyta", propagującą czytanie książek.
Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III:
I miejsce - Łukasz Grochowski, kl. Ic,
II miejsce - Anna Bernatowicz, kl. Ic,
III miejsce - Mateusz Wróblewski kl. IIIc,
Wyróżnienie otrzymała Maja Dmochowska, kl. Ic
W kategorii klas IV-VI komisja konkursowa wróżniła tylko jedną zakładkę. Jej autorką jest Wiktoria Kalinowska z kl. IVa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
"Majówka z książką" przebiegała w atmosferze radosnej zabawy. Do jej programu włączyły się też uczennice z kl.Va, które zaprezentowały najciekawsze książki dla dzieci, otrzymane z programu "Książki naszych marzeń" i zachęcały do ich przeczytania. Swoje wystąpienie dziewczęta zakończyły literacką zabawą z dziećmi i pożegnały się z nimi okrzykiem: "Książki czytamy i mądrość swą rozwijamy".
W środę, 11 maja uczniowie klas młodszych naszej szkoły skorzystali z zaproszenia Centrum Kultury i wysłuchali koncertu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białymstoku. W programie koncertu znalazły się występy orkiestry oraz chóru. Oprócz typowych utworów klasycznych uczniowie wysłuchali ciekawych aranżacji, np. hitu zespołu ABBA "Mama mia". Z kolei 17 maja, we wtorek odbyła się ostatnia audycja muzyczna dla klas I-III pt. "Pippi w krainie bajek". Prowadząca, przebrana za Pippi Pończoszankę zapraszała chętnych uczniów za magiczną kotarę i zamieniała ich w bohaterów znanych bajek. Przy tej okazji uczniowie mogli przypomnieć sobie kolejne piosenki kultowych dziecięcych animacji, które śpiewała Pippi.
Dziękujemy za muzyczne wrażenia, które niewątpliwie rozwijają artystyczne dusze naszych pociech.
Miło jest Nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w XV Zambrowskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4. Tym samym uzyskali tytułu Mistrza Ortografii szkół podstawowych. Wśród drugoklasistów zambrowskich podstawówek zaszczytny tytuł przypadł Igorowi Nowojczykowi z klasy II c. Natomiast Mistrzem Ortografii spośród wszystkich trzecioklasistów w Zambrowie został Kacper Lisicki, uczeń klasy III c. Warto dodać, że uczennice naszej szkoły wywalczyły ponadto II i III miejsce na poziomie klas drugich. Mowa o Weronice Wiaksa oraz Julii Kalinowskiej. Obydwie dziewczynki są uczennicami klasy II c.
Gratulujemy naszym Mistrzom i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy I e byli bardzo zadowoleni z obecności rodziców w szkole, którzy mimo wczesnej, przedpołudniowej pory znaleźli czas, aby odwiedzić ich w szkole. Wizyta miała na celu wspólne przygotowanie i degustację kanapek. Pomysłowości nie było końca. Pojawiły się różne rodzaje pieczywa, masła, wędlin, warzyw, a także jajka i pasta jajeczna i dżem oraz nutella. Kanapki były kolorowe i pomysłowe. Wiele z nich okazało się "dziełami sztuki" przedstawiającymi między innymi portrety. Znikały z talerzyków o wiele szybciej niż w domach. Warto wspomnieć, że pierwszaki pamiętały o zasadach przygotowania i spożywania posiłku, a na stolach nie pojawiła się sól.
W czwartek, 12 maja w bibliotece szkolnej odbył się Rodzinny Maraton Czytania, zorganizowany w ramach akcji "Zambrów czyta", której inicjatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci. W maratonie, uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych wraz ze swymi nauczycielami. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie nowości wydawniczych, zwrócenie uwagi na wartość czytania książek oraz zachęcenie rodziców do czytania razem z dziećmi. Do czytania najciekawszych książek, otrzymanych w ramach programu "Książki naszych marzeń" poproszono rodziców. Pracujące mamy zostały dzielnie zastąpione przez babcie.
W zastępstwie rodziców czytali również uczniowie. Zaproszeni goście wspaniale prezentowali fragmenty książek zaproponowanych przez uczniów. Znalazły się wśród nich książki z serii: "Magiczne drzewo", "Zwiadowcy", "Dziennik Cwaniaczka", "Koszmarny Karolek" i inne. Obok literatury fantastycznej i przygodowej dużym powodzeniem cieszyły się też książki obyczajowe opisujące wesołe przygody bohaterów literackich. Nie mogło zabraknąć też opowieści o zwierzętach. Miłym przerywnikiem w słuchaniu były literackie zabawy ruchowe pt. "Bajka o Czerwonym Kapturku" i "Przygoda w bibliotece". Młodzi czytelnicy z dużym zainteresowaniem słuchali czytanych tekstów. Czytelnicza ciekawość została rozbudzona, ale zaspokoić ją będzie można dopiero po przeczytaniu całych książek. Po zakończonym maratonie prezentowane książki rozeszły się jak świeże bułeczki. Trzeba przyznać, że to niecodzienne spotkanie z książką przyniosło uczniom wiele radości i z pewnością zaowocuje większą aktywnością czytelniczą.
Grażyna Wyszyńska, organizator Rodzinnego Maratonu Czytania serdecznie dziękuje Rodzicom: Monice Kossakowskiej, Wiesławie Michalskiej, Ewelinie Kuczałek, Iwonie Suwalskiej, Ewie Gackiej, Cezarowi Goskowi, Marcie Worosilak oraz Babciom: Jadwidze Zawistowskiej i Jadwidze Mioduszewskiej za aktywny udział w tym czytelniczym przedsięwzięciu.
Uczennice klasy IIc, biorące udział w realizowanej w bibliotece szkolnej innowacji pedagogicznej „Bon ton – kultura na co dzień i od święta” miały w minioną środę niecodzienną okazję do świętowania. Melvin z Pacynkowa, który jest częstym gościem na zajęciach ukończył właśnie osiem lat. Zaprzyjaźnione z nim dziewczęta przygotowały mu przyjęcie urodzinowe, które stało się doskonałą okazją do tego, aby przećwiczyć wszystkie etapy przygotowań. Wykonanie zaproszeń, zakup i pakowanie prezentu, składanie życzeń, zaplanowanie zabaw, a także dekoracja sali i przygotowanie stołu to zadania, z jakimi samodzielnie zmierzyły się drugoklasistki.
Urodzinowe przedsięwzięcie pokazało jak ważna jest wzajemna życzliwość, koleżeńska współpraca i odpowiedzialność za podjęte zobowiązania. „Uczennice z klasy IIc bardzo dobrze wywiązały się z podjętych zadań, a przyjęcie urodzinowe Melvina, które przebiegało w atmosferze radosnej zabawy można uznać za udane” – podsumowała Grażyna Wyszyńska, autorka i realizatorka innowacji.
Dnia 4 maja w naszej szkole uczczono 225 rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej, czyli pierwszej polskiej konstytucji. Uczniowie podczas uroczystego apelu przypomnieli jak doszło do tego wielkiego wydarzenia. Wiersze i piosenki utrwaliły wszystkim fakt, iż druga na świecie, a pierwsza w Europie konstytucja uchwalona podczas obrad Sejmu Czteroletniego była wielką nadzieją Polaków na ratowanie ginącej ojczyzny. Konstytucja 3 Maja na zawsze pozostała symbolem patriotyzmu i mądrości. To wielkie wydarzenie sprzed lat pozwala nam dziś czerpać z siebie siłę, mądrość i wartości, które pozwalały Polakom przetrwać trudne czasy niewoli, odzyskać niepodległość i zbudować nową Polskę. Przypomina nam wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Konstytucja była ukoronowaniem wszystkiego co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze.
Dnia 27 kwietnia 2016 roku w Okręgowej Izbie Radców prawnych w Białymstoku odbył się okręgowy etap Ogólnoplskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Konkurs realizowany jest w ramach programu "Szkoła bliższa prawu" pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego główne cele to wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw szacunku do prawa. Znamy już jego wyniki. W kategorii szkół podstawowych duży sukces odniosły uczennice naszej szkoły. Wykazały się one naprawdę dużą wiedzą, zdobyły 38 i 37 punktów z 40 możliwych i zajęły: I miejsce - Julia Preczewska, II miejsce - Julia Kolasa. Obie dziewczynki będą reprezentowały nasze województwo 17 maja w etapie centralnym. Gratulujemy im dotychczasowego wyniku i życzymy powodzenia w Warszawie. Będziemy trzymać kciuki!
Z okazji Dnia Ziemi Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Jestem przyjacielem Ziemi". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III zambrowskich szkół. Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces zajmując czołowe miejsca. Wśród klas pierwszych II miejsce zdobył uczeń klasy Ie Marcin Konarzewski, wśród klas drugich I miejsce zdobył Hubert Śledziewski z klasy IIa, zaś wśród klas trzecich pierwsze miejsce przypadło uczniowi klasy IIIa - Karolowi Bańkowskiemu. Wśród wyróżnionych znalazła się Ania Bernatowicz z klasy Ic i Adam Dybowski z klasy IIIa. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a opiekunom dziękujemy!
28 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ przystąpiło do niego aż 21 uczestników z klas młodszych. W komisji zasiedli p. Michał Knapkiewicz, p. Grażyna Szelągowska, p. Agnieszka Dąbrowska i p. Jadwiga Liżewska. Oceniane były: intonacja, znajomość tekstu, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne. Mimo tremy uczestnicy spisali się wspaniale.
Jury przyznało: I miejsce Kamili Jastrzębskiej z klasy II a, II miejsce Wiktorii Sapińskiej i Oli Mianowskiej z klasy III b, a III miejsce zajęła Zuzia Suska z klasy III a.
Wyróżnienia otrzymują: Maja Malinowska i Marysia Krajewska z klasy I e, Paulina Zaremba i Maciej Lipski z klasy I a, Marysia Radomska z klasy II c oraz Wiktoria Grosfeld i Oliwia Stańczyk z klasy III c.
Niespodzianką jest nagroda publiczności, która przypadła Kamili Jastrzębskiej, która zaprezentowała piosenkę "A ja rosnę". Brawo!
Dyplomy i nagrody niespodzianki, których sponsorem jest Eurobank i Rada Rodziców, zostaną wręczone na apelu.
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się szósta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z klas integracyjnych miasta Zambrów i uczniów SOSW w Długoborzu. Tegoroczny konkurs został przeprowadzony pod hasłem "Współczesna poezja dziecięca" i miał na celu promowanie czytelnictwa poezji współczesnych autorów wśród dzieci, ich integrację w środowisku lokalnym oraz rozwijanie poczucia rywalizacji i sukcesu.
Konkurs został podzielony na dwie grupy wiekowe, a mianowicie klasy I-III i IV-VI. Do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów, spośród których komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
Z klas I-III:
I miejsce Maja Tymińska (SOSW Długobórz), II miejsce Tomasz Kotowski (SOSW Długobórz), III miejsce Mateusz Wróblewski (SP5); wyróżnienia: Anna Parafińska (SP5), Igor Marczak (SP4), Hubert Gawkowski (SP5).
Z klas IV-VI:
I miejsce Nikola Niczyporuk (SOSW Długobórz), II miejsce Zuzanna Endzel (SP5), III miejsce Natalia Kobosko (SP4); wyróżnienia: Bartosz Sadowski, Dominika Zawadzka, Anna Wiśniewska oraz Karolina Samson.
Po skończonej rywalizacji recytatorskiej na uczestników czekała słodka niespodzianka w postaci pączków podarowanych prze panią Celinę Wiercińską z firmy "Krokiecik" oraz słodyczy i napojów ufundowanych przez właścicieli firmy "EDEN". Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki podarowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Zambrów oraz firmę "Inter-tech" Jankowscy. Z kolei wyłonieni zwycięscy dodatkowo otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP5. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, cieszymy się, że tak licznie i chętnie podejmują się udziału w recytacji oraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu.
Organizatorki Wanda Filipowicz oraz Monika Dąbrowska – Ignaczuk za pośrednictwem naszej strony kierują serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy wsparli organizację konkursu.
Przedstawiciele uczniów klas trzecich reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie czytelniczym pt. „W krainie bajek i baśni”, zorganizowanym 27 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci. Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, pobudzanie ich wyobraźni oraz zachęcanie do czytania baśni. Składał się z trzech konkurencji: rozpoznawania tytułów baśni na podstawie czytanych fragmentów utworów, pisemnych odpowiedzi na pytania dotyczące biografii braci Grimm i treści ich baśni oraz rozwiązywania krzyżówki.
Trzecioklasiści z zambrowskich szkół podstawowych byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. Poziom ich wiedzy był wysoki i bardzo wyrównany. Komisja konkursowa po przeprowadzeniu dogrywki wyłoniła zwycięzców.
Wśród nich znalazła się Natalia Szabłowska, uczennica z klasy IIIb z naszej szkoły, która zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy Natalii sukcesu i dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły. Gratulacje należą się również pani Bożenie Zielińskiej, która przygotowywała laureatkę do konkursu.
Wszystkich młodych czytelników zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i życzymy licznych sukcesów.